Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Mislim da će biti praktično nemoguće da svi igraju oba, moraće igrači/ce da se odlučuju između ta dva i onda će biti okrnjen i jedan i drugi. Doduše meni bi bilo već preko očekivanja da se uopšte održe oba slema, kako god.

Možda bi jedino Tim probao da sve stigne i sa karantinom :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ovo sa GSovima je u stvari pokušaj da se uzme neka kinta. Te titule ne mogu imati pravu vrednost ako nisu igrali svi top igrači.

 

Jel priča neko nešto o poenima, nedeljama itd?

O manjim turnirima?

 

Po wiki piše da se sezona nastavlja u avgustu - Washington Open-om. za čelindžere ništa.

Link to comment
Share on other sites

Nije jos definitivno ali verovatno ce biti-  donece odluku vrlo brzo - glavni argument je organizacija Rima i Madrida - to bi bilo moguce ako se pomeri tj

 

14 septembar Madrid

21 septembar Rim

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Koji clanak?

Danas je u desetak (bar) raznih tekstova ovde iznesena ideja da je moguce da se Roland Garros pomeri za nedelju dana obzirom da je sada definitivna odluka USO-a - to su sve nagadjanja, ceka se sta ce da odluce zvanicnici francuskog tenisa i organizatori RGa i ATP, za sada nema jos definitivne odluke - bolje receno definitivna odluka koja postoji nije promenjena za sada

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2020 at 11:14 AM, Boxy said:

Madrid i Rim pokusavaju da se ubace u one 2 nedelje izmedju USO i RG, Madrid bi pomerio i finale na utorak, zbog finalista USOa, dok bi Rim pomerio finale na ponedeljak, a RG bi poceo dan ranije :classic_ninja:

Jeste ovo jedna od mogucih varijanti, ali mi nije jasno kako su ovo zamisli :twak:

 

The Tournaments At Stake: Madrid Is A Go, Rome A Definitely Maybe

 

evo ovaj clanak, jos od 1.juna

Link to comment
Share on other sites

To jeste stara ideja koja je sada postala ponovo aktuelna od kada je USO doneo odluku.

Videcemo da li ce Forget da promeni odluku ili  ATP  - njegov argument protiv daljeg pomeranja je bio vreme, sada vise nije problem kratak dan jer ima osvetlenja na stadionima ali kisa, hladnoca, videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Oni su jedini GS koji je ugrozen da kazem : AO je odrzan, Wimbldon ne mozes da pomeras zbog trave a i imao je osiguranje, USO je hteo da zadrzi datum, sta su imali kao izbor? pre USO nisu mogli jer je korona jos uvek aktuelna, a posle ih limitira klima, to je bio nekako najprihvatljivije, posle USO a a dok ne pocne zima.

Po meni Madrid bi naprimer a i Rim mogli i posle RGa tamo je toplija klima

Link to comment
Share on other sites

Kako je moglo bolje? kada da ga odrzi?

U parizu je od polovine septembra u principu hladno pocinje jesen i kisa, ja znam svake godine kad dodje negde polovina septembra i mi pocnemo da se smrzavamo (cesto i grejanje pocne krajem septembra) zavidim vama u beogradu gde jos uvek traje leto otprilike.

Link to comment
Share on other sites

Moglo je bolje u smislu da se dogovori sa ostalim slemovima, da postoji neka komunikacija, svi su bili zateceni i svi su ih ispljuvali zbog tog poteza.

E pa sad neka se pomera jos nedelju dana, da bi i Madrid i Rim mogli da se odrze, jer nije smao RG ugrozen, ugrozeni su mnogi turniri i mnoge federacije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...