Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

 Ne mogu da razumem da neko ima sansu da se vakcinise, a nece!!

Pa ne ubrizbavaju arsenik i cijanid!

 

Bar sad u Srbiji vec ima toliko vakcinisanih, da je jasno da se od vakcine ne umire. I kako joj moze biti bolje/prihvatljivije da se zarazi, nego da se vakcnise?!

Kompleksna tema, recimo pitanje je hoće li Sputnik ili Sinopharm biti priznati na granicama, što je poseban problem. A realno i ne prodaju vakcinu kako treba, stalno nas plaše maskama i nakon vakcinacije što mene demorališe, a valjda nisam tako usamljen 🙂
Evo sad da kaže Kon na primer "posle vakcinacinacije i perioda vremena za stvaranje antitela, i cveće i proleće, i sloboda" Sunčice pa da vidiš kako Uroš pokreće mehanizam veza, mita i korupcije, pali auto i sutra je prvi u redu sa mojim devojkama zajedno. Slomio bih ženin otpor in no time, a starija bi se priklonila nagradi Kona i voila!

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Mislim da zbog te gužve vrištimo samo mi na ovom forumu. Ne vidim da se o tome piše na Fejsu, na Tviteru...

 

Na N1 su te gužve samo spomenute, onako usput...

 

Vozim se gradskim od septembra neprekidno, sem ono za raspust. Provodim dosta vremena u prevozu, to su dobrane ture od po vise od pola sata, i siguran sam da sam se do sada ko zna koliko puta klackao pored neke kovid pozitivne osobe ili vozio u istom delu busa kao i on/ona. U stvari, znam i za 2 slucaja kada sam sedeo pored kovid pozitivnih osoba, a koliko je bilo slucajeva da to ne znam... I koliko puta su se takve osobe vozile bez maski, jer uvek imas nekog takvog. Tako da, mesto vakcinisanja sigurno nosi manji rizik od prevoza. Nosis masku (ja u poslednje vreme presao na kn95), malko se odaljis od drugih, gledas da niko ne dise u tvom pravcu i nemas sta da brines.

 

Kao sto malopre rekoh a mislim da je vazno ponoviti, sad vise ne bi imalo ko da nas vakcinise da je to toliko strasno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Harmonika said:

A niko, ali niko ne vristi na ova okupljanja  u cast Balasevicu..

Hteo sam ja da navedem kao primer dvostrukih aršina medija, pa se predomislio. Balašević je zaslužio ovo i sve što se dešava je prirodno. baš mi drago da dežurni profilaktičari u medijima ne smeju da zucnu na temu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, urosg3 said:

Kompleksna tema, recimo pitanje je hoće li Sputnik ili Sinopharm biti priznati na granicama, što je poseban problem. A realno i ne prodaju vakcinu kako treba, stalno nas plaše maskama i nakon vakcinacije što mene demorališe, a valjda nisam tako usamljen 🙂
Evo sad da kaže Kon na primer "posle vakcinacinacije i perioda vremena za stvaranje antitela, i cveće i proleće, i sloboda" Sunčice pa da vidiš kako Uroš pokreće mehanizam veza, mita i korupcije, pali auto i sutra je prvi u redu sa mojim devojkama zajedno. Slomio bih ženin otpor in no time, a starija bi se priklonila nagradi Kona i voila!

 

Ako ikog treba da brine da li ce neke vakcine priznavati za putovanja, trebalo bi mene 😄

 

Ali, za pocetak, vakcinisem se zbog sebe, nekkavu zastitu pruzaju sve; posle cu misliti o putovanjima

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, urosg3 said:

Kompleksna tema, recimo pitanje je hoće li Sputnik ili Sinopharm biti priznati na granicama, što je poseban problem. A realno i ne prodaju vakcinu kako treba, stalno nas plaše maskama i nakon vakcinacije što mene demorališe, a valjda nisam tako usamljen 🙂
Evo sad da kaže Kon na primer "posle vakcinacinacije i perioda vremena za stvaranje antitela, i cveće i proleće, i sloboda" Sunčice pa da vidiš kako Uroš pokreće mehanizam veza, mita i korupcije, pali auto i sutra je prvi u redu sa mojim devojkama zajedno. Slomio bih ženin otpor in no time, a starija bi se priklonila nagradi Kona i voila!

A kad bi ispalo da nije tako, bilo bi, gle ova dzukela drkon opet slagao, vuce nas za nos:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ako ikog treba da brine da li ce neke vakcine priznavati za putovanja, trebalo bi mene 😄

 

Ali, za pocetak, vakcinisem se zbog sebe, nekkavu zastitu pruzaju sve; posle cu misliti o putovanjima

E sad obzirom da je uvažena Darija rekla da smo na mesec mesec i po dana od kolektivnog imuniteta - izdržaćemo valjda još toliko, i sačuvamo samopoštovanje i ogrebemo se za imunitet 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

E sad obzirom da je uvažena Darija rekla da smo na mesec mesec i po dana od kolektivnog imuniteta - izdržaćemo valjda još toliko, i sačuvamo samopoštovanje i ogrebemo se za imunitet 🙂

 

@Antizemljaš koji lebdi vi's ti sto se Uros grebe o tvoj imunitet!!

 

Ti junacki zasukao rukav, a on qrvanjski sedi i ceka april!

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Evo resenja.

 

2 minutes ago, urosg3 said:

Ja sam to promislio i zaključio da je uspešna strategija. Ako zabodem koronu pre - mnogo da se smejete, važi?

Ja sam uboo, da ti prenesem. Ups, mene su bocnuli, da bocnem ja tebe. 😛 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, urosg3 said:

Maske su solidna zaštita, one ne rade u velikim brojevima i ukoliko se ne koriste pravilno. Ja ne znam da ih iko koristi pravilno, možda @Akirosamo... Tako da su u velikim brojevima u situaciji na terenu - vizuelni dokaz poslušnosti a ne epidemiološka mera.

Negde sam pogrešio, čim sam se i ja zarazio. 

 

BTW, uneo sam novi nivo maske u arsenal. Pošto me supruga tera da se vratimo i prijavimo za vakcinu (ja sam ipak hteo da čekamo da se pojavi negde u privatnoj varijanti van državnog zdravstva) i pošto smo videli dežurne gužve pred sajmom, naručili smo 3M 6900 full face maske za tu priliku a svakako ćemo se sa istima i u Tempou ili Lidlu i u drugim prostorima sa zatvorenim ventilacionim sistemom osećati bezbednije. Za drago čudo, što je grđa i veća maska, to je komotnija i lakše se diše. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ako ikog treba da brine da li ce neke vakcine priznavati za putovanja, trebalo bi mene 😄

 

Ali, za pocetak, vakcinisem se zbog sebe, nekkavu zastitu pruzaju sve; posle cu misliti o putovanjima

 

Ja se nesto mislim bar ce Madjari da priznaju jer i oni bodu Sinopharm. A EU ce morati da pusti Madjare, pa po tranzitivnosti...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Akiro said:

Negde sam pogrešio, čim sam se i ja zarazio. 

 

BTW, uneo sam novi nivo maske u arsenal. Pošto me supruga tera da se vratimo i prijavimo za vakcinu (ja sam ipak hteo da čekamo da se pojavi negde u privatnoj varijanti van državnog zdravstva) i pošto smo videli dežurne gužve pred sajmom, naručili smo 3M 6900 full face maske za tu priliku a svakako ćemo se sa istima i u Tempou ili Lidlu i u drugim prostorima sa zatvorenim ventilacionim sistemom osećati bezbednije. Za drago čudo, što je grđa i veća maska, to je komotnija i lakše se diše. 

Istina živa, half face maske su bukvalno prvi izbor. Ovo platneno ništa ne valja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

Valja meni i malo dalje od EU.... Ali, vakcinisacu se sta se prvo ponudi, necu izbirati!

Cekaj, ti si bese prelezala. Hvala Bogu da neko razmislja ispravno. Sta god bilo, mora shot da bi se imunitet ravio na pravi nacin. Mislim, ja kao masinac, ne priznajem prrodno podmazivanje. 🙂 Samo turbo.

 

Edit:

NIje kretanje limitirano, moji lete iz US to BG u martu. 🙂 

Samo da znas.

Edited by mrd
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Cekaj, ti si bese prelezala. Hvala Bogu da neko razmislja ispravno. Sta god bilo, mora shot da bi se imunitet ravio na pravi nacin. Mislim, ja kao masinac, ne priznajem prrodno podmazivanje. 🙂 Samo turbo.

 

Edit:

NIje kretanje limitirano, moji lete iz US to BG u martu. 🙂 

Samo da znas.

 

Ma mrsh, pa letece uz Pfizer!

Hoce mene officer na JFK primiti ako mu pokazem Sinopharm / Sputnik V?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Ma mrsh, pa letece uz Pfizer!

Hoce mene officer na JFK primiti ako mu pokazem Sinopharm / Sputnik V?

Ne, moja gazdarica, se ne kvalifikuje. Nije primila, a sina nisu ni razmatrali. 

Medjutim, ne mozes da zaustavis zivot.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

Hoce mene officer na JFK primiti ako mu pokazem Sinopharm / Sputnik V?

 

Ne brini, primice i tebe i 50 miliona turista iz Kine. E sad, ako zele da turizam definitivno nestane kao privredna grana, to je vec drugo.

24 minutes ago, Sunshine State said:

 

@Antizemljaš koji lebdi vi's ti sto se Uros grebe o tvoj imunitet!!

 

Ti junacki zasukao rukav, a on qrvanjski sedi i ceka april!

 

A, 'oce @urosg3 tako, 'oce on, uuuuu to je guja u nedrima... 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...