Jump to content

Atletika


Jurgen

Recommended Posts

Eto na 400 prepone u ženskoj konkurenciji pobedila Mohamad, a na 100 sa preponama Ali.....

 

Čudno 🤔. Boks i atletika, ima neka tajna veza.

 

Edit. Inače Nia Ali ima sina koji se zove Titus Maximus 😁

Edited by DonJuan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pratim i ja prvenstvo koliko stizem i fantasticno je.

 

Gledam rankings, Ameri pokupise sve medalje (27), iza njih Kenija i Jamajka pa cini mi se Kina i onda GB sa 5. Nigdje Rusa nema, takmice li se uopste?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Honey Badger said:

Pratim i ja prvenstvo koliko stizem i fantasticno je.

 

Gledam rankings, Ameri pokupise sve medalje (27), iza njih Kenija i Jamajka pa cini mi se Kina i onda GB sa 5. Nigdje Rusa nema, takmice li se uopste?

Ruska federacija je suspendovana zbog problema sa dopingom. Imali su takmičare, ali pod zastavom IAAF. Pitanje je da li će se skoro i vraćati, tj da li će skoro moći da se takmiče pod svojom zastavom. U Tokiju sledeće godine sigurno ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DonJuan said:

Ruska federacija je suspendovana zbog problema sa dopingom. Imali su takmičare, ali pod zastavom IAAF. Pitanje je da li će se skoro i vraćati, tj da li će skoro moći da se takmiče pod svojom zastavom. U Tokiju sledeće godine sigurno ne.

 

Pretpostavljao sam da je neki ban u pitanju, bas steta. Ne mogu da vjerujem da se nisu dozvali pameti od dana SSSR-a, kada su slali svakakve monstrume napumpane svim i svacim na olimpijade i druga takmicenja.

 

Pominju se i neke kontroverze oko izbora Katara za ovo prvenstvo. Na primjer:

 

Empty seats and ghostly silence have been the sad feature of this PR disaster for the sport, the IAAF, Lord Coe and Qatar

 

https://www.theguardian.com/sport/2019/sep/30/doha-world-athletics-championships-crowds-iaaf

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Honey Badger said:

Pratim i ja prvenstvo koliko stizem i fantasticno je.

 

Gledam rankings, Ameri pokupise sve medalje (27), iza njih Kenija i Jamajka pa cini mi se Kina i onda GB sa 5. Nigdje Rusa nema, takmice li se uopste?

 

Osvojili su Rusi 2 zlata za Neutralnu državu u skoku u vis i motci. I ovako osakaćeni su prvi u Evropi zajedno sa Britancima. Neka samo ta Evropa i dalje bude vazal Americi pa će Amerika osvajati sve više medalja a Evropa sve manje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ace Rimmer said:

 

Osvojili su Rusi 2 zlata za Neutralnu državu u skoku u vis i motci. I ovako osakaćeni su prvi u Evropi zajedno sa Britancima. Neka samo ta Evropa i dalje bude vazal Americi pa će Amerika osvajati sve više medalja a Evropa sve manje.

 

Nisam siguran da razumijerm korelaciju izmedju broja medalja i odnosa evropskih drzava prema USA. Jos manje sam siguran da spada u ovaj topik ali svakako hvala za insight. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

A dobro, znamo čiji lobiji su protiv ruskog nastupanja, britanski i američki. Problem nije samo atletika, nego će im sada možda zabraniti učešće u svim sportovima u Tokiju.

 

Ne bi Rusi osvojili više medalja od USA ni da su u punom sastavu ali je bar zanimljivije.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ace Rimmer said:

A dobro, znamo čiji lobiji su protiv ruskog nastupanja, britanski i američki. Problem nije samo atletika, nego će im sada možda zabraniti učešće u svim sportovima u Tokiju.

 

Ne bi Rusi osvojili više medalja od USA ni da su u punom sastavu ali je bar zanimljivije.

 

Hmmm. Da li bi pomoglo da Rusi prestanu da se dopinguju?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Hmmm. Da li bi pomoglo da Rusi prestanu da se dopinguju?

Problem je malo širi.

Naime dokazano je da je ruska anti doping agencija učestvovala u lažiranju rezultata anti doping testova i to sistematski. To se pre svega odnosilo na atletski savez i na rezultate atletičara, ali bilo je nepravilnosti i kod Sočija.

Posle istrage WADA je suspendovala agenciju, IAAF je suspendovao ruski atletski savez. Naravno ima dosta pomaka od tada, pošto se radi na posebnom programu kako bi ruska anti doping agencina počela sa radom, ali to se neće desiti skoro.

Naravno, nisu se dopingovali svi ruski atletičari ili sportisti, ali je muljanje sa rezutatima od strane anti doping agencije bacilo senku na sve sportiste. Možda se opamete posle ovoga.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ace Rimmer said:

Neka samo ta Evropa i dalje bude vazal Americi pa će Amerika osvajati sve više medalja a Evropa sve manje

O čemu ti jebote pričaš ili imaš li pojma o čemu pričaš?

Znaš li broj evropskih/afričkih atletičara koji su osvojili medalje, a koji treniraju u SAD? Znaš zašto? Zato što imaju superioran program u odnosu na ostatak sveta i to za posledicu ima ovakvu razliku u medaljama. Kakvi vazali, kakvi kurci palci. 

Pratite li vi ljudi atletiku ili vam samo služe velika takmičenja za ispucavanje ideoloških budalaština?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DonJuan said:

O čemu ti jebote pričaš ili imaš li pojma o čemu pričaš?

Znaš li broj evropskih/afričkih atletičara koji su osvojili medalje, a koji treniraju u SAD? Znaš zašto? Zato što imaju superioran program u odnosu na ostatak sveta i to za posledicu ima ovakvu razliku u medaljama. Kakvi vazali, kakvi kurci palci. 

Pratite li vi ljudi atletiku ili vam samo služe velika takmičenja za ispucavanje ideoloških budalaština?

 

Pratim ja koliko toliko. Kažeš evropljani treniraju u Americi. Znači situacija je još gora nego šta sam mislio. Nego jesi primjetio da su izmislili neki mix disciplinu u trčanju, samo da Usa dobije još jedno zlato. Ja primjetim takve stvari. Šta ne dodaju neku tehničku disciplinu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ace Rimmer said:

 

Pratim ja koliko toliko. Kažeš evropljani treniraju u Americi. Znači situacija je još gora nego šta sam mislio. Nego jesi primjetio da su izmislili neki mix disciplinu u trčanju, samo da Usa dobije još jedno zlato. Ja primjetim takve stvari. Šta ne dodaju neku tehničku disciplinu.

Mix štafete postoje godinama, čak postoji i svetsko prvenstvo štafeta, i te štafete su deo programa. Sada su samo ubačene u program SP i OI. Inače mix štafete postoje godinama i u plivanju i u biatlonu, recimo, i ideja tih štafeta je da se napravi veza između ženskih i muških disciplina i nema veze sa brojem medalja. Koju bi ti novu tehničku disciplinu dodao? Bacanje kamena s ramena? 

Ne znam ni zašto odgovaram na ovakve gluposti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...