Jump to content

FK Partizan 2019/20


Xpert

Recommended Posts

2 hours ago, goldberg said:

 

Odigrala je Vitoria Gimaraes sa Arsenalom 2:2, Zvezda je ranije igrala sa Arsenalom 0:0, Partizan je znao da iznenadi Spurse.

 

Ne pristupaju engleski timovi ovom takmicenju ozbiljno i itekako se moze igrati sa njima. Pogotovo ako United izvede saren sastav jer imaju problema sa povredama i pogotovo jer su u tri meca dali samo 2 gola.

 

Partizanu je ovde bod itekako igrao jer je AZ vec uzeo bod protiv MU. Ako AZ dobije u Astani, to je to, oni su prosli dalje.

 

Ispravka, sad vidim da se Arsenal provukao, steta za Vitoriu.

Ako Partizan dobije AZ itekako ima sanse za prolazak. AZ nece pobediti u Mancesteru.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Partizanu je ovde bod itekako igrao jer je AZ vec uzeo bod protiv MU. Ako AZ dobije u Astani, to je to, oni su prosli dalje.

Nije im to dovoljno. Najveće šanse imaju, slažem se, posebno jer tek u poslednjem kolu igraju u Mančesteru, ali još su po tri meča do kraja, mnogo toga može da se dogodi. Astana će želeti da se bar malo opere za bruku od sinoć, a mi u svakom slučaju moramo da idemo na pobedu u Holandiji. I da smo uzeli bod sinoć opet bi AZ bio u prednosti i zbog remija sa dosta golova u BG-u i zbog bolje gol-razlike.

 

Hrabro odigrati na dva gostovanja a posle mirno sačekati Astanu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Englezi ocenili Miletića četvrtkom, najnižom ocenom u oba tima. Suma dobio najveću.

 

Naši stručnjaci se pobunili. Kažu Sumu su precenili a Miletića potcenili.

 

Razlika u viđenju ovih ocena između naših i engleskih novinara otprilike odslikava i razliku između našeg i evropskog fudbala i daje odgovor zašto nikad ništa nećemo biti u fudbalu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Jonnhy Clash said:

Ako Partizan dobije AZ itekako ima sanse za prolazak. AZ nece pobediti u Mancesteru.

Ako. Samo s obzirom da ga niste dobili i pored igraca vise dobar deo meca u BG nije bas realno ocekivati tu pobjedu tamo. AZ je uzeo bod protiv Junajteda a Astanu je unakazio. Pogledaj samo omjer udaraca sinoc. 15 u okvir, bukvalno su ih pocistili. Ako oni dobiju Astanu tamo a zaista ne vidim zasto ne bi onda vama samo 3 boda igraju na gostovanju a to nikad nije dobra situacija. Onaj remi na startu bi na kraju mogao ispasti i kljucan. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Xpert said:

Mi generalno igramo dobro. Nebitno od protivnika.

 

Ovo je sve što treba da se izvuče iz ovog tvog ranta od sinoć. Što kaže Barkli ajde da pripišemo to vrućoj glavi. Stvarno ne vidim potrebu za onoliki hejt.

 

12 hours ago, 34Barkley said:

Partizan IGRA. :smiley53:

 

Igra i to lepo. i napada. I pritiska protivnika. I ne staje i ne pada čak ni posle primljenog gola. Da, ima rupa u igri, da ima problema generalno sa realizacijom (na sinoćnoj utakmici to ne bih apostrofirao). Ali, mi smo taj Junajted, ne računajući bojažljivih prvih 15-20 min sabili na njihovu polovinu. Ne zato što su oni tako želeli nego zato što smo mi tako hteli i to ostvarili. Stativa Sadika, šut Asana, slobodnjak Natha, Suma lomi Megvajeru kičmu i maši 1 na 1 sa golmanom, opet šut Sadika zamalo pored gola, glava Asana i na sve to jedan nedosuđeni penal. Oni su pored penala imali još jednu šansu glavom posle centaršuta i možda jedan šut..ne sećam se ničeg više. Bilo je par nekih jalovih poluprilika, ubacivanja u šesnaesterac bez posebne opasnosti. Ja od ovoga ne mogu da tražim više. Nadao sam se da ćemo izaći ofanzivno kao do sada i to sam dobio.

Jeste Junajted u lošoj formi i rezultatskoj krizi ali je ekipa koja će se svakako dići u nekom trenutku. Eto Liverpul koji dominira u PL je nedavno (pre 5 dana samo) izvukao jedva bod u 85. minutu protiv te iste ekipe. Sa Arsenalom su igrali takođe 1:1 pre mesec dana, Čelsi pre 2 meseca razbili 4:0. Bilo je tu između iznenadnih poraza i gubljenja bodova od objektivno slabijih ekipa ali je besmisleno porediti MUTD sa nekim Lučanima ili kim već. Nisu oni baš kanta koju svako može da napuni ali eto mi jedini nismo uspeli. Očigledno imaju problem u komunikaciji i saradnji na terenu i deluju malo letargično i to se reflektuje na rezultate. Verujem da će se sa novim trenerom popraviti situacija.

Sadik je car. Lik na početku pogubljen ozbiljno, prima loptu kao drvo ali svakako se videla želja i u tom periodu. I onda onaj šut, ona stativa i od tada je baš dobio samopouzdanje. On deluje prilično nezgrapno ali verujem da je izuzetno fudbalski inteligentan samo što mu noge ne poslušaju uvek glavu. Mnogo veliki posao radi i u čuvanju lopte, i u prosleđivanju saigračima u boljoj poziciji i konstantnom "jahanju" defanzivaca protivnika...da ima i dobru realizaciju bio bi top napadač ali i ovako je za nas vrhunski igrač. Suma i Natho odlični. Asano odradio dosta posla. Štoperi sigurni, Urošević isto dobar. Miletić je kiksirao i grešio ali jbg njemu to nije prirodna pozicija. Svaka čast Savi za uvođenje Stevanovića i L.Pavlovića. Završili smo utakmicu sa tri igrača iz naše škole koji imaju 17-18 godina.

Bitno je da se Savi pruži podrška da nastavi sa ovakvim radom i da oseti da ima vetar u leđa od strane navijača bez obzira na rezultate ove sezone u Ling Longu i do kraja LE. Kada je došao niko nije bio oduševljen. Štaviše. Sad mogu samo da ga pohvalim za ovo što radi. Rezultati su mi manje bitni trenutno. Bitno je da se uživa u igri. To ostaje u sećanju. Da Partizan pleše po terenu. To vraća publiku na stadion. Rezultati će doći vremenom sa kontinuitetom i popunjavanjem odgovarajućih rupa koje će rešiti kako probleme u defanzivi, tako i u realizaciji. Važno je da čovek gura svoju ideju i da ga niko ne sapliće.
 

10 hours ago, goldberg said:

 

Odigrala je Vitoria Gimaraes sa Arsenalom 2:2, Zvezda je ranije igrala sa Arsenalom 0:0, Partizan je znao da iznenadi Spurse.

 

Ne pristupaju engleski timovi ovom takmicenju ozbiljno i itekako se moze igrati sa njima. Pogotovo ako United izvede saren sastav jer imaju problema sa povredama i pogotovo jer su u tri meca dali samo 2 gola.


To je tačno. Izbacivali smo i mi tada moćni Njukasl Junajted i to čak dva puta - prvi put 1998. u KPK a posle i 2003. u kvalifikacijama za LŠ ali smo ga izbacili na izrazitu borbenost i taktičku pripremljenost i uz određenu dozu sreće zbog promašenih šansi rivala.

 

Što se tiče šansi za dalje očigledno je velika šteta što nismo sačuvali sva tri boda ovde protiv Alkmara ali verujem da i dalje imamo čemu da se nadamo. Što ne bismo pokušali i tamo u Mančesteru da uzmemo bod? Možda i Astana uspe da iznenadi Alkmar i odigra za svoju čast kod kuće. Svakako nam treba pobeda ovde protiv Astane, a protiv AZ-a čemo videti, zavisno od razvoja događaja u sledećem kolu, da li ćemo možda moći i sa bodom da se nadamo prolazu ili ćemo opet juriti sva tri što svakako ne vidim kao nemoguću misiju.

 

Ali kao što smo već konstatovali meni je bitno samo ovo za početak:

12 hours ago, 34Barkley said:

Partizan IGRA. :smiley53:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne mora da se slavi poraz, izgubili smo, ok. Ali igrali smo dobro, stadion je bio pun, super atmosfera, nijedan incident koliko sam video. Ni prvi ni poslednji poraz, ali trebalo bi da težimo da nam ovakve večeri budu barem sveke jeseni. Pružimo podršku Savi, jer očigledno ima ideju i viziju kako se igra moderan fudbal i sa kakvim igračima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Alek The Great said:
1 hour ago, Knipex said:
Ako je zbog penala pa i na ovom gifu što je Kuper okačio se vidi da je igrača Junajteda lopta udarila prvo u glavu pa onda u ruku.

Znaci lopta na gol liniji udara igraca u nogu pa u ruku i to nije nista?

Tako je.

Sledeće situacije neće dovesti do slobodnog udarca, osim u gore navedenim primerima:

a) kada lopta dotakne igračevu ruku/šaku direktno se odbivši od njihovog tela ili tela drugog igrača koji je u neposrednoj blizini

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:
2 hours ago, Knipex said:

 

 

 

33 minutes ago, Xpert said:

Nisam siguran da se ovo odnosi na polozaj ruke u neprirodnom polozaju. A ovde je ruka bila ispruzena.

 

 

Nema veze u kom položaju je ruka. Ako se odbije od nekog dela tela ili od drugog igrača nije penal. Isto tako nema više napucane lopte. Ima to sve u pravilima koja sam okačio dve stranice pre ove. Objašnjavali su posle utakmice u studiju pravila. Iskreno i ja sam mislio da je penal što sam i napisao ovde dok mi kolega koji igra fudbal nije skrenuo pažnju pa sam izguglao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...