Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 minute ago, urosg3 said:

neka njemu slobodnih dana to je blago 🙂
Ovo sa online školom je bedak, koriste google clasroom, (moguće na dva uređaja na mailu koji su dobili od škole) google classroom na ličnom mailu, viber grupu,  i facebook za muzičko. Stariji osnovci.
RTS ne gledaju više

 

Škole bi trebalo da imaju obavezu da iz svih predmeta onlajn nastava ide preko iste platforme, u praksi Gugl učionice sa od škole dodeljenim nalozima.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Ma ne možeš deci uzeti godina dana škole kako god, sve da je u nuklearni armagedon, preživeli bi organizovali školu.

u vanrednim situacijama, mozes..to je problem, urose, ne mozemo da se pravimo da je sve normalno, kad nije..deca su u ratu isla u partizane, mogu i ova danasnja da preskoce godinu skole..na stranu sto je njima ova godina propala, kako god okrenes..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, zoe Bg said:

Decu u skole vracati kad otopli dovoljno da mogu biti otvoreni prozori :classic_biggrin:

Ali puni časovi potpisujem. I princeza se slaže.

Just now, Harmonika said:

recimo..mogli su imati produzeni zimsk raspust, realno..

Od Marta prošle godine 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice kilave kineske vakcine, nisam iznenadjena a nemam pravo ni da budem uvredjena, sama pala, sama se ubila...

Lepo je onaj jedan rekao da je to AV nabavio iz Cecenije, samo idiot bi  mogao da veruje da taj moze nesto dobro da nam ucini...

Ja se usrecila sa kineskom, sin sa AZ, cerka jos nije dosla na red za Modernu, izgleda da je snajka najbolje prosla sa Sputnjikom....

Nije bas da Fajzera bije glas da je elitisticka vakcina, muz moje prijateljice, obican penzioner iz BG prijabvio se za Fajzera, cekao i docekao...

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Sa tim hvalospevima Sputnjiku samo dizete cenu @Clash. Valjda ce i on posle ovoliko agitpropa da se uvali na Sputnjik TV. Samo da ne prodje kao Andjus koji je isto tako zarko zeleo da se skuci kao PR FKCZ, a na kraju prdekana. S tim sto ovog naseg ne ceka udobna kelija Padinjaka, nego su mu sudjeni putevi Solzenjicina. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Ne govori to, ne's ziv ostati od @Clash-a!!!

:s_d:

22 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Sa tim hvalospevima Sputnjiku samo dizete cenu @Clash. Valjda ce i on posle ovoliko agitpropa da se uvali na Sputnjik TV. Samo da ne prodje kao Andjus koji je isto tako zarko zeleo da se skuci kao PR FKCZ, a na kraju prdekana. S tim sto ovog naseg ne ceka udobna kelija Padinjaka, nego su mu sudjeni putevi Solzenjicina. 

:s_d:

30 minutes ago, Pletilja said:

Ja se usrecila sa kineskom, sin sa AZ, cerka jos nije dosla na red za Modernu, izgleda da je snajka najbolje prosla sa Sputnjikom....

 

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Isto ovo mislim. Samo onda populizam ne bi bio vakcine imaju za sve i možete da birate. Nego lepo kažete, uboga smo sirotinja, Sinofarm za gen pop a jače vakcine za prioritete. Mi to nismo uradili. Napravili smo fajzer elitu koja će da kenja po ostalim vakcinama ali iz fenomenalne pozicije da su primili vakcinu koja bi bolje pomogla nekom matorcu od 65+. Iz populizma greška u startu. Koja se pritom još uvek može ispraviti. 

 

 

Moji roditelji su primili Pfizer, cekali, stavili kao izbor i dobili....Nisu nikakva elita. tata spada u 70+ a mama nije cak ni 65+. ali posto ima komorbidnosti, mi smo (deca) zakljucili da bi to bilo najbolje za njih, i bili spremni da cekamo.

Isto kao sto sam ja ovde spremna da cekam za Pfizer/Modernu, a ne zelim J&J. Nije to elitizam.

E sad moguce da je u SR elita dobila Pfizer takodje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

https://nova.rs/posts/ekskluzivno-trijumf-zivota-kako-je-dr-gligic-pobedila-koronu

Zna neko koju vakcinu je dr Gligic primila? Ne piše u tekstu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Definitivno je neka zajebancija sa vakcinama. Previše slučajeva i javno i privatno sam čuo da bi pristao na tezu da se matorci opuštaju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Moji roditelji su primili Pfizer, cekali, stavili kao izbor i dobili....Nisu nikakva elita. tata spada u 70+ a mama nije cak ni 65+. ali posto ima komorbidnosti, mi smo (deca) zakljucili da bi to bilo najbolje za njih, i bili spremni da cekamo.

Isto kao sto sam ja ovde spremna da cekam za Pfizer/Modernu, a ne zelim J&J. Nije to elitizam.

E sad moguce da je u SR elita dobila Pfizer takodje.

U Novom Sadu sto ja znam da je Fajzer dobio ko god se prijavio. Nikakva elita i bez ikakve veze. Jedino sto se cekalo duze u odnosu na ostale vakcine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Harmonika said:

ali, kod nasce naopako, jer, ako se ovo ovako nastavi , tvrdi lokdaun ce uvesti na proelce, u punom jeku,ovi slepci..

 

Prijatelju, odmah da ti kazem - ne nadaj se tvrdom od ovih. Kon, Tiosav, muceni Jankovic...Sve to ispuvano. Ajde mozda eventualno na prolece kad malo otopli.

Link to comment
Share on other sites

Da me ne shvatite pogšreno, ne mislim na ljude koji su se prijavili za Fajzera i uredno sačekali istog nego one što su to uradili a puna im usta pljuvanja drugih vakcina. Na njih mislim. 

 

Ono što je problem što da je samo te vakcine bilo i da su bili protokoli (stariji, starački domovi, medicina prosveta i policija) gen pop bi dobio fajzera u novembru. I onda smara kuknjava na sinofarm jer kod starijih ne reaguje kako treba a ovamo fajzer u krvi. I tu, ponavljam, nisu ti ljudi krivi nego država koja je to omogućila. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Pletilja said:

Sto se tice kilave kineske vakcine, nisam iznenadjena a nemam pravo ni da budem uvredjena, sama pala, sama se ubila...

Lepo je onaj jedan rekao da je to AV nabavio iz Cecenije, samo idiot bi  mogao da veruje da taj moze nesto dobro da nam ucini...

Ja se usrecila sa kineskom, sin sa AZ, cerka jos nije dosla na red za Modernu, izgleda da je snajka najbolje prosla sa Sputnjikom....

Nije bas da Fajzera bije glas da je elitisticka vakcina, muz moje prijateljice, obican penzioner iz BG prijabvio se za Fajzera, cekao i docekao...

 

Kacio je @nemanjaol izvrsne rezultate ljudi iz Srbije koji su se testirali nakon revakcinacije Kinezom, tako da nema potrebe za tolikim ocrnjivanjem kineske vakcine (ne mislim na tebe), kojoj je najveca mana taj sporiji tempo u odnosu na druge. Iako je komunicirano ljudima u svakom jutarnjem programu, trebalo je izgleda malo vise da se nagazi sa objasnjenjem i zastrasivanjem ljudi da nisu sigurni bar 40 dana nakon druge doze BILO KOJE vakcine, jer sigurno ima primera da su se  ljudi zarazavali nakon revakcine sa sve 3 ostale, ali mi i dalje komentarisemo kao da smo imali po 25% ucesce sve 4 vakcine, a ne cca 80% Kineza i 20% ostalih. 

Takodje, Kinez koji se cuva u normalnijim uslovima, omogucio je mnogo laksu logistiku i manipulaciju vakcinom, pa je tako vakcina ravnomerno rasporedjena svuda. 

 

Na primer, još jedna stvar, mojoj majci je nakon pregleda i redovne kontrole savetovano da zbog njenog stanja primi samo Kineza, UPRAVO zbog sporije i postepene reakcije imunog sistema, pa da je na raspolaganju imala samo Fajzer, ne bi se ni vakcinisala, a kamoli Astrom ili Spunjikom, što će verovatno biti slučaj sa određenom grupom ljudi koji u svojim zemljama imaju samo Fajzer ili Astru. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, NMX said:

Prvi brat Srbije obostrana upala pluća. Šizoje krenuo sa patetikom. Da brat ozdravi pa da zdravlje bože robija kad tad

 

Pa vec mu verovatno u 3 vene rokaju onaj lek sto je Aca nabavio iz USA, a u jos 3 pustaju pare, jer se uz njih najbolje oseca. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...