Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

28 minutes ago, Eddard said:

 

Drosten kaze - nema sanse. Vratice im se virus cim se sve vrati u normalu. 

 

Pa vracanje virusa ce zavisiti od toga kako pustaju ljude nazad u Kinu i koliko poštuju karantin. 34 nova slučaja od danas, su oni koji su doputovali u Kinu zaraženi. Videćemo.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Evo šta se noćas dogodilo jednom našem kolegi (ime i prezime nećemo da otkrivamo, ali je poučno):

"Posle ponoći sam po višegodišnjem običaju izveo kuče u poslednju šetnju pred spavanje i u roku od pet minuta po izlasku došao je neobeleženi automobil (škoda fabia) sa trojicom velikih (većih od mene 185cm) muškaraca u civilu, koji su se uredno legitimisali kao policija. Rekli su mi da 'zanemarimo zakon za trenutak -  stvarno nije u redu prema ugroženim sugrađanima' da kršim policijski čas. Večeras samo opomena, sutra 48 sati pritvor pa suđenje. Nisu hteli da se slikaju. Imali su maske za lice i rukavice na rukama".

Dakle, ova ekipa je bila blagonaklona prema našem kolegi i progledala mu kroz prste. Više neće. Ako se oglušite o kršenje zakona, odnosno policijskog časa, rizikujete krivičnu prijavu i kaznu.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, CLakiSH said:

Trol ili ne , odlično je za upozorenje tipovima " neće oni meni govoriti kada ja da izlazim, šetam kucu, idem kod kuma,...." dodaj po želji. 

 

pa ovaj, kako da ti kazem, ali ne. ovako sta, posve sigurno, ne bi proslo u Hrvatskoj, osim kao predmet tuzbe i oduzimanje znacke navodnim policajcima. i nije svejedno da li je trol ili nije. jer ako se ovim videom pokusava obracunati s Vucicem, a da scena blage veze nema ni s policijom ni s aktualnom karantenom, onda je takav trol zasluzio brisanje. ako pak Srbijom uistinu patroliraju neki ljudi u crnom, i na ovakav nacin kontroliraju karantenu, onda vi u Srbiji imate puno ozbiljniji problem od epidemije koronavirusa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stiletto said:

 

Čim uplati reket na pravo mesto prijavu će pojesti maca.

 

Koliko god mrzeo SNS i njihovo reketiranje svega sto postoji u ovoj drzavi ovaj reket će me obradovati. Pa nek debilčina sledeći put razmisli. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vjekoslav said:

 

pa ovaj, kako da ti kazem, ali ne. ovako sta, posve sigurno, ne bi proslo u Hrvatskoj, osim kao predmet tuzbe i oduzimanje znacke navodnim policajcima. i nije svejedno da li je trol ili nije. jer ako se ovim videom pokusava obracunati s Vucicem, a da scena blage veze nema ni s policijom ni s aktualnom karantenom, onda je takav trol zasluzio brisanje. ako pak Srbijom uistinu patroliraju neki ljudi u crnom, i na ovakav nacin kontroliraju karantenu, onda vi u Srbiji imate puno ozbiljniji problem od epidemije koronavirusa.

Kako da ti kažem Vjeko pojma nemam šta si hteo da kažeš sa ovim. 

Naravno da u Srbiji imamo ozbiljnijih problema od korone odavno, ali moja poenta je da ne možeš šetati kučiće ili se na bilo koji drugi način kurčiti kada je policijski čas.

Zato što ovo nije policijski čas uveden zbog nekog političkog sranja od strane hunte.

Šta je namera dotične koja je stavila ovaj clip ne znam i ne interesuje me, ponavljam dobro je za disciplinovanje grupacije " ne može nam niko ništa" .

I u Srbiji i u Hrvatskoj i u regionu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vjekoslav said:

 

pa ovaj, kako da ti kazem, ali ne. ovako sta, posve sigurno, ne bi proslo u Hrvatskoj, osim kao predmet tuzbe i oduzimanje znacke navodnim policajcima. i nije svejedno da li je trol ili nije. jer ako se ovim videom pokusava obracunati s Vucicem, a da scena blage veze nema ni s policijom ni s aktualnom karantenom, onda je takav trol zasluzio brisanje. ako pak Srbijom uistinu patroliraju neki ljudi u crnom, i na ovakav nacin kontroliraju karantenu, onda vi u Srbiji imate puno ozbiljniji problem od epidemije koronavirusa.

 

Je l postoji neki drugi snimak, gde se vidi početak cele situacije? Kontam da tamo ima dosta kamera, da neće biti problem doći do toga.

 

Ako je iživljavanje, slažem se. Sa druge strane, može biti da su mu najnormalnije prišli, tražili dokumenta. Ovaj odbio, ok privode ga, on se opire, gura ih ili šta god, posle toga kreće ovaj snimak? Onda ne da ne ide oduzimanje značke, nego dotičnom ide prijava za napad na službeno lice.

 

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stiletto said:

 

Čim uplati reket na pravo mesto prijavu će pojesti maca.

Ma naravno ali ovo bi trebalo da ima pozitivne aspekte. 
Da ostali "povratnici" shvate da ako jure nakurcenog Milionera nisu ni oni sigurni.
Kao sto su Rudi Gober i Tom Hanks uradili vise za globalnu svest nego 100k slucajeva pre njih zajedno

Link to comment
Share on other sites

Covjek koji je obolio sa zenom i tri sina, iz Podgorice, redovno na fejsu obavjestava javnost kako se osjecaju. Vratili se iz Barselone, kaze da nije price i coroni i tog straha ne bi se ni javljali doktoru, jedan dan malo jace temp. malaksalost, kaze bilo je i teze gripe u smislu simptoma. Svi su na kucno lijecenje.

Link to comment
Share on other sites

Quote
Председник Србије Александар Вучић обратиће се данас грађанима поводом сазнања да се очекује јак удар корона вируса на Србију, сазнаје Спутњик.

Обраћање председника Србије заказано је за 18 сати.

 

opet...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mile1 said:

Za vreme ovog stanja tesko je izdvojiti ko je veci debil Jovic ili posumljeni Ostoja

Nije Jovic nista veca opasnost od gomile drugih, ali je vazan da se pokaze ljudima kada drzava insistira na primjeni neke odredbe. Kao kada je trebala da srusi beki objekat na vrhu Kopaonika pa zakazala.

3 hours ago, Mile1 said:

Za vreme ovog stanja tesko je izdvojiti ko je veci debil Jovic ili posumljeni Ostoja

Nije Jovic nista veca opasnost od gomile drugih, ali je vazan da se pokaze ljudima kada drzava insistira na primjeni neke odredbe. Kao kada je trebala da srusi beki objekat na vrhu Kopaonika pa zakazala.

3 hours ago, Mile1 said:

Za vreme ovog stanja tesko je izdvojiti ko je veci debil Jovic ili posumljeni Ostoja

Nije Jovic nista veca opasnost od gomile drugih, ali je vazan da se pokaze ljudima kada drzava insistira na primjeni neke odredbe. Kao kada je trebala da srusi beki objekat na vrhu Kopaonika pa zakazala.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Citam sada NMX-ov post i razmisljam kako izgledaju ta "saznanja".

Ima dojavu proroka? Objavice stvarne brojke? Ima preciznu i detaljnu analizu tima strucnjaka?

 

 

 

 

Kako god, ne sumnjam da sledi jos jedna patetikazaoskara veceras...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoe Bg said:

Suvi kvasac kod nas :classic_biggrin: moja mama uvek ima kesice u steku, redovno se pola baci jer prodje rok ali drzi se za slucaj da nema svezeg, posledica 90-ih. :classic_biggrin:

 

 

 

Kaži mami, da može i kvasac, kojem je potekao rok, da revitalzuje/spasi. A može i sam da napravi svoj kvasac...ovo drugo imaš tamo na vox92 kod pekara (Slaviša, HoneyB etc. ).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...