Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Madjarska odobrila drugu kinesku vakcinu: CanSino Biologics Inc. Daje se u jednoj dozi. Efikasnost 74.8%. Radi na principu adenovirusnih vektora (Ad5) slicno kao i Sputnjik, AZ, J&J. Trecu fazu obavili u Meksiku, Rusiji, Pakistanu, Argentini i Chileu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tomiprunet said:

Splovilo mi je najcistiji deo tela, pored toga urin je i sterilan.

 

Auuu jbt ne verujem sta citam. Njagore je sto je nas Slavisa mrtav ozbiljan, ne troluje.

 

Mozes ti da ga peres koliko hoces, kad ti stoji tamo u gacama. Jedino da ga peres barem koliko normalni ljudi peru ruke, onda bi jos i moglo da se pomisli da ti je jedan od cistijih delova tela.

 

I da, urin jeste sterilan, ali kod zdravih osoba, a ko tebi garantuje da nemas nesto, samo zato sto mozda nemas nikakve simptome? Godine su mnoge....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Auuu jbt ne verujem sta citam. Njagore je sto je nas Slavisa mrtav ozbiljan, ne troluje.

 

Mozes ti da ga peres koliko hoces, kad ti stoji tamo u gacama. Jedino da ga peres barem koliko normalni ljudi peru ruke, onda bi jos i moglo da se pomisli da ti je jedan od cistijih delova tela.

 

I da, urin jeste sterilan, ali kod zdravih osoba, a ko tebi garantuje da nemas nesto, samo zato sto mozda nemas nikakve simptome? Godine su mnoge....

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Auuu jbt ne verujem sta citam. Njagore je sto je nas Slavisa mrtav ozbiljan, ne troluje.

 

Mozes ti da ga peres koliko hoces, kad ti stoji tamo u gacama. Jedino da ga peres barem koliko normalni ljudi peru ruke, onda bi jos i moglo da se pomisli da ti je jedan od cistijih delova tela.

 

I da, urin jeste sterilan, ali kod zdravih osoba, a ko tebi garantuje da nemas nesto, samo zato sto mozda nemas nikakve simptome? Godine su mnoge....

 

Ali Slave po 6 meseci ne nosi gace, ima privatnost svog salasa i boli ga uvo 🙂

 

P.S. Kako ce moderacija svima da nam poskida glave...Samo FIK i gotovo 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2021 at 8:53 PM, Jurgen said:

 

Netačno, koriste revidirani Julijanski kalendar (Milankovićev kalendar), dokazano najprecizniji kalendar koji danas postoji. A Uskrs slave po pashalnim tablicama...

Maybe, toliko detaljno nisam upućen u priču. Narodski rečeno, Božić slave uvek kada i ostatak hrišćanskog sveta 25.decembra izuzev nekoliko u prostoru i vremenu zaostalih zajednica, a za Uskrs mi je subjektivni utisak da jedne godine slave ovako a druge onako. Čini mi se da se svake druge potrefe sa nama. Za Uskrs uvek moram da proveravam kada da im čestitam.

Link to comment
Share on other sites

 
Auuu jbt ne verujem sta citam. Njagore je sto je nas Slavisa mrtav ozbiljan, ne troluje.
 
Mozes ti da ga peres koliko hoces, kad ti stoji tamo u gacama. Jedino da ga peres barem koliko normalni ljudi peru ruke, onda bi jos i moglo da se pomisli da ti je jedan od cistijih delova tela.
 
I da, urin jeste sterilan, ali kod zdravih osoba, a ko tebi garantuje da nemas nesto, samo zato sto mozda nemas nikakve simptome? Godine su mnoge....

Ja kad pisam ne drzim ga rukama [emoji2]
Pisali smo o tome , ne secam se da li na ovom ili starom forumu.

Da vas ne drzim u neizvesnosti. Naravno da perem ruke sapunom. Kao i uvek pre korone tako i za vreme korone. Nit manje nit vise. Moj post od juce je bio kao reakcija na upis jednog clana koji je napisao da posle druge doze vakcine ne nosi masku na otvorenom, ne dezinfikuje voce ni povrce vise ... i onda sam ja napisao da ja to nisam nikad radio , da nikad ne nosim masku na otvorenom, perem ruke normalno, a nisam vakcinisan.
Moje grneralno misljenje je da se preteruje sa tolikim cestim pranjem . Sve bakterije se unistavaju i telo nema prirodnu potrebu da gradi imunitet.
Link to comment
Share on other sites

Nemam dobre vesti. Petočlana porodica, otac majka, tri sina, najstariji brucoš, sledeći 4. gimnazije i klinac 5. razred. Ovaj gimnazijalac negde zaboo, doneo u kuću, zarazio i roditelje. Brucoš i najmlađi čisti na testu, ovo dvoje srednje teška slika. Brucošu bukvalno kao nazeb.
Roditelji revakcinisani kinezom pre 11 dana tačno 11.3.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo kao u vruć vetar kad Bob ide kod onog krimosa da mu uzme pare za sudiju, da mu sredi manju kaznu.

Pa ga pita tip "a kako cu ja da znam da sam dobio manju kaznu" a Bob odgovara "koliko god da te odrape znaj da su uvek mogli više".

 

E tako i sa kinezom: kako god da prođeš sa koronom, znaj da si mogao gore.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, urosg3 said:

Nemam dobre vesti. Petočlana porodica, otac majka, tri sina, najstariji brucoš, sledeći 4. gimnazije i klinac 5. razred. Ovaj gimnazijalac negde zaboo, doneo u kuću, zarazio i roditelje. Brucoš i najmlađi čisti na testu, ovo dvoje srednje teška slika. Brucošu bukvalno kao nazeb.
Roditelji revakcinisani kinezom pre 11 dana tačno 11.3.

 

Ako roditelji vec uvelkko imaju simptome, znaci da su se zarazili nekih 7 dana nakon druge doze, a to je jos uvek rano 

 

Sta znaci srednje teska slika? Ako nemaju upalu pluca, ne odu u bolnicu, onda je prihvatljivo....

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine State said:

 

Ako roditelji vec uvelkko imaju simptome, znaci da su se zarazili nekih 7 dana nakon druge doze, a to je jos uvek rano 

 

Sta znaci srednje teska slika? Ako nemaju upalu pluca, ne odu u bolnicu, onda je prihvatljivo....

 

Pa to je srednje teška slika, upala obostrana, ali bez kiseonika. Oboje su u bolnici. Negde naše godište...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/21/2021 at 9:47 AM, urosg3 said:

Texas  2,693/30717/112
Mississippi 361/10998/10

 

I dalje u padu, sledece dve nedelje su kriticne :classic_biggrin:

MS je prekinuo mere 3ceg - znaci vec smo u 3coj nedelji, ako nema efekta ni sledece nedelje ... oni imaju unutra 50% kapacitet i 25% za decu u ucionicama, sve ostalo uklonili.

TX je poceo 10tog tako da je njima 2 nedelje u sredu, tako da cemo i od njih videti reakciju u narednoh dve nedelje. Oni su 100% otvoreni.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tomiprunet said:


Ja kad pisam ne drzim ga rukama emoji2.png

 

Kako onda kontrolišeš mlaz, ne verujem da puštaš kiklopa da se bacaka i šara okolo na autopilotu?

 

nestorovic(1).jpeg.39f87d1534228e63aa336e2b2bfb1d69.jpeg

 

Ima varijanta da sediš, ali onda ne koristiš sve potencijale do maksimuma. Npr., ne možeš da se pridržavaš kad si pijan, onda diskretno merenje koje ti je gore neko već spomenuo...sve mnogo lepe i korisne stvari :s_w:.

Edited by implant
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, implant said:

 

Kako onda kontrolišeš mlaz, ne verujem da puštaš kiklopa da se bacaka i šara okolo na autopilotu?

 

nestorovic(1).jpeg.39f87d1534228e63aa336e2b2bfb1d69.jpeg

 

Ima varijanta da sediš, ali onda ne koristiš sve potencijale do maksimuma. Npr., ne možeš da se pridržavaš kad si pijan, onda diskretno merenje koje ti je gore neko već spomenuo...sve mnogo lepe i korisne stvari :s_w:.

Imam vestacku ruku :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

oporavice se oni..

Problem je što onda Kinez ne rade ili ne radi deklarisano. Ako ne sprečava hospitalizaciju (a to je negde objavljeno da je 100%efikasan u sprečavanju težih oblika i smrti), onda to što zaista radi nije ni za sta. Sta je u konkretnom slučaju sprečio kod dve osobe? Ajde da je jedna slabo reagovala u izgradnji imuniteta ali dve?

 

Da me pogrešno ne razumete, a već sam i pisao ovde, ja sam dobio kinesku vakcinu i merio antitela i imam neki odgovor mog imuniteta (mereno već 6. dana od druge doze) . Apsolutno nisam protiv vakcina, naprotiv, toliko sam za vakcine da sam i pored prijave samo za pfizer I astru, ipak otišao I primio kinesku prvom prilikom kad je moglo da se vakciniše.

Svejedno, uz to da sam svestan da su sve ovo anegdotalni dokazi, nešto nije kako treba sa ovom vakcinom. Ili je bućkuriš kod kog nema razlike da li ga muckaju u Pekingu ili Wuhanu (što je bila priča da je jedno kao dobro a drugo njesra a u stvari oba su...) ili ona razvija izuzetno slab imuni odgovor kod starijih osoba (recimo 60+), što onda znači da je proces imunizacije kod nas totalno promasen jer je gro starijih primio bas kineza, ni za sta.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...