Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Hajde da budem malo glas razuma :s_d:

 

Jbg, nije lako (da ne kažem nešto teže) slušati ovaj bračni par praznoglavaca. Posebno nije lako ako znaš da je to osoba koju podržavaš dok je na terenu, osoba zbog koje kidaš živce i osoba koja je toliko dobrog donela kako svojoj zemlji tako i tenisu kao igri. I to je ono što Novaku niko ne može da uzme. Ni svo dobročinstvo, ni sve što je dao tenisu. To što je on tupan koji ne razume bitnost svojih reči, što je lakoveran i naseda na razno razne prodavce magle (za velike pare) koji mu ispiraju i ono malo (ne teniskog) mozga što ima, ne znači da bilo ko treba da menja mišljenje o njemu dok je sa reketom u ruci. 

 

Toliko sportista sam voleo a da su živeli živote maloumnika, za koje je Novak sa ovim debilnim stavovima, malo dete. Maradona, Tajson, Beker (svi velikani sportova kojim su se bavili). 

 

Novakovi stavovi su skandalozni. Maloumni. Nepojmljivi za osobu sa IQom većim od broja cipela. Opet, taj isti Novak ima verovatno najveći teniski IQ u istoriji ove igre. Takav mozak... Nepojmljivo da takav teniski mozak van tenisa procesuira takve maloumnosti. I apsolutno je nebitno da li je njemu to prodao Pepe, Jeleni neko treći pa ona njemu, nebitno je. Oboje su tupani. Ni prvi ni poslednji kojima velike pare budu dar sa neba i teret pod kojim ne izdrže nego u svoje živote puste razno razne prevarante da ih muzu pričajući im budalaštine. Što bi bilo ok da ih ne populišu dalje, kao što to nažalost rade. 

 

I ovo sve na stranu, nije baš kao da se nije do sada znalo za Novakove dijete, njegove stavove o medicini, reiki kurce-palce i slično. Samo je sada imao veću pozornicu da pokaže koliko ne razmišlja. Čak i to sve po strani, Novak na terenu je teniser koga ću voleti i podržavati isto kao i do sada i tu se ništa promeniti neće. I ne treba. Sutra ću se opet nervirati kada smeč lansira 3 metra u aut, kada drop šot jedva dobaci mrežu ili kada odjednom nestane na pola sata u sred meča. Šta bih mu za ove stavove rekao da smo oči u oči uz pivo (u njegovom slučaju verovatno pivo od fermentisanog izmeta arktičke sove ili tako nekako)...ne moram da pišem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Na SK1 ide finale Wimba 2011. Jbt, znam gde sam bio i gledao to finale. Omatorilo se. A sad kad pogledam..kakvi su bili, deca jbt :lol_2:

 

Novak terminator. 

 

Četvrti set u toku.

 

Iz ove perspektive, glavni utisak - koliko Novak sada igra raznovrsnije i pametnije, neverovatno. Tada jeste bio terminator (maaada, mala ograda, ako bi se gledao čist broj kg/mišićne mase...verujem da to nije velika razlika i ovde je žgoljav) ali je primetno bolja kondicija i trčanje nego sada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Osvojio :kece:

 

Rafa se baš ispromašivao na kraju.

 

Još neki utisci...Jelena nije izgledala kao avet. Tadić predsednik države. Četojević i GFG u loži.

 

Bokte...neka sećanja...kao da je ovo bilo pre 20 godina..šta se sve u međuvremenu dešavalo.

 

Eto..Vučić skinuo policijski čas...ljudi napolju..ja gledam finale wimba iz 2011 :smiley33: Laku noć

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

I on a narocito Murray su igrali mnogo agresivnije u pocetku karijere. Gledao sam skoro Murray - Nadal AO07 i nerealno je koliko je Murray drugacije igrao. 

 

Secam se meca Djokovic - Nadal u 2009. u Parizu, koliko je samo tad razbio Nadala, narocito inside out forhendom. Ovo sto on igra u drugom delu karijere je impresivno, ali mnogo manje zanimljivo za gledanje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

A sad kad pogledam..kakvi su bili, deca jbt 

Ovo je meni bio jedan od glavnih utisaka kad sam gledala prošlu reprizu pre par nedelja... kad sam krenula da proračunavam koliko je ko imao godina uplaših se prosto :classic_ohmy: a još neverovatnije što su i danas, što se kaže, ista meta isto odstojanje :Hail:

Meni je drugi set omiljeni deo, imao je tu Novak nekih neverovatnih poteza. Inače mi je zanimljivo koliko se Viško tu više oduševljava i iščuđava takvim potezima nego na nekim mečevima iz kasnijeg perioda, za manje-više iste stvari, ili čak i bolje. Razmazili smo se svi u međuvremenu pa nam postalo normalno :classic_cool:

 

O Novakovim budalaštinama ću kasnije na njegovoj temi, nemam sad vremena. Ni inače ne pratim ni njega ni familiju na društvenim mrežama, čudo kako imate živaca da slušate/gledate slične izlive mudrosti :default_sofa:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, ako neko ima nameru da gleda starije meceve dok nema tenisa, moja topla preporuka je Berdih - Nadal na AO12. Neverovatno je koji nivo su imali i jedan i drugi. Tacno da se covek zapita, prvo kako Berdih nije uspeo da dodje do slema sa takvim nivoom igre, a drugo kako je Nadal uspeo da ne osvoji taj turnir s obzirom na to kako je igrao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

I on a narocito Murray su igrali mnogo agresivnije u pocetku karijere. Gledao sam skoro Murray - Nadal AO07 i nerealno je koliko je Murray drugacije igrao. 

 

 

 

Marej nikada nije igrao agresivnije. Imao je nekih ekscesnih meceva protiv Djokovica i Nadala kada je igrao tako, plus ponekad kad nije skroz spreman (sto se cesto desavalo na pocetku karijere).

 

Ekscesi, ne pravilo.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gggggggg said:

dobro, za berdyha je jasno zasto nije dosao do slema.

Nije ni imao srece u vise navrata. Kad god je igrao odlican tenis nailazio je na nekog ko je na tom turniru imao fantasticnu formu, ali je i tad pruzao dobru borbu. Recimo AO12, AO14, AO15 i USO12 su mi primeri gde je imao igru za osvajanje slema ali je nailazio na igrace koji su igrali na bas visokom nivou.

5 minutes ago, McLeod said:

 

Marej nikada nije igrao agresivnije. Imao je nekih ekscesnih meceva protiv Djokovica i Nadala kada je igrao tako, plus ponekad kad nije skroz spreman (sto se cesto desavalo na pocetku karijere).

 

Ekscesi, ne pravilo.

Ne znam, svi mecevi koje sam odgledao iz ranijeg dela njegove karijere mi govore suprotno. Ne da je bio agresivan igrac, daleko od toga, ali je bio agresivniji nego danas. Iz forhenda je napadao dosta vise iako mu je forhend i tad bio dosta cudan i ruzan.

 

Vrlo moguce da je to zbog nedostatka fizicke spremnosti, ali sam stekao utisak da je bio agresivniji.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, NMX said:

Na SK1 ide finale Wimba 2011

Ja sam juce gledao finalni mec Djokovic-Nadal iz "Caja Magice" 2011,igran bas na jucerasnji datum :classic_biggrin: Prva Novakova pobeda nad Rafom na sljaci. :classic_biggrin: I nastavak serije pobeda nad velikim rivalom koja je pocela u IW i Majamiju,a nastavila trijumfima u finalima Madrida,Rima,Vimbija,US Opena i Aussie Opena :Hail:7 pobeda u 7 velikih finala..
 

 

11 hours ago, NMX said:

Novak terminator. 

Ovo je i moj utisak.
Bio je spreman kao nikada pre. Necu reci i posle,alo pre sigurno ne. Impozantno veliki broj dugih,isrpljujucih izmena je resavao vinerima. Bukvalno je pucao od snage i samopouzdanja. U par navrata se videla blaga neugodnost,nelagoda kod Nadala i njegovog tima spoznajom da je preko puta mreze zver koja je stasala da ga tuce i njegovim adutima - snagom i izdrzljivoscu. 

 

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Crni Bombarder said:

Bio je spreman kao nikada pre. Necu reci i posle,alo pre sigurno ne. Impozantno veliki broj dugih,isrpljujucih izmena je resavao vinerima. Bukvalno je pucao od snage i samopouzdanja. U par navrata se videla blaga neugodnost,nelagoda kod Nadala i njegovog tima spoznajom da je preko puta mreze zver koja je stasala da ga tuce i njegovim adutima - snagom i izdrzljivoscu. 

 

Pre svakako ne. Al gledam posle malo bolje. Nije on mnogo nagruvaniji bio. I dalje to nije ni blizu ovim fizičkim terminatorima tipa Rafa ili Dominik danas. Međutim fizička sprema, jačina udaraca, trčanje.... :Hail:

 

E sad, to je bilo skoro pre 10 godina, za dugotrajnost na terenu kojoj teži takav terminatorski tenis ne može da se igra tako dugo bez posledica. 

 

Mada ne znam da li deliš utisak...igrao je kao u transu, stoji to. Samo mi deluje da je danas mnooogo pametniji na terenu (što je obrnuto proporcionalno pameti van terena :kece:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, NMX said:

Mada ne znam da li deliš utisak...igrao je kao u transu, stoji to. Samo mi deluje da je danas mnooogo pametniji na terenu (što je obrnuto proporcionalno pameti van terena :kece:)

Naravno da delim.

Ja ne gledam Djokoviceve "chatove" tokom trajanja pandemije,kao sto ne gledam novije Kusturicine filmove. Bojim se onoga na sta mogu da naletim tamo :classic_sad:

Edited by Crni Bombarder
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izuzetno mi se dopao stil igre kojim je Novak igrao u ovoj sezoni, sa dosta varijacija,odličnim servisom,ravnijim FH, dropovima .

Kombinacija mentalne, fizičke i tehničke komponente igre-blizu maksimuma  .

Mogla je ta igra evoluirati kroz sezonu u nešto najbolje viđeno do sada.

 

Na ATP kupu posebno . Maestralna manifestacija tog stila ,jer je igrao i dubl, izvlacio iz sebe i Viktora najbolje a pod pritiskom onog tragicnog poraza u QF.

Mec protiv Medvedeva i meceve u dublu SF i F je odigrao brilijantno. Singl mec u F-rutina.

 

Prava je šteta da je takav momentum u karijeri,koji je nagovestavao možda i do sada nevidjene domete u tenisu od jednog igraca,zaustavljen i prekinut na nagori način po sportistu u tako vrhunskoj formi kao što je Novak bio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Roland Garros - odlucili su da vrate novac svima koji su kupili karte mada to ne znaci da je turnir otkazan; kaze razmatraju mogucnosti kako da organizuju turnir a da bude potpuna sigurnost za igrace i sve ostale, a preferiraju da u nedoumici vrate novac svima - do kraja maja ce svi dobiti pare nazad na racun koji su koristili za kupovinu karata.

 

:classic_blink:

 

https://attente-tickets.rolandgarros.com/maintenance/maintenance.php

Link to comment
Share on other sites

Roland Garros jos : uveliko se razmatra mogucnost da bude RG bez publike i razmatra se da se pomeri jos nedelju dana

 

Kazu da definitivna odluka zavisi od tri stvari : kakva ce biti situacija sa koronom, zavisi sta ce biti sa USO i zavisi od Tour de France ( to pretpostavljam datum)

 

Koliko sam shvatila ako ikako bude moglo RG ce se odrzati, organizatori kazu da sto se finansija tice dovoljno im je TV mada naravno atmosfera ne bi bila ista, ali sve opcije se razmatraju sa osnovnom idejom da se turnir odrzi. Smatra se da to sto su odmah odlucili da pomere datum RG a a da se turnir odrzava daje totalnu slobodu glede datuma i svega

Link to comment
Share on other sites

Sanjam sinoć kao ipak odlučili da se igra Wimbledon, i u prvom kolu Kecmanović dobije Federera 6:4  6:2  6:0. Posle teniska javnost to objašnjava uticajem vanzemaljaca. ( Ovo drugo verovatno zato što sam odgledao dve epizode Project Blue Book pred spavanje sinoć )

:lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...