Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Uz duzno postovanje umrlim, 10 umrlih za ca. mesec dana ne zvuci kao pomor. 

U mom gradu od 45000 stanovnika, u redovnim vremenima ima 4-5 sahrana dnevno. 

Interesantan podatak za Filadelfiju, nije bas vezano za ovo ali moze da pokaze kako brojke idu u klasterima:

 

The Department of Public Health confirmed six additional fatalities in Philadelphia. This brings the number of residents who have succumbed to the virus in Philadelphia to 472. Of the 472 total deaths, 252 (53%) were long-term care facility residents.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, VoodooDerina said:

Dokle će stoka diktatorska da se iživljava sa svojim staljinističko-maoističkim "merama" kućnog pritvora nad ovim hipohondarskim narodom, koje čak i po njihovoj štelovanoj statisci daju ubedljivo najgore rezultate u regionu?

 

 

Oni niti znaju drugacije, niti imaju drugi nacin kako ovo da rese. Pa osim reklamiranja i klepanja love, u svemu ostalom cak nisu ni priuceni. 

Ovo sto rade je samo da se naknadno kaze kako su eto nesto radili i speru koliko toliko sa sebe odgovornost. Mora se uzeti u obzir da postoji kriticna masa sa kojom ne mozes drugacije. Inace, ovo visednevno zatvaranje vikendom, a radnim danima svi na gomili nece ni doneti neke rezultate... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

 

Šta je ovo, kod mene još ne staju, lupaju u šerpe i lonce. Evo sad jedan puca. Jel sam nešto propustio ?

On 4/1/2020 at 9:03 PM, Bek said:

 

Kod mene isto, serpe, pistaljke, ruka mi bridi, ne stigoh po varjacu za serpu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Dl91 said:

Govna smo. 

 

I u ovakvoj situaciji je bitna politika. 

 

Kod mene aplauz za doktore mlitav, a onda je doslo do urlikanja, serpanja i muzike... Jebali nas Vucic, Djilas i ostali. 

Kakav pucanj u prazno.

Naravno da je bitna politika, pogotovo sad kad ima vise prostora za manipulacije i kradju nego ikada, u pitanju su milijarde nasih para. Avioni ko u Juznom Vetru slecu iz Kine i Rusije pa se posle spasiba vam prosledjuju dalje, mislim koja je poenta da kukas i zahvaljujes pa posle nedelju dve da se kurcis kako imas to sto si dobio kao pomoc. Protocni bojler, niko ne moze da isprati koliko se krade pod okriljem vanrednog stanja.

Ovako stanje 250/5 umrlih mogu da furaju do Nove godine, dok ne uzmu sve sto su naumili.

I ne znam kako si uspeo Djilasa da uvuces u pricu, valjda je vazno da se pomene.

 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Ovo vise nije borba protiv virusa nego borba za izbore pocetkom jula. Stab na celu sa vrhovnim komandantom ce uciniti sve da se to ostvari.

 

🙂

 

Jbg,rejting rapidno pada

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dl91 said:

Govna smo. 

 

I u ovakvoj situaciji je bitna politika. 

 

Kod mene aplauz za doktore mlitav, a onda je doslo do urlikanja, serpanja i muzike... Jebali nas Vucic, Djilas i ostali. 

 

Ako to tvrdiš za sebe, tu se neću mešati, ali pošto lekari nisu muzikanti pa da im se tapše, samo rade svoj posao, a umeju i da uzmu koju stotinu evrića onako bez računa, ne vidim svrhu da im se aplaudira. To je ionako samo veštačko pumpanje kvazi-solidarnosti jer će im ti isti tapšači j*** sve po spisku kada ih otkače ili kada budu počeli da traže vezu da bi otišli na pregled. Uostalom, plaćeni su od para poreskih obveznika, sami su birali posao, a odavno posećujem privatnike iako redovno plaćam reket za njihove plate.

 

Odlično je što je već prvo veče pokazalo da je režim otišao predaleko, a sendvičari neće baš mirno spavati zbog toga. S druge strane, čujem da su doktore na infektivnoj zakinuli plate, pa računam da su i oni lupali u šerpe pošto od aplauza nemaju ništa, ali to što ih režim pljačka im se baš i ne sviđa.

 

Inače, biću slobodan da citiram komšiju lekara koji je povodom aplauza koji je i njemu upućen kratko prokomentarisao ovako: j*** ih aplauz, neka mi daju opremu i odgovarajuće uslove.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Cavani said:

Kakav pucanj u prazno.

Naravno da je bitna politika, pogotovo sad kad ima vise prostora za manipulacije i kradju nego ikada, u pitanju su milijarde nasih para. Avioni ko u Juznom Vetru slecu iz Kine i Rusije pa se posle spasiba vam prosledjuju dalje, mislim koja je poenta da kukas i zahvaljujes pa posle nedelju dve da se kurcis kako imas to sto si dobio kao pomoc. Protocni bojler, niko ne moze da isprati koliko se krade pod okriljem vanrednog stanja.

Ovako stanje 250/5 umrlih mogu da furaju do Nove godine, dok ne uzmu sve sto su naumili.

I ne znam kako si uspeo Djilasa da uvuces u pricu, valjda je vazno da se pomene.

 

Ne znam jeste li primetili kako se u botovskim obrascima naprasno izgubio Soros.

Otkako se Cicvu redovno vidja sa Sorosem juniorom, njega je zamenio Solak koji se obavezno pomene sa Djilasom. 
Solak je personifikacija zlog kapitaliste koji je pokrao sve pare narodu, znaci Soros za sirotinju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CLakiSH said:

Ne znam jeste li primetili kako se u botovskim obrascima naprasno izgubio Soros.

Otkako se Cicvu redovno vidja sa Sorosem juniorom, njega je zamenio Solak koji se obavezno pomene sa Djilasom. 
Solak je personifikacija zlog kapitaliste koji je pokrao sve pare narodu, znaci Soros za sirotinju.

 

Ma ova fascinacija je već postala smešna - onaj ko je protiv AV nije nužno za Đilasa, a važi i obrnuto. Šta ćeš, neki umeju da razmišljaju samo u dihotomijama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posle nas neki uveravaju da mediji nisu bitni. Evo Đilas je kriv i kad ćuti a to kolegi forumašu sigurno nije tek tako palo na pamet nego je stvorena takva percepcija danonoćnim "sipanjem istine brzinom munje" na režimskim medijima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ma ova fascinacija je već postala smešna - onaj ko je protiv AV nije nužno za Đilasa, a važi i obrnuto. Šta ćeš, neki umeju da razmišljaju samo u dihotomijama.

I obicno kad se suoce sa neoborivim cinjenicama ide ono "A ko je to bolji, svi su oni lopovi, zuti su kao bili sjajni"...tu mi najvise samokontrole treba...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...