Jump to content

Modni krikovi iz zemlje i sveta


Milenko Puzigaca

Recommended Posts

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Ja sam mislio da je to u Srbiji najnormalnije. Cuo sam za slucajeve gdje mladozenja i svatovi nose trenerke na svadbi. 

 

Ne znam je li istina.

 

 

 

 

Moj grad, od nekih 50k stanovnika, tamo sam bar 3 meseca godisnje, ne pamtim da sam videla nekog u takvoj odevnoj kombinaciji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sunshine State said:

Moj grad, od nekih 50k stanovnika, tamo sam bar 3 meseca godisnje, ne pamtim da sam videla nekog u takvoj odevnoj kombinaciji

 

Pa zar ne znas onaj - kako prepoznati mladozenju na srpskoj svadbi?

Obucen u najbolju trenerku! :classic_laugh:

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Pa zar ne znas onaj - kako prepoznati mladozenju na srpskoj svadbi?

Obucen u najbolju trenerku! :classic_laugh:

 

 

 

 

Crnogorskoj, Badgere, crnogorskoj.:lol_2:

PS.  Zemunci obavezno uvuku gornji deo trenerke u donji, a Nike Airmax se podrazumeva:lol_2:

Edited by Kronostime
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

Moj grad, od nekih 50k stanovnika, tamo sam bar 3 meseca godisnje, ne pamtim da sam videla nekog u takvoj odevnoj kombinaciji

 

Pa to je bilo 90-ih u eri dizelaša i wannabe "žestokih momaka". E sad da li je toga bilo u manjim gradovima ne znam ali u BGi NS ih je definitivno bilo na gomile.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mrd said:

Odelo i patike


 

Spoiler

 

Grundig-Ultralogic-FHD-21.jpg

Grundig-Ultralogic-FHD-20.jpg

Grundig-Ultralogic-FHD-22.jpg
Grundig-Ultralogic-FHD-19.jpg

 

 

Roberto: What about the shoes?

Enzo: Very chic. Anyway, you don't have anything else, do you?

Jacques: No. 

Enzo: Then, it's very chic. Avanti!

 

...

 

dakle pitanje (retoricke prirode, dakako).

 

225165-1566550550.jpg

 

zasto ovom lijevom patike ne stoje uz odijelo, a ovom desnom stoje?

 

 

12 hours ago, Vince Carter said:

Odevna kombinacija koju nikako ne mogu da shvatim su cipele i trenerka. A nije da se ne nosi.

 

ja sam ju posljedni put vidio 1973-1974, kad me stari vodio na treninge dzuda. na njemu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvijek volio creeperice ili londonke i stvarno nemam pojma sto ih nikad nisam kupio. Gledam sad na njihov site, nema nista spec da mi se dopada pa cu ovih dana skoknut do Camdena, tamo mislim imaju svoj shop pa cu vidjeti ima li neki model za mene.

 

Martinke sam nosio do kraja 90ih, onda sam ih penzionisao i sad ih nosim samo kad idem na pecanje, za blato.

 

Ulazim u ozbiljnije godine, pa pokusavam biti senzibilan u odijevanju. Meni bude tuzno kad vidim nekog matorog lika koji se u 6. deceniji oblaci i ponasa kao tinejdzer. Nije da sam operisan od toga ali se trudim.

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Primetila sam da mi starke vise ne stite stopala kod pesacenja, osetim svaki kamencic a i nelagodu kod skocnih zglobova, treba mi nesto jace, ozbiljnije od platnenih patika. Sta je primerenije za duze pesacke ture, sad, kad ide leto? A da nije onako rogobatno, drecavo i da ne kosta 500 e?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Honey Badger said:

Ja sam uvijek volio creeperice ili londonke i stvarno nemam pojma sto ih nikad nisam kupio. Gledam sad na njihov site, nema nista spec da mi se dopada pa cu ovih dana skoknut do Camdena, tamo mislim imaju svoj shop pa cu vidjeti ima li neki model za mene.

 

Martinke sam nosio do kraja 90ih, onda sam ih penzionisao i sad ih nosim samo kad idem na pecanje, za blato.

 

Ulazim u ozbiljnije godine, pa pokusavam biti senzibilan u odijevanju. Meni bude tuzno kad vidim nekog matorog lika koji se u 6. deceniji oblaci i ponasa kao tinejdzer. Nije da sam operisan od toga ali se trudim.

 

 

U free time mi framerke i neki nepretenciozni t-shirt ne deluju tinejdzerski

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sunshine State said:

U free time mi framerke i neki nepretenciozni t-shirt ne deluju tinejdzerski

 

 

I ja kenjam kao foka. :classic_smile:

 

Nisam na to mislio, nego generalno na ljude koji se ponasaju kao da im nije 50 ili 60 godina u guzici, odijevanje je samo mali dio toga. Znas ono, kad nekome ne stoji, promasio stil, nazor nesto. Moze se sasvim odraslo izgledati i u t-shirt i farmerkama. Farmerke i t-shirt nisu odjeca rezervisana za mladje od 21 godinu, to se nosi do kraja zivota. 

 

Podsjeti me ovo na situaciju, stari prijatelj, stariji lik ovo govori mojoj zeni; kao treba poceti da se oblaci kako prilikuje osobi u njenim godinama, a ne tako farmerke i bretelice. I sve to govori obucen u neki sorc, majicu i kacket na glavi. Moja zena mu rekla da ne moze ozbiljno shvatiti dok god joj to govori neko obucen kao da mu je 5 godina. :lol_2:

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Pletilja said:

Primetila sam da mi starke vise ne stite stopala kod pesacenja, osetim svaki kamencic a i nelagodu kod skocnih zglobova, treba mi nesto jace, ozbiljnije od platnenih patika. Sta je primerenije za duze pesacke ture, sad, kad ide leto? A da nije onako rogobatno, drecavo i da ne kosta 500 e?

 

Trebaju vam one cipele za planinarenje, ali ono rekreativno. Jace su od patika (deblji djon), ne proklizavaju lako, i mogu biti poluduboke da drze skocni zglob. Obicno mogu da se nadju jednom do dva puta godisnje na nekom snizenju ako "izmode", samo ne znam kakav im je izbor tu. Nazalost tu je cesto skuplje nego napolju, ali moze da se naruci. I traju.

https://www.rei.com/c/womens-hiking-shoes

 

 

Ovaj link je samo kao primer. Mislim da ove prve koje vidite imaju liniju koja ide ispod skocnog zgloba.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram sad da ispricam pricu, ima veze sa zapadom i modom!

 

1995. god roditelji mog najboljeg druga, Draga i Ivan, dobiju Green Card (drugova tetka, koja je jos 1973. otisla za US, podnela za njih 10 god ranije) i rese oni da idu, iako su imali vec 55 god (moj drug vec bio u NY, pa resili zbog njega da idu). E sad, posto je i Dragina sestra vec u US, a i Draga ide, ne mogu one ostaviti u Sremu samu svoju mamu od 75 god, baba Leposavu. Sredjeni papiri i za nju, baba Leposava tipicna baba (bar onomad - sad babe tako ne izgledaju) iz sela u Srbiji/Sremu: crna suknja, bluza, marama na glavi. Ode baba Leposava takva 1995. u US kod cerke.  Dolazim ja u US 2001. kod mog druga u NYC, pokazuje on neke slike, na jednoj slici kod njegove tetke bilijarski sto i par nekih zena - jedna gospodja, seda kosa, bob frizurica, bela kosulja, farmerke i crvena kauboj marama oko vrata - pitam druga ko je to, kaze:"Pa baba Leposava"

Ja sam i danas u cudu!!!

p.s.baba Leposava polozila za US drzavljanstvo pre 15-ak godina, a ove godine slavi 100-tu!!!!

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je u drugoj polovini osamdesetih bila prababa ziva. Ja najstarije praunuce u toj liniji. Baba srednje osamdesete. I bila ona moda pocepanih farmerki. Tada su se u komisionu Levis 501  (pre nego je Varteks dobio fransizu za SFRJ) prodavale cele za 80DM, a one pocepane za 100DM. Pricamo mi to sa babom (nije bas da su petstokec bile pod moranje), tek ce ona, pa bolje kupiti one cele pantalone, pa ih cepati posle ako bas mora.

 

15 minutes ago, Sunshine State said:

p.s.baba Leposava polozila za US drzavljanstvo pre 15-ak godina, a ove godine slavi 100-tu!!!!

 

Produzila joj Amerika zivot. Balkan zivog sahrani. Ziva bila.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

23 minutes ago, Sunshine State said:

Moram sad da ispricam pricu, ima veze sa zapadom i modom!

 

1995. god roditelji mog najboljeg druga, Draga i Ivan, dobiju Green Card (drugova tetka, koja je jos 1973. otisla za US, podnela za njih 10 god ranije) i rese oni da idu, iako su imali vec 55 god (moj drug vec bio u NY, pa resili zbog njega da idu). E sad, posto je i Dragina sestra vec u US, a i Draga ide, ne mogu one ostaviti u Sremu samu svoju mamu od 75 god, baba Leposavu. Sredjeni papiri i za nju, baba Leposava tipicna baba (bar onomad - sad babe tako ne izgledaju) iz sela u Srbiji/Sremu: crna suknja, bluza, marama na glavi. Ode baba Leposava takva 1995. u US kod cerke.  Dolazim ja u US 2001. kod mog druga u NYC, pokazuje on neke slike, na jednoj slici kod njegove tetke bilijarski sto i par nekih zena - jedna gospodja, seda kosa, bob frizurica, bela kosulja, farmerke i crvena kauboj marama oko vrata - pitam druga ko je to, kaze:"Pa baba Leposava"

Ja sam i danas u cudu!!!

p.s.baba Leposava polozila za US drzavljanstvo pre 15-ak godina, a ove godine slavi 100-tu!!!!

 

:thumbsup:

Edited by Vjekoslav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sunshine State said:

Moram sad da ispricam pricu, ima veze sa zapadom i modom!

 

1995. god roditelji mog najboljeg druga, Draga i Ivan, dobiju Green Card (drugova tetka, koja je jos 1973. otisla za US, podnela za njih 10 god ranije) i rese oni da idu, iako su imali vec 55 god (moj drug vec bio u NY, pa resili zbog njega da idu). E sad, posto je i Dragina sestra vec u US, a i Draga ide, ne mogu one ostaviti u Sremu samu svoju mamu od 75 god, baba Leposavu. Sredjeni papiri i za nju, baba Leposava tipicna baba (bar onomad - sad babe tako ne izgledaju) iz sela u Srbiji/Sremu: crna suknja, bluza, marama na glavi. Ode baba Leposava takva 1995. u US kod cerke.  Dolazim ja u US 2001. kod mog druga u NYC, pokazuje on neke slike, na jednoj slici kod njegove tetke bilijarski sto i par nekih zena - jedna gospodja, seda kosa, bob frizurica, bela kosulja, farmerke i crvena kauboj marama oko vrata - pitam druga ko je to, kaze:"Pa baba Leposava"

Ja sam i danas u cudu!!!

p.s.baba Leposava polozila za US drzavljanstvo pre 15-ak godina, a ove godine slavi 100-tu!!!!

Potvrdjujem pricu: sedamdesetih, stanovala sam u Nevesinjskoj 18 kod g dje Stanike - Bebe Golubovic, operske pevacice u penziji. prava Bg dama, sa friziranjem 1 nedeljno, vecnim biserima oko vrata od jutra do mraka i bridz partijama sa ispisnicama, gospodja od pre onog rata....Sin Stevica je studirao u USA i jedno leto krene gospodja kod sina na 6 nedelja a ja ostanem da cuvam stan preko leta i da setam Makija, mesanca kojeg smo obozavale. I prodju tih 6 nedelja, idemo Maki i ja da je sacekamo na aerodromu a g dje Bebe  ni na vidiku...dok sam se zabrinuto okretala u potrazi za starijom damom, potapse me neko po ramenu: gospodja u ozbiljnim godinama, slamni sesir na glavi, sharena bluza bez rukava i i drecavo ruzicaste "vruce pantalonice" koje su tog leta bile must have i plasticne papuce sa debelom potplatom....mal se nisam onesvestila, prizor je bio - jeziv. Posle nam je objasnjavala da se divno provela i podmladila bar 30 godina.......od tada ne verujem ni u kakvo podmladjivanje i drzim svoje ludilo pod kontrolom. 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Sunshine State said:

U free time mi framerke i neki nepretenciozni t-shirt ne deluju tinejdzerski

 

 

Takoe, nema starosnih granica za modu. Nase telo postavlja granice, bez obzira na godinu proizvodnje. Kako ti da objasnis nekoj gispodzi od 200 pounds da helanke nisu za nju, bez obzira sto ima 28 godina. I obratno, vidjam matorke za kojima minic place. Kada to kazem da pomenem tu pocasno recimo drugaricu prvu damu, nasu Melaniju :s_d: pa i da iskoristim priliku da joj prvi cestitam 50-ti rodjendan ..... krajem sledeceg meseca.

 

E sad, normalno ...... ja bih u skinny jeansu izgledao sam sebi kao kreten. Kad bolje razmislim kom muskarcu uopste stoji skinny jeans?!? Tom onda stoje dobro i helanke. Baletan neki.

 

Kao sto si rekla, DOBAR jeans i neisarana majica ce ostati jos stotinama godina neprevazidjena klasika. Problem je sto su muski nece da potrose pare na premium farmerke, a nece ni da probaju razne modele da vide sta im dobro stoji, pa onda izgledaju jeftino i debilno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ja sam mislio da je nemacki :lol_2:
Pohvale i sa moje strane za brend.

 

Ne znam sto si mislio da je nemacki, oni i Tokyo laundry su puni nekih japanskih motiva, slova i ja sam normalno pomislio da su Japanci. Ustvari moguce je da su ista kompanija.

 

Onda sam provalio, posto dosta narucujem preko ASOS-a - da su Englezi.

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Ne znam sto si mislio da je nemacki, oni i Tokyo laundry su puni nekih japanskih motiva, slova i ja sam normalno pomislio da su Japanci. Ustvari moguce je da su ista kompanija.

 

Tacno,jesu.
Pojma nemam zasto sam ih povezao sa Nemackom..stvarno ne znam..mozda jer sam se pre xy godina prvi put susreo sa Superdry brendom u Kelnu. Glupo je,znam,ali eto..tako mi ostalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šire gledano, postoje modni trendovi i za imena, deca su ponekad žrtve trendova ili roditeljske ..., šta reći, gluposti, nije uvek glupost, nepromišljenost, neodgovornost, dati svom detetu ime koje će mu celog života praviti probleme, trpeće podsmeh dece, vršnjaka, kolega, sam(a) će se nervirati, ne sviđa mu se, zvuči zastarelo, seljački, skorojevićski...

Piše se i priča često o imenima, navode se čudni primeri, mnogi su već, kolikogod bili čudni, postali opštepoznati, rekao bih nije više ni zanimljivo, opet, ideje roditelje nemaju granica. Videh malopre tekst na B92, ovaj, dobro neko dao ime detetu 003, jer je treći od četvorice, ne kažu da li su mu dali ime kad je već dobio i mlađeg brata, ili je bio samo treći. No, u prvih nekoliko komentara, nekoliko primera koji su me nasmejali. Braća Ernesto i Gevara Dabić, Zulumćar, Milijarda, Ziben...

 

-Žena i ja živimo u mešovitom braku, sinu smo dali ime po ključu.

-Pa, kako se zove?
-Elzet

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Patike sa odelom su verovatno velika nepoznanica. Ja koliko znam patike mogu na odelo ali to je onda casual stil a ne elegantni ili poslovni stil oblačenja. Ako se pojavite u nekom klubu sa patikama i odelom to je ok ali ako odete na poslovni sastanak (a da ne radite u modnoj industriji) onda ste u startu fail-ovali. Problem su napravile javne ličnosti, sećam se Seinfelda koji je to furao 80-ih i 90-ih ali ljudi zaboravljaju da je on komičar.

 

Slično je i sa kravatom na košulju kratkih rukava, videli ljudi da Homer Simpson i Šešelj to nose pa pomislili da je to u modi :) . Danas se mogu naći gomile primera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...