Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

ovomesečni demografski podaci:

 

U ovom junu u kojem je talas praktično utihnuo ima 9098 umrlih, za 16% više nego prosečnih junskih 7837.

Bili su januari koji su bili slabiji po smrtnosti od ovog juna.

Razlika 2021 i proseka je 1261. Tokom juna meseca istovremeno je prijavljeno 182 smrti od korone.

 

Za prvih 6 meseci 2021 u Srbiji je umrlo 12800 ljudi više nego prosečno.

 

 

*prosek su podaci iz poslednje decenije 2011 - 2019

Link to comment
Share on other sites

Bejah proslog vikenda na jednoj vecoj zurci sto je zenina firma sponzorisala, bas je bilo top, vidi se da su se ljudi uzeleli dobrog provoda i opustenosti, ali izgleda da talas polako krece, pa ko se razladio u moru, i izdjuskao po zurkama, to mu je. 

Treba da idem na neku svadbu 21. avgusta, nisam siguran da ce do tada uspeti da se odrzi nizi broj slucajeva na nivou da pustaju veselja. 

Link to comment
Share on other sites

Sinoć pričam sa prijateljem koji mi je inače i kolega. Otac mu je revakcinisan pre mesec i po dana, Sputnik V. Pre 6 dana je primljen u bolnicu da bi odradio operaciju zalizaka na srcu koju odlaže nekoliko godina. Pre ulaska u bolnicu je odradio test i bio je negativan. Nakon 4 dana u bolnici, odnosno na dan kada je trebao da bude operisan je dobio temperaturu i testiran je pozitivan antigenskim testom. Prebacili ga odmah u Batajnicu u kovid bolnicu. Kaže bolnica prazna, samo njih trojica na odeljenju. Pre odlaska u bolnicu je bio u kontaktu samo sa ukućanima koji su svi ok. Inače prijatelj sumnja da je temperaturu dobio od stresa jer je jako uplašen od operacije a pre nedelju dana mu je umro najbolji prijatelj od raka. Ima sedamdeset i neku godinu. Ako ga sad puste iz bolnice i ne operišu ga teško da će se on vratiti nazad.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ras kass said:

Ladno ne mozes u USofA jos uvek iz Evropske unije. Ne znam sto sam bio ubedjen da je ta idiotska odluka ukinuta.

Pa reko ja, i kazu nece skoro ukidati. Jos nam sad opet pricaju o maskama. Iako svi znaju da je 90+% zarazenih ne - vakcinisan. 

Kazu "necemo da na vise zarazenih ulazi u zemlju" totalna glupost - sto ne otvore za vakcinisane

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

Nadam se da ne mislis da su razlika umrli od korone

 

Ne, ali mislim su umrli zbog postojanja korone.

Pošto je to jedina relevantna razlika perioda 2011-2019 i ovog danas.

 

 

Inače gledam po medijima, ladno nas zavrću za jedan talas korone. Kažu ovo tekuće je četvrti. A do sad smo imali:

- martovski sa vanrednim stanjem

- julski sa demonstracijama

- kasnojesenji sa najvećim pikom

- prolećni/skijaški ove godine

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, CheshireCat said:

 

Ne, ali mislim su umrli zbog postojanja korone.

Pošto je to jedina relevantna razlika perioda 2011-2019 i ovog danas.

 

 

Inače gledam po medijima, ladno nas zavrću za jedan talas korone. Kažu ovo tekuće je četvrti. A do sad smo imali:

- martovski sa vanrednim stanjem

- julski sa demonstracijama  izborni

- kasnojesenji sa najvećim pikom

- prolećni/skijaški ove godine

 

 

On je krenuo dan posle izbora, demonstracije su došle kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Ovo se@McLeod neće dopasti [emoji1]

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=07&dd=28&nav_category=12&nav_id=1897583

Škodrić: Sinofarm najefikasniji protiv delta soja

Vakcina kineskog proizvođača Sinofarm, kojom je vakcinisan najveći broj građana u Srbiji je među najefikasnijim cepivima protiv delta soja virusa korona, izjavila je direktorka Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO) Sanja Radojević Škodrić apelujući na građane da se vakcinišu.

Škodrić skreće pažnju na nedovoljan broj vakcinisanih građana, naročito među mladima i navodi da je među populacijom od 18 do 30 godina vakcinisano svega 18 odsto njih, a da je vakcinacija jedini način zaštite od virusa korona

"U Srbiji ima dovoljne količine vakcina", kaže Škodrić za Tanjug.



Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Eddard said:


Ozbiljno, jel ima smisla da planiram odmor 3 nedelje u oktobru u USA ili misliš da ne vredi rizika?

Da li mislis na rizik zbog mera ili na virus?

Pazi, letenje je smor, evo ja trazim karte za SR, I ovo nije normalno koliko malo opcija imam. Jug se nece zatvarati, samo ovi nasi veliki gradovi su rizik, ali do oktobra....pa sve ukazuje da nema rizika. Vakcine odradjuju smanjenu hospitalizaciju I smrtnost. Ovo je samo produzavanje politike. Cdc sad vec pokusava da zadrzi kontrolu panikom. vise guraju vakcine medijskom hajkom, nego sto postoji problem.

 

A virus- meni se cini veoma mali rizik.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Da li mislis na rizik zbog mera ili na virus?

Pazi, letenje je smor, evo ja trazim karte za SR, I ovo nije normalno koliko malo opcija imam. Jug se nece zatvarati, samo ovi nasi veliki gradovi su rizik, ali do oktobra....pa sve ukazuje da nema rizika. Vakcine odradjuju smanjenu hospitalizaciju I smrtnost. Ovo je samo produzavanje politike. Cdc sad vec pokusava da zadrzi kontrolu panikom. vise guraju vakcine medijskom hajkom, nego sto postoji problem.

 

A virus- meni se cini veoma mali rizik.


Ne virus, nego da ostane ta zabrana putovanja iz EU.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eddard said:


Ne virus, nego da ostane ta zabrana putovanja iz EU.

Tebi su valjda nemacku popustili, pogledaj na sajtu US ambasade, sinoc sam negde naletela mislim Nemacka, Svajcarska I ne secam se, jos jedna zemlja. Vidim da meni nude letove samo preko Ciriha, Frankfurt, I Minhena...ne racunam Istanbul I Amsterdam posto su konekcije ocajne.

 

 

Edit: greska- ja mogu u nemacku ti ne mozes u US. Ok znaci glupost to jos uvek zadrzavaju.

Nije mi jasno sto ne traze reciprocitet 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Pa reko ja, i kazu nece skoro ukidati. Jos nam sad opet pricaju o maskama. Iako svi znaju da je 90+% zarazenih ne - vakcinisan. 

Kazu "necemo da na vise zarazenih ulazi u zemlju" totalna glupost - sto ne otvore za vakcinisane

 

Totalno je debilno, kao da ima virusa samo u EU, iz ostalih zemalja se ladno ulazi. 

 

55 minutes ago, Angelia said:

 Vidim da meni nude letove samo preko Ciriha, Frankfurt, I Minhena...ne racunam Istanbul I Amsterdam posto su konekcije ocajne.

 

 

Ima letova, ali mogu samo da putuju US gradjani iz tih gradova, cak nisam sigurna da mogu oni koji su u tranzitu. Nasi svi idu preko Turske i svi su ok sa tim, mozes da nosis 2 kofera, usluga je ok, avioni su ok, jedino sto let nesto duze traje. Ti mozes da ides iz NY direktno za BG. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Angelia said:

Mislis sa JFK-a? Nije to tako blizu, neko jel to lete konzerve Air Serbia ili imaju pristojne avione?

 

Da, sve normalno. 

 

Pa oko 2,5 sata voznje, nije to ni tako daleko ako uzmes u obzir da ne moras da menjas avione. 

 

edit: mozes i na voz da sednes, isto toliko traje kao voznja

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Baby said:

 

Da, sve normalno. 

 

Pa oko 2,5 sata voznje, nije to ni tako daleko ako uzmes u obzir da ne moras da menjas avione. 

Zna da bude i vise od 2.5 zbog prolaska kroz NYC, jednom mi je trebalo 4.

Ali mozda u ovom slucaju zasluzuje izuzetak - vidim samo 8.5 sati leta.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Angelia said:

Zna da bude i vise od 2.5 zbog prolaska kroz NYC, jednom mi je trebalo 4.

Ali mozda u ovom slucaju zasluzuje izuzetak - vidim samo 8.5 sati leta.

 

Sve je vozom, nema saobracaj da te ometa. Mislim da ti se isplati. 

 

Spoiler

Jedino sto je airtrain oko jfk pain in the a. 

Evo u nekom vremenskom okviru putanja:

 

2 hr 32 min

7:58 PM - 10:30 PM

7:58 PM from 30th St Station

7:58 PM30th St Station

Northeast Regional  138 towards New York Moynihan Train HallDeparts in 51 min 52 sec

9:36 PMPennsylvania Station

Walk

0.0 mi (0 minutes)

9:42 PMPennsylvania Station

Port Jefferson  1746 towards Huntington

10:03 PMJamaica

Walk

492 ft (2 minutes)

10:20 PMJamaica Station (AirTrain)

AirTrain JFK Red  towards Jamaica - Airport

10:30 PMJFK Terminal 1W

(John F. Kennedy International Airport (JFK), Queens, NY 11430)

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...