Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

37 minutes ago, NMX said:

EwOLkmRXIAgbdD7?format=jpg&name=medium

 

Fali još 16k Fajzera što je stiglo prošle nedelje. Dakle (Sinofarm excluded) ukupno nekih 650K vakcina. Što će reći, bez kineza, mi smo mogli da revakcinišemo svega nekih 250k ljudi (ovih 150k čeka revakcinu AZ iz kontigenta koji stiže u međuvremenu). 250k ljudi da se revakciniše u periodu od 3 meseca. Statistička greška, zapravo.

 

Tako da je apsolutni no brainer da li je trebalo dodati kinesku vakcinu, kakav god % uspešnosti da ima. Što reče ona žena na snimku što je Sprivel okačio, najbolja vakcina je ona koja vam je u tom trenutnku na raspolaganju. 

 

I to za jedan kvartal. Taman bismo ovim tempom ispelcovali milonće do Novaka. E, to bi već ličilo na nas.

Kažem, mnogo smo se mi razmazili. Mogli smo da se suočimo sa sasvim realnom mogućnošću da mesecima čekamo da dođemo na red i da se tresemo zbog onoga što bi moglo da nas snađe u međuvremenu. 

Biranje da ostavimo za narednu sezonu ako bude trebalo. Hvala Bogu, tada će vakcina biti koliko nećeš. Sad primaj šta je odmah na raspolaganju i uživaj. Jer suviše je tema ozbiljna da bismo je spuštali na tata nivo.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

Jasno je da je najbolja ona koja je raspoloživa. Ja se plašim da ne bude AZ vakcine kad dođe na red revakcinacija.

 

Nadam se da oni čuvaju drugu dozu za one koji su primili prvu.

 

Čini mi se da stiže AZ preko COVAXa sada u aprilu ili maju. Tako da će sigurno biti za revakcinu, bez frke

2 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

I to za jedan kvartal. Taman bismo ovim tempom ispelcovali milonće do Novaka. E, to bi već ličilo na nas.

Kažem, mnogo smo se mi razmazili. Mogli smo da se suočimo sa sasvim realnom mogućnošću da mesecima čekamo da dođemo na red i da se tresemo zbog onoga što bi moglo da nas snađe u međuvremenu. 

Biranje da ostavimo za narednu sezonu ako bude trebalo. Hvala Bogu, tada će vakcina biti koliko nećeš. Sad primaj šta je odmah na raspolaganju i uživaj. Jer suviše je tema ozbiljna da bismo je spuštali na tata nivo.

 

 

Stiže nam u Q2 i Q3 još dva miliona fajzera. Tako da mi do oktobra možemo da ispelcujemo maltene sve punoletne. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

I to za jedan kvartal. Taman bismo ovim tempom ispelcovali milonće do Novaka. E, to bi već ličilo na nas.

Kažem, mnogo smo se mi razmazili. Mogli smo da se suočimo sa sasvim realnom mogućnošću da mesecima čekamo da dođemo na red i da se tresemo zbog onoga što bi moglo da nas snađe u međuvremenu. 

Biranje da ostavimo za narednu sezonu ako bude trebalo. Hvala Bogu, tada će vakcina biti koliko nećeš. Sad primaj šta je odmah na raspolaganju i uživaj. Jer suviše je tema ozbiljna da bismo je spuštali na tata nivo.

 

U decembru kad je Izrael izneo plan vakcinisanja racunala sam da bih "uzrastom" u Izraelu dosla na red u martu, neka sredina, kad dodje situacija da sam to dozivela u Srbiji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NMX said:

Stiže nam u Q2 i Q3 još dva miliona fajzera. Tako da mi do oktobra možemo da ispelcujemo maltene sve punoletne. 

 

I to je stvarno super, samo bi bez ovih vakcina koje su nam pale sa neba osobe koje nisu prioritetna grupa cekale sigurno jos par meseci da dodju na red, a do tada ko zna sta bi moglo da ih snadje. Onda bi se stvarno islo redom, prvo 75+, pa 65+ itd. Bas ovako kako @zoe Bg. Ja sa 34 bih verovatno cekao q3.

Link to comment
Share on other sites

Jasno je da je najbolja ona koja je raspoloživa. Ja se plašim da ne bude AZ vakcine kad dođe na red revakcinacija.
 
Nadam se da oni čuvaju drugu dozu za one koji su primili prvu.
Meni je nesto u glavi da je astra dosla kao 150k kompleta vakcina, za prvu i drugu dozu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, todorovic said:
20 minutes ago, John Terry said:
Jasno je da je najbolja ona koja je raspoloživa. Ja se plašim da ne bude AZ vakcine kad dođe na red revakcinacija.
 
Nadam se da oni čuvaju drugu dozu za one koji su primili prvu.

Meni je nesto u glavi da je astra dosla kao 150k kompleta vakcina, za prvu i drugu dozu.

 

Ma ne, bice sigurno nova tura AZ vakcine za revakcinaciju, bez brige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, urosg3 said:

Priča se da od sutra sve radi osim Tržnih centara i ugostiteljskih objekata.
 

 

Ovde u NL su zakljucili da ni nakon 4 meseca zakljucanih kafana/restorana, 3 meseca zakljucanog svega ostalog i 2 meseca policijskog casa brojevi ne padaju (vec i dalje rastu), pa ce produziti sve ove uspesne mere i u aprilu.

 

Petak ujutru Suncica pali ridjana i krece put ravnog Srema (uz inat @RatzenStadt)

Ne brinite, PCR ce biti uradjen, nece vam ovaj gastarbajter donositi viruse!

  • Like 2
  • Love 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, urosg3 said:

Texas i Misisipi, se razlikuju od zemalja našeg kontinenta, njihov prirodni tok je drugačiji od Evrope. Što nas vodi do zaključka da se ne može upoređivati, ok, ima tamo još 48 država sa kojima može.

 

Jesi napravio onu matematiku o kojoj si pričao? Usput, ima li kod njih Britanca ili furaju samo original?

 

6 hours ago, Mthomy said:

Pozz drustvo

vakcinisan sam sinopharmom. Revakcinacija obavljena 10.02. 
rado test na antitela posle 3 nedelje i sad posle 5 nedelja... 

rezultat bukvalno nula!!! Radio test na spike proteine... 

ima jos sa takvim rezultatima? Ovo znaci da bukvalno nisam ni malo zasticen???

 

Ovo je veoma tricky iz više razloga.

Prvo, pitanje validnosti testa... Nije nemoguće da je tu nešto sjebano. Možda da ponoviš test kod u drugoj laboratoriji?

 

Ono što bih ja uradio u takvom slučaju, gledao bih da porazgovaram s nekim kvalifikovanim lekarom, gledao bih da se domognem ako je ikako moguće nekog imunologa i pitam ga šta da radim.

 

Kada od struke ne bih dobio baš nikakav koristan savet, gledao bih da se bocnem drugom vrstom. No naglašavam da je ovo ISKLJUČIVO moje lično mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Jesi napravio onu matematiku o kojoj si pričao? Usput, ima li kod njih Britanca ili furaju samo original?

 

Nisam još, ali valjda se nateram večeras posle utakmice. Ne znam za sojeve pretpostavljam da ima, ali naprosto se u matematici sve vodi kao isti virus.
Ne pravi za zaključak realno nikakvu razliku.

Link to comment
Share on other sites

Meni je nesto u glavi da je astra dosla kao 150k kompleta vakcina, za prvu i drugu dozu.
Mislim da je to sputnik stigao u setovima jer je različita prva od druge doze.
Astra se daje ista vakcina u obe doze.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk



 
 
Petak ujutru Suncica pali ridjana i krece put ravnog Srema (uz inat [mention=421]RatzenStadt[/mention])
Ne brinite, PCR ce biti uradjen, nece vam ovaj gastarbajter donositi viruse!


Da si stvarno htela dobrobit našoj državi, išla bi prvo u karantin pa uradila pcr u domaćoj lab po ceni od 9000 a ne da ostavljaš 150 eur mrskom zapadnom neprijatelju. Ccc

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Sunshine State Махнућу ти са врха НИС-ове зграде. Можда оставим неки кратак текст на пешчаном штранду, ако нађем довољно камења наравно.
А и ако не, увек могу усећи песак неким штапом. Довољно велики фонт ћу користити, да се види из авиона (фигуративно и буквално). Да то буде порука добродошлице назад. Баци поглед кад будеш прелетала 🙂


У НС не мораш да долазиш. Нема ништа ново. Лепше вам је на десној обали Дунава. Уосталом, лакат кривина још увек постоји у Иригу. Ниси луда валда да пробаш да је савладаш?!

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ovde u NL su zakljucili da ni nakon 4 meseca zakljucanih kafana/restorana, 3 meseca zakljucanog svega ostalog i 2 meseca policijskog casa brojevi ne padaju (vec i dalje rastu), pa ce produziti sve ove uspesne mere i u aprilu.

 

@RatzenStadt

 

Nema popustanja mera pre polovine aprila, dok ne prodju praznici. 

 

Ako treba usporice jos vakcinaciju. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Laki21 said:

 

Jesi napravio onu matematiku o kojoj si pričao? Usput, ima li kod njih Britanca ili furaju samo original?

 

 

Ovo je veoma tricky iz više razloga.

Prvo, pitanje validnosti testa... Nije nemoguće da je tu nešto sjebano. Možda da ponoviš test kod u drugoj laboratoriji?

 

Ono što bih ja uradio u takvom slučaju, gledao bih da porazgovaram s nekim kvalifikovanim lekarom, gledao bih da se domognem ako je ikako moguće nekog imunologa i pitam ga šta da radim.

 

Kada od struke ne bih dobio baš nikakav koristan savet, gledao bih da se bocnem drugom vrstom. No naglašavam da je ovo ISKLJUČIVO moje lično mišljenje.

2 testa u 2 razlicite laboratorije... uradicu jos jedan za nekih 2-3 nedelje. To ce vec biti 60tak dana.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Prema njenim rečima, mnogi su prihvatili ograničenja poput pokrivanja lica na mestima gde je gužva i držanja distance, a ekonomija i dalje funkcioniše.

"Ljudi su se navikli na ta ograničenja nižeg nivoa i ljudi mogu da žive sa njima, a ekonomija i dalje može da nastavi sa tim manje strogim ograničenjima", rekla je Remzi.

`esam vam rekao, ko jednom popusti ima ga tlače zauvek.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Harmonika said:

ne mora da znaci, ljudi se prilagodjavaju vanrednim okolnostima..da smo svi tako radili, mozda bismo vec i zavrsili sa ovim sranjem, ovako..

Kako ja čitam uvaženu epidemiološkinju da smo ranije tako radili bilo bi sigurno drugačije, pa bi se ranije privikli na ograničenja nižeg nivoa, i mogli bi dugo da živimo sa njima 🙂
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...