Jump to content

Rukomet


Jurgen

Recommended Posts

7 minutes ago, Molina23 said:

I ženska i muška MNE reprezentacija su ispostave cetaških degenerika, lafo komita. Njima je pobeda nad Srbijom jedina svrha u životu, draža od medalje.

 

Ironija života da je predvodnik zaumnog plemena Vuk Lazović. Veliki Danilo bi još dva puta umro da zna danas šta je napravio. 

 

Prvi put čujem, iskreno. I samo mogu da kažem, svašta...

Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram ništa sad. Šta Crnogorci onoliko proslavljaju? Idu li dalje sad oni ili ne?

Treći u grupi, nosioci u baraž za svjetsko prvenstvo.
A to je skoro pa prolaz na SP.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I ženska i muška MNE reprezentacija su ispostave cetaških degenerika, lafo komita. Njima je pobeda nad Srbijom jedina svrha u životu, draža od medalje.
 
Ironija života da je predvodnik zaumnog plemena Vuk Lazović. Veliki Danilo bi još dva puta umro da zna danas šta je napravio. 

Cetaški degenerici, zaumno pleme…
Reklo bi se da jedan prijatan čovjek koji nikoga ne mrzi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Slušao sam nekog našeg bivšeg igrača zašto to nije, niti će biti napravljeno. Obrana bi radila faul na faul i na taj način ekipi koja napada kratila napad.
Btw, pasivan napad više nije slobodna procjena. Postoji broj dodavanja nakon kojih se diže ruka ja mislim, ili nešto slično.

 

 

To se prelako resava, kao i u drugim sportovima. Vaterpolo ima slican sistem sa seckanjem napada, pa je napad ogranicen. Mozes da ogranicis broj faulova posle kojih se dobijaju kartoni/iskljucenja/sedmerci. Da poostris kriterijum. Bukvalno glup izgovor.

 

Pasivan napad je i dalje pausalna procena jer vreme prolazi i kad nema dodavanja. Postoji vreme koliko smes da drzis loptu takodje, ali je i ono manje ili vise pausalno.

 

Ocigledno je da nekad sudije puste i pola minuta sa podignutom rukom, a nekad ni 15 sekundi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

 

To se prelako resava, kao i u drugim sportovima. Vaterpolo ima slican sistem sa seckanjem napada, pa je napad ogranicen. Mozes da ogranicis broj faulova posle kojih se dobijaju kartoni/iskljucenja/sedmerci. Da poostris kriterijum. Bukvalno glup izgovor.

 

Pasivan napad je i dalje pausalna procena jer vreme prolazi i kad nema dodavanja. Postoji vreme koliko smes da drzis loptu takodje, ali je i ono manje ili vise pausalno.

 

Ocigledno je da nekad sudije puste i pola minuta sa podignutom rukom, a nekad ni 15 sekundi.

Moguće si u pravu. Stvarno nisam razmišljao o tome. Samo se sjećam da je to bio razlog kada je pojašnjavao zašto rukomet, kao košarka, nema ograničen napad.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, qqruz said:


Treći u grupi, nosioci u baraž za svjetsko prvenstvo.
A to je skoro pa prolaz na SP.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cetaški degenerici, zaumno pleme…
Reklo bi se da jedan prijatan čovjek koji nikoga ne mrzi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja se izvinjavam stvarno ako sam povredio osećanja svih ljubitelja fašiste Krstoa Popovića i od skoro Tompsona i slične bratije. Ako išta znači, imam deo porekla iz CG i tematiku Cetinjana poznajem za dobru knjigu. 

 

Ako ikada srpska reprezentacija bude igrala uz Nedićeve majice na tribinama ili u dresovima četničkih boja i simbola, tada ćemo i mi ući u taj klub. Ne postoji pogodniji izraz za to, jbg. 

Edited by Molina23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

Slušao sam nekog našeg bivšeg igrača zašto to nije, niti će biti napravljeno. Obrana bi radila faul na faul i na taj način ekipi koja napada kratila napad.

 

Verovatno jedini ekipni sport s loptom u kojem se faul smatra dobro odigranom odbranom. Meni je taj koncept sam po sebi glup.

Ok, postoje i specificne situacije i u fudbalu i kosarci npr. kada se faulom pokusava sprecavanje kontre npr, ali u neuporedivo manjem broju. Rukometasi u odbrani proslavljaju skrivljeni deveterac. Budalastina.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Molina23 said:

Ja se izvinjavam stvarno ako sam povredio osećanja svih ljubitelja fašiste Krstoa Popovića i od skoro Tompsona i slične bratije. Ako išta znači, imam deo porekla iz CG i tematiku Cetinjana poznajem za dobru knjigu.

Sad kao nisi pjevao Grkinjo znaj u originalu ili obradi. Ili se napio uz Zmija me za srce ugrizla 😆

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Problem u rukometu je i nezaustavljanje vremena cim sudija pokaze da se vise ne igra. Tako se na jednom mecu (mislim da je Srbija - CG) 13 sekundi pretvorilo u 10 sekundi do kraja.

 

Sto kaze @McLeod u vaterpolu tek postoje rvacki zahvati u odbrani i prekidanja napada, pa se ne desava da vreme proizvoljno prolazi u zavisnosti kad sudija odluci da ga treba zaustaviti i tacno se zna koliko ko ima punih napada do kraja cetvrtine ili meca.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Molina23 said:

Ja se izvinjavam stvarno ako sam povredio osećanja svih ljubitelja fašiste Krstoa Popovića i od skoro Tompsona i slične bratije. Ako išta znači, imam deo porekla iz CG i tematiku Cetinjana poznajem za dobru knjigu. 

 

Ako ikada srpska reprezentacija bude igrala uz Nedićeve majice na tribinama ili u dresovima četničkih boja i simbola, tada ćemo i mi ući u taj klub. Ne postoji pogodniji izraz za to, jbg. 

 

Niko ne mrzi Crnogorce kao "poreklom Crnogorci". Klasika...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako se Island provuče ovo nema dalje, protiv nas 3 gola za 2 min su nadoknadili, protiv Cg onaj aut...


Ali samo sebi produžavaju muke gube sve do kraja a i prenose 2 boda.

Austrija je baš Hr načela, šteta za njih samo 1 bod prenose.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Mi nemamo brze igrače sem Kukića. Sve je uglavnom drvna građa od po 2 metra sa solidnim šutem, ali to ni u odbrani ne pomaže mnogo jer ne možemo ništa da odbranimo. Golmani su po meni ishajpovani, ono što sam ja gledao nisu odbranili gotovo ništa. Ali je manja krivica na njima, jer nam brži igrači protivnika prave dar mar... opet kao da sam gledao utakmice pre 10 godina, igramo bez krila. Nadao sam se da će bar to Đerona da promeni. Na ranijim prvenstvima je to i delovalo da ide na bolje, ali ovo prvenstvo je baš bilo loše.

 

Psihologija nula, prospeš 2 gola razlike protiv Islanda za 30 sekundi, i onda se raspadeš protiv ekipa od kojih si bar na papiru jači... the story of our life...

 

Marsenić... čovek da se trudi da gađa golmane na onim zicerima ne bi uspeo onoliko puta da ih pogodi... 

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, crni_bombarder said:

Kako se Island provuče ovo nema dalje, protiv nas 3 gola za 2 min su nadoknadili, protiv Cg onaj aut...


Ali samo sebi produžavaju muke gube sve do kraja a i prenose 2 boda.

Austrija je baš Hr načela, šteta za njih samo 1 bod prenose.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Niko nam nije kriv. Imali smo u jednom trenutku 6 razlike protiv Austrije. Par minuta do kraja smo imali 2 ili 3 razlike. Klasika naš mentalitet. Nakon utakmice sa Španjolskom, Austrija se trebala sama pobijedit. Ali izgleda da im nije nitko javio. I onda nakon što su to usrali, jučer protiv Rumunja se jedno vrijeme igralo  gol za gol. Rumunji su se dosta dugo držali, ali je pristup bio krajnje ozbiljan i sredinom drugog poluvremena smo se odlijepili i pobjeda nije dovedena u pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Plasman posle prvog kruga EP:

 

Grupa A

A.jpg

 

Grupa B

B.jpg

 

Grupa C

C.jpg

 

Grupa D

D.jpg

 

Grupa E

E.jpg

 

Grupa F

F.jpg

 

 

Polufinalne grupe:

 

Grupa I

I.jpg

 

Grupa II

II.jpg

 

 

Biće žešće klanje u prvoj i lepi skandinavski dogovori u drugoj grupi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neki moji utisci do sada:

 

- Sto se nas tice vecinom je receno, sporo, kontru nismo u stanju da odigramo, nemamo brze igrace, krila ne koristimo dovoljno, tanki smo na levom i desnom beku, a ni na jednoj poziciji nemamo igraca top klase.
Ko je i na osnovu cega ocekivao nesto vise na ovom prvenstvu zaista ne znam, a vidim da mnogi jesu. Mi smo uspeli da izgubimo od jedne Crne Gore, ne da smo daleko od svetskog vrha nego su to svetlosne godine. 
- treba se zahvaliti jednoj grupi igraca pa ispocetka po ko zna koji put: Orbovic i Vejin su losi, treba pustiti Kojadinovica da vidimo ima li sta od njega. Kos, Dodic, Zecevic, Trnavac, Rogan, ne znam sta je sa onim Nikolicem…u igru pa kako bude. Moze par igraca da ostane, Kukic svakako (iako nije igrac kojmoze biti lider top ekipe, boljeg nemamo za sad), Pesmalbek je ok radnik, Borzaš ima 24 neka ga ume da odigra ponesto, golmane imamo iako nisu nista odigrali, Pusica, Abutovic odbranu da igraju ok. 
Ovo ostalo: Marsenic, Djordjic, Orbovic, Vejin, Radivojevic, Ilic… hvala i to je to. Ovaj Milosavljevic nema kvalitet, kao ni drugi Ilic. Vorkapic je onako, neki bekap u najboljem slucaju

- Hrvatska ima meni vrlo zanimljivu ekipu, rukomet se ne moze igrati bez dobrih bekova. Cindric i Karacic to organizuju, a ovi momci mladji ili u najboljim godinama realizuju - Martinovic, Klarica, Lucin, pa bude tu nesto i za krilo Sostarica i pivota Nacinovica. Imaju dobrog mladog golmana Mandica. 
- Spanija je zrela za smenu generacija, osim krila Gomeza nista. Norveska u padu, Sagosen je senka igraca koji je bio iako nije nesto mator. 
- Francuska puca od imena, ali kao da nesto fali ( tako je vec neko vreme). Remili ima Teodosic karijeru meni se cini, uvek je u top klubovima i rep, uvek je tu negde, ali trofeji i zlata beze (uglavnom). Karabatic je sada tu vise figura mada fizicki dobro izgleda. Najubojitije deluju Mem i krilo Descat, dok mislim da ne koriste dovoljno kvalitet Fabregasa

- Jedan hot take, ali mislim da Danci nece ovo da osvoje, da ce se zaglaviti u jednoj tekmi - polufinale ili finale. Greska je sto u ekipi nije Lase Anderson, bez obzira na ludacki kvalitet bekova. Za sada to izgleda dobro Pytlick-Hansen-Gidsel trio radi kao sat uz povremeni dodatak Laugea ili Damgarda. Ipak vreme je da se selektoru obije o glavu zaljubljenost u neke igrace, a vreme je i da malo neko prvenstvo bude neizvesno 😀

- Slovenija muski kroz grupu, ali nema tu dovoljno kvaliteta, videlo se danas protiv Svedske koja se podize, i za koju cu navijati protiv Danske svakako

- Island razocarao, kakva su to imena a tima nigde. Gisli kao da nije dosao, Magnuson bez uticaja na rezultat, malo nesto su pokazali Vigo i Elison.

- Naravno sve pohvale za Farane sa 53k stanovnika i buducom zvezdom rukometa na celu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bosMan_jr said:

Neki moji utisci do sada:

- Francuska puca od imena, ali kao da nesto fali ( tako je vec neko vreme). Remili ima Teodosic karijeru meni se cini, uvek je u top klubovima i rep, uvek je tu negde, ali trofeji i zlata beze (uglavnom). Karabatic je sada tu vise figura mada fizicki dobro izgleda. Najubojitije deluju Mem i krilo Descat, dok mislim da ne koriste dovoljno kvalitet Fabregasa

 

Ima Olimpijsko i svjetsko zlato. Tako da nije da mu zlata bježe. U klupskom rukometu je, ja mislim, nekoliko puta gubio finale CL. Ne znam je li svaki put sa PSGom, ili je mijenjao klubove. Ali ima domaćih naslova. Ali mislim da znam na što misliš kada pričaš o njemu. Vrhunske fizikalije, često u momčadi prvenstva. Bilo na desnom ili na srednjem vanjskom (od kada Karabatić ne igra toliko puno). Ali zabio on svaku utakmicu po 10 golova, nikad neće biti igrač oko kojeg se vrti igra reprezentacije tj. na koga se redovno oslanjaju kada se lomi. Neće nikad biti ni Narcisse. Igrač koji će kad je gusto riešiti polufinale ili finale turnira. Slično mi djeluje i Mem. Imaju problema s liderima, inače Karabatić ne bi s 45 godina igrao svaki turnir. Ali za njih zime nema. Jednostavno imaju toliko velik bazen i toliko igrača s urođenim fizikalijama za rukomet da bi bilo čudo da ne ostanu u vrhu i narednih 20 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Stiletto said:

Plasman posle prvog kruga EP:

 

Grupa A

A.jpg

 

Grupa B

B.jpg

 

Grupa C

C.jpg

 

Grupa D

D.jpg

 

Grupa E

E.jpg

 

Grupa F

F.jpg

 

 

Polufinalne grupe:

 

Grupa I

I.jpg

 

Grupa II

II.jpg

 

 

Biće žešće klanje u prvoj i lepi skandinavski dogovori u drugoj grupi.

Ako tučemo Mađare, Island i Nijemce ( sudački kriterij će biti prilično ujednačen, već vidim) to bi trebalo biti dovoljno ja mislim. Al koje smo sreće, bojim se da ćemo odigrati neki x i da ćemo platit neozbiljan pristup protiv Austrije.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

Ako tučemo Mađare, Island i Nijemce ( sudački kriterij će biti prilično ujednačen, već vidim) to bi trebalo biti dovoljno ja mislim. Al koje smo sreće, bojim se da ćemo odigrati neki x i da ćemo platit neozbiljan pristup protiv Austrije.

Martinovic se povredio? Meni se svidja kako on igra

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

Martinovic se povredio? Meni se svidja kako on igra

Da. Mislim da je gotov turnir za njega. Pao je na rame, morao van iz igre i više nije ulazio. Znači to ne može biti laka ozljeda. Kad je rame u pitanju, Ili nastaviš igrati istu utakmicu, ili te nema duže vrijeme.
Odličan je Martinović.
Dobra je cijela ova nova generacija čim Duvnjak prosjedi cijelu utakmicu na klupi.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Bugl Khan said:

Da. Mislim da je gotov turnir za njega. Pao je na rame, morao van iz igre i više nije ulazio. Znači to ne može biti laka ozljeda. Kad je rame u pitanju, Ili nastaviš igrati istu utakmicu, ili te nema duže vrijeme.
Odličan je Martinović.
Dobra je cijela ova nova generacija čim Duvnjak prosjedi cijelu utakmicu na klupi.

Nisam dodao ono sto je mozda i najvaznije: meni iz nekog razloga nasi najbolji mladi igraci (Kos i Dodic) izgledaju fizicki neubedljivo, iako jesu talentovani, kao da gledam veterane. Jedino u Kojadinovicu vidim neku energiju jacu.

Jbt gledam Skipagotua, ove vase, pa i Gidsela i Pytlicka koji imaju negde 24-25, sve to nekako prsti o od energije 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, bosMan_jr said:

Nisam dodao ono sto je mozda i najvaznije: meni iz nekog razloga nasi najbolji mladi igraci (Kos i Dodic) izgledaju fizicki neubedljivo, iako jesu talentovani, kao da gledam veterane. Jedino u Kojadinovicu vidim neku energiju jacu.

Jbt gledam Skipagotua, ove vase, pa i Gidsela i Pytlicka koji imaju negde 24-25, sve to nekako prsti o od energije 

 

Kosa sam gledao par puta i nije mi djelovao slabo. Ni najmanje. I to je igrao u Ligi prvaka za Zagreb. Možda je stvar u pripremama. Dodića nisam gledao nikad, i tek sad vidim da je otišao u Vojvodinu (zašto bi rukometaš, veliki talent od 19 godina, iz Zagreba išao u Vojvodinu?). On je još klinac i ima blizu 2 metra. Ali pamtim Duvnjaka kao klinca, s prvih reprezentativnih turnira. dok je bio građen kao kostur. Nije falilo energije ni hrabrosti. Nisam vas gledao ovo EP, pa ne bih znao o čemu točno pričaš. Al za Kosa me baš čudi da djeluje fizički inferiorno. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...