Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

28 minutes ago, Sunshine State said:

 

 

Evropa nece rusku, Ameri ne daju svoje vakcine, Nemci ne zure da upotrebe doze koje vec imaju,  a za to vreme virus kruzi oko zemlje, ljudi se zakljucavaju, biznisi propadaju, zdravlje ljudi je ugrozeno.....

Kazu 30 mill a AZ nece podneti za FDA do aprila.

 

2 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

50k ljudi, ostrva, imaju vise pingvina nego ljudi :classic_biggrin: Moja opstina imala vise pozitivnih nego oni stanovnika, i nije im neki uspeh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Puno pisanja od danas sam propustio, pa mozda ovo za vas nisu nove vesti...

Od danas se ljudi sa obe primljene doze vakcine od kojih je proslo minimum 2 nedelje ne stavljaju u izolaciju. Takodje od 21.marta ni osobe koje su unazad 3 meseca prelezala koronu. 

Video sam letimice, da se pominju brojke. Za moj grad mogu da tvrdim da su brojke tacne, jer svako ko bude pozitivan, dodje do mene i bude pozvan i sa kontaktima stavljen u izolaciju. 90% su ljudi sa simptomima. Sto se tice umrlih i to pratim, brojke se poklapaju sa izvestajima iz bolnice. Ipak to ne mogu da tvrdim za celu drzavu.

 

Sto se tice pozitivnih medju vakcinisanima, ima ih ali dosta retko i uglavnom sa minimalnim simptomima ili bez (testiraju se jer je neko iz kuce pozitivan) pa ispadne da i oni imaju virus. Danas medju 50 pozitivnih, potpuno vakcinisani nije bilo. 

Edited by Lil3LE
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moja baba po majci ima 96 godina. Nedavno joj je bio rođendan. Kad smo je pitali šta želi, rekla je- društvo. Sama je, vršnjaka nema, a i ne može da se kreće.

Moja svekrva je umrla kao gospođa- u dubokoj komi. 

I znate šta? Život ide dalje, a deca rastu, bilo čija, ne samo moja.

Moj muž se nije vakcinisao niti hoće. U kući oko toga nema rasprave.

Želela bih da na TV čujem da je ozdravilo toliko i toliko ljudi.

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Lil3LE said:

Puno pisanja od danas sam propustio, pa mozda ovo za vas nisu nove vesti...

Od danas se ljudi sa obe primljene doze vakcine od kojih je proslo minimum 2 nedelje ne stavljaju u izolaciju. Takodje od 21.marta ni osobe koje su unazad 3 meseca prelezala koronu. 

Video sam letimice, da se pominju brojke. Za moj grad mogu da tvrdim da su brojke tacne, jer svako ko bude pozitivan, dodje do mene i bude pozvan i sa kontaktima stavljen u izolaciju. 90% su ljudi sa simptomima. Sto se tice umrlih i to pratim, brojke se poklapaju sa izvestajima iz bolnice. Ipak to ne mogu da tvrdim za celu drzavu. 

a okle si

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Likvi said:

Ostao si nam dužan onaj doktorski komentar od sinoć, bio si umoran 😁

Ah da, pa zaboravio.
Teza je da je lockdown dobra stvar određuje ponašanje u vremenu i prostoru i snižava želju za doživljajima, pacifikuje ličnost.  Nešto slično kao pandemijska kriva samo obrnuto, ličnost se psihički citiram "usisava u sebe" Ono što me zainteresovalo da je taj proces nazovamo ga kontrola želja vremenski ograničen i kod većine prerasta u bunt i otpor, ali kod manjine sklizne u patologiju i urušavanje ličnosti.
Zamisli scenario: Krene uragan besni tornado, šta god - pobegneš u podrum. Jedan dan, drugi, treći, 10, 50 ,100 dana. Kad ćeš izaći i pokušati svoju sreću ili nećeš i čekaš da sve prođe.
Inače gledali smo svi skoro The Blockhouse film, pa nas inspirisalo, ima dosta paralela, oni su živeli u izobilju, sigurnosti, ali mrako i bez slobode. Kako su se menjal ličnosti tokom procesa, i kako se klizi u patologiju.
Da, postoje ljudi kojima je sigurnost važnija od kvaliteta, i ljudi koji bi rizikovali sigurnost zbog kvaliteta. I oba stanja nisu patologija, zanimljivo. Iako su suprotstavljena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lil3LE said:

Puno pisanja od danas sam propustio, pa mozda ovo za vas nisu nove vesti...

Od danas se ljudi sa obe primljene doze vakcine od kojih je proslo minimum 2 nedelje ne stavljaju u izolaciju. Takodje od 21.marta ni osobe koje su unazad 3 meseca prelezala koronu. 

Video sam letimice, da se pominju brojke. Za moj grad mogu da tvrdim da su brojke tacne, jer svako ko bude pozitivan, dodje do mene i bude pozvan i sa kontaktima stavljen u izolaciju. 90% su ljudi sa simptomima. Sto se tice umrlih i to pratim, brojke se poklapaju sa izvestajima iz bolnice. Ipak to ne mogu da tvrdim za celu drzavu.

 

Sto se tice pozitivnih medju vakcinisanima, ima ih ali dosta retko i uglavnom sa minimalnim simptomima ili bez (testiraju se jer je neko iz kuce pozitivan) pa ispadne da i oni imaju virus. Danas medju 50 pozitivnih, potpuno vakcinisani nije bilo. 

 

A ako si prelezao i primio jednu dozu Astrazeneke?? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ras kass said:

 

A ako si prelezao i primio jednu dozu Astrazeneke?? 

Sa jednom dozom Astrazeneke se mora u izolaciju. A ako od prestanka simptoma proslo manje od 3 meseca ne mora se u izolaciju. Medutim to ce se primenjivati zvanicno od 21.marta.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Ah da, pa zaboravio.
Teza je da je lockdown dobra stvar određuje ponašanje u vremenu i prostoru i snižava želju za doživljajima, pacifikuje ličnost.  Nešto slično kao pandemijska kriva samo obrnuto, ličnost se psihički citiram "usisava u sebe" Ono što me zainteresovalo da je taj proces nazovamo ga kontrola želja vremenski ograničen i kod većine prerasta u bunt i otpor, ali kod manjine sklizne u patologiju i urušavanje ličnosti.
Zamisli scenario: Krene uragan besni tornado, šta god - pobegneš u podrum. Jedan dan, drugi, treći, 10, 50 ,100 dana. Kad ćeš izaći i pokušati svoju sreću ili nećeš i čekaš da sve prođe.
Inače gledali smo svi skoro The Blockhouse film, pa nas inspirisalo, ima dosta paralela, oni su živeli u izobilju, sigurnosti, ali mrako i bez slobode. Kako su se menjal ličnosti tokom procesa, i kako se klizi u patologiju.
Da, postoje ljudi kojima je sigurnost važnija od kvaliteta, i ljudi koji bi rizikovali sigurnost zbog kvaliteta. I oba stanja nisu patologija, zanimljivo. Iako su suprotstavljena.

Zanimljiva teorija.

Gledaj gde 2021. tražimo sigurnost- vakcine ( pa ni to nam nije smirilo histeriju) pa merenje antitela. Neizvesnost postaje nepodnošljiva, a zaboravljamo da, samo dok ima neizvesnosti, život se i dešava. U suprotnom, to više nije život, nego izvršavanje programa. Neizvesnost potiče iz slobode.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ras kass said:

Ispada da su ljudi koji su primili az ustvari diskriminisani. 

Na koji nacin? 

Svi kontakti sa jednom dozom bilo koje vakcine moraju u izolaciju. 

Napisao sam da jedino obe doze vakcine i to sa minimum 2 nedelje od druge doze, oslobadjaju izolacije. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Likvi said:

Zanimljiva teorija.

Gledaj gde 2021. tražimo sigurnost- vakcine ( pa ni to nam nije smirilo histeriju) pa merenje antitela. Neizvesnost postaje nepodnošljiva, a zaboravljamo da, samo dok ima neizvesnosti, život se i dešava. U suprotnom, to više nije život, nego izvršavanje programa. Neizvesnost potiče iz slobode.

Negde već u Martu gledamo neki film, bio policijski pa sam se razbahatio povezao komp sa Bang&Olufsen da svi meračimo zvuk, postile devojke neki film i kaže mislim The Starija Princeza "odmah sam se štrecnula pa oni ne nose maske"
kako se lako privikneš na neprirodno. čudo je ta mođ prilagođavanja. Kako je neprirodno nositi to masku (a to je samo primer) vremenom akumuliraš otpor, pre neki dan ista Princeza čekamo lift mota masku po rukama stavlja i kaže "e ako me ovo ne zaštiti ništa neće"
Ta geneza u godinu dana je prirodna, čekam stadijum otpora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lil3LE said:

Na koji nacin? 

Svi kontakti sa jednom dozom bilo koje vakcine moraju u izolaciju. 

Napisao sam da jedino obe doze vakcine i to sa minimum 2 nedelje od druge doze, oslobadjaju izolacije. 

 

Pa nije isto kad ti je druga doza posle 3 nedelje i kad je posle 12 nedelja 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Pa nije isto kad ti je druga doza posle 3 nedelje i kad je posle 12 nedelja 

Svakako ne postoji pravilo koje nikog ne bi diskriminisalo. Da se dozvoli za jednu vakcinu izostanak izolacije posle I doze, svi ostali bi bili diskriminisani. Da ne pricam o tome sto te osobe nemaju sa jednom dozom potpunu zastitu. To je vec do proizvodjaca koji je razmak izmedju doza stavio na 12 nedelja. 

Link to comment
Share on other sites

ne rece iz kog si grada

9 minutes ago, urosg3 said:

Negde već u Martu gledamo neki film, bio policijski pa sam se razbahatio povezao komp sa Bang&Olufsen da svi meračimo zvuk, postile devojke neki film i kaže mislim The Starija Princeza "odmah sam se štrecnula pa oni ne nose maske"
kako se lako privikneš na neprirodno. čudo je ta mođ prilagođavanja. Kako je neprirodno nositi to masku (a to je samo primer) vremenom akumuliraš otpor, pre neki dan ista Princeza čekamo lift mota masku po rukama stavlja i kaže "e ako me ovo ne zaštiti ništa neće"
Ta geneza u godinu dana je prirodna, čekam stadijum otpora.

ne kapiram, nosila masku, nosi i dalje, sta se promenilo

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lil3LE said:

Svakako ne postoji pravilo koje nikog ne bi diskriminisalo. Da se dozvoli za jednu vakcinu izostanak izolacije posle I doze, svi ostali bi bili diskriminisani. Da ne pricam o tome sto te osobe nemaju sa jednom dozom potpunu zastitu. To je vec do proizvodjaca koji je razmak izmedju doza stavio na 12 nedelja. 

 

Pitao si na koji nacin su diskriminisani, pa odgovorih sta je covek mislio

 

 kaze da su diskriminisani oni sto su dobili AZ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Pitao si na koji nacin su diskriminisani, pa odgovorih sta je covek mislio

 

 kaze da su diskriminisani oni sto su dobili AZ

Pa i da postoji diskriminacija, to je do proizvodjaca, ne do odluke koja je donesena. 

Stekao sam utisak da se misli na odluku da je diskriminisuca. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Harmonika said:

ne rece iz kog si grada

ne kapiram, nosila masku, nosi i dalje, sta se promenilo

Nosi, u Martu entuzijazam, solidarnost, visok moral
Sad sumnja, nosi zbog okoline, da se ona pita ne bi je nosila
Sledeća faza je otpor

Tako izgleda geneza ona je prirodna jedino mi je neočekivano da tako dugo traje.
Inače ostao sam dužan Arena je dobila proširenje, transferm "vlasti" sa vojnog na civilno zdrastvo je gotovo završen. Bolnica ima novog koordinatora, sad ima samo njega da gledamo na TV

Link to comment
Share on other sites

12 nedelja jer je az pokazala jaku zastitu nakon prve doze. To se pokazalo jasno u Britaniji.

Posle 3 meseca samo se produzava. 

 

Mnoge drzave onima koji su prelezali daju samo.jednu dozu. 

 

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Nismo nista ustanovili. to je ustanovljeno onako odokativno ovde na forumu. Mozda i druge drzave EU lazu. Otkud znas da ne lazu?

Direktorica Batajnice samo skuplja jeftine pojene, nek se zalji vrhovnom vodji. ne da daje izjave za medije.

Lazu

 

Za viruse prijemčive čoveku mi smo bazeni za razmnožavanje.

 

Virusi po svojoj prirodi, brže ili sporije mutiraju.

 

Što je VEĆI bazen koji virus koristi, ima i VEĆU mogućnost za mutaciju, i obratno, što je MANJI bazen koji koristi, MANJA je i mogućnost za mutaciju. 

 

Prosta matematika, ni manje ni više od toga.

 

Smanjenjem bazena za virus (ljudi koji su zaštićeni od njega), smanjuje se i mogućnost mutacija. I obratno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...