Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

Ok, svakako si ga više pratio nego ja, Osijek sam praktički gledao samo na highlightsima pa nisam bio upoznat sa to(liko)m Bočkajevom boljkom. Mali Tolić me se kažem dosta dojmio kad sam ga gledao prošle sezone ali treba pustit Čačketa, očito zna šta radi 😁 Sviđa mi se što se Dinamo diže u igri i što Čačić ne traži odlaganje tekmi, kaže moramo se naviknuti na europski ritam od starta sezone.

Link to comment
Share on other sites

Zaslužena pobeda Dinama koji istine radi ima duplo kvalitetniji sastav. Hajduku nedoataji bolji vezni igrači koji mogu da nešto odigraju a ne samo da trče i prekidaju protivnika. Za Litvanca idealni igrači bi bili Srnić i Bakula na primer. Odbrana je neuigrana ali može se to utegnuti. Prvesnstvo se dobija pobedama nad manjim klubovima. Dinamo je prosuo dva boda protiv Varaždina a Hajduk na takvim utakmicama mora da pobeđuje. Zanimljiva utakmica,meni se najviše dopao onaj Špikić kojo strašno probija po desnoj strani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:

Ok, svakako si ga više pratio nego ja, Osijek sam praktički gledao samo na highlightsima pa nisam bio upoznat sa to(liko)m Bočkajevom boljkom. Mali Tolić me se kažem dosta dojmio kad sam ga gledao prošle sezone ali treba pustit Čačketa, očito zna šta radi 😁 Sviđa mi se što se Dinamo diže u igri i što Čačić ne traži odlaganje tekmi, kaže moramo se naviknuti na europski ritam od starta sezone.

Zato što je u Osijeku igrao tog lijevog bočnog s 3 stopera iza. Ili ako je već bio desni u liniji sa 4, to je bio neki 451, ili 4411 di mu je netko čuvao leđa dok bi išao naprijed. Stvarno ima lijevu nogu kojom gađa u trepavicu. Pretprošlu sezonu kad je Mierez zabio 20 ak golova, Bočkaj mu je namjestio fini broj. Plus što ima ubitačan slobodnjak. Mislim da je za Osijek zabio PSV-u kad su ih izbacili, ili Austriji Beč od kojih su ispali (tad je promašio penal ja mislim). Zabio je i prošle sezone slobodnjak i Šibeniku (za Dinamov naslov) kad je bilo kiselo. Al nikad neće bit snimka kako je trčao za igračem, uklizao u pravo vrijeme i spriječio kontru. 

30 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:

Ok, svakako si ga više pratio nego ja, Osijek sam praktički gledao samo na highlightsima pa nisam bio upoznat sa to(liko)m Bočkajevom boljkom. Mali Tolić me se kažem dosta dojmio kad sam ga gledao prošle sezone ali treba pustit Čačketa, očito zna šta radi 😁 Sviđa mi se što se Dinamo diže u igri i što Čačić ne traži odlaganje tekmi, kaže moramo se naviknuti na europski ritam od starta sezone.

Pa jel nisi ti iz Hr? Za kog navijaš?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

Zaslužena pobeda Dinama koji istine radi ima duplo kvalitetniji sastav. Hajduku nedoataji bolji vezni igrači koji mogu da nešto odigraju a ne samo da trče i prekidaju protivnika. Za Litvanca idealni igrači bi bili Srnić i Bakula na primer. Odbrana je neuigrana ali može se to utegnuti. Prvesnstvo se dobija pobedama nad manjim klubovima. Dinamo je prosuo dva boda protiv Varaždina a Hajduk na takvim utakmicama mora da pobeđuje. Zanimljiva utakmica,meni se najviše dopao onaj Špikić kojo strašno probija po desnoj strani.

Istina, treba im u vezi netko osim Krovinovića ko može nešto s loptom u nogama. Fossati je taj, iskusan je igrao je Serie A više godina, daje i golove...Ali mu navodno treba baš određeni sustav i pozicija da bude koristan. Već smo pisali da bez 2-3 prava pojačanja (jedno svakako u vezi) ne mogu ozbiljno parirati Dinamu. Možda su trebali tražiti odgodu, jer ovo sigurno nije ohrabrujuće pred Villarreal.

I da, slažem se, po desnoj strani smo ih uništili.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

To se zna. Momčad koja ima daleko najbolji, najskuplji i najdublji kadar. Kao što se zna da nitko, pa ni ta momčad, neće pobjediti 20 puta za redom. 

 

Ovo je kljucno.

 

Sad ne mozemo govoriti o nekoj ultrainteresantnoj sezoni dok su Rijeka i Osijek u ovakvom rasulu, ali prosla je bila stvarno na noz i svaki mec je bio neizvestan i znacio je dosta.

 

Recimo, za Dinamo niko ne moze da stavi ruku u vatru da ce dobiti bilo koju HNL ekipu (cak ni Lokomotivu). Najverovatnije ce to biti pobeda, ali uvek moze da se dogodi kiks. Jedne sezone je Sibenik bio mina, sledece Lokomotiva, sada Varazdin.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

 

Ovo je kljucno.

 

Sad ne mozemo govoriti o nekoj ultrainteresantnoj sezoni dok su Rijeka i Osijek u ovakvom rasulu, ali prosla je bila stvarno na noz i svaki mec je bio neizvestan i znacio je dosta.

 

Recimo, za Dinamo niko ne moze da stavi ruku u vatru da ce dobiti bilo koju HNL ekipu (cak ni Lokomotivu). Najverovatnije ce to biti pobeda, ali uvek moze da se dogodi kiks. Jedne sezone je Sibenik bio mina, sledece Lokomotiva, sada Varazdin.

Ma i prošla je bila zanimljiva jer je Dinamo bio ispod nivoa. Plus je ostao u Europi do 3. mjeseca. Ostali su igrali samo HNL. I svaki klub je U nekom trenutku imao sve U svojim rukama. Rijeka je prva pukla vezanim porazima od Gorice i Lokomotive, Hajduk je dobio Dinamo u derbiju u ST. To im je bila 1. prilika. Ali sljedeće kolo kod Slavena odigrali nulu. U derbijima je Osijek imao najbolji omjer, i imao priliku pobjedom u Rijeci, koja je već ispala iz utrke, zasjesti na prvo mjesto i Xom u Maksimiru postati prvaci. Rijeka ih je razbila 3:1, a moglo je lako bit 5-6:1. Onda je Hajduk polagao nade da će taj  Osijek dobiti na Maksimiru, kako bi zadnje kolo odlučivalo prvaka. Dinamo je razbio Osijek 3:0 ja mislim i u predzadnjem kolu uzeo naslov u Šibeniku. Dakle svi su imali priliku, ali nitko ju nije uzeo. Ove sezone ne vidim da itko ima šansu. Osijek se raspada, Rijeka se nije još uigrala jer je opet promijenila cijelu momčad, a Hajduk je šansu propustio prošle godine. Jednostavno im roster nije dovoljno jak, nisu se pojačali uopće 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije tu još ništa gotovo, Dinamo će igrati Evropu i tu leži šansa Hajduka. Ono što je dobro u HNL je da se mora dobro pomučiti za svaki bod i kod Slavena, Šibenika , Lokomotive a Rijeka i Osijek moraju da se podignu. Jeste Dinamo najkompletniji ali ima j Hajduk jedno 30% šanse za titulu. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bugl Khan said:

Pa jel nisi ti iz Hr? Za kog navijaš?


Nebo se plavi, bijeli se Zagreb grad…naravno da jesam, pa zar se nismo upoznali do sada 😁 jedino ako ti je čudno što tako slabo pratim našu ligu al eto, tako je to kod mene zadnjih godina, općenito sport slabije pratim sada. Nisam više zagriženi navijač, pogledam neke europske tekme i to je to.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:


Nebo se plavi, bijeli se Zagreb grad…naravno da jesam, pa zar se nismo upoznali do sada 😁 jedino ako ti je čudno što tako slabo pratim našu ligu al eto, tako je to kod mene zadnjih godina, općenito sport slabije pratim sada. Nisam više zagriženi navijač, pogledam neke europske tekme i to je to.

Pa zato mi čudno kako ne znaš šta je s Bočkajem, Tolićem...

Al razumijem sad. Dođe takvo vrijeme. I ja sam imao takvo vrijeme od par godina kad je rezultat bio nebitan...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Pa zato mi čudno kako ne znaš šta je s Bočkajem, Tolićem...

Al razumijem sad. Dođe takvo vrijeme. I ja sam imao takvo vrijeme od par godina kad je rezultat bio nebitan...


Ma ja ti živim u svojevrsnoj medijskoj blokadi već par godina. Čak ni sportske vijesti ne čitam jer je sve puno senzacionalizma. Ovaj forum mi dođe kao glavni i jedini stalni izvor informacija, iako i njega znam bataliti na neko vrijeme. Informacije dobivam u razgovoru s ljudima i ajde nekad ne mogu ni izbjeći npr. Dnevnik na TV-u al to je rijetko. Moram reći da mi to neobično godi i savjetujem svakome tko si to može priuštiti da učini tako, dobro je za mnogo stvari, ponajprije zdravlje 😁🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:


Ma ja ti živim u svojevrsnoj medijskoj blokadi već par godina. Čak ni sportske vijesti ne čitam jer je sve puno senzacionalizma. Ovaj forum mi dođe kao glavni i jedini stalni izvor informacija, iako i njega znam bataliti na neko vrijeme. Informacije dobivam u razgovoru s ljudima i ajde nekad ne mogu ni izbjeći npr. Dnevnik na TV-u al to je rijetko. Moram reći da mi to neobično godi i savjetujem svakome tko si to može priuštiti da učini tako, dobro je za mnogo stvari, ponajprije zdravlje 😁🙂

Ja na portalima ne otvaram vijesti di su naslovi "xy ima novu klub", "španjolski velikan želi ab" i slična clickbait sranja. Čitam ugl forume i gledam podcaste na yt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
23 minutes ago, Drug Crni said:

@Bugl Khanja bih vise voleo da napises koju o "strujama" koje se trenutno bore za prevlast u Dinamu. Koliko ih ima (dve ili tri) i ko ih cini (koliko sam razumeo,jedni su kadrovi Zdravka Mamica..)

Hrvatska stampa pise o ovim previranjima pod naslovom "Igra Prijestolja u Dinamu" :classic_biggrin:

Svi su njegovi kadrovi. Sve ih je on doveo. Ali su sad podjeljeni na one koji su mu ostali vjerni ( kokošari koji nisu zaboravili zbog koga parazitiraju na Dinamu kao npr. ova "podguzna muva":

) i one koji bi malo vladali (predvođeni bivšim pandurom-da je barem šala) i "ne bi više primali naredbe od bjegunca od pravosuđa". Već dugo kolaju priče da određeni (poprilično mutni) likovi pokušavaju preuzeti Dinamo. Navodno ovi drugi sada rade za njih. Ali to je sve navodno. Uglavnom, sve do jednog se radi o ljudima koji sami nisu sposobni čuvati nacrtane ovce (govorim o likovima iz obje struje) kada se radi o upravljanju nogometnim klubom Dinamovog renomea.

Edited by Bugl Khan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U polufinalu holandskog kupa ove sezone tri velikana - Ajaks, PSV, Fejnord - i maleni Spakenburg.
Spakenburg je priredio prvorazrednu senzaciju izbacivsi u cetvrtfinalu favorizovani Utreht sa cak 4:1. Spakenburg je clan trece holandske lige i jedini amaterski klub u istoriji koji je stigao do polufinala kupa.

Ovde se zanimljivosti vezane za ovaj klub ne zavrsavaju. Naime,ako se kojim cudom plasiraju i u finale (zreb je sad u subotu) fudbalski savez ce biti u problemu. Finale kupa Holandije se tradicionalno igra nedeljom. Medjutim,maleni amaterski klub ne igra utakmice nedeljom iz verskih razloga. Celo mesto pripada i upraznjava obicaje Adventisticke crkve.

(tzv.Subotari) :classic_biggrin:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

UEFA kazne:

 

The First Chamber of the UEFA Club Financial Control Body (CFCB First Chamber) announced today that eleven clubs, Aris Thessaloniki FC (GRE), FC Astana (KAZ), FK Borac Banja Luka (BIH), CFR 1907 Cluj (ROU), Floriana FC (MLT), Konyaspor (TUR), FC Kyzyl-Zhar SK Petropavlosk (KAZ), ŠD NK Olimpija Ljubljana (SVN), NK Osijek (CRO), HNK Rijeka (CRO) and Valmiera FC (LVA) have been imposed disciplinary measures due to their non-compliance with the solvency requirements (“no overdue payables”) during this 2022/23 season.

Following the approval of the new UEFA Club Licensing & Financial Sustainability Regulations in April 2022, the solvency requirements have been strengthened and clubs participating in UEFA competitions were assessed by the CFCB First Chamber on three occasions during this 2022/23 season, i.e. in July 2022, October 2022 and January 2023.

Due to recidivism and/or payables being overdue for more than 90 days, the following clubs were imposed an exclusion, subject to the conditions below, from participating in the next UEFA club competition for which they would otherwise qualify in the three subsequent seasons (i.e. 2024/25, 2025/26 and 2026/27 seasons):

- For CFR 1907 Cluj (ROU) and NK Osijek (CRO), the exclusion is suspended for a probationary period of two seasons and will only be enforced if these clubs do not fulfil the solvency requirements in the 2023/24 and 2024/25 seasons.

- For Aris Thessaloniki FC (GRE), FC Astana (KAZ), ŠD NK Olimpija Ljubljana (SVN) and HNK Rijeka (CRO), the exclusion is suspended for a probationary period of one season and will only be enforced if these clubs do not fulfil the solvency requirements in the 2023/24 season.

In addition, the following clubs were imposed the following fines for having overdue payables during the 2022/23 season: CFR 1907 Cluj (ROU) - € 250,000, NK Osijek (CRO) - € 150,000, Konyaspor (TUR) - €150,000, ŠD NK Olimpija Ljubljana (SVN) - € 100,000, Aris Thessaloniki FC (GRE) - € 50,000, Valmiera FC (LVA) - € 50,000, FC Astana (KAZ) - € 30,000, Borac Banja Luka (BIH) - €10,000, FC Kyzyl-Zhar SK Petropavlosk (KAZ) - € 10,000 and Floriana (MLT) - €10,000. In the case of Floriana (MLT), an additional conditional fine of €10,000 will be enforced if the club does not prove by 31 March 2023 that it has fully paid the minor amounts that were overdue only in January 2023.

Furthermore, in the cases of NK Osijek (CRO) and HNK Rijeka (CRO), the CFCB First Chamber found that those clubs had not fulfilled the club licencing criteria because they had overdue payables in March 2022. Such criteria must be complied with by the clubs in order to be granted the licence required to enter the UEFA club competitions. As a consequence, an additional fine of € 450,000, corresponding to the UEFA revenues earned by each club by participating in the 2022/23 UEFA Europa Conference League, has been imposed on those clubs by the CFCB First Chamber.

 

 

Mogli bi klubovi iz komsiluka malo da prate Linglong da se vidi kako se na posten nacin vodi klub.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hajdukovi klinci su (u Ligi prvaka za juniore) nakon Citya na Poljudu u osmini finala, u četvrtfinalu izbacili Borussiu na Signal Iduna Parku. Time su se plasirali na Final 4 u Nyonu. Protivnik u SF im je Milan. Drugi polufinalni par je AZ Alkmaar- Sporting Lisabon.
Btw, Hajdukovih navijača je na stadionu bilo preko 5000 🙃

Edited by Bugl Khan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2023 at 3:35 PM, Milko Miller said:

UEFA kazne:

 

The First Chamber of the UEFA Club Financial Control Body (CFCB First Chamber) announced today that eleven clubs, Aris Thessaloniki FC (GRE), FC Astana (KAZ), FK Borac Banja Luka (BIH), CFR 1907 Cluj (ROU), Floriana FC (MLT), Konyaspor (TUR), FC Kyzyl-Zhar SK Petropavlosk (KAZ), ŠD NK Olimpija Ljubljana (SVN), NK Osijek (CRO), HNK Rijeka (CRO) and Valmiera FC (LVA) have been imposed disciplinary measures due to their non-compliance with the solvency requirements (“no overdue payables”) during this 2022/23 season.

Following the approval of the new UEFA Club Licensing & Financial Sustainability Regulations in April 2022, the solvency requirements have been strengthened and clubs participating in UEFA competitions were assessed by the CFCB First Chamber on three occasions during this 2022/23 season, i.e. in July 2022, October 2022 and January 2023.

Due to recidivism and/or payables being overdue for more than 90 days, the following clubs were imposed an exclusion, subject to the conditions below, from participating in the next UEFA club competition for which they would otherwise qualify in the three subsequent seasons (i.e. 2024/25, 2025/26 and 2026/27 seasons):

- For CFR 1907 Cluj (ROU) and NK Osijek (CRO), the exclusion is suspended for a probationary period of two seasons and will only be enforced if these clubs do not fulfil the solvency requirements in the 2023/24 and 2024/25 seasons.

- For Aris Thessaloniki FC (GRE), FC Astana (KAZ), ŠD NK Olimpija Ljubljana (SVN) and HNK Rijeka (CRO), the exclusion is suspended for a probationary period of one season and will only be enforced if these clubs do not fulfil the solvency requirements in the 2023/24 season.

In addition, the following clubs were imposed the following fines for having overdue payables during the 2022/23 season: CFR 1907 Cluj (ROU) - € 250,000, NK Osijek (CRO) - € 150,000, Konyaspor (TUR) - €150,000, ŠD NK Olimpija Ljubljana (SVN) - € 100,000, Aris Thessaloniki FC (GRE) - € 50,000, Valmiera FC (LVA) - € 50,000, FC Astana (KAZ) - € 30,000, Borac Banja Luka (BIH) - €10,000, FC Kyzyl-Zhar SK Petropavlosk (KAZ) - € 10,000 and Floriana (MLT) - €10,000. In the case of Floriana (MLT), an additional conditional fine of €10,000 will be enforced if the club does not prove by 31 March 2023 that it has fully paid the minor amounts that were overdue only in January 2023.

Furthermore, in the cases of NK Osijek (CRO) and HNK Rijeka (CRO), the CFCB First Chamber found that those clubs had not fulfilled the club licencing criteria because they had overdue payables in March 2022. Such criteria must be complied with by the clubs in order to be granted the licence required to enter the UEFA club competitions. As a consequence, an additional fine of € 450,000, corresponding to the UEFA revenues earned by each club by participating in the 2022/23 UEFA Europa Conference League, has been imposed on those clubs by the CFCB First Chamber.

 

 

Mogli bi klubovi iz komsiluka malo da prate Linglong da se vidi kako se na posten nacin vodi klub.

Dobro je. Da nebi poslije netko rekao da samo male kažnjavaju, a velikima gledaju kroz prste. Aris, Astana, Olimpija, Cluj, Rijeka, Borac, Floriana, Osijek, Konyaspor. To su sve klubovi koju su bili prvaci svojih država, ili su bar dizali kupove. Uglavnom trofejni klubovi i svima nama znana imena. Samo jako UEFA, nema popuštanja.

Link to comment
Share on other sites

Radovi bas napreduju. Osijek od sledece sezone na novom stadionu,na Pampasu. Izgradnja ce kostati oko 65 miliona eura. Takva je cena kad se gradi privatnim novcem. Da se gradilo javnim,ne sumnjam da bi cifra bila jedno tri puta veca. Bravo,komsije! :thumbsup:
 


Stadion je na strani grada blizoj granici. Nema sumnje da cu otici da pogledam neku utakmicu..kad mi je ovako blizu..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drug Crni said:

Radovi bas napreduju. Osijek od sledece sezone na novom stadionu,na Pampasu. Izgradnja ce kostati oko 65 miliona eura. Takva je cena kad se gradi privatnim novcem. Da se gradilo javnim,ne sumnjam da bi cifra bila jedno tri puta veca. Bravo,komsije! :thumbsup:
 


Stadion je na strani grada blizoj granici. Nema sumnje da cu otici da pogledam neku utakmicu..kad mi je ovako blizu..

Jedino šteta što ih je Bjelica baš zakopao i što će im trebat sezona, dvije da postanu ozbiljni konkurent za vrh.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...