Jump to content

Roger Federer


Boxy

Recommended Posts

Naslucivao se ovaj epilog nekako..ne zato sto su stigle neke godine,vec povrede i ocita nemogucnost da se vrati u kakvu-takvu takmicarsku formu koja bi ga zadovoljila.
Bolje ovako nego da gledamo nekakvu njegovu ocajnu verziju.

Obelezio je jednu epohu,podigao tenis kao sport do najvisih visina,motivisao jednu generaciju da postane bolja nego sto bi mozda bila,tvorio nezaboravna rivalstva sa Novakom i Rafom i zajedno sa njima stvorio zlatnu eru tenisa. Na tom putu obarao rekorede i pomerao granice. Malo li je?

Ode ravno medju najvece legende sporta.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovo je bilo ocekivano, probao je sve ali bi bilo suludo da ugrozava svoje zdravlje jureci sa 41 godinom okolo sa klincima u punoj snazi.Profesionalni sport nije za petu deceniju ako je zdravlje naceto. Ima mnogo vaznijih stvari pored tenisa, tu je ostavio neizbrisiv trag. Iako nece biti najuspesniji igrac ikada, po mnogima nece biti ni najbolji, ostace najpopularniji i prva pomisao na tenis za ljude koji isti ne prate revnosno. Malo li je?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vrlo pametno od Federera, ipak mora da se sačuva od nove povrede, već dve i po godine muči muku sa povredama i formom, a i potencijalni povratak bi bio ko zna kada, na to sve je pitanje i kakvu bi formu dostigao posle tolike pauze i sa 42 godine. Treba noge sačuvati i za penziju, da može povremeno da odigra tenis ili ode na skijanje.

 

Sa uživanjem ću pratiti poslednji meč.

Link to comment
Share on other sites

Imala sam neki osecaj da je kraj, jesam se nadala da ce odigrati jos par turnira naredne godina, ali sam isto tako svaki dan ocekivala ovakvu vest...

Nacin na koji je to uradio je isto skroz u njegovom fazonu, bez cirkusa, bez oprastanja na milion turnira, samo poruka. 

 

Ono sto je sigurno, promenio je igru i promenio je nacin na koji ja gledam na tenis, a i znam da vise nece biti neprospavanih noci zbog tenisa, nema sanse da i za jednog igraca navijam kao sto sam navijala za Rogera :heart:

I neka bude trofejnijih igraca, ali zna se ko je 

 

GOAT :heart:

 

c9603ad360a2e2cbaea57930fa3ee8fb.jpg

  • Love 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan od trojice najomiljenijih sportista,uz Anrija i Brajanta.Bilo je pravo zadovoljstvo gledati ga.Umetnik na terenu.Pravi uzor za klince koji tek treba da se bave nekim sportom.Ponašanje na terenu i van njega za svaki respekt.

 

Hvala na svemu,legendo.

 

GOAT!

Edited by sasha arsenal
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ocekivana odluka. Tenis gubi svakako mnogo no biologija je neumitna (pretjerano je reci da je sad neka tuga jebo ga patak) ali Rodzer Federer sigurno dobija. Bice suza ali i olaksanja..jer zivot profesionalnog sportiste njegovog kalibra je prilicno naporan. Vrijeme je da pocne da uziva u plodovima svoga rada. Bice on u tenisu sigurno na druge nacine. A ja mu zelim sve najbolje u “novom” zivotu. Ostaje da se pamte bravure na terenu. I hvala mu na tome. 🙂

Edited by Gistro Bančo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naslucivalo se ovo posle ovih odlaganja povratka, ali i logicno je da oporavak ne ide glatko u tim godinama.

Sigurno najpopularniji teniser ikada, jako dugo je bio i najuspesniji. Sigurno da je on prvi povukao i podigao tenis na novi nivo , koji je naterao Nadala i Djokovica da opet urade nesto novo i to nalazenje novog nivoa da bi se druga dvojica nadmasila je trajalo jako dugo.

Malo mi je ovo povlacenje na LC bezveze (ne zbog turnira, menadzera, organizatora itd, ok je turnir, egzibicija sa najboljim teniserima, bilo bi zanimljivije da je tim sveta malo bolji) jer sam ocekivao da kada se desi povlacenje to bude u Bazelu , kod kuce, na turniru koji je osvajao milion puta, pred svojom publikom... Meni bi to ostavilo neki kompletniji utisak nego povlacenje na LC ili cak i na W

 

Svakako bilo bi lepo da ga cujemo u nekim podcastima ili u ulozi strucnog konsultanta sto cesce

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...