Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

BBC

Quote

 

In Germany's mass vaccination campaign eight care home workers were accidentally each given five times the normal dose of vaccine.

Four are now reported to have mild flu-like symptoms and have been admitted to hospital for observation. But so far none of the eight has any serious ill-effects.

 

 

Link to comment
Share on other sites

vise sam tu vest ostavio zbog toga sto se prica o tome kolika i da li uopste treba neka obuka za vakcinisanje.
ocigledno da se neke stvari ne podrazumevaju i maksimalno ozbiljan pristup je vise nego pozeljan. ovakve stvari mogu i one koji su reseni na vakcinaciju da pokolebaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedan komentar sa pokojnog B92
 

Quote

Ukoliko policija ne bude pisala kazne i rasterivala ljude po privatnim zurkama bice haos posle ng, vec se zna po kojim kucama na Kosmaju, Avali, Vrdniku ce biti masovne zurke...
(TadicBgd, 28. decembar 2020 18:22) 

Šta ovaj Tadić meni priča za Kosmaj 🙂

p.s zlatno doba za fanove policije, kontrolisanja, sprečavanja, došlo vreme onih koje nikad niko na žurku nije zvao...

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Od danas svi koji se vracaju u NRW moraju pri povratku iz rizicnih oblasti (bez obzira kojim prevoznim sredstvom) da odrade corona test, a dok cekaju rezultat moraju u karantin. Test placaju iz svog dzepa (oko 60EUR). Takodje moraju da popune neki formular pre dolaska nazad. (ne znam kako stvari stoje za one koji su vec prelezali)

 

Kina osudila blogerku ZhangZhan na 4 godine zatvora jer je izvestavala iz Wuhana o situaciji u bolnicama, broju umrlih itd. u vreme pocetka pandemije. Optuzena je za "uzbunjivanje/uznemiravanje" naroda.

Edited by wwww
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, wwww said:

Od danas svi koji se vracaju u NRW moraju pri povratku iz rizicnih oblasti (bez obzira kojim prevoznim sredstvom) da odrade corona test, a dok cekaju rezultat moraju u karantin. Test placaju iz svog dzepa (oko 60EUR). Takodje moraju da popune neki formular pre dolaska nazad. (ne znam kako stvari stoje za one koji su vec prelezali)

 

Kina osudila blogerku ZhangZhan na 4 godine zatvora jer je izvestavala iz Wuhana o situaciji u bolnicama, broju umrlih itd. u vreme pocetka pandemije. Optuzena je za "uzbunjivanje/uznemiravanje" naroda.

 

Lepo rass rece za nas prokuzene!!

 

Tacno cu pokrenuti neku internacionalnu inicijativu da se cuje glas nas  80 miliona! Pa nemoguce da mi nikog ne zanimamo?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Lepo rass rece za nas prokuzene!!

 

Tacno cu pokrenuti neku internacionalnu inicijativu da se cuje glas nas  80 miliona! Pa nemoguce da mi nikog ne zanimamo?

cek, polako s demonstracijama :classic_biggrin: , to sto ja ne znam kako stoje stvari oko ovog ne znaci da nadlezni nisu to regulisali

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Pa to bas i nije za pohvalu.

Ne kazem da je za pohvalu, vec sam se nadovezao na post od @handys

1 hour ago, Harmonika said:

sad se i ne razumem bas, jelt o znaci da imas izvesnu kolicinu antitela

Pa, izgleda da imam, ali ne znam sta to znaci, da li so to ta antitela ili nisu. Ja verujem da sam bio pozitivan u januaru kad sam bio u Barseloni na mecu kosarkaske utakmice sa Crvenom Zvezdom. Ali dobro test kaze negativan.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.cnbc.com/amp/2020/12/28/uk-expected-to-approve-oxford-astrazeneca-covid-vaccine-this-week.html

 

Pucaju Englezi iz svih oruzja, ne case ni casa! Nemaju vremena da sacekaju neke nove mutacije!

 

Za to vreme NL (i pored toga sto je EMA odobrila Pfizer/Biontech vakcinu) planiraju pocetam vakcinisanja tek 8.januara!

Iznenadila ih pandemija koja traje od februara!!!

 

"Vakcine u Holandiji neće se primenjivati do 8. januara, jer IT sistem potreban za planiranje i registraciju cepljenja neće biti spreman na vreme za novu godinu."

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Biće to nešto umreženo, pa onda aplikacija na mobilnom, pa pokažeš svoj bar ili qr kod (da si vakcinisan(a)) ili papirnu potvrdu s njim, ko gde i kako već bude tražio, pa te provere, pa onda može (šta već). 

 

Samo je pitanje kad će to da bude, kad vakcinacije postanu masovne, do tad - PCR testovi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/25/2020 at 9:04 PM, urosg3 said:

🙂
e ali romantično i dirljivo kako čika Fauči procenjuje kad smo spremni da čujemo loše vesti. Pazi, nama se svašta može zameriti, i realno svašta smo i proživeli i preživeli, i izgleda još i svašta je ispred nas, ali jedno smo naučili i praksom usavršili.

Da prepoznaš da te neko mulja i maže, a nastupa sa pozicije nekog autoriteta, odmah mi se krzno kostreši.

Dr Deborah Birx: White House virus expert quits over holiday travel

 

A top public health official on the White House coronavirus task force has said she will retire after it emerged she hosted a holiday gathering.

Dr Deborah Birx, who is 64, cited the criticism she had faced for a family get-together over Thanksgiving in Delaware in her decision to step aside.

"This experience has been a bit overwhelming," she said. "It's been very difficult on my family."

 

--------------------------------------

 

She had urged Americans in the days before Thanksgiving to restrict gatherings to "your immediate household".

But it emerged on Sunday she had travelled from Washington to one of her other properties, on Fenwick Island in Delaware, where she was joined by three generations of her family from two households.

While in Delaware, she did an interview with CBS in which she noted that some Americans had "made mistakes" over Thanksgiving by travelling and they "should assume they were infected".

 

--------------------------------------

 

Dr Birx had insisted she went to the property in Delaware to prepare it for a potential sale, though she acknowledged sharing a meal with her family during the visit.

Nicola Sturgeon broke Covid rules at funeral

'Stay home,' says US mayor at Mexico beach resort

Explaining her decision to gather with her husband, daughter, son-in-law and two grandchildren, she told Newsy: "My daughter hasn't left that house in 10 months, my parents have been isolated for 10 months.

"They've become deeply depressed as I'm sure many elderly have as they've not been able to see their sons, their granddaughters.

"My parents have not been able to see their surviving son for over a year. These are all very difficult things."

 

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-55419954

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...