Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

38 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Kasnije mogu o merama i o ostalom šta pišete...sada žurim i ostavljam samo jedan link

 

https://insajder.net/sr/sajt/vazno/23064/Kon-Ostajemo-jer-smo-potrebni-druga-je-stvar-da-li-nas-slušaju.htm

 

I pitanje- da li je ovaj čovek nenormalan, glup ili je samo jako bezobrazan?

sve to zajedno..skotina teska.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Atreid said:

Pitao sam sad prijateljicu sto radi na vakcinaciji, kaze pekinska, poslala mi ove slike:

 

0-02-0a-b1683b1c707d33e5e8e796c3a6f5d57f

 

viber-image-2021-03-10-10-44-06.jpg

 

Sad, ko zna te oznake. Mozda su genericke.

Hmm..pa izgleda da jeste pekinska patka, jer iako je ispis gore onakav kakav si napisao za Vuhansku verziju, dole ispod lepo pise Beijing Institute of Biological Products.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Likvi said:

Stiglo izvješće iz Perua.

2 Sinofarm vakcine ( peking i vuhan) vs. placebo na 12000 ispitanika.

Vuhan se pokazao kao neefikasan, iako je kompanija aplicirala za registraciju kod domaće agencije sa 75% efikasnosti.

Zatraženo da se volonteri vakcinisani vuhanom, vakcinišu pekingom, iako rezultati pekinga nisu objavljeni.

Ovo je prvo istraživanje vuhana van kine. Za peking postoji još nekoliko.

Podaci sa tw profila Hilde Bastian

Ova moja drugarica imunološkinja kod koje sam se testirala kaže da ne treba da se brinem. Ona smatra da s- antitela kod kineza nisu bitna, da vakcina stimuliše sva antitela koja napadaju druge delove virusa i da zato vakcina može da omogući zaražavanje, ali su kl.slike lakše. Kako ona kaže-nizak spajk- može da uđe u ćeliju, da izađe-jok

gde se moze videti ta vest/studija na internetu, imas neki link?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Likvi said:

https://www.cayetano.edu.pe/cayetano/es/noticias/997-comunicado-a-la-opinion-publica-6

E, sad, za agencijske vesti kao za ovu gore što sam okačila, guglala sam po nazivu univerziteta-Cayetano

ubacio sam i ja ovo u translator i dobio bas to sto si prepricala,
ali nisam siguran koliko je ovo pouzdan izvor, mislim na cayetano sajt.

ovde se registrovana ta studija/istrazivanje, ali jos uvek nema rezultata

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04612972

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, zoe Bg said:

Čale najavio i mere za vikend, da nas opravdano kazni što smo neodgovorni. Mi građani smo dopustili koncert i sad moramo da ispaštamo.
Umesto da lepo odemo, razjurimo korona koncert i lepo se vratimo kući sad zasluženo imamo pojačane stroge mere za vikend.

Sve jasno, hvala Vučiću.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djura.net said:

ubacio sam i ja ovo u translator i dobio bas to sto si prepricala,
ali nisam siguran koliko je ovo pouzdan izvor, mislim na cayetano sajt.

ovde se registrovana ta studija/istrazivanje, ali jos uvek nema rezultata

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04612972

Vest sam videla kod Hilde kojoj je phd medicina zasnovana na dokazima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šekler
 

Quote

Neverovatno je da smo uspeli da popunimo sve kapacitete koji su već prošireni, oni praktično jedva rade, možemo da otvorimo još kovid bolnica, ali ko će tamo da radi. To treba da rade ljudi sa iskustvom, ne može da dobije teškog pacijenta početnik, a tih iskusnih koji ginu po kovid bolnicama – resurs je ograničen i oni su na izmaku snaga.

Meni tu ništa nije jasno. Iz političkog ili ekonomskog dela Kriznog štaba, nek se zove kako god, nemedicinski taj deo, kada imaju hitnu potrebu za operacijom, kad mu se razboli dete, kad odvede sebe ili nekog najbližeg kod lekara, jel’ se onda raspravlja sa hirurgom oko operacije, da li i kada ona da se izvede?

 

8 minutes ago, urosg3 said:

Čale najavio i mere za vikend, da nas opravdano kazni što smo neodgovorni. Mi građani smo dopustili koncert i sad moramo da ispaštamo.
Umesto da lepo odemo, razjurimo korona koncert i lepo se vratimo kući sad zasluženo imamo pojačane stroge mere za vikend.

Sve jasno, hvala Vučiću.

cek, ne razumem, jel treba mere ili ne? jel treba koncert ili ne?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Koja druga medicina ima?

Mislim ima, ali to je onda pod mač bato tipa medicina.

Priča svekar da je 48. imao upalu pluća i da je njegova majka dala nemačkom lekaru koji je ostao u rekovcu posle ww2 2 dukata za lečenje guščijom mašću. Reko' - dali ste 2 dukata za guščiju mast? Muž dobacuje- ne, nego za znanje

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, djura.net said:

Šekler
 

 

cek, ne razumem, jel treba mere ili ne? jel treba koncert ili ne?

Brate gde me pitaš treba li koncert Crvene jabuke 🙂 šta god ja mislim svejedno, em je bilo koncerta em smo mi građani krivi što ga je bilo.
Zaslužena kazna za sve građane što su se opustili i dozvolili koncert svakako stiže 🙂

Link to comment
Share on other sites

Je l' neki ovde tako za sve u zivotu cekaju da im neko kaze sta ima smisla, logike, razuma da rade, ili imaju malo smisla, logike i razuma, pa rade ono sto treba, bez da ih neko zatvara ili im nesto naredjuje?!

 

Vec sam jednom pisala - samo zato sto nekoliko njih vozi 200 km/h na autoputu, neces smanjiti ogranicenje brzine na 60 km/h, niti ces zatvoriti autoput, posto taj neko nije postovao ogranicenje od 120 km/h.... nego ces, lepo, staviti radare, presretace, sta vec,  i pozabaviti se s takvima

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Tu nešto smrdi. Ne znam kako brojke stoje danas ali kada je krenulo da se piše o tome vakcinisali su 2-3 miliona ljudi a prodali 150 miliona vakcina.

i kinezi su izvezli 560M vakcina a vakcinisali 52M svojih gradjana.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, RatzenStadt said:

Pored ove ankete za vakcinu koja vec postoji, ne bi bilo lose ubaciti i jednu gde bi se izjasnili o podrsci merama, tj koliko rigorozne mere podrzavate.
Ostaviti javno glasanje, da otkrijemo komunjare medju nama.

 

Jedno 2-3 nedelje online nastave bas bi mi fino palo. Ne mora vise, ja sam skroman.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2021 at 8:34 PM, Likvi said:

Stigle vesti

Border line- 1

Ja- 0.92

Doktorka iz covid ambulante koja je radila kad i ja- 1.13

Testovi su iz Kliničkog centra, na S protein koji je fajzerovcima pokazivao vrednosti na hiljade.

Toliko od mog cenjenog tela za nauku- više se vakcinisati neću, sem grip i tetanus.

Štampani izveštaj dobijam u ponedeljak ( za slučaj da neko misli da trolujem).

Ja se izvinjavam što upadam ovako kao padobranac na staru objavu. Ja sam takođe primio Sinofarm i antitela su 20 dana posle druge doze 3,52, s tim što bi puna imunizacija trebalo da bude za oko tri nedelje. Tada ću ponovo da radim antitela. Pa ćemo videti. 

Što se tiče fajzera, jasno je da pravi brži i jači imuni odgovor, ali su i različite skale, tj. kod Fajzera je negde oko 50 ako se ne varam.

Ja ne znam koliko je mojih 3,52 u ovom trenutku značajno, ali mi deluje da nije beznačajno, odakle znam. 
Ne znam posle koliko vremena od druge doze si radila antitela, ali sačekaj još malo, a do tada se čuvaj 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

Je l' neki ovde tako za sve u zivotu cekaju da im neko kaze sta ima smisla, logike, razuma da rade, ili imaju malo smisla, logike i razuma, pa rade ono sto treba, bez da ih neko zatvara ili im nesto naredjuje?!

 

Vec sam jednom pisala - samo zato sto nekoliko njih vozi 200 km/h na autoputu, neces smanjiti ogranicenje brzine na 60 km/h, niti ces zatvoriti autoput, posto taj neko nije postovao ogranicenje od 120 km/h.... nego ces, lepo, staviti radare, presretace, sta vec,  i pozabaviti se s takvima

Eto kad raspravljate da mi neko objasni zasto broj slucajeva u US opada ovoliko od kako se sve otvara? I to nije jedna nedelja nego od Januara. Pa ili je Biden izbrisao virus, ili virus radi sta god da radi bez obzira na lockdown.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...