Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, vilhelmina said:

Jos jedna crtica o tome kako se sve brzo menja, da ne editujem gornji post. Putovala sam na Gran Canaria 7.juna. Tada se trazio pcr test ne stariji od 72 sata, pa sam to obavila 5.juna ujutro, nekih 55 sati pre planiranog sletanja u Las Palmas. U metrou na putu kuci dobijem mejl da su pravila promenjena i da se sad trazi antigen test ne stariji od 48 sati. I naravno, presecem se 😀. Ali onda procitam nastavak i tamo pise da se mi koji smo vec uradili pcr test ne sekiramo, jer je agencija sredila da i to vazi. Posto je test subvencioniran, javili su ovlascenoj laboratoriji da od trenutka kad udju u 48 sati pre dolaska na destinaciju predju na antigen testove, tako da na kraju niko od putnika nije imao problema. Jedino sto su ovima sa antigenom vratili razliku u parama jer je taj test jeftiniji od pcr. Dakle, loodilo 😀.

Btw, moja cerka je sad na Kritu, otisla u ponedeljak 28/6, naravno iz Svedske. Trebao joj je antigen i zdravstvena deklaracija. Sin ide sledece nedelje u sredu na Teneriffe. Treba mu to isto. Bar za sada, ali sve vreme proverava na sajtu agencije, za slucaj da se opet nesto promeni.

Na americko-kanadskoj granici je dugo vladao opsti haos, a od poznanika koji je vlasnik spedicije sam cuo horor price. Kopneni prelazi su bili otvoreni samo za komercijalne prelaske, ali to do mnogih nije doslo. Posto nema izlazne kontrole, dodjes do kanadske, americke granice i oni te vrate nazad. E tu nastaje problem , jer pri povratku pitaju za test, a ti nikada nisi ni usao u Ameriku ili Kanadu.:roflmao:

Ljudi su znali da sede u pogranicnom prostoru danima, dok se neko ne smiluje i resi da ih pusti one way or another. Slicno je bilo i za kamiondzije. Dobiju nova pravila i onda svi cekaju nekoliko sati dok ih ovi na lokalu ne rastumace. Bilo je situacija da vozac ne moze da predje granicu , pa moraju da posalju lokalca koji samo uzme kamion na granici.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pokazuje se jos jednom da samo NSW ima normalnu vlast u Australiji, ostali tragikomicni ljudi. Koja zemlja jos sprecava svoje gradjane da se vrate??? 

 

Godinu I po dana nisu u stanju da regulisu karantin, pa predlazu da se duplo zakljucaju. A odgovornost nigde. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vilhelmina said:

 

Tvoj kolega je ocigledno propustio da ispuni zdravstvenu deklaraciju, tj jedan formular koji vecina EU zemalja trazi. Ima ih na netu, mogu da se popune najranije 48 sati pre putovanja i sadrze tvoju izjavu da si zdrav, kao i podatke gde ces biti na destinaciji, adresa, kontakt telefon i tako to. To je postojalo i pre testova, a ocigledno ce se i nastaviti. Pretpostavljam da je razlog pracenje kontakata, ako zatreba. Uglavnom, kad to popunis i posaljes online, u roku od par minuta dobijes od njih potvrdu (”dozvolu”), koju odstampas i pokazujes onom ko trazi.

 

Od pocetka pandemije nijednom nisam putovala u privatnoj reziji vec iskljucivo s turistickim agencijama, i to unutar EU. Razlog je bas ta sigurnost, da znam sta tacno treba da uradim. U mom sopstvenom stanu u Ohridu se izredjelo pola Srbije, ali ja tamo nisam bila od januara 2020. Znam koja pravila tamo vaze za gradjane Srbije, ali ne i za mene, pa nisam htela da rizikujem. Agencije su do maja ove godine mejlom obavestavale o svim potrebnim koracima pred putovanje, sa sve linkovima za bukiranje vremena za subvencionirani covid test i formular za ulazak u pojedinu zemlju (zdravstvena deklaracija).

Ali sad se i to menja. Agencije ne uspevaju da uprate situaciju jer se zahtevi brzo menjaju, pa daju opste informacije i pozivaju na licnu odgovornost. Npr u ovom trenutku nekome ko iz Svedske putuje u Spaniju, ne treba test, potvrda o vakcinaciji ili bilo sta slicno, ali i dalje treba ona deklaracija. Ali, ako ides na Kanarska ostrva, onda treba i test, i to ne za ulazak u zemlju, vec da ga pokazes u hotelu, oni traze. Dakle, prilican haos.

Sto se digitalnih certifikata tice, oni se od pre par dana u Svedskoj izdaju, ali to ne znaci i da ih sve EU zemlje priznaju. One i dalje imaju pravo da traze sta i kako hoce. I da pravila menjaju od dana do dana.

 


Kad pomenu Kanare, kumovi već jedno 3-4 nedelja planiraju i organizuju odlazak i to je prava vratolomija, posto oni idu kod nekih rodjaka i onda ne idu preko agencije. Do sad su im već propale neke avio karte a po poslednjoj organizaciji moraju da skrate ostanak tamo i da ubace tri dana u Becu posto preko njega lete. Bas ludnica

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ras kass said:

Pokazuje se jos jednom da samo NSW ima normalnu vlast u Australiji, ostali tragikomicni ljudi. Koja zemlja jos sprecava svoje gradjane da se vrate??? 

 

Godinu I po dana nisu u stanju da regulisu karantin, pa predlazu da se duplo zakljucaju. A odgovornost nigde. 

 

 

 

 

Tuzno....ova Australijanka u Connecticat-u, koja je ostala bez posla i cija je viza istekla, mora da racuna na samilost US vlasti, jer ne moze da racuna na svoju drzavu.

 

Darko, izvini, ali kad prozivamo Australijuz pricamo o ovim stvarima - ne mislim na neka turisticka putovanja, pa sad sto meni Spanci ne daju da dodjem - ovde se prica o ljudima koji su iz raznih razloga bili van Australije kad je sve ovo pocelo i sad pokusavaju da se (opet iz raznih razloga) vrate u svoju drzavu, a to im je onemoguceno - ili drzava ne da ili nemaju para za preskupe avio karte i skupe hotelske karantine

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Pokazuje se jos jednom da samo NSW ima normalnu vlast u Australiji, ostali tragikomicni ljudi. Koja zemlja jos sprecava svoje gradjane da se vrate??? 

 

Godinu I po dana nisu u stanju da regulisu karantin, pa predlazu da se duplo zakljucaju. A odgovornost nigde. 

 

 

 

O tome sam baš i pisao - imam sreću da živim u Sidneju. Gladys je dosta stvari zasrala na drugom planu ali ovde je u pravu, NSW nije reagovao drastično kao druge države. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Tuzno....ova Australijanka u Connecticat-u, koja je ostala bez posla i cija je viza istekla, mora da racuna na samilost US vlasti, jer ne moze da racuna na svoju drzavu.

 

Darko, izvini, ali kad prozivamo Australijuz pricamo o ovim stvarima - ne mislim na neka turisticka putovanja, pa sad sto meni Spanci ne daju da dodjem - ovde se prica o ljudima koji su iz raznih razloga bili van Australije kad je sve ovo pocelo i sad pokusavaju da se (opet iz raznih razloga) vrate u svoju drzavu, a to im je onemoguceno - ili drzava ne da ili nemaju para za preskupe avio karte i skupe hotelske karantine

https://amp.9news.com.au/article/15496c6e-1c1e-4145-a432-df18863526ba

 

Šta reći - baš je tužno. Takođe, majku mu jer moraju baš svi u hotelski karantin?! Ovi su VAKCINISANI, zar ne može bar karantin kod kuće ili tako nešto. Australijska vlada je imala vremena da se pripremi (vakcinacija, sistem karantina itd itd), ali naravno svaki političar će da kaže kako je on/ona uradio sjajan posao i kako zaštićuju Australiju od virusa itd itd. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Darko said:

https://amp.9news.com.au/article/15496c6e-1c1e-4145-a432-df18863526ba

 

Šta reći - baš je tužno. Takođe, majku mu jer moraju baš svi u hotelski karantin?! Ovi su VAKCINISANI, zar ne može bar karantin kod kuće ili tako nešto. Australijska vlada je imala vremena da se pripremi (vakcinacija, sistem karantina itd itd), ali naravno svaki političar će da kaže kako je on/ona uradio sjajan posao i kako zaštićuju Australiju od virusa itd itd. 

 

Cak je i nesretna Srbija uspela da sklepa covid bolnicu za kratko vreme...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ridji said:

Pošto kažeš da si sama otvorila cevčicu i ako prskaš alkoholom sve živo (času u kafani, limenku koju otvaras, papirnate maramice koje kupis, itd) onda preteruješ, baš ko moja žena. :classic_biggrin:

 

 

Ne radim to kod kuće, ništa više ne prskam alkoholom. Mislim da ne preterujem, ali mi  taj "etno restoran" iliti kafana nije ulivala sigurnost. 

 

Očekivala sam pravi restoran 🙂 

 

@Cyrus Smith i ja slabije negde idem prevozom i zato sam bila šokirana koliko su ljudi opušteni.

 

Prvi put od kada je proglašena epidemija izašla sam na ručak.

 

I sledeći put kad izađem, idem samo u obližnji kafić, videla sam da poštuju sve mere i stvarno su uredni i neću tražiti slamku 🙂 

 

A onaj restoran i sa koronom i bez korone više me neće videti. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Problem je i u gradjanima koji su to prihvatili kao ovce, jer im je predstavljeno da samo lockdown postoji kao borba protiv pandemije. Pa prosecan Ozi besni na Kena iz Brizbejna sto je doneo virus, pa sad svi zbog 5 slucajeva moraju pod kljuc. Da je drzava zabranila Kenu da se lepo vrati svega ovoga ne bi bilo. 

 

Kacio sam pre nekog vremena link sa bbc-a gde strucnjaci iz Australije govore koliko je opasna ova politika potpune izolacije na duze staze.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

https://amp.9news.com.au/article/15496c6e-1c1e-4145-a432-df18863526ba

 

Šta reći - baš je tužno. Takođe, majku mu jer moraju baš svi u hotelski karantin?! Ovi su VAKCINISANI, zar ne može bar karantin kod kuće ili tako nešto. Australijska vlada je imala vremena da se pripremi (vakcinacija, sistem karantina itd itd), ali naravno svaki političar će da kaže kako je on/ona uradio sjajan posao i kako zaštićuju Australiju od virusa itd itd. 

Za demokratsku drzavu ovo je epic fail, stvarno. Nije ni objasnjenje "lose smo se organizovali", pa godinu ipo dana majku mu?

I da gradjani to prihvataju? To mi je neobicno.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Angelia said:

Za demokratsku drzavu ovo je epic fail, stvarno. Nije ni objasnjenje "lose smo se organizovali", pa godinu ipo dana majku mu?

I da gradjani to prihvataju? To mi je neobicno.

 

Meni nije - obican, prosecan gradjanin zivi (skoro) normalno vecinu vremena u ovih godinu i po dana. Ne pogadja ga ni izlazak iz AUS, ni povratak u AUS.

Setimo se drvlja i kamenja po gastarbajterima prosle godine u Srbiji, jer su "doneli" virus! "Sta sad ima da se vracaju ovamo u Srbiju i da nas zarazavaju?"

 

Jedina razlika j u tome kako je drzava Srbija tretirala svoje drzavljane, a kako to australijska vlada/vlast radi

Link to comment
Share on other sites

 
U jbt, koliko kasnite. Ja cu uskoro morati na drugu rundu turskog nemca.
Nije do kašnjenja, nego niko nije hteo da nas vakciniše kao oporavljene, dok ne prođe 6 meseci. Mada, prošlo je 5... Sad kažu da od početka jula ne bi trebalo uopšte da bude više čekanja u centrima za vakcinaciju. Mi smo kod porodičnog lekara dobili termin za par dana.

Btw, satra me ovaj Pfizer, već 2 dana sam kao prvi, drugi dan gripa... Bole svi mišići, oči pogotovo, imam blagu temperaturu i malaksao da mi nije do života...
  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Sunshine State said:

 

Meni nije - obican, prosecan gradjanin zivi (skoro) normalno vecinu vremena u ovih godinu i po dana. Ne pogadja ga ni izlazak iz AUS, ni povratak u AUS.

Setimo se drvlja i kamenja po gastarbajterima prosle godine u Srbiji, jer su "doneli" virus! "Sta sad ima da se vracaju ovamo u Srbiju i da nas zarazavaju?"

 

Jedina razlika j u tome kako je drzava Srbija tretirala svoje drzavljane, a kako to australijska vlada/vlast radi

Ne znam, ja se automatski stavim u kozu ovih sto su ostali napolju, i vidim problem. Pa mi je neobicno kad drugi ne vide, mislim da sutra to mogu biti oni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Eddard said:

Btw, satra me ovaj Pfizer, već 2 dana sam kao prvi, drugi dan gripa... Bole svi mišići, oči pogotovo, imam blagu temperaturu i malaksao da mi nije do života...

Meni je tako bilo posle druge doze, ali samo jedan dan. Verovatno prođe do sutra :classic_smile:

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

A onaj restoran i sa koronom i bez korone više me neće videti. 

I tako ništa ne propuštaš. I ja sam skoro bio sa nekima prvi put posle jedno 3 godine, ni tad ne bi išao, nego sam morao, i samo sam se uverio da OK, možda nisu loši ni ti roštilji i te stvari, ama to nije ni prinešeno na primer italijanskoj hrani :classic_biggrin:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Ne znam, ja se automatski stavim u kozu ovih sto su ostali napolju, i vidim problem. Pa mi je neobicno kad drugi ne vide, mislim da sutra to mogu biti oni. 

 

Barem da ne slusamo vise o uspesima  Australije, NZ, Vijetnama i ostalih u borbi sa pandemijom. Cak i premijer Australije rekao da placaju cenu uspeha a ja bih rekao arogancije. Zasto bi se prosecan gradjanin tamo vakcinisao kad mu preti veci rizik u saobracaju od korone ?! Prvo su arogantno odobrili vakcine tri meseca kasnije od Evrope i USA sa stavom nigde ne zurimo. Pa su pricali da nema potrebe da se otvaraju pre leta 2022. Uzeli su da proizvode AZ koju sad gradjani nece, a Fajzer u vecim kolicinama im stize tek u oktobru. I najavljuju tesku zimu. I sve to bez trunke samokritike, Samo prospu pricu kako oni stite gradjane. I uz sve to naplacuju svojim gradjanima preskupe hotelske karantine, koji su generalno jedna od vecih sramota ove pandemije. Tu mislim na sve zemlje.

U Evropi deluje ok, ali je u Aziji ocajno. Pre svega ili nema vakcina, ili tamo gde ih ima gradjani ih nece. I tako sede zatvorenih granica jer ne znaju ni sta ce ni gde ce. Za par meseci ce bogate zemlje morati od usta opet da odvajaju da spasavaju razne Filipine, Vijetname, Sri Lanke i ostale, kojima pretiti ekonomska katastrofa.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ras kass said:

 

Barem da ne slusamo vise o uspesima  Australije, NZ, Vijetnama i ostalih u borbi sa pandemijom. Cak i premijer Australije rekao da placaju cenu uspeha a ja bih rekao arogancije. Zasto bi se prosecan gradjanin tamo vakcinisao kad mu preti veci rizik u saobracaju od korone ?! Prvo su arogantno odobrili vakcine tri meseca kasnije od Evrope i USA sa stavom nigde ne zurimo. Pa su pricali da nema potrebe da se otvaraju pre leta 2022. Uzeli su da proizvode AZ koju sad gradjani nece, a Fajzer u vecim kolicinama im stize tek u oktobru. I najavljuju tesku zimu. I sve to bez trunke samokritike, Samo prospu pricu kako oni stite gradjane. I uz sve to naplacuju svojim gradjanima preskupe hotelske karantine, koji su generalno jedna od vecih sramota ove pandemije. Tu mislim na sve zemlje.

 

 

 

 

E sada .... strategija je bila dobra ali implementacija loša. U pravu si za ovo što si rekao osim "nema potrebe da se otvaramo do leta 2022". To jednostavno nije tačno. Plan je bio da se vakcinišemo do juna 2021 ali očigledno tu je bio problem. Takođe, sistem karantina je loše urađen. Naravno, političari nisu krivi ni za šta. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ne radim to kod kuće, ništa više ne prskam alkoholom. Mislim da ne preterujem, ali mi  taj "etno restoran" iliti kafana nije ulivala sigurnost. 

 

Očekivala sam pravi restoran 🙂 

 

@Cyrus Smith i ja slabije negde idem prevozom i zato sam bila šokirana koliko su ljudi opušteni.

 

Prvi put od kada je proglašena epidemija izašla sam na ručak.

 

I sledeći put kad izađem, idem samo u obližnji kafić, videla sam da poštuju sve mere i stvarno su uredni i neću tražiti slamku 🙂 

 

A onaj restoran i sa koronom i bez korone više me neće videti. 

 

 

 

Zanimljiv clanak, mozes u google, pa prevesti - evo samo deo ovde - objasnjenje da veliki broj ljudi ima problem/strah da se vrati nacinu zivota pre pandemije:

 

"Ideja o ponovnom vođenju života kakav je bio pre pandemije takođe dovodi do nelagodnosti kod oko polovine ispitanika. I ovde su se podaci kod nevakcinisanih i vakcinisanih osoba razlikovali za samo dva procentna. Kao rezultat, pojam „pećinski sindrom“ nastao je u SAD. Namenjen je opisivanju ponašanja gde se ljudi nastavljaju povlačiti, uprkos popuštanju mera i naglom padu broja infekcija, više voleći da se "kriju" kod kuće. Tako da nove mogućnosti ne samo da stvaraju euforiju, već i preplavljuju neke od njih."

 

https://www.tagesschau.de/inland/gesellschaft/corona-cave-syndrom-101.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2021 at 12:03 PM, Klotzen said:

Baš naprotiv, ovim priznanjem vlade je potvrđeno da se samo Radovanoviću i ostalima koji nisu pod kontrolom faraona može verovati a da su svi ostali portparoli SNS u vreme epidemije.

 

Da je broj mrtvih realno objavljivan ljudi bi se sigurno više čuvali. Baš zato što je sve vreme korona relativizovana preko Nestorovića i sličnih idiota zato smo i prošli ovako kako smo prošli. Šta će ljudi krenuli u šoping u Milano i umrli.

 

Daj, nemoj da se zajebavamo, zaista. 

 

Što se onda isti taj narod koji bi poslušao državu da se čuva jer mu država daje istinite podatke ne uzme i zajebe se pa ode i vakciniše se? Pošto mu država to, eto, najiksrenije savetuje. Prezentuje sve benefite vakcine, upućuje na činjenicu da je to jedini način da se zaštitimo i da oteramo ovo sranje, čak mu i jebeno PLAĆA...i gle čuda, sem početnog entuzijazma, niko više da se zajebe. 

 

A država sve vreme priča o tome. Bez skrivanja. 

 

Tako da neće biti da bi se narod čuvao da mu je neko rekao da su cifre 3 ili 5 puta veće. Do naroda je, jbg. 

 

Narod koji neće da se pelcuje jer ne veruje u vakcinu (Gejc, čipovi, sterilitet i ostalo) bi se više čuvao jer mu država daje tačne podatke. Yeah, right.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Samo da mahnem iz Istre, zanimljivo na mnogim plažama, u stvari na svim, a i na većini otvorenih kafića restorana piše "Covid free zone" što jasno ne znači ništa ali valjda mami 🙂
Maske jedva da vidim igde sem u samiški, po restoranima, i ostalo češće viđam ljude sa maskom za ronjenje nego običnom.
Sinoć je u Puli bio neki koncert valjda dan grada, pun trg kao oko, praši neki lokalni punk band više ni jedan maske nema.

Inače otišli su u 3 lepe ekonomski, pola lokala zatvorene, a uopšte ne preterujem.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darko said:

E sada .... strategija je bila dobra ali implementacija loša. U pravu si za ovo što si rekao osim "nema potrebe da se otvaramo do leta 2022". To jednostavno nije tačno. Plan je bio da se vakcinišemo do juna 2021 ali očigledno tu je bio problem. Takođe, sistem karantina je loše urađen. Naravno, političari nisu krivi ni za šta. 

 

Politicari i ostali sirom sveta su se uziveli u ulogu mesije i ne pusta im se tek tako.

 

Ne mozes ljudima da kazes vakcine su izlaz, a onda kad se vakcinisu kazes pa ne mozete tek tako da putujete, postoji mutacija. Pa sto bi se vakcinisali onda, da sede kuci zakljucani i dalje??? Premijer ScoMo u julu 2022. izlazi sa planom za povratak u normalu, 15 meseci od pocetka pandemije. Zalosno.

 

Sta je dobila Britanija sto ne da svoijm gradjanima da putuju kad opet imaju 20k+ slucajeva dnevno ?! Nista, osim sto je unistila ekonomiju i mentalno zdravlje nacije. Ali im se svideo status posebne zemlje , sa puno vakcinisanih, pa sada nece da se mesaju sa ostalim delom sveta, tj, zaostalim. I obrnu se situacija ocas posla.

 

Mozemo da kritikujemo USA koliko hocemo, ali su pustili da situacija ide svojim tokom. Svako je imao i ima mogucnost da se vakcnise, ko nece sam rizikuje. Nece ljudi koji su se zastitili da sede kuci zato sto neki nece vakcinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Srbiji nema kovida... Život kao i pre korone. Osećam se kao prase u Teheranu kad stavim masku.

Posle čekanja na gurmansku u Vajatu u petak uveče sve protivepidemijske mere su samo dobar vic... No, možda su svi bili vakcinisani [emoji16].

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

U Srbiji nema kovida... Život kao i pre korone. Osećam se kao prase u Teheranu kad stavim masku.

Posle čekanja na gurmansku u Vajatu u petak uveče sve protivepidemijske mere su samo dobar vic... No, možda su svi bili vakcinisani emoji16.png.

U Vajatu ces pre dobiti salmonelu i trihinelozu no COVID,

Dobrodosao!

:classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Pomirite se da zivite u zemlji idiota, mada je to trebalo da shvatite pre 30 i kusur godina jbg.

 

Ova situacija bi mogla da se razvije i u nesto idealno - antivakseri koji se "trebe" ili bar trpe posledice svog "slobodnog izbora".

 

Do sada je svako ko je hteo mogao da se vakcinise vakcinom koju je hteo. Ako takva situacija bude i na dalje, ne treba nas vakcinisane apsolutno nista da zanima.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...