Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

9 minutes ago, urosg3 said:

Kad malo bolje razmislim dobro je što su na jednom mestu, u jednoj organizaciji umesto da se razmile svuda. Ovako ih lepo poblokiraš ignorišeš i miran si.
Tu ima ozbiljnih budala i luđaka.

Vide nove taktike, bravo, bravo.

Urospetge prvo napise ovaj proglas pa onda kao ih napada.

UrosBebaPopovic5ge.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, urosg3 said:

Kad malo bolje razmislim dobro je što su na jednom mestu, u jednoj organizaciji umesto da se razmile svuda. Ovako ih lepo poblokiraš ignorišeš i miran si.
Tu ima ozbiljnih budala i luđaka.

Ovo važi samo za Državljane Beograda...ostatak Srbije...videćemo :smiley60:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Propade kolegi @urosg3 pozivanje na Teksas, kao argument da maske ne rade posao, pošto mnoge firme i dalje traže da se u njihovim prostorijama nose maske, odbijaju da usluže klijente bez maske, a neki antimaskeri su završili i sa lisicama na rukama.😂

 

 

 

Edited by Wookie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

 

 

Uki, ja tu vudim jedan argument appealing to you! 😄

 

Neces se ni na sekund pridruziti?

Tacno sam znala da si maskointernet borac....nista na terenu!

Vidim i ja, ali avaj, kao pošteni levičar ne mogu sestro  - ne mogu sa ovim luđacima. Moram da nađem neku poštenu levičarsku organizaciju, ne baš maoističkog tipa, da se angažujem.  Na primer osnovni marksistički koreni dopunjeni jugoslovenskim tipom socijalzma pa da nas trojica dižemo revoluciju ne verujem da će nas biti mnogo više 🙂

4 minutes ago, Wookie said:

Propade kolegi @urosg3 pozivanje na Teksas, kao argument da maske ne rade posao, pošto mnoge firme i dalje traže da se u njihovim prostorijama nose maske, odbijaju da usluže klijente bez maske, a neki antimaskeri su završili i sa lisicama na rukama.😂

 

 

 

Ludnica, pa šta je ovo...
Okay Misisipi poslednja nada 🙂
 

Quote

I'm goin' to Jackson, I'm gonna mess around,
Yeah, I'm goin' to Jackson,
Look out Jackson town.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, urosg3 said:

Kad malo bolje razmislim dobro je što su na jednom mestu, u jednoj organizaciji umesto da se razmile svuda. Ovako ih lepo poblokiraš ignorišeš i miran si.
Tu ima ozbiljnih budala i luđaka.

Mnogo lepo da tako kazes za ljude koji se bore za ljudska prava I slobode.

Link to comment
Share on other sites

Kada je bila prva tura Fajzera za zdravstvene radnike zove me svastika ako hocemo ja i supruga da se bocnemo. Bilo je negde predvece i vec su zavrsavali pa je bila ona opcija da se ne baci i dozvolili su im da zovu rodbinu ko hoce. 
Ja sam bio sluzbeno u BG ( uvek je taj BG kriv) a supruga nije htela bez mene.

Prijaviili smo se za Fajzera, Sputnika i kineza. Rasta Zenicu nisam pisao jer je tada nesto nije ni bilo pa kontam dosta ove tri.

Krajem februara me pozvalo i bukvalno nisam znao koju cu dobiti dok nisam usao u boks za vakcinaciju.

Tada sam Sputnikovan i dok sam isao po potvrdu prvi dokaz o super mocima je bio da mi je sestra rekla izvolite mladi gospodine.

Ostalo je istorija.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djura.net said:

Mnogo lepo da tako kazes za ljude koji se bore za ljudska prava I slobode.


Kad smo kod njih ne determiniše ih borba za slobodu i ljudska prava koja su civilizacijsko dostignuće, determinišu ih javni nastupi na mnoge teme ne samo na ovu. 
 

Link to comment
Share on other sites

Mnogo lepo da tako kazes za ljude koji se bore za ljudska prava I slobode.
Sandulovic I "dr" Stojković Jovana se ne bore ni za kakva prava.
Šta više, ova "dr" je sve samo ne borac za ljudska prava i slobode.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wookie said:

Propade kolegi @urosg3 pozivanje na Teksas, kao argument da maske ne rade posao, pošto mnoge firme i dalje traže da se u njihovim prostorijama nose maske, odbijaju da usluže klijente bez maske, a neki antimaskeri su završili i sa lisicama na rukama.😂

 

 

 

 

Meni ovo deluje fejk, njena reakcija mi nije dovoljno žestoka. Ako nije, svaka čast obezbeđenju - uđeš u privatnu firmu, ima da poštuješ pravila i toeto. Hajlajt je njena izjava kako ima potrebu da diše, a kladim se da je za doručak pojela brdo pržene slanine na teksaški način :smiley26:.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Texas ima spring brake, nemoj da te ubedjuju kako ne treba pratiti rezultate samo zato sto neki poslovi zahtevaju masku. :classic_biggrin:

 

Ma radim na praćenju kako treba, otvorio sam API, sad ću uvezem .csv-ove kako treba by county.
Kako god da bude, šta god da bude, ako nema pomora - ima prirodni tok epidemije. Svakako merimo učinkovitost mera.

Link to comment
Share on other sites


Ima po tviterima samo, ja sam na Nbgd, kod nas je situacija normalna. 
Svi regionalni portali uredno javljaju o protestima kod njih, naši se prave mrtvi.

Evo je Maja na protestu sad ću da je pitam 🙂

Edited by urosg3
dodatak
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...