Jump to content

Rukomet


Jurgen

Recommended Posts

Ili da Bahrein nekako pobedi Hrvatsku. Oko 0,2% šanse.

 

Najverovatnije (i to sa pobedom protiv Holanđana, što uopšte nije zdravo za gotovo) 11. mesto. Da li dovoljno za kvalifikacije za OI, zavisiće od mnogo faktora, a glavni je da Egipat, koji je jedini od timova van Evrope ušao među 8, osvoji prvenstvo Afrike i tako se direktno plasira na OI.

 

Hajde prvo da se pobedi Holandija, da ne pravimo račun bez krčmara.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Stiletto said:

Ili da Bahrein nekako pobedi Hrvatsku. Oko 0,2% šanse.

 

Najverovatnije (i to sa pobedom protiv Holanđana, što uopšte nije zdravo za gotovo) 11. mesto. Da li dovoljno za kvalifikacije za OI, zavisiće od mnogo faktora, a glavni je da Egipat, koji je jedini od timova van Evrope ušao među 8, osvoji prvenstvo Afrike i tako se direktno plasira na OI.

 

Hajde prvo da se pobedi Holandija, da ne pravimo račun bez krčmara.

11. mesto izvesno neće donositi ništa. Pošto su Francuzi među osam, to znači da će i osmi u kvalifikacije. Ako prvenstvo Evrope i Afrike osvoje ekipe koje su među osam, onda se pomera za dva mesta niže, tj. do desetog mesta. U prevodu, bićemo prvi ispod crte. Moralo je ubedljivije protiv Argentine. Šta je tu je. Druga šansa je EP. 

Mislim da ne grešim u računici.

Link to comment
Share on other sites

Prija ova pobeda na kraju. Deluje da je malo falilo za 1/4. I dalje je u glavi onaj zicer Marsenica za +5, iza kojeg smo odmah primili gol za +3, i popili iskljucenje opet Marsenića. Taj minut nas je sprecio da udjemo barem u egal zavrsnicu. Namirisali su krv i slomili nas. Protiv Nemaca bez golmana. Ostaje žal, ali idemo dalje.

 

Danas sjajni Milosavljević sa 9 golova i samo jednim ili dva promasaja. Sve ili skoro sve je dao u drugom poluvremenu. Igrac utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Na kraju, kad se podvuče crta, pet pobeda i dva poraza. Ne mogu da budem nezadovoljan.

 

Oavj tim je među najmlađima na prvenstvu i može samo da raste. A zenit će dostići tek za četiri-pet godina.

 

Sad odigrati u martu i aprilu kvalifikacije za EP kako treba (mada naši i Norvežani idu iz grupe na EP 99%) i tamo nastaviti dizanje igre i rezultata. A ako nekako upadnu naši u kvalifikacije za OI, pa čak i same OI, tim bolje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Realno gledano, kad se pogledaju ove reprezentacije, tesko je i ocekivati da mi budemo u cetvrtfinalu, ima tu jos par ekipa koje bi trebalo da su bolje od nas, a nisu upale ovde.

 

Mislim da je objektivno ovo sto smo uradili uspeh.

Link to comment
Share on other sites

Norvežanin je ispao dupla budala, prvo sam samcijat može da ide na gol i čak i ako promaši protivniku ne ostaje više od par sekundi ali ne baja se vraća dva koraka nazad, sudije mu sviraju pasivan napad i on lagano ostavlja loptu i trčakara nazad što Španci koriste i daju gol.     

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa komentarima da smo ostavili odličan utisak, odigrali gotovo egal utakmice sa Nemačkom i Norveškom, falilo nam je malo snage na kraju. Mišljenja sam da smo bili u grupi sa Mađarskom, Islandom, Portugalom da bismo imali realne šanse za drugo mesto, siguran sam da smo egal ako ne i bolji od pomenute tri ekipe, ali šta je tu je, ne treba biti nezadovoljan, šta reći za učesnike grupe sa Španijom i Francuskom gde nisu imali nikakve šanse ostali protivnici. 

Po meni Hrvati su dosta podbacili, onakva rola protiv Danaca a tako loš meč sa Egiptom, gledao sam meč protiv Danske i zaista ne vidim Egipat ispred njih u nokaut fazi. 

 

Danska - IMPRESIVNA, Gidsel na Maestro nivou, 52 gola pre meča sa Špancima u kom su ga dobro čuvali, ali ostavili su previše prostora Hansenu, Pitliku i ostalima, kakav je samo desni bek, čini mi se da ima preko 80 % efikasnosti iz šuta iz igre, a skoro svi golovi su mu iz igre, ako Danska osvoji, a čak i da izgubi, prvi je favorit za MVP-a. Danci su najkompletnija ekipa na svakoj poziciji, Landin je imao 10 odbrana u prvih 16 minuta što uliva strah u kosti protivnicima, Španci nisu znali kako da izađu na kraj sa njim. Zaista igraju lepršavo i podjednako dobro po krilu, šut spolja, igra na pivota, strašna ekipa, dajem im blagu prednost u finalu.

 

Francuska - Standardno i očekivano za klasu bolja ekipa od ostalih, ne računajući Dansku. Kako su samo matirali Šveđane, zatvorili sve prilaze golu, dominirali su celu utakmicu i stavili domaćinima do znanja ko uzima kartu za finale. Takođe u meču protiv Pancera pokazuju svoju snagu u drugom poluvremenu, kakva partija Remija Debonea, treba napomenuti da je debitovao za reprezentaciju i napravio 16 odbrana u drugom poluvremenu, nikako nisu mogli da ga savladaju, čime je overio put u polufinale i postao junak Francuza i igrač utakmice, nije mogao da zadrži suze na kraju. 

 

Očekuje se izvrsno finale, zaista su na nekom višem nivou pomenute dve reprezentacije, Norvežani su zaista razočarali u poslednjem napadu protiv Španije ali to je sport, siguran sam da bi isti rasplet bio na kraju. 

Edited by Oi!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...