Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Pricam o klubovima...dakle organizovanim sportskim aktivnostima...kap neko ko se bavi tim stvarima smatram da nema nikakvih problema organizovati te aktivnosti bez kontakta...stvarno ce ljudi usvojiti onu recenicu predsednika "imamo manji broj preminulih nego prethodne godine, ljudi zive zdravije, cuvaju se, ostaju u kucama"...blasfemija...koji je bolji nacin za jacanje imuniteta od bavljenja sportom? 

Edited by ZiS
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ZiS said:

Pricam o klubovima...dakle organizovanim sportskim aktivnostima...kap neko ko se bavi tim stvarima smatram da nema nikakvih problema organizovati te aktivnosti bez kontakta...stvarno ce ljudi usvojiti onu recenicu predsednika "imamo manji broj preminulih nego prethodne godine, ljudi zive zdravije, cuvaju se, ostaju u kucama"...blasfemija...koji je bolji nacin za jacanje imuniteta od bavljenja sportom? 

A kakav nam je fudbal bolje da ne pocinjete.🤪

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Aman ljudi, najveci problem je kontrola.

 

I prica o tome zasto policijski cas, i rostiljanje na Fruskoj gori je problem, a nije problem dodirivanje znojavim telima u teretanama. U teretanama mozes da kontrolises kontakt, mada ostaje problem telesnih tecnosti jelte.

 

Sa srecom onima koji bi sa svim iskustvom zivota u ovoj zemlji verovali na rec ili se uzdali u samosvest ljudi koji zive ovde, da ce bez ikakve kontrole, kao recimo to pomenuto rostiljanje na Fruskoj gori, provesti sa drzanjem distance i da u tim "ekipama" nece biti niko ko je rizican.

 

Ja ne mogu da se usudim da garantujem ni za sve clanove porodice, ne zato sto im ne verujem ili zato sto su nedisciplinovani, vec je to, duboko verujem, jedino ispravno. U takvoj situaciji, takve primedbe su potpuno besmislene.

 

Pa i sa svim zabranama, igra se basket po celoj Srbiji kao nikad u prethodnih 15 godina. Nemojte da se pravite ludi i zmurite na to.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Po meni se teretanama pridaje preveliki značaj. Koliko promila stanovništva posećuje iste?

 

Osim toga, u mojih ukupno par godina u teretani, iz više puta, ne znam da li sam ikada imao sa nekim fizički kontakt, osim rukovanja.

 

 

Nije stvar rukovanja nego kapljica znoja koje su na svakom koraku bukvalno. I na spravama i u vazduhu. 

Lakše je zaraziti se medju pet ljudi u teretani nego medju 100 ljudi napolju. 

 

Na kraju krajeva, iako malo ljudi to posećuje, nije trenutak da se tako nešto radi ako ulaziš u novi trodnevni karantin.  Što nisu dozvoljeni onda treninzi ostalim sportistima? Malo ljudi posećuje i kuglane recimo pa nisam video da su otvorene. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SamoFlacko said:

Najbijednija slika decenije, aplauz medicinara koji rade za 500 eura covjeku koji ih toliko cijeni.

Bijeda.

 

95206244_10221019697779644_8761386688569

 

- hvala za -10% od plate Predsedniče!!!

- hvala za rad sa zaraženim bez zaštitne opreme!!

- hvala za uređaje iz doba Franje Josipa!!!

 

 

- nema na čemu, i drugi put!

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

 

I za to je kriva upravo opozicija. Jer ne postoji. Jer 8 godina gledaju svoje sitne stranacke interese i nesposobni su do imbecilnosti, toliko da mozes pojedine da poredis sa najvecim SNS vedetama koje je Vucic postavio kako bi on izgledao bolje i pametnije.

 

I onda protest protiv diktature u 20:05, opet cemo da se snimamo, okacimo na fejsbuk i divimo sami sebi kako smo lepi pametni i prkosni.

 

To vam stvarno ima nekog smisla i mislite da stvarno ima nekog efekta?

 

Pa veci efekat ima da se zalis direktoru na nekog profesora u srednjoj, mozda jedno od 1000 odeljenja uspe da ga promeni.

 

Ovde je sansa za bilo kakav uspeh nepostojeca.

Ne mogu da se vracam toliko nazad i da nadjem svoj post u kome pitam da li jos negde na planeti parlament ne radi, bilo je to na pocetku vanrednog stanja. Posle sam cula da ne radi ni parlament Severne Makedonije, svi ostali na planeti rade, kad ce da zasedaju ako ne u vanrednom stanju i usred olakve pretnje za gradjane? Elem, gde je tada bila opozicija? Ne umeju da potrefe adrese evropskih institucijaza zastitu prava, demokratskih institucija? Danas, Tadic nabraja zasto sve treba da lupam u sherpu veceras....ne pada mi na pamet: tako je lako prepustio vlast 2012 a izgubio je izbore tek za neki procenat razlike? Znaci - ili sve, ili nista? Sto se mene tice - bojkot pa ko duze izdrzi.

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, McLeod said:

Aman ljudi, najveci problem je kontrola.

 

I prica o tome zasto policijski cas, i rostiljanje na Fruskoj gori je problem, a nije problem dodirivanje znojavim telima u teretanama. U teretanama mozes da kontrolises kontakt, mada ostaje problem telesnih tecnosti jelte.

 

Sa srecom onima koji bi sa svim iskustvom zivota u ovoj zemlji verovali na rec ili se uzdali u samosvest ljudi koji zive ovde, da ce bez ikakve kontrole, kao recimo to pomenuto rostiljanje na Fruskoj gori, provesti sa drzanjem distance i da u tim "ekipama" nece biti niko ko je rizican.

 

Ja ne mogu da se usudim da garantujem ni za sve clanove porodice, ne zato sto im ne verujem ili zato sto su nedisciplinovani, vec je to, duboko verujem, jedino ispravno. U takvoj situaciji, takve primedbe su potpuno besmislene.

 

Pa i sa svim zabranama, igra se basket po celoj Srbiji kao nikad u prethodnih 15 godina. Nemojte da se pravite ludi i zmurite na to.

zašto kontrola MC?  Ako i ukoliko postoji potreba za kontolom, onda ništa. Realno ko kontroliše mene ili tebe...

4 minutes ago, Pletilja said:

Ne mogu da se vracam toliko nazad i da nadjem svoj post u kome pitam da li jos negde na planeti parlament ne radi, bilo je to na pocetku vanrednog stanja. Posle sam cula da ne radi ni parlament Severne Makedonije, svi ostali na planeti rade, kad ce da zasedaju ako ne u vanrednom stanju i usred olakve pretnje za gradjane? Elem, gde je tada bila opozicija? Ne umeju da potrefe adrese evropskih institucijaza zastitu prava, demokratskih institucija? Danas, Tadic nabraja zasto sve treba da lupam u sherpu veceras....ne pada mi na pamet: tako je lako prepustio vlast 2012 a izgubio je izbore tek za neki procenat razlike? Znaci - ili sve, ili nista? Sto se mene tice - bojkot pa ko duze izdrzi.

Tadić je izgubio izbore. za jedan glas razlike, ok. Onda je u redu predati vlast bez njakanja. Zato je Tadić demokrata, a ne autokrata. To je jasno.
Tadić je, sa svim svojim očiglednim manama, i slikom o sebi - gospodin čovek, za sve što je nakon njega došlo u kabinet predsednika. I zna svih 7 padeža.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nemojte me je*ati sa basketom i malim fudbalom!

U mom rodnom gradu od 15-ak hiljada stanovnika je u prajmu basket ere (recimo '98 do '05) bilo ukupno 10-ak terena za basket i 3-4 za mali fudbal. Drugim recima 1-2 pozornika to obidju za 30 minuta. Pa ako treba i ceo dan da vrte istu turu, bukvalno svako selo moze da priusti sebi 2 pozornika samo za to. I da prodju kroz sve parkove i vode racuna o razmaku.

 

I onda lepo dozvolis ljudima setnju i bicikl da se osete kao ljudska bica posle 6 nedelja zatvora.

Edited by Laki Marvini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nas ce tek da zakace sve moguce i nemoguce bolestine posle dva meseca zakljucavanja, "zdrave ishrane" i fizickih aktivnosti od kreveta do frizidera preko fotelje...bitno je da smo se sacuvali...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, McLeod said:

Aman ljudi, najveci problem je kontrola.

Ovde si druze u pravu...

Ali nije problem sto se tice kontrole,koga kontrolisati nego ko ce kontrolisati...

Hajde da ofrlje kazem da je nekih 70% gradjana disciplinovano i ne treba im se crtati kako da se ponasaju,js 10% uz pretnju kaznom bi se dovelo u red, 20% su nepopravljiva goveda ili kako ti kazes valjaju se u blatu za 1.maj...

Ovo je realno slika celog ovog dela Evrope,koliko god mi mislili bolje ili losije o sebi...

Medjutim ostale zemlje su nasle mnogo bolje nacine da stvari stave pod kontrolu...

Zasto?

Tu dolazimo do sustine ...

Zato sto kod nas na svim nivoima vlasti imamo osobe koje jedva stvari drze pod kontrolom i kada je stanje redovno,a kamo li kada je situacija vanredna...

U svim institucijama i na svim nivoima vlasti su postavljene osobe samo i jedino na osnovu jednog kriterijuma,svi znamo kakvog,zato onih par "operativaca" iz SNS kojima je IQ malo veci od broja cipela godinama idu po Srbiji i peglaju,prikrivaju ili sta god razna sranja koji su balvani na lokalu napravili...

Visedecenijska negativna selekcija je ucinila da u ogromnom delu Srbije i redovno stanje izgleda kao krizna situacija,a kamo li ovo sto se sada desava...

Vucic to najbolje zna,na kraju krajeva on je najveci krivac za to,zna kakve je pavijane ustolicio sirom zemlje,zato mu je lakse da zakljuca celu drzavu,nego da se osloni na svoj kadar koji bi trebalo da sprovede razumne i svrsishodne mere...

Posto to nikada nece priznati,izvrce pricu kako je kod nas osnovni problem mentalitet ljudi...problem jeste,ali najveci nije....

  • Like 24
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ZiS said:

Nas ce tek da zakace sve moguce i nemoguce bolestine posle dva meseca zakljucavanja, "zdrave ishrane" i fizickih aktivnosti od kreveta do frizidera preko fotelje...bitno je da smo se sacuvali...

pogrešno:
"Nas ce tek da zakace sve moguce i nemoguce bolestine posle dva meseca zakljucavanja, "zdrave ishrane" i fizickih aktivnosti od kreveta do frizidera preko fotelje...bitno je da smo se sacuvali."
nakon mera struke i Kriznog štaba i plača premijera Srbija Ane Brnabić. koji se rasplakao nakon što je virus ušao u gerontološki centar kojeg je čuvala hrabra Vojska Srbije i gde nije smela da uleti muva a kamoli konrad.
Kako ta strategija nije uspela, onda...
Da se razmotri sindrom roštilja na Fruškoj gori, to je najgori greh.

p.s. ste videli Darija bila kod frizera danas, imala vreme ne samo za onu šminku nego i za lokne...
Kako struka ima vreme za efemerno je čudo jedno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

 

Jel se ti to sprdas sa nasom strukom? Sad ce Mek da te ukori.

 

Mislio sam da on Predraga Necu Da Odgovaram Na Politicka Pitanja Kona drzi posprdno na avataru, kad on stvarno veruje u ono sto ovaj prica :-D 

 

 

 

 

1 hour ago, McLeod said:

Pa i sa svim zabranama, igra se basket po celoj Srbiji kao nikad u prethodnih 15 godina. Nemojte da se pravite ludi i zmurite na to.

 

Izgleda Kragujevac preotima Beogradu titulu kosarkaskog grada posto koliko znam a znam vrlo dobro, u Beogradu se basket igra nikad manje u poslednjih 30 godina. 

Ili se pravim lud i zmurim kad odem na teren. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Opa mozda bude valjanja u blatu uz prasence u petak.

 

Svaka cast Vucicu, misli na svoje biracko telo.

Za vernike katanac a drugove radnike prasence i opet ce neko da kaze pravoslavna dzamahirija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 



Gosti vanredne emisije Pressing N1 u sredu u 20h biće epidemiolog prof. dr. Predrag Kon i imunolog dr. Srđa Janković.

N1 će omogućiti gledaocima da i sami postavljaju pitanja gostima Pressinga. Pitanja možete uputiti preko sajta N1.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...