Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Deluje kao da će Nadal osvojiti ovaj Vašington. Ne igra niko ozbiljan. Pogledao malo meč Nadala i Soka i tu je Rafa odigrao sa dosta oscilacija, što je i razumljivo, jer nije imao meč 2 meseca. Kako bude igrao što više, biće sve ozbiljniji.

 

Iznenadio me je i njegov raspored gde mu je u planu da nagura ovaj turnir sa predstojećim mastersima u 3 nedelje.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Drakaris said:

Iznenadio me je i njegov raspored gde mu je u planu da nagura ovaj turnir sa predstojećim mastersima u 3 nedelje.

Pa ima još vremena da odustane od jednog, videćemo. Verovatno čeka da vidi kako će se osećati i dokle će stići.

Link to comment
Share on other sites

Rafa nema nikakvih problema s nogom (do sada). Izgubio 1. set.

Publika za sada mirna (valjda jos nisu pijani :wicked: )

evo ga sad urlik kad je Rafa brejknuo. Znaci, nije stvar u alkoholu nego u rezultatu.

Edited by wwww
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Već izvjesno vrijeme pratim povremeno ovaj forum, a kako onaj na kom sam pisao propada, nema što nego da se registrujem na ovaj. Vidim da je Boxy tu (veliki pozdrav za nju) a vjerujem da ima još neko meni poznat.

 

Iako prilično pratim mlade igrače, moram priznati da je sinoćni protiv Auger-Alliasimea bio njegov prvi meč koji sam gledao od početka do kraja. Da nije osvojio te čelendžere ove godine pomislio bih da je odustao od tenisa i odabrao koledž što je bila njegova dilema nakon US Opena 2018. i pobjede protiv Berdycha u prvom kolu. Nakon osvojenih čelendžera sam pročitao da je imao povredu koja ga je od terena odvojila 14 mjeseci i to je bio razlog zašto je "ispario". Stoga njegove godine treba "oduzeti" u smislu da se zbog pauze i neiskustva nije mogao ranije probiti. Jer ovo što sam od njega vidio u ova dva meča je obećavajuće. Neozbiljno bi bilo da sada prognoziram njegove domete. Sviđa mi se lakoća kojom izvodi udarce sa oba krila. Nikako mi se ne sviđa servis iz stava "mirno!" sa kratkim izbačajem i to je razočaravajuće s obzirom na njegovu visinu. U polufinalu protiv Sinnera, a tu su moje simpatije više na strani Talijana kog ipak pratim od prvog osvojenog čelendžera u Bergamu.

 

U svakom slučaju ćemo imati novog nextgen (U21) igrača u finalu nekog ATP turnira i tu dolazimo do impresivne brojke (13) ove godine. Hoće li sustići brojku od 17 od 2019. teško je reći, no daleko smo od perioda 2010 - 2015. U tom periodu od 6 godina smo u finalima ATP turnira samo 5 puta imali U21 igrača, a naročito su "slavne" bile 2010. i 2012. koje su prošle a da niko od U21 igrača nije bio u finalu nekog ATP turnira. Prokleti lost-gen.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Na sto crnih jada Sinner i pored toga što je morao ranije završiti meč. Pobjeda za statistiku. Sinner kao tinejdžer osvaja 3. ATP turnir i to je najviše još od 2008. kad je Del Potro osvojio 4 ATP turnira prije 20-og rođendana. Samo je još Zverev u međuvremenu uspio da osvoji više od jednog (2). Interesantno je da su njih trojica imali isti broj finala (4) što nije najviše od tinejdžera, no taj podatak Felixu Auger-Aliassimeu koji je 5 puta igrao finale malo znači :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa nije ni rekao da nije u stanju, to mu je možda i bila greška. Vidim da dosta kritičara uskače u bandwagon opet, standardno, mnogo više me nerviraju ovi koji tvrde da je Beretini izmislio povredu, valjda da bi preskakao redovne masterse :frusty: srećom ne gledam to često, ali komentari na italijanske vesti se nimalo ne razlikuju od ovih koje čitamo na B92 i sličnim mestima, sa sve izjavama kako to samo kod nas ima :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...