Jump to content

Recommended Posts

Zanimljiva etapa danas na trki po Valencii. Tratnik vozio odlično celi dan. Niko iz breakaway grupe nije mogao da isprati njegov ritam, ali uhvatiše ga dobar kilometar pre cilja, kad se je trasa postavila skoro vertikalno.

Očekivalo se da če Remco bez večih problema odbraniti napade do kraja trke i zadržati prednost iz prve etape, ali ostavi ga danas Vlasov u prašini na tom zadnjom kilometru i preuze žutu majicu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
11 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ok, Pogacar je definitivno arealan, a Valverde istice kandidaturu za goata citavog univerzuma. Bas sam naprzen za klasike ove godine, bas me zanima kako ce izgledati Simmons, a nadam se da ce i Ganna konacno promeniti kalendar i baciti karte i na Ronde, GW, PR...

 

Šta radi Pogačar ove sezone se stvarno teško opiše rečima. Lik ne dozvoljava da mu otmu nijednu etapu, ako je barem u poziciji da odgovori na napad. Posebno ove sedmice na Tirreno-Adriatico mu nemogu pera odbiti. Mislim da je u 4. etapi ispratio jedno 10 napada u zadnjih 20km, i onda na kraju sam prešalto u drugu i doviđenja. Može biti da bi povezao zadnje 3 etapu, da nisu u petak. on, Evenpoel i Vingegaard promašili trasu dok su lovili breakaway grupu.

 

Simmons se čini dobro pripremljen. Na Strade Bianche je imo dobar rezultat, a i juče recimo je bio u jakoj breakaway grupi, iz koje je napao i pokušao solo, ali mu na kraju nije uspelo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Romantik said:

Ja u saltanju kanala video podijum, i na blic vidim Slovenac u UAE i iza pise Milan-San Remo, nastavim dalje i usvojim informaciju da je Pogacar ocito poceo i klasike da osvaja redom :roflmao:

 

Pa i jeste, već je osvojio 2 monumenta prošle godine - Lijež-Baston-Lijež i Lombardiju, a ove godine je oduvao konkurenciju na "šestom" monumentu Strade Bjanke. 😅

 

I ovde je bio drugi favorit, i najviše je animirao trku, ali nije uspeo da pobegne grupi na Pođu ni posle 3, 4 napada. Sledeći cilj mu je Trka oko Flandrije početkom aprila. 

 

Ja sam inače imao nekoliko manjih opklada od 100 RSD i jedna od njih je bila na Mohoriča, kvota je bila 40! A znalo se da je ovo trka koja mu najviše odgovara bukvalno od svih koje postoje. Na Pogačara je kvota bila oko 5.5, ja sam nedeljama pokušavao da zamislim scenario u kojem on pobeđuje i nisam uspeo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, nlavrnja said:

Mohoric je imao podesivo sediste i spustio ga na spustu, tako je imao bolju aero poziciju od svih 😁 kaze i sam da je znao da je ovo once in a lifetime prilika, jer ce ovo sada vrv postati standard u opremi zabranjeno

 

Btw, Mohorič je po nekima takođe izumio supertuck poziciju, koju su isto tako zabranili 😄

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Btw, Mohorič je po nekima takođe izumio supertuck poziciju, koju su isto tako zabranili 😄

 

Da, secam se kada ju je koristio na SP 2013 u Firenci u U23 kategoriji. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jurgen said:

 

Da, secam se kada ju je koristio na SP 2013 u Firenci u U23 kategoriji. 

 

Svaka čast. :thumbsup:

 

Ja sam iskreno tek pre nekoliko godina krenuo ozbiljnije da pratim biciklizam, pa se toga ne sječam. Ali sam taj podatak čuo na više mesta, a i više puta je to spomenuo Johan Bruyneel u podcastovima sa Armstrongom i Hincapiem. 

Link to comment
Share on other sites

Nije se osecao Pogacat bas toliko dobro ocigledno, oni 'napadi' su delovali zaista smesno za njegove standarde. Delovalo je eto tek da nesto uradi, da ne bude da nije probao. Mislim onaj Kraghov napad je bio 10x ozbiljniji od bilo kog njegovog juce. 

 

Mohoricu svaka cast, ali da se ne lazemo, decko je pusten da ode i savrseno je iskoristio okolnosti. Ona dvojica smaraca mi sad vec bas opasno idu na ganglije, svaku trku u kojoj se za nesto pitaju obesmisljavaju. To vise nije borba nego antipropaganda sporta. Dosao sam u fazu da je svaka situacija u kojoj izduvaju za mene pobeda biciklizma kao takvog.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nije se osecao Pogacat bas toliko dobro ocigledno, oni 'napadi' su delovali zaista smesno za njegove standarde. Delovalo je eto tek da nesto uradi, da ne bude da nije probao. Mislim onaj Kraghov napad je bio 10x ozbiljniji od bilo kog njegovog juce. 

 

Mohoricu svaka cast, ali da se ne lazemo, decko je pusten da ode i savrseno je iskoristio okolnosti. Ona dvojica smaraca mi sad vec bas opasno idu na ganglije, svaku trku u kojoj se za nesto pitaju obesmisljavaju. To vise nije borba nego antipropaganda sporta. Dosao sam u fazu da je svaka situacija u kojoj izduvaju za mene pobeda biciklizma kao takvog.

 

Znalo se je i pre trke da ovo nije Pogijev teren. Preslabi su ovi usponi da bi tu mogao da se otrese Wouta i kompanije. Ali svejedno niko nije mogao baš totalno da ga otpiše, jer je u strašnoj formi.

Kragh Andersenov napad jeste bio jak, ali šta je pravi razlog za to? Timing. Sačekao je da ovi odbiju 3-4 Pogijeva napada, i onda se katapultirao iz drugog plana kad su ovi več bili na limitu.

 

Isto tako je timing bio ključan za Mohoričevu pobedu. Napao je tamo gde je morao. Rizikovao je u spustu više nego ostali + invovativnost sa opremom koja mu je pomogla. I to je to. I ne slažem se da je pušten. Mislim, naravno da bi ona grupa mogla da ga ulovi dole u ravnini, ali onakvu scenu gledamo manje više u svakoj trečoj trci. Gde u lovu na lidera nema prave kohezije u grupi, jer niko nije lud da se troši i vuče ostale, pa da ga posle ostave u prašini u sprintu.

 

Sve te stvari čine biciklizam nepredvidljivim i zanimljivim. Da svaku trku dobije onaj što ima najbolje noge, nebi to niko ni gledao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nije se osecao Pogacat bas toliko dobro ocigledno, oni 'napadi' su delovali zaista smesno za njegove standarde. Delovalo je eto tek da nesto uradi, da ne bude da nije probao. Mislim onaj Kraghov napad je bio 10x ozbiljniji od bilo kog njegovog juce. 

 

Mohoricu svaka cast, ali da se ne lazemo, decko je pusten da ode i savrseno je iskoristio okolnosti. Ona dvojica smaraca mi sad vec bas opasno idu na ganglije, svaku trku u kojoj se za nesto pitaju obesmisljavaju. To vise nije borba nego antipropaganda sporta. Dosao sam u fazu da je svaka situacija u kojoj izduvaju za mene pobeda biciklizma kao takvog.

 

Napadi su bili brutalni, samo je nagib bio 2, 3 eventualno 4% i isli su preko 30, mozda cak i preko 40 na sat kod prvog napada. Pogacar je bukvalno unistio van Aerta na Podju, mislim da je doslo do sprinta za pobedu da bi van Aert svejedno bio na zacelju grupe. 

 

SKA-ov napad je bio na najtezem delu uspona, tamo gde je Alafilip uglavnom napadao prethodnih godina i to je najbolji deo za odlazak iz grupe, Pogacar je isto bio na maksimumu ali je uspeo da ga uhvati.

 

Slazem se za VWA i MVDP, ali jbg, nijedan ne zeli da dovuce onog drugog do pobede. 

Sto se tice "pustanja" Mohorica, mislim da je Pogacaru bilo u glavi "Hej, pa ja treba da pobedim Tur de Frans u julu, ne treba mi da zavrsim karijeru ovde da bih mozda pobedio u sprintu od 10 ljudi", dok je Mohorocev majndset bio " Ovo mi je zivotna prilika, poginucu ovde ako treba, ali pobedjujem!"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo je o tome rec, jako mirna Cipressa, pa onda ti alibi napadi... Glupo bi bilo da ispadne da mu nesto zameram, pravo je cudo da se uopste ukljucuje u favorite na ovakvim trkama, kamoli jos da se ocekuje da ih redom uzima. 

 

Glede Mohorica, ne uzimam mu nista, potpuno se slazem da je tempirao sjajno i napravio najlogicniji moguci izbor (moj je dojam da je upravo igrao na kartu sastava te grupe od koje se odvojio). Na kraju krajeva, videli smo vec milion puta vrlo slicne rasplete. 

 

Cekam sad Harelbeke, da vidim u kakvoj su zapravo formi ovi klasicari...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, L' Imperatore said:

Drama posle prve etape trke po kataloniji. Colbrelli valjda kolabirao u cilju. Piše da su mu davali i cpr, posle kojeg je došao sebi i odvezen u bolnicu.

 

Kolbreli je imao bronhitis prosle nedelje, i zbog toga je propustio Milano - San Remo, gledao sam samo finis etape, uopste nisam ispratio tu situaciju sa njim. Nadam se da nije nista ozbiljno i da ce biti spreman za nastavak sezone klasika, bio je impresivan u finisu prosle sezone, na EP, SP i naravno na Pariz - Rubeu. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jurgen said:

 

Kolbreli je imao bronhitis prosle nedelje, i zbog toga je propustio Milano - San Remo, gledao sam samo finis etape, uopste nisam ispratio tu situaciju sa njim. Nadam se da nije nista ozbiljno i da ce biti spreman za nastavak sezone klasika, bio je impresivan u finisu prosle sezone, na EP, SP i naravno na Pariz - Rubeu. 

 

Nisam optimista što se tiče belgijskih klasika. Ako je istina da je oživljavan (što je moguče,  jer su zakrivali mesto gde mu se ukazivala pomoč, a to znači da slika nije bila prijatna), onda mislim da ga čeka pauza i u slučaju da mu se stanje skroz popravi u narednim danima. Cenim da se neče ništa rizikovati i da če se situacija detaljno preispitati. Pa tek kad svi testovi pokažu da je nazad na 100%, onda povratak na biciklo.

 

Kakogod, nadam se njegovom potpunom oporavku, a kad če nazad na bajs, to je sad manje važno.

Link to comment
Share on other sites

Bas razocaravajuc E3... Stuyven ocekivano posle stomacnog gripa nije mogao nista da prati, veliko je pitanje ima li od njega ista i za Ronde (za GW sasvim izvesno ne), masa jacih vozaca nije ni zavrsila trku... QuickStep bas skroman, Ineos je nesto pokusavao, ali sve je to vrlo skromno bilo. Videcemo, nadam se da je samo bio los dan za veliku vecinu favorita, jer ako je ovo realan pokazatelj forme cekaju nas ultra-dosadni cobbled klasici.

 

P.S. Girmay nastavlja da impresionira, jos jedna fantasticna voznja. Dubok naklon.

Link to comment
Share on other sites

Bice to dobro kad dodje MVDP. 

 

Inace juce na Trci oko Katalonije spektakularan beg Igite i Karapaza od 130km. Igita preuzeo vodjstvo ispred Karapaza u generalnom, Almeida je treci pred poslednju etapu u Barseloni. 

Link to comment
Share on other sites

Svakako mnogo otvoreniji Ronde nas ceka bez Van Aerta. Nekako je cudno gledati klasike sa ovakvim, izduvanim QuickStepom. Navikli smo da su stalno oni ti koji daju ton ovim trkama, ali sada izuzev Asgreena prakticno vise nemaju vozaca u formi - Stybar je vec u diklajnu, a Lampaert i Senechal su daleko od izdanja koja mogu da pruze i koja smo vidjali prethodnih godina. Hrpa drugih favorita u losoj do uzasnoj formi... Postavlja se pitanje koliko zapravo ima imena koja mogu da pobede... Solo, rekao bih, nikad manje, a ako dodje veca grupa onda je anyone's game...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...