Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 hours ago, McLeod said:

Ako je bilo prastajte, ja nisam video, a mislim da je vazno:

 

https://rs.n1info.com/zdravlje/gosti-n1-posle-vakcine-fajzera-brze-stvaranje-antitela-za-sinofarm-40-ak-dana/

 

Dakle, Fajzer brze stvara antitela, ali sve vakcine (ove tri koje su davane kod nas) pokazuju znacajan imuni odgovor. Kinez najsporiji, ali ocekuje se da i duze traje.

 

Dve nedelje posle druge doze Kineza bi trebalo da se dostigne pun imunitet.

 

Čitala sam ovaj tekst. Malo sam iznenađena zašto se ne spominje Sputnik. Pre pojave Sputnika kod nas, u programu N1 imali su uključenje u program jednog našeg lekara koji živi i radi u Moskvi i koji je prvi Srbin vakcinisan tom vakcinom ( takav je bio naslov na portalu N1 ).

 

Taj lekar je spomenuo da se antitela kod te vakcine stvaraju posle 47 dana.

 

Posle tog njegovog gostovanja nigde više nije spomenuto, ili bar ja nisam naišla na neki tekst u kome se spominje podatak o Sputniku V.    

 

 

 

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Hvala (ako me ne zezas!)

 

Nekako mi tesko poverovati da tamo neko proverava emails, ali probacemo, ne iste 'leba!

 

Ukoliko do sada nisu odgovorili na mejl..Slažem se sa @Kronostime  Uradite negde PCR test ( valjda se tu ne čeka dugo ), pogledaj letove-ukoliko idete avionom a ako ne..čim bude gotov PCR pravac Srbija automobilom.

 

Ozbiljno to mislim. Ko zna da li će ga i kada pozvati i ko zna da li će ga pustiti bez poziva na Sajam.

 

Jedna od opcija je da, čim dođete u Srbiju, nađete vezu za vakcinaciju. Srećno! 

 

 

1 hour ago, Harmonika said:

Hoce li s eintervenisati na ovoliko skakanje brojki, ili jok

 

Plašim se da će čekati da broj obolelih pređe 3000 kako bi nešto preduzeli. 

 

A mislim da je vreme nešto da urade. Cela Evropa je pod ključem a mi se ovde ponašamo kao da je sve normalno ( mislim na državu, ne na nas na forumu ).

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Harmonika said:

Jel kod nas uopšte ima moderne? Ako ne,planira li se,ili zasada samo ove 4

 

Moderna je ona famozna vakcina o kojoj je Brnaba pricala jos pocetkom decembra da je necemo imati pre 3. kvartala ove godine. @McLeod bi mogao posle vakcinisanja Fajzerom da kupi Iphone 12, kazu da se najbolje sinhronizuje, a posle cip iz vakcine stiti i telefon od virusa.

 

Ja sam poceo da merkam Mi 11... 🙂

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Čitala sam ovaj tekst. Malo sam iznenađena zašto se ne spominje Sputnik. Pre pojave Sputnika kod nas, u programu N1 imali su uključenje u program jednog našeg lekara koji živi i radi u Moskvi i koji je prvi Srbin vakcinisan tom vakcinom ( takav je bio naslov na portalu N1 ).

 

Taj lekar je spomenuo da se antitela kod te vakcine stvaraju posle 47 dana.

 

Posle tog njegovog gostovanja nigde više nije spomenuto, ili bar ja nisam naišla na neki tekst u kome se spominje podatak o Sputniku V.    

 

 

 

 

Ukoliko do sada nisu odgovorili na mejl..Slažem se sa @Kronostime  Uradite negde PCR test ( valjda se tu ne čeka dugo ), pogledaj letove-ukoliko idete avionom a ako ne..čim bude gotov PCR pravac Srbija automobilom.

 

Ozbiljno to mislim. Ko zna da li će ga i kada pozvati i ko zna da li će ga pustiti bez poziva na Sajam.

 

Jedna od opcija je da, čim dođete u Srbiju, nađete vezu za vakcinaciju. Srećno! 

 

 

 

Plašim se da će čekati da broj obolelih pređe 3000 kako bi nešto preduzeli. 

 

A mislim da je vreme nešto da urade. Cela Evropa je pod ključem a mi se ovde ponašamo kao da je sve normalno ( mislim na državu, ne na nas na forumu ).

Pa,vec sutra može preci... ovo danas su vikend brojke...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Moderna je ona famozna vakcina o kojoj je Brnaba pricala jos pocetkom decembra da je necemo imati pre 3 kvartala ove godine. @McLeod bi mogao posle vakcinisanja Fajzerom da kupi Iphone 12, kazu da se najbolje sinhronizuje, a posle cip iz vakcine stiti i telefon od virusa.

 

Ja sam poceo da merkam Mi 11... 🙂

Moderne su sve ove vakcine - nije ih bilo pre godinu dana.

Nego, drugo bih nesto da pitam teoreticare zavere i ostalih alternativnih disciplina:

Zapratili me na cijukanju ovi:

https://twitter.com/pogrebniorkesta

 

Salih vec pola kila olova  u krupnu sacmu, a i protiv strave.

Volim ja trubace i tamburase - ali za ove bas nemam zelju da mi nastupaju.:default_2guns::default_2guns:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Moderna je ona famozna vakcina o kojoj je Brnaba pricala jos pocetkom decembra da je necemo imati pre 3 kvartala ove godine.

 

I ovog puta verujem u Brnabine reči.

 

Ne znam da li je počela vakcinacija u Kanadi, pitaću sestru preko Skajpa..ona čeka Modernu, tako su informisani, da će im biti dostupna Moderna i valjda Fajzer.

 

@Pletilja Da li ste kontaktirali sa Vašim lekarom opšte prakse? Da li Vam je neko preporučio probiotike? Sinoć sam na TV Nova rs  gledala emisiju o zdravlju..Voditeljka je preležala koronu, spominjala je probiotike. Najbolje da pitate Vašeg lekara o tome. 

 

Što se tiče toga da stariji odbijaju vakcinaciju, nisam iznenađena. Oni su podložni antivakser manipulacijama. 

 

Čudim se što i mlađi ne razmišljaju o vakcini..moj zet na primer. Nije razmišljao, iako se plaši!.. Dobio je pre neki dan mejl vezan za vakcinaciju..Radi kao takstista i BG vlast ih je stavila na listu prioriteta.

 

Javiću koju vakcinu daju taksistima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Mogu da ti kazem da se sada mnogo vise prica o zatvaranju skola nego sto je to bio slucaj u novembru...

pa skole i jesu generator sirenja virusa, pametno bi bilo na 30 dana opet poslati sve osim 1-4. razreda na online nastavu.

Link to comment
Share on other sites

I sta, ako na mesec dana posalju ucenike na online, pa kad ponovo krenu u skolu virus ce buknut ponovo. Moje je misljenje da online nastava nema svrhe u tom slucaju. Onda ili nek idu online do kraja skolske godine, ili da ne idu u skolu uopste,

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, McLeod said:

Upravo dobio poziv za vakcinaciju prekosutra. Stiklirao sam samo Fajzer i Moderna.

 

Steta sto sam bolestan pa moram da odlozim :ajme:

i ja sam bio stiklirao modernu i fajzer, pa sam u cetvrtak dobio poziv i pelcovan sam fajzerom.
moderna nece doci u Srbiju pre septembra. 

danas je, valjda, trebala da stigne jos jedna posiljka od oko 50k fajzera, verovatno su te zato pozvali.

Inace, jel sve u redu s tobom, nisi valjda fasovao virus (sorry za indiskreciju)?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djura.net said:



Inace, jel sve u redu s tobom, nisi valjda fasovao virus (sorry za indiskreciju)?

 

Nemam pojma, mozda i jesam, mada ne znam kako 😄 Neki virus jesam verovatno. Pre maltene vise od nedelju dana poceo je veliki umor i celo telo da me boli, narocito mali i domali prst na desnoj ruci. Kontao sam da je zbog toga sto sam bas puno pisao i sedeo za kompom po 10+ sati dnevno.

 

Posle toga krenuli su i problemi sa stomakom, mada to meni stalno ide s vremena na vreme (verovatno imam sindrom nervoznih creva, ne i dijagnozu toga doduse), svaki put kad sam pod stresom, a bio sam.

 

E ali prekjuce sam poceo da kasljem, uz ostale simptome koji su neki dan blazi neki dan gori.

 

Nemam temperaturu, ni blizu nisam imao za ova dva dana.

 

Osecam se cak i malo bolje nego pre nedelju dana, iako sad kasljem. Kasalj nije suv sto prijavljuju ovi koji imaju koronu, nemam problema sa disanjem, ne bole me grudi, slinavim (takodje govori da nije korona), imam culo ukusa i mirisa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Prosla su ta lepa vremena, moj efendija.

Nekad: ucitelj pozove roditelje da im ukaze na probleme kod deteta - roditelj oplavi dete.

Sada: ucitelj pozove roditelje da im ukaze na probleme kod deteta - roditelj oplavi ucitelja.

I onda se pitamo sto nam deca ne znaju nista?

Moj ucitelj u prva 4 razreda, Bog da mu dusu prosti:

  •  Prvog dana nas djuture uclanio u planinarsko drustvo, pre nego sto smo vezali pionirsku maramu
  • od 1-4 razreda nas proveo kroz celu exSFRJ
  • Tukao nas kad nesto zaseremo, a matorci nas mlatili jos vise kad im objasni zbog cega nas je tukao.

Od moje generacije kod njega:

  • niko u zatvoru ili kriminalac
  • svi se i danas druze -mada nas je par napustilo ovih godina
  • svima su i deca, hvala Bogu, dobra

E, to je ucitelj!

 

  • Like 6
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kronostime said:

E, to je ucitelj!

vaistinu 🙂 

jes da nema veze sa temom, ali lepa crtica.

 

a Mek bi mogo da uradi neki test, sumnjiv mi je taj kasalj i problem sa stomakom.

kako se poslednju godinu cuvamo, skoro da nema drugih virusa osimznamoveckog.

Link to comment
Share on other sites

Gledam. Na rtv1 oprašta se NS od Balasevica. Meni je zao čoveka, stvarno kao da je neko koga sam lično znak umro ali ovo nije baš normalno. Skupilo se više hiljada ljudi. Obala prepuna. Ljudi su jedni do drugih.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, shonke said:

Gledam. Na rtv1 oprašta se NS od Balasevica. Meni je zao čoveka, stvarno kao da je neko koga sam lično znak umro ali ovo nije baš normalno. Skupilo se više hiljada ljudi. Obala prepuna. Ljudi su jedni do drugih.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Nekad: ucitelj pozove roditelje da im ukaze na probleme kod deteta - roditelj oplavi dete.

Sada: ucitelj pozove roditelje da im ukaze na probleme kod deteta - roditelj oplavi ucitelja.

I onda se pitamo sto nam deca ne znaju nista?

Moj ucitelj u prva 4 razreda, Bog da mu dusu prosti:

  •  Prvog dana nas djuture uclanio u planinarsko drustvo, pre nego sto smo vezali pionirsku maramu
  • od 1-4 razreda nas proveo kroz celu exSFRJ
  • Tukao nas kad nesto zaseremo, a matorci nas mlatili jos vise kad im objasni zbog cega nas je tukao.

Od moje generacije kod njega:

  • niko u zatvoru ili kriminalac
  • svi se i danas druze -mada nas je par napustilo ovih godina
  • svima su i deca, hvala Bogu, dobra

E, to je ucitelj!

 

Ovo je za drugu temu. Teška generalizacija. Idealizacija tvoje generacije, kao mi dobri jer nas tukli, a ova omladina ne valja sad. Ma da...baš. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ControlFreak said:

Ovo je za drugu temu. Teška generalizacija. Idealizacija tvoje generacije, kao mi dobri jer nas tukli, a ova omladina ne valja sad. Ma da...baš. 

Nije poenta u tome da su nas tukli - vec da su ucitelji imali autoritet i preneli nam dosta stvari koje su nam koristile kasnije.

Imao sam srecu da me prva 4 razreda uci on, do osmog razredna stroga, a od prvog srednje profesor sociolgije....

Ovaj potonji, iako je predavao tzv. "Marksizam", je nasao mesta da nama mladim elektricarima objasni uporednu religiju, istoriju, filozofiju i moral.

Pri tom, nije stedeo nikoga od nas koji bi se poveo nekim populizmom, vec bi to brusio iz svih nas dok ne nestane.

Ako ima nekoga ovde iz Koncara iz tih godina i predavao mu gospodin Bosko Dosenovic - zna o cemu pricam.

Link to comment
Share on other sites

Sutra stiže ivermektin, a ja danas ni temperaturu, ni kasalj, ni bolovi u telu, ni malaksalost, lezim u krevetu po ceo dan, pijem vodu i bindžujem.

Sad ne znam ni dal da pijem, falabogu bas sam dobro za sad, mozda sam se bas jeftino izvukao. 🤔

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...