Jump to content

Atletika


Jurgen

Recommended Posts

2 hours ago, McLeod said:

Ja sam se cudio kako Anic nema normu sa 7.92, a ono norma 8.22! To je preskocilo 5 ljudi ove sezone. Zaista mi nije jasno. Doduse, sa 7.92 deli 32. mesto ove sezone.

Sada ai me zbunio sa ovim. 32 atletičara po rejtingu ima plasman. Anić nije ni među 100 nažalost.

Link to comment
Share on other sites

Danas prava dominacija Amera. Kugla sve medalje, Krauzer rekord šampionata. Motka za žene zlato i srebro. 110 prepone - zlato i srebro. 

Jedino na 100 metara Jamajčanke sve medalje. Zlato za Frejzer-Prajs. Neuništiva je ta devojka, ima 35 godina a danas oboren rekord svètskih šampionata i peta zlatna na 100 na svetskim prvenstvima. Neverovatno.

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Inače samo još da pomenem tu trku na 110 prepone. Prvo se povredio olimpijski šampion Paršment i to na zagrevanju pred finale. Onda je Amerikanac Alen diskvalifikovan pošto je ranije krenuo sa starta. E upravo je po meni problem ta diskvalifikacija, pošto je krenuo jednu hiljaditinku ranije nego što je trebao. To svakako nije moglo da se vidi golim okom, niti je to po meni neka prednost. Po meni preterana diskvalifikacija i samo pokazuje koliko je pravilo o preranom startu pogrešno. Ja se sećam da je i Bolt svojevremeno platio i da je ostao zbog toga zbog medalje, ali imali smo situaciju da su dva možda i glavna kandidata za zlato eliminisana pre trke, i to je svakako umanjilo draž finala.

Po meni to pravilo zaista mora da se revidira, pošto je besmisleno tako lako "eliminisati" takmičare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon što je Kinez iznenađujuće slavio u skoku u dalj sinoć jedna senzacija u ženskom disku - Kineskinja Feng preko 3 metra (!!!) popravila osobni rekord u 28. godini života i osvojila zlato ispred Perković (rekordna peta medalja sa svjetskih prvenstava) i domaće uzdanice i prve favoritkinje Allman.

 

Ima li neko objašnjenje zašto nema tradicionalne dodjele medalja sa izvođenjem himne (barem ja nisam vidio u prijenosima) nego se odmah podijele nakon završetka utrke/bacanja/skokova?

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jedina stvar koju ne mogu da razumem vec decenijama u atletici. Naime zasto takmicari idu prvi skok na noz? Ja bih uvek prvi skok ostavio marginu od 10-ak cm u pripremi za isti, ako treba i 15, pogotovo ako spadam u bolje takmicare, obezbedio sebi taj osnov, a onda dva puta jurio maximum, ovako sami sebe stave pod nepotreban pritisak, Ivana se izvukla na kraju, Milica nije.

Link to comment
Share on other sites

Ivani je zaista malo nedostajalo za medalju, ali to je sport. Sledeća šansa je EP za malo više od dve nedelje.

 

Elem Duplantis Bog. Amusan Boginja. 

Amusan je uradila nešto što ja eto koliko pratim atletiku nisam video, a to je oko 35 godina. Da za sat i po dva puta obori svetski rekord u dve trke, pa to je...ne znam. Čudo.

Ameri iskoristili domaći teren da obore rekord po broju osvojenih medalja.

 

Sve u svemu dobar šampionat, bilo je lepih rezultata. Velika mana vremenska razlika 😄. Sledeće SP sledeće godine ako se ne varam u Budimpešti.

 

Do tada za dvadesetak dana Evropsko Prvenstvo i tu će Ivana osvojiti medalju, možda i Armin. Videćemo.

Još samo da dodam ona mala Brazilka u skoku udalj je pravi heroj. Juče jedva u zadnjem skoku izborila finale, a danas u prvom skoku medalju 😆

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...