Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Kao je Endi na poslednjoj KZS u Sinsinatiju razmisljao da li da igra WS, kao: trebaju mu mecevi, ali u formi u kojoj je mogao bi tu daleko da dogura, sto bi onda imalo lose posledice na njegov uspeh na USO.

:classic_biggrin:

do sada je svog drugara Nika uvek pobedjivao, sad da vidimo da li ce se taj trend nastaviti.

 

Quote

Q. In terms of next week, do you weigh up now whether you might go to Winston-Salem for some more matches or straight to New York for practice?

ANDY MURRAY: Yeah, I mean, that's something I need to chat with my team about. Obviously I don't know what Winston-Salem's situation is with wildcards, et cetera.

So, yeah, I'll need to make a decision on that. I mean, it's a difficult one, because, you know, like my body feels good just now. And I spoke a little bit about this at Wimbledon. For example, play at Queen's, didn't feel great physically, was like, okay, would it be better to -- but I still need to play matches, so how best to sort of prepare.

Now going into New York, there were some positive signs obviously this week, I think, and it's like, yeah, I would like to play more matches. Matches is what makes me feel better and makes me trust my body more. I think it helps a lot, like I said, with the decision-making and stuff in important moments.

You know, I can't remember what year, the end of 2019 when I played more matches, like each week I started to make better choices, better decisions, and, yeah, that would help me a lot.

So it's just weighing up what the best thing to do is, because physically I feel in a good place, but again, if I went to Winston-Salem and did really, really well, would that affect me or help me at the US Open? Kind of difficult to know.

I think, like, if I play like I did this week with a few little improvements, which I should make between now and a Winston-Salem, there is a chance I could have a strong week there. So difficult one.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

ma sigurno je to razlog. pre toga su isle reklame na sve strane kako su karte za taj mec rasprodate - publika bi ih rastrgla da im ne "serviraju" makar Endija.

koga briga da li je ovo fer za sirotog LL (a verovatno nisu mogli da nahvataju nekog drugog LL, jer su ostali ranije zavrsili meceve i otisli u hotel, tako da je ovaj bio "dirigovani" LL).

Link to comment
Share on other sites

Endi rece da prvi LL, koga su izvukli kao Endijevog protivnika, nije hteo da igra veceras, pa je onda dosao na red Rubin, kao naredni LL.

Rubin nije mogao ni da se krece na kraju meca (valjda grcevi).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

:twak:

Quote

Murray just said the original lucky loser (Tennis Channel reported it was Herbert) declined to play on such a short notice so Noah stepped in. You can see why Herbert deemed it pointless -- no financial or ranking incentive at all considering the opponent.

 

Edited by wwww
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

kao su promenili pravilo da se ne bi desilo da povredjen igrac pocne mec i preda posle par gemova (pa publika ne dobije predstav za koju je platila).

na GS-ovima LL i taj koji se povukao dele novac (50:50), na ATP turnirima ocigledno ne.

totalna glupost!

ovaj se povuce i ne radi a dobije pare, a ovaj odradi posao (iako nije imao propisni odmor) i ne bude placen :twak:

Link to comment
Share on other sites

koliko ja znam, u normalnim okolnostima (kad nema kasnjenja - u danima - celog programa zbog kise), oni koji igraju kvalifikacije nikako ne igraju R1 meceve istog dana. Kada turnir resi da pocne glavni zreb onog dana kog se igraju finala kvalifikacija, to su iskljucivo mecevi u kojima se sastaju igraci koji nisu iz kvalifikacija (tj. koji su unapred znali ko im je protivnik, pa su i znali kad tacno treba da igraju meceve).

ovo je iskljucivo uradjeno zbog gledalaca koji su platili karte da gledaju Endija i Kiriosa, prosto jer bi pobesneli da im tek tako otkazu mec.

kirios je povukao dzukacki potez (popularna rec :classic_biggrin: ) povlaceci se s turnira pola sata pred mec, a znao je da ima problem s kolenom (tako bar tvrdi) vec koju sedmicu unapred. kao je trazio od organizatora da mu daju sto kasniji start, ali ovi kao nisu hteli da mu izadju u susret.

i naravno, nije propustio priliku da opljune kolege: tvrdi da kolege koje nece da se vakcinisu su krive zasto se teniski tur ne vraca u normalu i zasto se nagradni fond ne vraca u normalu! - bitno da se cela prica skrene s toga da se on u poslednjem trenutku povukao s turnira.

 

Spoiler

kad smo vec kod toga, slusala sam neki rekapitulacioni podcast jedne Profesorke iz Frankfurta, gde zena, izmedju ostalog, kaze da onaj koji primi vakcinu mora par dana da se uzdrzava od bilo kakvih fizickih aktivnosti, narocito treba da se izbegavaju (profesionalna) takmicenja.

sto u prevodu znaci: teniseri tesko da mogu da si izdvoje vreme u sred sezone, tokom turnira, a narocito pred GS, da se vakcinisu - ni jedan lekar im nece preporuciti da se vakcinisu i sutadan da nastave s visoko intenzivnim treningom ili takmicenjem.

stoga hajka koju sprovodi Ben Rotenberg &Co uopste nije na mestu.

da ne pricam o tome sto novinari ne bi smeli da prave anketu medju teniserima da li su se vakcinisali, hoce li da se vakcinisu i zasto ne, pa da ih onda pljuju po medijima kako su antivaxeri (ovo u svetlu poslednje hajke na Tsitipasa ovim povodom). teniseri (i mnogi sportisti) su uglavnom nedovoljno obrazovani da uopste kompetentno pricaju o ovim stvarima. i sa tim se ne treba zezati.

ako neko hoce da se priikljuci kampanji za vakcinaciju - super, nek se pojavi, primi bocu pred kamerama i kaze koju pozirivnu rec o tome. ali ne treba sad ocekivati od tenisera/sportista da daju misljenje o medicinskim stvarima o kojima nemaju pojma (niti su strucni).

druga je stvar ako se neko aktivno ukljuci u kampanju protiv vakcinacije - sto nije slucaj ni sa jednim teniserom (ne znam kako stoji stvar s ostalim sportistima).

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ilija Ivashka, mic po mic postade super igracic. Lagana pobeda protiv losijeg Imera i 1.8 na kladionici za 2-0 u setovima uhvaceno 😛

Igrao sam i Girona protiv Ridnerekcha (@2.19) i na boljeg Imera protiv Struffa (@2.19) i to uhvatio, ali sad cekam Pera 1 protiv Egora, a izgubio je ovogodisnji mec na AO protiv njega i jos jedan ranije... Racunam da ce se valjda budala dozvati pameti i dobiti neki mec pred domacom publikom, ali mozda sam pogresio, recimo i Giron i Imer su dobili prethodne meceve protiv ovih svojih rivala, a i sad su, a kvote su bile fine ....

 

Btw, gledao sam Girona protiv ovog Francuscica, bas lepu igru ima, gledao sam jednog i protiv Marchenka i jos neki put sam ga uhvatio, ima bas dobro kretanje i defanzivu a nisu mu strani i solidni voleji, izlasci na mrezu, pasinzi i izvlacenje iz teskih pozicija, tranzicija iz defanzive u ofanzivu i sve to podrzano solidnim servisom. Moze Markus da bude top30 igrac, ima alate za to. Borben i simpatican momak,.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...