Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Constantin said:

Unuka je odlično....više nema temperaturu.

Javljam....

ako me nema....to mu je bilo to:smiley60:    u tom slučaju, sve svoje lajkove ostavljam @Kronostime.....

 

Drago mi je za unuku..

 

Ovo boldovano- Ne razmišljaj negativno!  Nemoj da nas brineš. Bićeš ti dobro.  

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Ma taman posla da sam negativan...samo realan...:77:

Naravno, šalim se malo na svoj račun...nekad i "crni humor" nije loš.

Realno, sve je moguće....ali se ne predajem. Još ne :smiley34:

 

Realno u ovoj turi nas se nećeš rešiti 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Pa da, ima jos par talasa ovog virusa, pa onda juznoafricki, pa engleski, pa brazilski, pa kombinovano a on bi sad da zbrise.

Ne mere to tako lako.

Tipujem na onaj Danski za čiju slobodu je palo mnooogo vizona, umiljatih životinja 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Javila koleginica jutros da je pozitivna, juce se testirala. Gubitak cula ukusa i mirisa.

 

 

A Antizemljas se u petak vozio sa njom u gradskom prevozu, i to bogami bila tura od sat vremena jer nas zatekao i neki udes. Sva sreca pa smo sve vreme nosili maske. Zalila se ona i tad da je grebe grlo "ali nije korona". Stisla me uz prozor, pa mi bila bedarica da se premestam.

 

Inace sam se poslednje nedelje novembra vozio sa drugom koleginicom kolima, isto nosili maske, a i ona posle 4-5 dana bila pozitivna. To se izgleda ne isplstiti voziti sa mnom.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antizemljaš koji lebdi said:

Javila koleginica jutros da je pozitivna, juce se testirala. Gubitak cula ukusa i mirisa.

 

 

A Antizemljas se u petak vozio sa njom u gradskom prevozu, i to bogami bila tura od sat vremena jer nas zatekao i neki udes. Sva sreca pa smo sve vreme nosili maske. Zalila se ona i tad da je grebe grlo "ali nije korona". Stisla me uz prozor, pa mi bila bedarica da se premestam.

 

Inace sam se poslednje nedelje novembra vozio sa drugom koleginicom kolima, isto nosili maske, a i ona posle 4-5 dana bila pozitivna. To se izgleda ne isplstiti voziti sa mnom.

 

"Bolan, Fato, ti si meni baksuzna!"

 

Pijes ivermektin? Ako ne, zasto ne?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sunshine State said:

 

"Bolan, Fato, ti si meni baksuzna!"

 

Pijes ivermektin? Ako ne, zasto ne?

 

Ne, jer je @Eddardnapisao:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

 

😜

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ne, jer je @Eddardnapisao:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

 

😜

 

 

Pametan pristup i slazem se, u svakom slucaju!

 

p.s. Eddard dao zeni, a tebi ne da! A svi znamo koga vise voli 😄

 

 

Edited by Sunshine State
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Javila koleginica jutros da je pozitivna, juce se testirala. Gubitak cula ukusa i mirisa.

 

 

A Antizemljas se u petak vozio sa njom u gradskom prevozu, i to bogami bila tura od sat vremena jer nas zatekao i neki udes. Sva sreca pa smo sve vreme nosili maske. Zalila se ona i tad da je grebe grlo "ali nije korona". Stisla me uz prozor, pa mi bila bedarica da se premestam.

 

Inace sam se poslednje nedelje novembra vozio sa drugom koleginicom kolima, isto nosili maske, a i ona posle 4-5 dana bila pozitivna. To se izgleda ne isplstiti voziti sa mnom.

Sa`će Antizemljaš da proveri efikasnost maski, a profilaktičari da kažu:
Nije to dokaz, Fauči je rekao dve maske da se nose!
Ja ću da kažem da si asimptomatski 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Sa`će Antizemljaš da proveri efikasnost maski, a profilaktičari da kažu:
Nije to dokaz, Fauči je rekao dve maske da se nose!
Ja ću da kažem da si asimptomatski 🙂

E moj Urose kakve crne maske. 
Vozio se sa koleginicom u javnom prevozu.

Vozio se sa koleginicom u autu.

Ima li kolega u toj firmi, sto se ja i ti ne vozimo stalno sa koleginicama.

Pametnom dosta.

Edited by Clash
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Pametan pristup i slazem se, u svakom slucaju!

 

p.s. Eddard dao zeni, a tebi ne da! A svi znamo koga vise voli 😄

 

 

Ma ne znam kako se pije tj. dozira 😞 Mozda i uzmem. Tesko zabu u vodu 🙂

 

3 minutes ago, urosg3 said:


Ja ću da kažem da si asimptomatski 🙂

 

Najbolje da sam akoronski 🙂

8 minutes ago, Clash said:

E moj Urose kakve crne maske. 
Vozio se sa koleginicom u javnom prevozu.

Vozio se sa koleginicom u autu.

Ima li kolega u toj firmi, sto se ja i ti ne vozimo stalno sa koleginicama.

Pametnom dosta.

 

Ima dvojica, pa ako hocete mogu da vam prosledim njihove slike u inbox 🙂:classic_love:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ma ne znam kako se pije tj. dozira 😞 Mozda i uzmem. Tesko zabu u vodu 🙂

 

 

 

Najbolje da sam akoronski 🙂

 

Ima dvojica, pa ako hocete mogu da vam prosledim njihove slike u inbox 🙂:classic_love:

Propala prosveta, pa se salju gole fotke  u inbox.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Najbolje da sam akoronski 🙂

 

Bilo bi odlično ako tako bude.

 

Javljaj kako si 🙂 

 

***

 

Ja sad imam pitanje: Ukoliko ovih dana imam nesvestice ( bilo ih je i prošlog meseca ) da li da zovem Batut ili DZ u vezi vakcina - zanima me što ne zovu mamu i mene, ili prvo da idem kod lekara zbog nesvestica?

 

Ne znam odakle da počnem kada su nesvestice u pitanju: MR, ili lab.analize i rengen vrata?

   

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ovde ili na naucnom ali moram da okacim ovaj itw sa radmanom od pre desetak dana, evo ovde cu

 

 

prvih par minuta ce @urosg3 da ljubi ekran slusajuci ga vec ga vidim

Inace vrlo interesantno, vredno 20 minuta sigurno, pocetak i kraj su najkonkretniji

Edited by ciao
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ciao said:

Ne znam da li ovde ili na naucnom ali moram da okacim ovaj itw sa radmanom od pre desetak dana, evo ovde cu

 

 

prvih par minuta ce @urosg3 da ljubi ekran slusajuci ga vec ga vidim

Inace vrlo interesantno, vredno 20 minuta sigurno, pocetak i kraj su najkonkretniji

Drago mi je da sam doneo ispravnu odluku oko izbora vakcine...cijepiva :reading:

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...