Jump to content

Covid-19 / SARS-Cov2 - naučne/medicinske informacije i analize


wwww
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Recommended Posts

https://github.com/iamadamdev/bypass-paywalls-chrome

 

Bypass Paywalls

Bypass Paywalls is a web browser extension to help bypass paywalls for selected sites.

 

Odzipujte ovo.

 

Važi za Chrome/ME.

 

A zatim:

 

-Unzip the file and you should have a folder named bypass-paywalls-chrome-master.

 

-In Chrome/Edge go to the extensions page (chrome://extensions or edge://extensions).

 

-Enable Developer Mode.

 

-Drag the bypass-paywalls-chrome-master folder anywhere on the page to import it (do not delete the folder afterwards).

 

 

 

 

Bypass the following sites' paywalls with this extension:

 

Adweek
Algemeen Dagblad
American Banker
Ámbito
Baltimore Sun
Barron's
Bloomberg Quint
Bloomberg
BN De Stem
Brabants Dagblad
Brisbane Times
Business Insider
Caixin
Central Western Daily
Chemical & Engineering News
Chicago Tribune
Corriere Della Sera
Crain's Chicago Business
Daily Press
De Gelderlander
De Groene Amsterdammer
De Stentor
De Tijd
De Volkskrant
DELFI
DeMorgen
Denver Post
Diario Financiero
Domani
Dynamed Plus
Eindhovens Dagblad
El Mercurio
El Pais
El Periodico
Elu24
Encyclopedia Britannica
Estadão
Examiner
Financial News
Financial Post
Financial Times
First Things
Foreign Policy
Fortune
Genomeweb
Glassdoor
Globes
Grubstreet
Haaretz.co.il
Haaretz.com
Handelsblatt
Harper's Magazine
Hartford Courant
Harvard Business Review
Herald Sun
Het Financieel Dagblad
History Extra
Humo
Il Manifesto
Inc.com
Interest.co.nz
Investors Chronicle L'Écho
L.A. Business Journal
La Nación
La Repubblica
La Stampa
La Tercera
La Voix du Nord
Le Devoir
Le Parisien
Les Échos
Loeb Classical Library
London Review of Books
Los Angeles Times
MIT Sloan Management Review
MIT Technology Review
Medium
Medscape
Mexicon News Daily
Mountain View Voice
New York Daily News
NRC Handelsblad
NT News
National Post
Neue Zürcher Zeitung
New York Magazine
New Zealand Herald
Nikkei Asian Review
Orange County Register
Orlando Sentinel
PZC
Palo Alto Online
Parool
Postimees
Quartz
Quora
Quotidiani Gelocal
Republic.ru
San Diego Union Tribune
San Francisco Chronicle
Scientific American
Seeking Alpha
Slate
SOFREP
Statista
Star Tribune
Stuff
SunSentinel
Tech in Asia
Telegraaf
The Advertiser
The Advocate
The Age
The American Interest
The Atlantic
The Australian Financial Review
The Australian
The Business Journals
The Canberra Times
The Courier
The Courier Mail
The Cut
The Daily Telegraph
The Diplomat
The Economist
The Globe and Mail
The Herald
The Hindu
The Irish Times
The Japan Times
The Kansas City Star
The Mercury News
The Mercury Tasmania
The Morning Call
The Nation
The National
The New Statesman
The New York Times
The New Yorker
The News-Gazette
The Philadelphia Inquirer
The Saturday Paper
The Seattle Times
The Spectator Australia
The Spectator
The Sydney Morning Herald
The Telegraph
The Times
The Toronto Star
The Wall Street Journal
The Washington Post
The Wrap
TheMarker
Times Literary Supplement
Towards Data Science
Trouw
Tubantia
Vanity Fair
Vrij Nederland
Vulture
Winston-Salem Journal
Wired
World Politics Review

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DJORDJE said:

Bajden danas objavljuje 100 miliona vakcina dostignuto 40 dana pre obecanog roka.

Kako 100M? U USA je dato 118M vakcina  dakle 100M milestone je bio prosle nedelje. 

Ako je bitan proizvodjac, fajzerovih vakcina je dato 59M, moderninih skoro 57M I j&j 2M.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

 

 

Ovde nam treba ipak neki virusolog ili tako nesto, jer imuni sistem je jako kompleksna stvar, da li je broj neutralisucih at zapravo jedina bitna stvar, ili ima nesto i u onim T celijama i slicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, djura.net said:

Kako 100M? U USA je dato 118M vakcina  dakle 100M milestone je bio prosle nedelje. 

Ako je bitan proizvodjac, fajzerovih vakcina je dato 59M, moderninih skoro 57M I j&j 2M.

Prijatelju , samo prenosim ono sto su objavili svi mediji. Zasto je izabrao danas nemam pojma, mada je bilo nekih natezanja oko toga kako se dolazi do te brojke. Dao Bog, uvek ima teoreticara zavere, mozda je zbog toga izabrao taj datum kada se sa sigurnscu prebacila brojka. Dnevno se izdaje 2.5 M , koliko sam zadnji put cuo.

By the way, ja sam dobio i drugu dozu. Sada cekam da prodje sest dana i konacno mogu da putujem.:smiley58:

Iznenadjujuce, nikakve reakcije posle druge doze. Imao sam reakciju posle preve, ali posle druge bukvalno nista.:classic_blink:

Link to comment
Share on other sites

Kolega se zarazio u sličnom periodu kad i ja, proslo mu je mesec dana od pozitivnog nalaza. Imao temp. 3 dana, bez antibiotika i tako to.

Medjutim i dan danas kašlje ujutru produktivno i plaši se da je i dalje zarazan pa ne ide nigde, a pogotovo kod roditelja.

Jel mu znači da uradi sad antigenski test privatno ili tako nešto?

Ima li nekih podataka koliko su ljudi zarazni nakon ifekcije ako imaju post corona simptome?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

Kolega se zarazio u sličnom periodu kad i ja, proslo mu je mesec dana od pozitivnog nalaza. Imao temp. 3 dana, bez antibiotika i tako to.

Medjutim i dan danas kašlje ujutru produktivno i plaši se da je i dalje zarazan pa ne ide nigde, a pogotovo kod roditelja.

Jel mu znači da uradi sad antigenski test privatno ili tako nešto?

Ima li nekih podataka koliko su ljudi zarazni nakon ifekcije ako imaju post corona simptome?

 

Nisam strucnjak, samo razmisljam logicki i na osnovu onog sto sam do sada citao. 

 

Ako dobije negativan test sada i proslo je vec toliko vremena ne bi trebalo da je uopste zarazan, ti simptomi su mu samo posledica bolesti. 

 

Najzarazniji si pred samu pojavu simptoma i u prvim danima kad ih dobijes.

 

Druga stvar bi bila da ima pozitivan test sada, onda znaci da zapravo nije jos prelezao i da itekako moze jos uvek biti zarazan, mada je to bas dugacak period, to su retki slucajevi da je neko toliko dugo bolestan a da se ne razvije tezi oblik bolesti, vec samo kasalj. 

 

Svakako, najbolje mu je da uradi test.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, AgroLaki said:

Kolega se zarazio u sličnom periodu kad i ja, proslo mu je mesec dana od pozitivnog nalaza. Imao temp. 3 dana, bez antibiotika i tako to.

Medjutim i dan danas kašlje ujutru produktivno i plaši se da je i dalje zarazan pa ne ide nigde, a pogotovo kod roditelja.

Jel mu znači da uradi sad antigenski test privatno ili tako nešto?

Ima li nekih podataka koliko su ljudi zarazni nakon ifekcije ako imaju post corona simptome?

Za obicne smrtnike vazi pravilo od dve nedelje, mada su u Americi to skratili na 10 dana. Sa druge strane fudbaleri ne mogu da izadju na teren bez negativnog testa, a Debala je skoro dva meseca bio pozitivan.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

Za obicne smrtnike vazi pravilo od dve nedelje, mada su u Americi to skratili na 10 dana. Sa druge strane fudbaleri ne mogu da izadju na teren bez negativnog testa, a Debala je skoro dva meseca bio pozitivan.

Da da zanimljivo, mada mi je nerealno da neko moze 2 meseca efektivno da siri virus.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Gospodjin stric zakacio, ali mu Gospodja i cerka redovno idu na posao a sin na fakultet. Izolacija - niks, kazu ako nemas simptome nije vise potreban. Wtf? I onda se pitamo sto se ovoliko prosirilo.

 

Nema više para za još jedan pravi lokdaun ili pol. čas, ja ne vidim drugo objašnjenje, treba gomila ljudi na državnim jaslama da primi plate. Mislim, Jevropa (Ger/Fra) (naštampala/ima rezerve/obveznice/šta već) deli evriće svojima, lako je njima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, shonke said:

Koji fakultet ima nastavu i dalje?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Pa sad ne znam da li ide na predavanja fizicki ili prati online, ali poenta je da se krecu potpuno normalno, bez ikakvih restrikcija. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...