Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

@Tomiprunet
Da si makar ovlaš pogledao tu tabelu, video bi da radi malo sutra kosilica u Grčkoj jer je višak umrlih približno jednak zvaničnom broju umrlih od kovida-19 (razlikuju se za svega 6,6%) , dok je u Srbiji višak umrlih 4,3 puta veći od zvaničnog broja umrlih od kovida-19 po čemu je Srbija između ostalog u finom društvu Rusije, Belorusije, Albanije, Kazahstana, Kirgistana, Egipta pod diktatorom Sisijem i drugih sličnih divnih zemalja koje sve takođe višestruko smanjuju zvanične podatke u odnosu na stvarnost.
 
 

Edited by erwin
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

 

Konsekvence za nevakcinisanje su da mozes da se razbolis i umres, po meni sasvim dovoljno. Ako si oboleo karantin, a ako nisi kakve veze ima da li si vakcinisan ili ne? Nisi bolestan i nikog ne ugrozavas da ti se ogranicava kretanje.

 

Ovo je sasvim legitiman stav, fair enaugh. Samo status ”nisam bolestan i nikog ne ugrozavam” valja nekako dokazati, ne ide na casnu rec. Zato vakcinisanima treba potvrda o vakcinaciji, dok nevakcinisani svoj status dokazuju potvrdom o negativnom testu. Mali je problem za nevakcinisane sto njihova potvrda vazi samo dva dana, dok ona o vakcinaciji vazi vise meseci. U svemu drugom su ove dve grupe skroz ravnopravne i ja tu ne vidim nikakav problem, jos manje diskriminaciju. 

To ti je isto kao kad ja npr kupim godisnju kartu za pozoriste, pa idem kad i kako hocu, dok neko preferira pojedinacne karte, od prilike do prilike. Nisam ja zbog toga privilegovana, a on diskriminisan, nego smo oboje napravili svoj izbor.

Ne razumem stvarno zasto se sve to s kovid propusnicama toliko mistifikuje i preuvelicava. Stvar je samo u tome da u vreme pandemije ljudi treba da dokazu da su relativno bezopasni za okolinu, da bi u njoj mogli slobodno da se krecu. To sto ima vise nacina da se to dokaze, moze da bude samo plus. Ako neko misli da je neprakticno i skupo testirati se svakog bogovetnog dana, moze da izabere vakcinu. So simple as that.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Od kriminaca i zlocinaca kod kojih svi komplet "nadlezni organi" organizovano ucestvuju u laziranju izvestaja o saobracajnim nesrecama kad je ucesnik neko iz inostranstva, da bi naplatili osiguranje iz te zemlje, se drugo nije ni moglo ocekivati. Ne secam se detalja kako to rade, ali pisano je ranije na prethodnom forumu o tome.



Vrlo jednostavno.


Radio sam program za jednu našu poznatu advokatsku kancelariju koju su ADAC, AVUS, DEKRA i beše još neka osiguravajuća kuća, angažovali da ovde (tačnije u SR i tzv. RS) istražuje policijske zapisnike upravo u takvim sumnjivim slučajevima, pa su mi objasnili sve.

Neću u detalje, ali je poenta da gastarbajteri dođu na "odmor" kući (SR / RS) zatim sa lokalnom policijom naprave dil da im naprave zapisnik kao da su imali tešku saobraćajku sa velikom štetom na kolima i na osnovu koga oni u svojim zemljama (u kojima žive i rade) po povratku, naplate velike premije od osiguranja.

Pošto se osiguravajućim kućama nije isplatilo da za svaki pojedinačni slučaj angažuju svog istražitelja, udružile su se i napravile ugovor sa beogradskom advokatskom kancelarijom (izuzetno dobrom i časnom, tada sa sedištem u Vojvode Dobrnjca) da istražuje za njih.

Vrlo lako se došlo do toga koje tačno policijske stanice to rade, tačnije koji načelnici u svojim "smenama" rade takve falš zapisnike i za koliko para - originali se naravno nisu smeli čuvati jer bi povlačili i neke druge konsekvence - tako da su recimo milionske krađe time bile sprečene...

Jako puno slučajeva je prošlo kroz moju bazu podataka, bilo je tu svega i svačega, baš kao na filmu.

Ne znam da li su retroaktivno kažnjavani oni koji su već bili isplaćeni.



Sent from my phone using their app

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Quote

Među preminulima koji su prošle godine imali koronu je i četvoro dece starosti do četiri godine, pokazuju podaci Zdravstveno-statističkog godišnjaka za 2020. godinu Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut". Prema ovim podacima, preminula su dva novorođenčeta, i dvoje dece starosti od jedne do četiri godine.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/crna-statistika-prema-podacima-batuta-cetiri-deteta-i-dva-novorodenceta-preminula-od/3v4e9cx


Jučerašnja vest:

Quote

 

Trinaestogodišnji dečak S.R. iz Sombora preminuo je u dispanzeru bolnice u Somboru, a kako se veruje smrt je usledila kao posledica korona virusa
(...)
Kako se saznaje, on je sa majkom otišao u dispanzer gde mu se slošilo nakon čega je preminuo.

Kako piše sajt SOInfo, reagovala je služba hitne pomoći, pacijent je za nekoliko minuta bio transportovan u kovid odeljenja OB Dr Radivoj Simonović, gde međutim, i pored višestrukog reanimiranja nije bilo moguće izbeći najgori ishod.

 

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/1049924/decak-preminuo-korone-sombor

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Smorio sam se opako. Bivša koleginica, korona prošli decembar, fajzer u aprilu, eno je bolesna. Oba puta pozitivni PCRovi, da ne bude zabune. Ok, ima nešto slabije simptome ovaj put, 38temp i kašljuca. Prošli put išlo do jebenih 40 i pluća je odvalila. Sad ipak blaže. Kako god, ova delta je bukvalno korona 2.0.

 

Propuštena je prilika da se brzom i masovnom vakcinacijom, na svetskom nivou, stane na put ovom sranju i sada polako prelazim na mračnu stranu (postajem grobar hehe) i mislmi da se ovo neće završiti ni za sledeće a ni one tamo godine. Biće ovo pandemija bez presedana u istoriji čovečanstva, uz sva medicinska saznanja, dostignuća, lekove i opremu koju danas imamo. Neverovatno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NMX said:

.......

Propuštena je prilika da se brzom i masovnom vakcinacijom, na svetskom nivou, stane na put ovom sranju i sada polako prelazim na mračnu stranu (postajem grobar hehe) i mislmi da se ovo neće završiti ni za sledeće a ni one tamo godine. Biće ovo pandemija bez presedana u istoriji čovečanstva, uz sva medicinska saznanja, dostignuća, lekove i opremu koju danas imamo. Neverovatno.

4C2dLtS.gif

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, NMX said:

Smorio sam se opako. Bivša koleginica, korona prošli decembar, fajzer u aprilu, eno je bolesna. Oba puta pozitivni PCRovi, da ne bude zabune. Ok, ima nešto slabije simptome ovaj put, 38temp i kašljuca. Prošli put išlo do jebenih 40 i pluća je odvalila. Sad ipak blaže. Kako god, ova delta je bukvalno korona 2.0.

 

Propuštena je prilika da se brzom i masovnom vakcinacijom, na svetskom nivou, stane na put ovom sranju i sada polako prelazim na mračnu stranu (postajem grobar hehe) i mislmi da se ovo neće završiti ni za sledeće a ni one tamo godine. Biće ovo pandemija bez presedana u istoriji čovečanstva, uz sva medicinska saznanja, dostignuća, lekove i opremu koju danas imamo. Neverovatno.

 

Nece, sigurno.

 

Elem, ovim postom dao si mi slagvort za nesto sto odavno planiram da napisem, ali nikako da nadjem vremena, pa ajde sad 😄

 

Uvrezeno je misljenje da je spanski grip trajao malo vise od dve godine i da je imao 4 glavna talasa. To, ipak, nije potpuno tacno.

 

Sam naziv spanski grip je varljiv, jer je Spanija prva zemlja koja je javno obznanila epidemiju, kralj Alfonso je bio zarazen takodje i to je bila velika vest.

 

Razlozi za to su bili politicki - buktao je prvi svetski rat (koji je po mnogima "pomogao" da pandemija brze postigne globalni karakter, po drugima nije imao nikakve veze, posto su i izolovana ostrva u Pacifiku, kao i sada, imala outbreak), a Spanija kao neutralna zemlja u njemu nije imala razloga da to krije kao neke druge zemlje.

 

Prvi prijavljeni slucajevi i outbreak u SAD je bio u martu 1918, ali moguce je da je virus jos ranije bio prisutan, mozda cak i 1917, i istorija nikada nije utvrdila lokaciju nultog pacijenta.

 

Prvi talas je bio blazi, kao i sada, a onda je drugi pokosio milione za samo nekoliko meseci sirom sveta. Mi smo sada na platou cetvrtog talasa ako posmatramo globalno. Treci talas je bio najgori ako pricamo o COVIDu, ako bih nagadjao i pravio paralele, mislim da cemo imati sest velikih talasa sa recidivima, sto znaci da bi trebalo da se vratimo u "normalu" negde na leto sledece godine. Razlozi za to su i visa virulentnost ovog virusa, ali i globalna povezanost koja nije postojala pre 100 godina, i za sada se suprotne strane sveta bas onako sinhronizovano "dobacuju" virusom koji dobija "gorivo" i nove mutacije koje su dominantne bas u trenucima kada epidemija prethodne varijante pocne da jenjava.

 

Ali hteo sam da kazem nesto drugo, sto je mozda i bitnije od ovoga.

 

Spanski grip je novel H1N1 virus. Verovatno vam ovo zvuci poznato. Jer je pandemija pticjeg gripa koju smo imali pre 10 godina virus koji je mutirao iz ovog. Mi nikada taj "gori" grip nismo potpuno eliminisali. On je ostao sa nama, i dalje mutira i i dalje i on ima potencijal da izazove pandemiju.

 

Virusi uglavnom mutiraju posle nekog vremena u one koji izazivaju blaze simptome, ali se i lakse prenose jer zarazeni nije vezan za krevet. To smo vec apsolvirali.

 

Propustili smo sansu, kao sto si rekao, da vakcinacijom koja je masovna suzbijemo ovo. Ostace da zivi sa nama i verovatno cemo morati da se vakcinisemo sezonski, kao protiv gripa.

 

Ovo ce, kao i spanski grip, prestati da izaziva ovakve probleme pre samo od sebe nego sto cemo mi uspeti da ga suzbijemo.

 

Da postoji nada u masovnu, istovremenu vakcinaciju svuda u svetu, pa bismo mozda mogli da svedemo sve na nulu, ali taj voz je odavno prosao i ne nadam se vise.

 

I kad se mere skinu potpuno, a skinuce se ako nista zbog politickih razloga, svako ce morati da se brine za sebe i svoju porodicu.

Edited by McLeod
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, NMX said:

Smorio sam se opako. Bivša koleginica, korona prošli decembar, fajzer u aprilu, eno je bolesna. Oba puta pozitivni PCRovi, da ne bude zabune. Ok, ima nešto slabije simptome ovaj put, 38temp i kašljuca. Prošli put išlo do jebenih 40 i pluća je odvalila. Sad ipak blaže. Kako god, ova delta je bukvalno korona 2.0.

 

Propuštena je prilika da se brzom i masovnom vakcinacijom, na svetskom nivou, stane na put ovom sranju i sada polako prelazim na mračnu stranu (postajem grobar hehe) i mislmi da se ovo neće završiti ni za sledeće a ni one tamo godine. Biće ovo pandemija bez presedana u istoriji čovečanstva, uz sva medicinska saznanja, dostignuća, lekove i opremu koju danas imamo. Neverovatno.

Umesto da prave vakcine na osnovu Delta soja ( tu je vec godinu dana) oni i dalje prodaju zalihe vakcina napravljene za Vuhanski soj. Jbg, ne moz se bacit cista zarada , gradjane koga briga za njih.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

Nista, nije ga ni pitala.....

 

Cekam je ima zakazano u 7h, u 7:40 mi javlja da jos nije stigla i da je guzva.

 

Ulazim unutra i pitam, kako vas bre nije sramota trudnica ceka na zakazan termin 40m medju jos deset trudnica u jednoj manjoj prostoriji. Tek ona meni, a ko je vasa gospodja..ja joj kazem zar je to bitno? Ej, privatnik..pregled 6k prodje za 5minuta, a ona mutava ne zna da pita nista, izgoreo sam kao sibica.

 

Sramotni su jbte, sad zakazujem opet, ali samo ja..meni sve ovo neverovatno i zalosno. Zamisli bahatost da trudnica ceka zakazan pregled 40m i zavrsi ga za pet, jos nisu dali sliku. Iznervirah se u pola tri 😁😁


Nas bar ispoštuju sa predvidjenih 15 minuta, mada je i to naravno sramotno za minimalnu cenu pregleda od 4000.

Ne znam šta da ti kažem, imaš beskrajno poverenje u vašeg lekara i ne želim uopšte da pokušavam da to osporim, ti najbolje znaš koliko se posvetio i koliko je truda uložio zajedno sa vama. Ali ne svidja mi se sto se on napravio lud i sto je iskulirao priča. Rekao bih čak da je tako u neku ruku i iskazao svoj stav

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tomiprunet said:

Umesto da prave vakcine na osnovu Delta soja ( tu je vec godinu dana) oni i dalje prodaju zalihe vakcina napravljene za Vuhanski soj. Jbg, ne moz se bacit cista zarada , gradjane koga briga za njih.

 

Pa mora i ta vakcina na bazi delta soja da prođe ispitivanja, zar to nije glavni argument protiv antikovid vakcine - nije dovoljno ispitano?

Link to comment
Share on other sites

Vakcine na osnovu dominantnih sojeva nisu bas najpametnija investicija, zbog toga kako ovo mutira. Mislim da je kljuc u onoj "supervakcini" koju su najavljivali.

 

Naravno, ja nemam pojma koliko je realno i koliko brzo je moguce da se takva vakcina napravi, jer znam da je za grip jako zajebano napraviti univerzalnu vakcinu, zbog razloga koji bi mogli da vaze i za kovid.

 

Ali isto tako sam citao da su neki strucnjaci u polju pisali da kad bi postojalo dovoljno interesovanje i finansijska sredstva (koja bi bila astronomska naravno) da se to uradi, imali bismo "univerzalku" protiv gripa za 4-5 godina.

 

Sad, koliko je to tacno opet ne mogu da tvrdim, meni zvuci logicno da jednostavno kompanije ne vide interes za neko jos vece ulaganje u to jer ne ocekuju da im se to vrati.

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Dr Paunić: Kovid propusnice da važe 24 sata, sledeća mera zaključavanje na tri nedelje

Epidemiolog Studentske poliklinike dr Mila Paunić navodi za RTS da se među studentima beleži povećanje broja zaraženih. Ističe da ne pamti da su u bilo kojem talasu imali ovoliki pritisak i da sve više zdravstvenih radnika u toj ustanovi oboleva. Poručuje da jedino lekari mogu da odluče kakve epidemiološke mere će važiti i da kovid propusnice moraju da postoje 24 sata dnevno, kao i da je sledeće zaključavanje na tri nedelje.

Mila Paunić je, gostujući u Jutarnjem dnevniku RTS-a, istakla da nema dileme da kovid propusnice moraju da važe 24 časa dnevno.

"Tu nemam apsolutno nikakve dileme i ne slažem se sa tim da bilo ko sme da odlučuje sem lekara. Znači, lekar jedino može da odluči kakve su epidemiološke mere koje se u jednoj zemlji za ovakvu situaciju mogu primeniti. Sledeće je sigurno zaključavanje, zatvaranje po meni na tri nedelje, a ne na dve, da bismo zaustavili ovu situaciju koju imamo. Nakon toga i dalje nastaviti sa kovid propusnicama i vakcinacijom iz sve snage", ističe Paunićeva.

Naglašava da koronavirus stalno mutira i da će se, ako se ne vakciniše dovoljan broj ljudi, stvoriti takva varijanta virusa da ni vakcinisani više neće biti zaštićeni.

"Mene nije iznenadio virus, on radi ono što treba da radi – on mutira gde god ima šansu da promeni i napravi takvu varijantu da se što veći broj ljudi zarazi, jer on hoće da opstane i da živi. Mene iznenađujemo mi koji imamo vakcinu i nećemo da se vakcinišemo i iznenađuju me odluke političkog dela Kriznog štaba koji ima neke mere koje nigde u svetu ne postoje. Nigde u svetu ne postoje kovid propusnice tri sata, to originalno rešenje nije dobro, to je sasvim sigurno i mi ništa nećemo uraditi", poručuje Paunićeva.

Ističe da virus mutira i da se preko nevakcinisanih menja, a kada se toliko izmeni napraviće i kod vakcinisanih težu kliničku sliku.

"Mi sada već imamo kod vakcinisanih teže kliničke slike koje nisu bile u avgustu, čak ni početkom septembra. Sve su gore. Mi sada moramo da imamo 90 odsto vakcinisanih da bismo ovo zaustavili", ističe doktorka.

"Ne pamtim da smo u bilo kojem talasu imali ovakav pritisak"
Navela je da je protekle nedelje obavljeno više od 420 prvih pregleda u Studentskoj poliklinici, dok je kontrolnih bilo više od 1.000. 

"U Studentskoj poliklinici je veći broj i obolelih i onih osoba koje su pozitivne na testu. Ja ne pamtim da smo u bilo kojem talasu imali ovako veliki pritisak. Prošle nedelje je bio najveći broj pregleda od početka epidemije. Iz nedelje u nedelju sve je veći i broj obolelih. Nije ni za milimetar bolja situacija u odnosu na prethodne nedelje, naprotiv, nama je u poslednje tri nedelje situacija iz nedelje u nedelju sve gora", navodi Paunićeva.

Objašnjava da se satima čeka ispred kovid ambulanti, te da se neretko desi da se studenti onesveste zbog visoke temperature.

"Mi apelujemo na njih da se jave na vreme, čim osete prve simptome. Ima studenata iz studentskih domova i onda oni malo čekaju, razmišljaju da li su pozitivni ili ne. Neki i kalkulišu, jer ako ste u studentskom domu, a pozitivni ste onda ne možete da budete u sledeće dve nedelje u kolektivu", navodi Paunićeva.

Neki, kaže, urade test na nekom drugom mestu i ukoliko nemaju tešku kliničku sliku, vrate se u dom što, kako kaže, nikako nije dobro, jer će vrlo brzo doći do rasplamsavanja i u samim domovima.

Navodi da se usred prevelikog pritiska i iscrpljenosti razbolevaju i lekari i sestre.

"Imamo situaciju da nam se lekari i sestre koje rade u kovid ambulantama svake nedelje najmanje jedan, nekad dvoje i troje iz ekipe razboli, a svi su vakcinisani. To znači da je koncentracija virusa ogromna, da je pritisak ogroman, da je probijen taj imunološki da kažemo jako krhki bedem ili zid koji imamo. Mislim da se mora nešto mnogo ozbiljnije uraditi", ističe gošća Jutarnjeg dnevnika.

Upitana o imunizaciji studenata, navodi da nije vakcinisan dovoljan broj.

"Još ne mogu da shvatim zašto mladi ne žele da se vakcinišu. Postkovid postaje veliki problem čak i za mlade koji su imali blagu kliničku sliku", istakla je doktorka.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4569733/koronavirus-srbija.html (video dostupan na linku)

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

I taman kad sve to prodje.Ispita se, pusti u distribuciju...Pojavi se novi soj..Pa tako ukrug. 
Pa tako se radi sa vakcinom protiv gripa. Svake godine drugi koktel sojeva. Sigurno te vakcine ne prolaze svake godine 3 faze ispitivanja. Opet pominjem glavnog iz Biontech-a koji tvrdi da je prilagođavanje vakcine na nove slojeve pitanje od nekoliko nedelja.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Višak umrlih 4.3 puta veći od zvaničnog broja umrlih od korone.

 

To onda znači da ako kažemo da ima i onih koji ne umiru od korone već zbog nje, imamo sigurno između 120 i 150 mrtvih dnevno od virusa?

 

Pa ovo je pomor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Manji je udeo tih koji umiru zbog nje, a iz nekog drugog razloga, rekao bih da je sad realno da imamo nekih 180-200 mrtvih dnevno od samog virusa.

 

16 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Pa ovo je pomor.

 

Da, pisao sam već više puta da je na osnovu različitih pokazatelja (smrtnosti u okruženju, broja ukupno umrlih za septembar u odnosu na ranije godine, sad i ovoga) po svoj prilici u Srbiji u toku ozbiljan pomor sa preko 5000 ljudi mesečno, što je više od mesečnog proseka u ratovima prve polovine devedesetih na području cele SFRJ, biće da ne čitaš redovno temu.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2021 at 4:15 PM, Sunshine State said:

 

On 10/16/2021 at 4:51 PM, Eddard said:

Ja juče kupio karte i bukirao hotel u NYC, iako ni ne znam da li ću smeti da dođem emoji23.png. Srećom, pa je sve refundable.

Problem je samo što se nigde ne govori šta je sa nama koji smo preležali i vakcinisani jednom dozom, po definiciji CDC mi nismo fully vaccinated, tako da ćorak.

 


Izgleda da ipak dolazim, samo moram test da uradim do 24h pre poletanja 😁:

 

The new rules require that, with very limited exceptions, non-U.S. citizens flying to the U.S. from more than 30 countries must be fully vaccinated and test negative for the coronavirus three days before they board their flight.

“For passengers who are not fully vaccinated, the rules will tighten to require a test taken no more than one day before departing to the United States,” the Centers for Disease Control and Prevention said in a statement this week.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:

 


Izgleda da ipak dolazim, samo moram test da uradim do 24h pre poletanja 😁:

 

The new rules require that, with very limited exceptions, non-U.S. citizens flying to the U.S. from more than 30 countries must be fully vaccinated and test negative for the coronavirus three days before they board their flight.

“For passengers who are not fully vaccinated, the rules will tighten to require a test taken no more than one day before departing to the United States,” the Centers for Disease Control and Prevention said in a statement this week.

 

Cek, cek, a sto nisi fully vaccinated? Zar nisi dobio bar jednog Pfizera, ako se ne varam?

Sta bi s drugom dozom? Imas li vremena za nju?

 

7 hours ago, Tomiprunet said:

Ovu studiju je mogao svako napraviti, tj logicno je zakljuciti da ovi koji su primili 3 vakcine imaju manje sanse da zavrse u bolnici od ovih koji su primili samo dve jos pre 5 meseci. Stvarno na cega oni trose pare.

 

I to jos studija o Pfizeru, koji te bas, bas nervira 😄

 

Eh, Slavisa, kad bi u nauci i medicini sve bilo tako jasno, jednostavno i ocigledno!!

TVojom logikom ispada da bi 5 grama/dan Brufena pomoglo za bol mnogo bolje nego max preporucenih 2.4 grama/dan. Logicno je, ne? Jaca doza, bolje radi 😄

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

" Paunić: Nastaće takva varijanta od koje ni vakcinisani neće biti zaštićeni "

 

Ovaj nesrecni naslov bi mozda da apeluje na antivaksere da se vakcinisu, ne bi li spasili vakcinisane. 

Tuzna prica.

 

U realnosti ovo je jet fuel za Antivaksere, oni gledaju u drugom smeru,

Kad krenu da igraju Shuge, da ce sad i vakcinisani biti otkljucani.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...