Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Novak je ranije  imao problema s disajnim organima (plus alergije), tako da mu ti disajni organi nisu bas u idealnom stanju, pa ne bi bas bilo dobro da zakaci virus. Pored toga, to bi mu poremetilo pripreme za eventualni nastavak sezone.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su se oni non stop testirali mozda ne bas svaki dan ali skoro

4 minutes ago, alcesta said:

Ne smem ni da mislim na one moguće komplikacije kad nekom imuni sistem prejako reaguje, zaboravila sam kako se to zove.

Generalno mogao je to da zaradi u Bugarskoj, isto kao što su zaraženi navijači sa derbija mogli u teoriji da se zaraze i na nekom drugom mestu. Ali ostaju masovni događaji kao najveća verovatnoća ipak. I ostaje odgovornost organizatora.

Doduše mislim da će biti neminovno da bude zaraženih i na zvaničnim turnirima, pre ili kasnije. Valjda će imati pameti bar da RG izguraju bez publike ako su već toliko za njega zapeli.

 

Nego odgledah malopre intervju na SK sa Đorđem i Ivaniševićem i neverovatno mi je koliko njih dvojica izgledaju šokirano i zatečeno :Hail: na kojoj planeti žive svi oni?

 

To nema sanse, RG je definitivno sa publikom (sem ako se do tada neki drugi talas ne rasplamsa bas iz sve snage)

Link to comment
Share on other sites

e ovo bas i nije lepo od Osake. Kog klinca se smeje tome sto je Dimitrov pozitivan? Kako bi to bilo da se mi smejemo tome sto je ona ucestvovala u demonstracijama BLM gde je takodje mogla da se zarazi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Boxy said:

Pa ne smeje se sto je pozitivan, nego ocekuje Kirijosov post...

i Vavrinka se smeje na tviteru, isto su ga napali da se smeje tome sto je Dimitrov pozitivan :ajme:

pa oboje su mogli da se suzdrze od komentara. jos kad bi i Kirios za promenu preskocio da prokomentarise...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ma da....

a sta to smesno ce Kirios da twituje u vezi s temom? Vest uopste nije za smesne komentare, vest je pre za kriticke (ozbiljne) osvrte.

A Stan se smeje na komentar da je trenutno u svetu pandemija...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U narednom periodu, dok se ne desi neki proboj na medicinskom nivou, sve je jedan veliki eksperiment, ruski rulet ko ce se i gde inficirati i kako ce se to rasiriti /suzbiti. Prosto jer se ne mozemo sad svi na celoj planeti zatvoriti u kucu na 2 sedmice i sacekati da virus nestane.

 

Naravno, trebalo bi da se ne ide glavom kroz zid, vec da se na osnovu dosadasnjih saznanja pokusa smanjiti rizik na najmanju mogucu meru (uz balans s ekonomskim prezivljavanjem). Da ne pricam ovde o drugim oblastima, za to imaju teme na visim spratovima, zadrzacu se samo na tenisu.

 

Apsolutno je razumljivo da razlicite teniske organizacije i turniri, kao i sami teniseri, razmatraju mogucnosti da se biznis obnovi uz odredjena prilagodjavanja. Ako ne bude tenisa uopste u narednih godinu - dve pitanje je kako (i da li uopste) ce se tenis kao sport pokrenuti u dogledno vreme. Posto tenis (i sport uopste) dosta zavise od sponzora, ekonomska kriza ce i njih dobro pogoditi i s te strane. Vec se Oracle povukao iz organizacije serije chelendzera, mislim da sam citala da se jos jedan bitan sponzor povukao. Tako da je apsolutno jasno zasto je USTA i USO (RG itd.) radila na tome da dobiju dozvolu da organizuju turnire. Razumljivo je i da su pokusali da formulisu koncept primene epidemioloskih mera koji ce im obezbediti ovu dozvolu. Ovo ukljucuje i ogranicenje broja ljudi koji su u kompleksu i medjusobno u kontaktu, kao i njihovo mesanje s ostatkom stanovnistva. Ali ni oni ne mogu ocekivati da mogu da zatvore tenisere/teniserke na 2 sedmice u karantin bez bilo kakvog pristupa teretanama i terenima, da ih dovedu u situaciju da uoci USO ne treniraju. Plus da svedu strucni stab na jednu osobu (znaci biras hoces li trenera, ili fitnes trenera ili fizioterapeuta). To tako ne moze da funkcionise u vrhunskom sportu. Na stranu to sto bi onda Serena ili Azarenka trebalo da budu izolovane od svoje dece (ovo su samo najprominentini roditelji zbog cijeg bi se slucaja digla frka u medijima, posto Fed ne igra onda on nije u ovoj grupi). Sto znaci da treba osmisliti koncept koji ce ne samo svesti mogucu infekciju na minimum, nego i obezbediti da ponudjen "produkt" bude najboljeg moguceg kvaliteta. Rizik ne mogu svesti na nulu.

 

Adria tour ce biti fin primer za Madrid i RG (koji nameravaju da odrze turnir s publikom, ne znam sta planira Rim) iz kog mogu da vide sta i kako treba raditi. Bice interesantno pratiti situaciju u samom gradu Zadru jer su  tu, cini mi se, bile konsekventnije primenjivane mere distanciranja (mada se takodje maske nisu nosile). Sto ce reci: ne treba pljuvati Adria tour, oni su zapravo ispali pokusni kunici za ostatak teniskog sveta.

 

Sto se samog Novaka tice, na njegovom mestu ja bih se odmah testirala i to ponavljala u narednih 7-10 dana u pravilnim razmacima (uz uslov da nije odmah nalaz pozitivan), izbegavajuci kontakte s bilo kim. Potom bih po hitnom postupku, najranijeg datuma koji dozvoli, otisla nazad u Monako i tamo se spremala za US turneju (kondiciono, tensiki itd. sta god mu u to spada). Ako ostane u Srbiji moze da ostane zakljucan kad uskoro EU (i ostatak sveta) zatvori Srbiju i ne bude se moglo izaci iz nje (a to ce se uskoro desiti bez obzira na stelovanje rezultata testiranja, nisu ni oni pali s kruske i poznaju dovoljno situaciju u Srbiji).

A i preporicila bih da da ostavku na mesto u PC, pa nek se tim bakcu svi oni koji su ga do sad pljuvali za sve zivo u vezi ATP i tenisa generalno. Nek se lepo posveti ostatku svoje karijere, nek meditira, filozofira, sta god. Koji ce mu djavo sva ta zajebancija kad moze samo da dobije cir na zelucu?

 

(no, naravno, Novak me nece poslusati :classic_biggrin: )

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

“Novak nije osetio nikakve simptome niti bilo ko iz njegovog okruženja, uključujući i stručni štab, tako da nije otišao na testiranje sada. Po dolasku kući u Beograd javiće se epidemiologu, svom lekaru i dalje će nastaviti proceduru po preporukama lekarske službe“, rečeno je iz organizacije.

http://sportklub.rs/Tenis/ATP/a334796-Bez-simptoma-svi-koji-su-bili-u-kontaktu-s-Dimitrovom.html

 

:twak: on definitivno nije normalan!

 

(a zanima me da li im je virus preneo Krajinovic ili neka druga zvanica na doticnoj zurci)

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ciao said:

Licno volela bih da je i Novak fasovao, prebrine i zavrsio je, bolje nego da fasuje pred finale USO nap - pljune ga iz inata neki zarazeni hejter kukulele

kazu da ne traje dugo imunitet verovatno ali tri meseca valjda traje

 

Izvini, ali niko ziv ne zna sa sigurnoscu da li neko ko je imao koronu moze da je zakaci ponovo i da li sigurno ima antitela ako je prelezi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

meni je ovo najjaci citat ikada:

Quote

Novak u ponedeljak, zajedno sa svojom porodicom, ide u Beograd gde će se javiti svom lekaru opšte prakse koji će ga pregledati i uputiti ga na odlazak u nadležnu instituciju gde će moći da se testira.

 

Vec vidim Djokovica u domu zdravlja, sestra ga oduva na keca jer nema izabranog lekara :lol_2:

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Ako je Coric zarazen - on se nije zarazio u Beogradu. (Momak tek zalecio svoje druge povrede i sredio se fizicki :ajme: )

Dobro da Zverev nije zarazen (mada ja bih na njegovom mestu jos jednom proverila sve to u Nemackoj - i test a i prateci snimak pluca, eventualno proveru uzorka iz stolice).

Paniki bese onaj stariji covek?

Rubljov mora da prati stanje jer mozda je i on zarazen ali jos nema dovoljno virusa u grlu da ga test pokaze (a i Cilicev test mozda ponoviti za neki dan).

1 hour ago, Boxy said:

meni je ovo najjaci citat ikada:

 

Vec vidim Djokovica u domu zdravlja, sestra ga oduva na keca jer nema izabranog lekara :lol_2:

Cek kad ode kod Nestorovica, kao "najstrucnijeg" u Srbiji jer je u Kriznom stabu, a i bio mu je lekar kad je bio mali. :ajme:

A zanima me i da li ce se Srdjan testirati.

 

Covece, sad mi pade na pamet i majka Drazena Petrovica :default_sofa::ajme: Valjda nisu zarazili zenu.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...