Jump to content

Filmovi jugoslovenskog/juznoslovenskog prostora


Drug Crni

Recommended Posts

Kada neko spomene Berceka meni nekako uvek padne ova scena na pamet.... 🙂

Zoran Radmilovic je prica za sebe...🤣

 

Inace da spomenem jedan parizanski film u moru filmova te tematike koji mi se svideo...

 

MV5BODg2MTIzMDMtNWQ5OC00ZDZjLWIxOGYtOWU1

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aleksandar Bercek je teska budaletina, zaguljen lik je za njega pohvala. Ali da je odlican glumac jeste. Meni jedna od njegovih drazih uloga je 

uloga Tece u seriji Gore dole. Kakav je tu muljator, Holivud da pozavidi. 

Covek se inace nikada nije poklonio posle predstave. 

 

@Shunsuke Nakamura Sto si napisao za Diklica u stvarnosti vazi za Mikija Manojlovica, niti jednu ulogu pogotovo one u pozoristu nije uspeo da 

podigne na visi nivo. Diklic ni blizu nema slicne uloge mada ima dosta tih pritupih dobrocudnih likova pa ga ljudi po tome pamte, ali Maratonci, 

O pokojniku sve najlepse, Jagode u grlu, Karaula, Tri karte za Holivud, Ni na nebu ni na zemlji... sve razlicite uloge i sve patljive i dobro iznesene. 

 

Petar Bozovic - o njemu sam bas juce razmisljao bio neki film, bukvalno ne mogu da se setim neke njegove uloge da nije neka odvratna persona od koje ti muka.

od Lepih sela, preko Crnog bombardera, Braca po materi, Tajvanska kanasta, Lepota poroka, U ime naroda, Noz, Sile u vazduhu... Inace glumac razorne energije

totalno drugaciji senzibilitet od Diklica. 

 

Dragan Nikolic je nazalost prestao da glumi negde pocetkom 90-ih. 

 

 

Bure Baruta je jedan sjajan film, predstava je krs, nisam gledao doduse drugu postavu sa Sergejem i Draganom Nikolicem, prva je bas losa. 

Jedna od najjacih scena je kad udje polomljeni Bercek u kafanu sa sve kragnom oko vrata i jedva izusti kaze "Mava, pivo" 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Diklic gotovo uvijek igra neke jadnike, dezurne kretene. To ga prati jos od te prve uloge. Dobar glumac, ali ja ne vidim uopste tu neku raznovrsnost. 

 

Ne znam kakav je Miki u pozoristu, ali na filmu ima briljantnih uloga. Ima neuporedivo vise glavnih uloga od Diklica.  Ciganska magija, brutalno je glumio u tom filmu. Otac na sluzbenom putu, Vuk Karadzic. Mi nismo andjeli( one njegove kratke  sekvence su vrh). 

 

Petar jeste pretezno igrao negativne licnosti. I to bas one najodvratnije moguce. Zato mu tu nema premca. Svaku ulogu je porobio, ostavio neizbrisiv trag. Opet je uspijevao da unese neku dozu humora u svaki lik, koliko god on negativan bio. Jednostavno glumac koji te nikad ne ostavlja ravnodusnim. Nevjerovatna harizma i ogroman glumacki talenat.

 

Niko ne moze ovakve likove da odigra bolje od njega:

 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

Aleksandar Bercek je teska budaletina, zaguljen lik je za njega pohvala. Ali da je odlican glumac jeste. Meni jedna od njegovih drazih uloga je 

 

Dobro, pokusavam da biram reci. 🙂 Meni je on upao u lik Milosa Obrenovica i sad kada zamislim Milosa vidim ga kroz Bercekov lik. Diklic dobar kao Petar u Sabirnom centru, iako iz tog filma ne mogu da zaboravim Gaginu repliku kako je kad te sahrane sa tranzistorom, a bez baterija 😂.  Dobar je Diklic i kao pozorisni glumac, gledala sam Profesionalca sa njim, Batom Stojkovic i Nedom Arneric kao sekertaricom

 

Nisu oni nekako prestali da glume devedesetih, nego je ponestalo novca za dobre filmove ili je trebalo da su na ti sa vlascu da dobiju pare. Strsljen (1998) je bas dobar film, Sergej odlican u njemu i Crnogorac Popovic, mada je on po meni izuzetan i kao pozorsini glumac. Nisam sigurna da li je to bila Cinema Dizajn (Lj. Samardzic )produkcija kao i Ubistvo sa predumisljajem.

 

Petra Bozovic se secam kao dete kad je igrao Teslu i Svetozara Markovica nekako mi ostao tako urezan iz mladjih dana. Ne znam sta je dovelo do toga da ga ubace u sirovina sablon i da li je mogao iz toga da izadje. 

 

Edit: Sad se podsetih, Bozovic igra Jevrema Markovica, a Laza Ristovski Svetozara.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

 

 

Petar Bozovic je za mene neprevazidjen iz te generacije. Covjek koji dominira u svakoj ulozi, dosta su mu 2-3 minuta da obiljezi film.

Uz Berčeka, po mom mišljenju najbolji naš živi glumac. Kad već spomenu Fender gore, mnogo volim njegovu ulogu Atifa Tanovića u Nožu. Tu recimo nije HC negativac već neko ko se kaje zbog svog greha.

Edited by 1 od 8000 Lakija
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bila je i serija. Malo ko se seca da Varljivo leto 68 nije samo film nego i serija. 

 

 

Spominju se i spominjali smo na ovoj strani nase glumce a retko da se neko seti nasih glumica. Na prvom mestu pa slobodno mogu reci bez premca

Olivera Markovic. Gospodja je odigrala toliki broj sarenolikih uloga i svaku zapecatila da ne mozes da zamislis nekog drugog u toj ulozi. 

Nazalost nasim glumicama je nekako predodredjeno bilo da igraju zene ili majke glavnih likova, mada je i tu Olivera dominirala kao majka Dragana Nikolicu u dva 

filma Nacionalna klasa i Poslednji krug u Monci. Ko moze da zaboravi luckastu ali sirokog uma komsinicu Angelinu u Otvorenim vratima.

Ja i dalje tvrdim da ne postoji glumica u Srbiji da moze da izgovori onako snishodljivo i uverljivo repliku iz Balkan eskpresa "To su pravi Beogradjani, fini ljudi, nisu za rudnik" 

 

Na drugom mestu je Vesna Trivalic, privatno rekli bi neki cudna zena ali zena neverovatne empatije i emocije da to covek ne moze da poveruje. Antologijska uloga Cakane,

mada ja je volim u svakoj mogucoj ulozi pa cak i za pricu potpuno suvisnoj Draginji iz Senki nad Balkanom. 

 

Posle vam je po volji redjati kako zelite, da ne duzim posto cu svakako pisati jos o njima dosta detaljnije ovo je bilo cisto da spomenemo i dame. Branka Katic, Anica Dobra, 

Radmila Savicevic...

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sad cu biti masovno izvizdan,ali nema veze..Olivera Markovic je izvanredno odigrala ulogu zle taste u "Boljem zivotu"..briljirala je tamo..apsolutno briljirala
 

 


Sad tek shvatih da sam post ostavio na filmu..umesto na domacim serijama..nema veze,valjda ne smeta.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 21Barkley said:

Zašto bi bio izviždan?

Zato sto se ovde "Bolji zivot" (uglavnom) dozivljava trash serijom,sto po mom skromnom misljenju - nije. Posebno nije prvi serijal..ali o tome cu mozda malo kasnije bas na Domacim serijama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 21Barkley said:

Zašto bi bio izviždan?

 

Zato sto cim se ovde spomene nesto domace da je dobro, po difoltu slede posprdni postovi koji ukljucuju palanacki mentalitet, nemanje pojma, i slicno. Ne kazem 

da je nasa kinematografija nesto bajna sjajna ali bolju nemamo. Nesto slicno kao za domacu muziku, ili ne daj Boze nase bendove koji pevaju na srpskom pa je blam, ali

zato kad slusas americke budalizacije to je vau, a da prevedes tekst implodirao bi mozak od gluposti.

 

Slobodno mozemo nas film da uporedimo sa regionom pa cemo videti gde smo, pogotovo u odnosu na Hrvate 

koji su nam kao trziste najblizi. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

OK, pretpostavio sam da je tako nešto u pitanju. Slažem se sa obojicom.

 

Rado ću se nadovezati ako napišeš nešto o Boljem životu na drugoj temi, ovde samo da primetim da ta serija ne samo da nije treš nego je izrazito ozbiljna. Rekao bih da je drugi deo popustio, ali to je snimano pred sam raspad svega pa nije ni čudo.

Edited by 21Barkley
greška
Link to comment
Share on other sites

Mira Banjac. Moj izbor.

 

Lepota poroka (1986)

 

spacer.png


ovo dole, to je slika kako sredina vidi zenu i jedino vrednuje inace im se podsmeva. 

 

4 hours ago, Tamburinjo said:

Nazalost nasim glumicama je nekako predodredjeno bilo da igraju zene ili majke glavnih likova,

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

Mira je definitivno broj jedan i meni. Ja bih spomenuo i Semku Sokolović koja je imala gomilu uloga i svaku odradila fenomenalno. Niko nije spomenuo ni Furlanku ?


Semka - direktorka 😂

 

«Hitler je za nju Kosovka devojka« (mislim da je replika Paje Vujisica u Majstori, majstori.)

 

Mira je odlicna glumica, nego sto joj rat defakto prekide karijeru na ovim prostorima. 
 

Ja bas volim nas film (exyu) kao i film uopste, a 1/1 drugosrbijanac 😂. Mora da ima veze sa palankom.

 

Her Zika mi je drag lik. Jedini koji shvata znacaj rada i «temeljnog vaspitanja» medju onim malogradjanima i luftiguzima, samo sto ta poruka nekako promakne zbog njegovih stosova.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Evo jedan film u kojem zenski lik igra glavnu ulogu. Prelijepa Spela Rozin igra mladu studentkinju Minju, koja nakon neuspjele ljubavne veze traga ulicama u potrazi za srecom. U pricu su ukljucenja dva muskarca, jedan ugledni novinar( Zoran Radmilovic) i student medicine( Voja Miric). Bitno je napomenuti da je ovo prva uloga na filmu Zorana Radmilovica. Njemu glas iz nekog razloga pozajmljuje Ljuba Tadic. U centru price je dakle ljubavni trougao, a film je zanimljiv zbog prikaza Beograda sa pocetka 60-ih. Vidimo jedan grad koji je u izgradnji, zivot u studenskim domovima, nocne izlaske, igranke,itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za vas ali nisam mogao da pogledam film u kome glumi Laza Ristovski izuzetno ogavna pojava

Neko sada spomenuo Grlom u jagode moracu opet da pogledam tu seriju

Edited by Mile1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

 

Evo jedan film u kojem zenski lik igra glavnu ulogu. Prelijepa Spela Rozin igra mladu studentkinju Minju, koja nakon neuspjele ljubavne veze traga ulicama u potrazi za srecom. U pricu su ukljucenja dva muskarca, jedan ugledni novinar( Zoran Radmilovic) i student medicine( Voja Miric). Bitno je napomenuti da je ovo prva uloga na filmu Zorana Radmilovica. Njemu glas iz nekog razloga pozajmljuje Ljuba Tadic. U centru price je dakle ljubavni trougao, a film je zanimljiv zbog prikaza Beograda sa pocetka 60-ih. Vidimo jedan grad koji je u izgradnji, zivot u studenskim domovima, nocne izlaske, igranke,itd.

 

Uobičajena praksa za filmove tog doba, zbog nesavršenosti tehnike, je bila da se glasovi glumaca snimaju u studiju umesto na setu, zbog razgovetnosti. Neki put se desi da je određeni glumac iz filma nedostupan u terminu snimanja u studiju, pa uskoči raspoloživi kolega. Nikola Simić je pričao da je sinhronizaciju crtanih filmova ispraksovao još kao mlad glumac, jer je zbog dobre dikcije često menjao kolege u filmovima krajem pedesetih i početkom šezdesetih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2020 at 4:30 PM, Tamburinjo said:

@Shunsuke Nakamura Sto si napisao za Diklica u stvarnosti vazi za Mikija Manojlovica, niti jednu ulogu pogotovo one u pozoristu nije uspeo da 

podigne na visi nivo. Diklic ni blizu nema slicne uloge mada ima dosta tih pritupih dobrocudnih likova pa ga ljudi po tome pamte, ali Maratonci, 

O pokojniku sve najlepse, Jagode u grlu, Karaula, Tri karte za Holivud, Ni na nebu ni na zemlji... sve razlicite uloge i sve patljive i dobro iznesene. 

Mislim da je Dikliću najbolja uloga bila u Gori vatra, bosanski film.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...