Jump to content

ATP & WTA lista


CheshireCat

Recommended Posts

Колика је сада бодовна предност Новака у односу на Алкараза?

Била је 1490 поена плус још 900 на завршном турниру?

То му дође 2390, што значи да и ако Алкараз победи на АО, а Новак ни не игра, Новак остаје на првом месту после АО.

Мада ту је и Аделаид ваљда 250 што Новак брани, а Можда и Алкараз може да добије додатне поене.

Сачекаћемо Јолиту да прерачуна има ли какве промене због данашњих 500 екстра поена.

Мада то је теорија, реално Новак је скоро па сигуран да остане no1 и у случају тежег кикса у Аустралији и сјајних партија Алкараза.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pangea said:

Била је 1490 поена плус још 900 на завршном турниру?

То му дође 2390, што значи да и ако Алкараз победи на АО, а Новак ни не игра, Новак остаје на првом месту после АО.

Nije ti baš dobra ta računica, za to bi mu trebalo 4000 poena prednosti :classic_biggrin: ako ne igra on bi izgubio 2000, a Alkaraz nije igrao prošle godine pa mu se svaki poen dodaje.

Pošto je Alkaraz rekao da neće igrati ništa pre AO, čini mi se da to znači samo da Novak treba da stigne dalje od njega u Melburnu da bi ostao prvi. Mrzi me da razrađujem detalje :smiley33:

 

Edit: ove godine, ne prošle :ajme: meni je već januar. Treba mi novogodišnji odmor :classic_tongue:

Edited by alcesta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Nije ti baš dobra ta računica, za to bi mu trebalo 4000 poena prednosti :classic_biggrin: ako ne igra on bi izgubio 2000, a Alkaraz nije igrao prošle godine pa mu se svaki poen dodaje.

Pošto je Alkaraz rekao da neće igrati ništa pre AO, čini mi se da to znači samo da Novak treba da stigne dalje od njega u Melburnu da bi ostao prvi. Mrzi me da razrađujem detalje :smiley33:

 

Edit: ove godine, ne prošle :ajme: meni je već januar. Treba mi novogodišnji odmor :classic_tongue:

Да бре, много сам глуп, хвала на исправци 😊

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Nije ti baš dobra ta računica, za to bi mu trebalo 4000 poena prednosti :classic_biggrin: ako ne igra on bi izgubio 2000, a Alkaraz nije igrao prošle godine pa mu se svaki poen dodaje.

Pošto je Alkaraz rekao da neće igrati ništa pre AO, čini mi se da to znači samo da Novak treba da stigne dalje od njega u Melburnu da bi ostao prvi. Mrzi me da razrađujem detalje :smiley33:

 

U pravu si, sada je dovoljno da bude bolji od Alkaraza na AO da ostane broj 1 i nakon Melburna. 

 

Igra se United Kup pre AO, Novak tu igra, ne znam za Alkaraza, tu je valjda maksimum 500 bodova.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo i ovde da stavim novo ATP bodovanje:

https://www.atptour.com/en/news/2024-rankings-points-update

 

Ne sviđa mi se što se smanjuju bodovi na nižim nivoima, ali sad će makar više igrača moći da igra masterse... nisam sigurna koliko je to poboljšanje, sve ukupno kad se uzme u obzir.

 

Ali zato WTA ima svakako promene na bolje :thumbsup:

Quote

Starting with the 2024 season, the award of ranking points is simplified and aligned directly with the classification level of each tournament. This means that the champion of a WTA 1000 event receives 1000 points, the winner of a WTA 500 earns 500 points, a WTA 250 winner earns 250 points and WTA 125s offer the winner 125 points.

This change, in conjunction with the ITF and their ranking points system, will make it easier to understand the professional tennis structure and provides for further alignment with the ATP’s ranking system.     

 

Qualification for the WTA Finals 
The end of season WTA Finals in 2024 has been adjusted to fully align the qualification system with that of the ATP to make it easier for media and fans to follow, as well as to ensure that the best product possible is delivered to the event.

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Bilo je dovoljno objaviti da Novak ostaje prvi i nakon AO, a koliko minimalno videcemo u nedelju popodne. Sutra ce da sevne novi tvit posle Novakovog meca, a onda mozda jos jedan i nakon drugog polufinala. Po meni suvisno jer turnir jos traje i sam Novak, a i neki drugi koji su u konkurenciji za broj 1 jos igraju.

Link to comment
Share on other sites

Pa vest je to, ipak.

Ooetujem, on je na Vimbldonu 2011. postao broj jedan i evo nakon prvog GS u 2024. ostaje prvi, zaista neverovatno zvuči.Pa mnoge karijere nisu trajale toliko.

Izašli su već i neki članci na stranim portalima.

I nanovo opetujem, Morgado, a on odmah povlači i druge, tvituje da on ostaje do posle RG prvi jer ne brani ništa.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milutinov Tata said:

Bilo je dovoljno objaviti da Novak ostaje prvi i nakon AO, a koliko minimalno videcemo u nedelju popodne. Sutra ce da sevne novi tvit posle Novakovog meca, a onda mozda jos jedan i nakon drugog polufinala. Po meni suvisno jer turnir jos traje i sam Novak, a i neki drugi koji su u konkurenciji za broj 1 jos igraju.

Skroz se ne slažem po ovom pitanju 🙂. Volim takvu statistiku i jedva čekam nove podatke, pobedio Novak ili ne, u smislu da broj nedelja možda zavisi i od rezultata Medvedeva koji nije daleko od Alkaraza (eto i to me zanima, ali ne mogu da izračunam i voleo bih negde da pročitam). Čak i nevezano za Novaka, interesantno će mi biti da pratim kada budu klali i ovi mlađi.

Ne znam da li sam ovde pročitao, mislim ipak negde drugde,gde je pisalo da ako bude broj jedan 1. aprila ili kasnije, biće najstariji no1 u istoriji.

Link to comment
Share on other sites

Ako neki meč utiče na broj zabetoniranih nedelja na prvom mestu, onda bi trebalo objavljivati.

 

Novak ako osvoji AO, biće zabetonirano prvi do USO. Niko ga ne skida. Alkaras čak i da razvali šljaku, na travi ništa ne može napredovati, jer brani London i WB. Još i olimpijska godina u kojoj se igra u Evropi, verovatno će žrtvovati Rodžers kup.

 

Kako Novak bude igrao u sledeća tri dana, takva će mu biti i godina.

Link to comment
Share on other sites

Biće on dosta duže na prvom mestu, radio je dosta u drugoj polovini godine za to. Posle osvojenog RG i finala WB je uzeo 5300 poena. Sa nekom njegovom solidnom igrom bi trebalo da održava prvo mesto do leta najlaganije. Da li će biti skinut do USO, zavisi kako će u nastavku igrati Siner i Alkaras.

 

Iz Dubaija će izgubiti 180 poena, dok Alkaras može da napreduje za najviše 200, pod uslovom da osvoji turnire Buenos Aires i Rio. Posle opet ne može da napreduje puno, jer brani titulu u IW, a u Majamiju brani 360 poena. 

 

Novak u oba američka mastersa nema osvojene bodove, još dolazi odmoran nakon 6 nedelja pauze. Uzeće lepe bodove pred šljaku gde opet slabo šta brani, jer do RG ima samo 300 poena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...