Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, DameTime said:

 

:lol_2:

 

 

O kojoj promeni stavova je tačno reč? 

 

 

Ne verujem da je neko ovde pobornik Kamale kao kandidatkinje (možda neko i jeste) per se, ali nasuprot nje se nalazi čovek kom je prvo mesto u zatvoru, a onda i kod psihijatra.

Tu je izbor prilično jasan, odnosno kome se ne sme dozvoliti da dođe na čelo jedne od najmoćnijih država sveta.

I džabe relativizujete, izmišljate Kamali kako se smeje, šta jede, šta nosi, kako hoda da biste je izjednačili s Trampom. No can do. 

 

 

Zaista to pitaš? 

US administracija će uvek imati svoju politiku nezavisno od toga ko je potus ili vp, tako da kandidati neće uvek ispuniti baš sve iz svog programa. To je jedan od razloga, drugi je što sve to ne zavisi samo od njih dvoje kao pojedinaca, a treće da je za neke promene ipak potrebno vreme.

Oni svakako jesu progurali neke zakone i poboljšali neke stvari, neke nisu, ali makar nisu opsednuti MAGA bolešću i ne "obećavaju" neke zidove. 

 

 

Tvoja relativizacija više nije ni komična. Ne mogu jedan i drugi kandidat u isti koš pošto je jedan osuđeni kriminalac, lopov, silovatelj i neko ko je hteo da izazove državni udar jer nije bio zadovoljan rezultatima.

 

Nasuprot njega se nalazi žena koja ipak nema sve to u CV-u. 

I da, zanimljivo je da se poteže priča o tome s kim je Kamala bila (i s kim je sada u braku), dok se ne bavite Trampovim seksualnim uznemiravanjem? 

Mizoginija at its finest. 

Poteze se Kamalin road to succes : ako mislis da je njen put ka politickom putu i uspehu iole moralan -daj  neke relevantne podatke za to!

Ovako ostaje njena dokumentovana karijera na drustvenim mrezama, sa svim njenim promiskuitetima i cestim promenama misljenja, za glasace u US, prvenstveno.

Na njima je  ko ce ih presdsavljati i biti njihov dostojni glas u svetu - kao i na ostalima van toga.

Koga boli uvce za misljenje nas sa obe strane Torlacke grede?

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Jbt pa stvarno kronose koji ti je andrak, pitas me pitanja na koja sam ti vec dala odgovor?!?!

 

I aktivni predsednik ide u trku za drugi mandat. Konstantno postavljas pogresna pitanja i na osnovu njih donosis pogresne zakljucke, verovatno malo nafilovane sa zaverenickih postova socijalnih medija... 

 

Da, ako mogu da dam ovlascenje Trampu koji ne zna gde mu je dupe a gde glava dugme nuklearke, mogu da dam i nekom ko je stvarno zavrsio skole, a ne prosao jer mu tata platio. 

 

Gde si video da je ijedna zena na vlasti zapocela rat ako izuzmes kraljice?! Samo f Amerika, najdemokratskija, najnaprednija, gomilu drugih naj ima problem sa zenama. E pa ne, ne mislim da od nje ne bi bilo boljih, sigurno bi, ali me raduje sto vam pritiska dugme, svima vama sto se bunite sa najglupljim razlozima... Jedva cekam da Magasima glave eksplodiraju 😄 

Postavljam pitanje, i to legitimno: Gde je neka izjava, odluka, intervju  AKTUELNOG IZABRANOG POTUS JOE BIDENA?

Ako ne moze da obavlja duznost - gde je odluka  kojom mu se to uskracuje i na osnovu cega je Kamala naprasno postalo najbolje sto Demokrate mogu da ponude?

Pitam samo za zvanicne odluke koje su pokrile ovaj svojevrsni coupe de etat  - niko ne priznaje, ali je de facto izvrsen....

Da li je to sto biraci u US zele - to je moje jedi pitanje, ored onoga da li  je ovo dvoje najbolje sto US moze da ponudi, u ovom trenutku?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Postavljam pitanje, i to legitimno: Gde je neka izjava, odluka, intervju  AKTUELNOG IZABRANOG POTUS JOE BIDENA?

Ako ne moze da obavlja duznost - gde je odluka  kojom mu se to uskracuje i na osnovu cega je Kamala naprasno postalo najbolje sto Demokrate mogu da ponude?

Pitam samo za zvanicne odluke koje su pokrile ovaj svojevrsni coupe de etat  - niko ne priznaje, ali je de facto izvrsen....

Da li je to sto biraci u US zele - to je moje jedi pitanje, ored onoga da li  je ovo dvoje najbolje sto US moze da ponudi, u ovom trenutku?

 

Da li je Vucic ono sto biraci zele? Jbt kao juce rodjen. Da li je to sto biraci zele, videcemo 6 novembra. 

Stvarno ne mogu vise, izvini. 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Nego, da nastavimo mi ovaj naš faktčeking, kojeg nema u medijima koji inkliniraju režimu u Vašingtonu...

 

Od januara 2021. godine, dakle tokom nešto više od tri i po godine vladavine Bajden-Haris administracije, realne prosečne nedeljne zarade za sve zaposlene smanjene su za 3,4 odsto.

 

Običnom matematikom za osnovce možemo da dođemo do zaključka kakav to efekat izaziva kod američkih građana, ako u jednačinu ubacimo inflaciju koja je u istom periodu iznosila nešto više od 20 odsto. Pa ako ni matematika za osnovce nije dovoljna, da pojednostavimo: realna prosečna plata se računa tako što od povećanja odbijemo stopu inflacije.

 

I tako dođemo do činjenice da se u džepovima američkih građana zaglavila ruka aktuelne administracije, kao što se detetu zaglavi ruka u tegli od džema kada pokuša da je ukrade sa police.

 

Takođe, ako znamo da je jedan od bitnijih postulata američkog sna onaj koji iknorporira u socijalnu svest mogućnost da se u svakom trenutku kupe osnovne namirnice, možemo da pogledamo kako tu stoje stvari i čime je Kamalina administracija, odnosno ekipa čiji je ona sad jedini pravi predstavnik i najbitniji deo, zadužila američke glasače.

 

I tu treba mahom posmatrati sving države, jer će oni iz Kalifornije glasati za njihovu Mamalu čak i kad preskaču one drogirane likove koji u buljucima leže po San Franu, i čak iako žive kod mame i tate u srednjim tridesetim godinama, tako da oni nisu nikakav reper.

 

Ali zato će se Arizona, Džordžija, Mičigen, Nevada, Severna Karolina, Pensilvanija i Viskonsin veoma pitati o tome ko će biti sledeći predsednik, a tamošnji glasovi činiće ključnu bazu za konačnu odluku.

 

A od 2021. godine do danas, dakle u periodu vladavine Bajden-Haris dvojca i tokom samo jedne godine korone, dok su preostale dve i po godine bez korone, situacija oko povećanja osnovnih cena namirnica izgleda ovako:

 

U Arizoni su veće za 22,1%
U Džordžiji su veće za 21.7%
U Mičigenu su veće za 20,5%
U Nevadi su veće za 22,7%
U Severnoj Karolini su veće za 21,7%
U Pensilvaniji su veće za 18,9%
U Viskonsinu su veće za 20,5%

 

Prevedeno u zelene dolare, američki glasač u sving državama izgubio je na taj način godišje oko 12.000 dolara. Pa puta tri i po... Pa ako žele da oni koji su ih ojadili nastave da ih jade, nek glasaju za njih,

 

Zato je nervoza kod demokrata jasna i zato ti izlivi žuči po društvenim mrežama, koji svakako ne bi bili slučaj da veruju u svoju administraciju i svojoj Mamali.

 

I oni znaju da je potpuno bespredmetno pitanje zašto neopredeljeni u sving državama kažu da su nezadovoljni Kamalom kao kandidatom, jer ih ona najdirektnije podseća na ovaj život koji sada žive.

 

Stvarno, zašto li je to tako?

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Just now, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Da li je Vucic ono sto biraci zele? Jbt kao juce rodjen. Da li je to sto biraci zele, videcemo 6 novembra. 

Stvarno ne mogu vise, izvini. 

Kao sto pitas za Vucica - da li je Kamala ono sto zele US biraci i ostatak sveta za nekoga ko ce imati, nominalno, sva ovlascenja kao POTUS?

Da li bi nekome kao Vucic ili Brnabicka, Vujovicka, Stasa.... dala ta ovlascenja nad vojskom?

Govorimo o onome da je dati  sponzorusi sifre za aktiviranje nuklearnog oruzja - daj, bre, ja joj, a ni onom  protivnom ne bi dao ni kornjace da cuvaju u terarirujumu!

6. Novembra samo odlucujete izmedju koja 2 idiota birate - nek`  vam je sa srecom.

Akobogda se mi ostali izvucemo iz tog vaseg izbora...

Link to comment
Share on other sites

@Kronostime vidim ja sta tebe buni. Tebe buni izbor u drzavi i izbor kandidata za partijskog predsednickog kandidata, sto se zove preliminarni izbori. 

Na tim preliminarnim izborima glasaju demokrate za demokratskog predstavnika, ne svi glasaci, a republikanci za republikanskog. Znaci, oni registrovani. Otprilike na te prliminarne izbore izadje izmedju 14 - 20 posto glasaca. I ne, ne mogu registrovani republikanci da glasaju za demokratskog prestavnika i obrnuto. Znaci, pravis dramu gde je nema. 

 

I sad u svim tim preliminarnim izborima imas dva ili tri kandidata koji najbolje stoje, izadje 14% glasaca i jedan pobedi sa 40% glasova od tih 14%. Znaci, bukvalno ga je sacica ljudi odabrala. Da li je najbolji kandidat, uh u 340 miliona ljudi sigurno uvek ima boljih, pametnijih, sposobnijih... ali eto, nisu se nasli tu ili mozda bolji nisu prodali dovoljno dobru pricu. To nikada necemo znati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kronostime said:

Poteze se Kamalin road to succes : ako mislis da je njen put ka politickom putu i uspehu iole moralan -daj  neke relevantne podatke za to!

Ovako ostaje njena dokumentovana karijera na drustvenim mrezama, sa svim njenim promiskuitetima i cestim promenama misljenja, za glasace u US, prvenstveno.

Na njima je  ko ce ih presdsavljati i biti njihov dostojni glas u svetu - kao i na ostalima van toga.

Koga boli uvce za misljenje nas sa obe strane Torlacke grede?

:default_coffee:

 

Zar ne misliš da malo smrdi što stalno pišeš o Kamalinom road to success i pitaš se šta je to (ne)moralno u vezi nje? Nekako preskačeš drugog kandidata čiji je moral daleko upitniji od njenog.

 

Zabole me s kim je Kamala bila u emotivno-seksualnom smislu. Ono što me interesuje je njena karijera, koja je prilično respektabilna, kao i činjenica da je narod kontinuirano bira da ga predstavlja i donosi određene odluke. 

 

Više poštujem nekog ko je otvoreno za Trampa nego ovo izokola pitam se pitam ali samo za jednu stranu. 

 

1 minute ago, Kronostime said:

Kao sto pitas za Vucica - da li je Kamala ono sto zele US biraci i ostatak sveta za nekoga ko ce imati, nominalno, sva ovlascenja kao POTUS?

Da li bi nekome kao Vucic ili Brnabicka, Vujovicka, Stasa.... dala ta ovlascenja nad vojskom?

Govorimo o onome da je dati  sponzorusi sifre za aktiviranje nuklearnog oruzja - daj, bre, ja joj, a ni onom  protivnom ne bi dao ni kornjace da cuvaju u terarirujumu!

 

Aha, došli smo do toga da se Kamala poredi sa Vučićem! Da ne spominjem ovu nebulozu kao da će Kamala čim uđe u Belu kuću da stisne dugme za nuklearno naoružanje lol

 

I naravno, sponzoruša. :classic_rolleyes:

Posle ovakvih komentara me niko neće ubediti kako nije problem što je žena, još obojene kože. Da je beli muškarac bolelo bi vas dupe s kim je bila u krevetu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

@Kronostime vidim ja sta tebe buni. Tebe buni izbor u drzavi i izbor kandidata za partijskog predsednickog kandidata, sto se zove preliminarni izbori. 

Na tim preliminarnim izborima glasaju demokrate za demokratskog predstavnika, ne svi glasaci, a republikanci za republikanskog. Znaci, oni registrovani. Otprilike na te prliminarne izbore izadje izmedju 14 - 20 posto glasaca. I ne, ne mogu registrovani republikanci da glasaju za demokratskog prestavnika i obrnuto. Znaci, pravis dramu gde je nema. 

 

I sad u svim tim preliminarnim izborima imas dva ili tri kandidata koji najbolje stoje, izadje 14% glasaca i jedan pobedi sa 40% glasova od tih 14%. Znaci, bukvalno ga je sacica ljudi odabrala. Da li je najbolji kandidat, uh u 340 miliona ljudi sigurno uvek ima boljih, pametnijih, sposobnijih... ali eto, nisu se nasli tu ili mozda bolji nisu prodali dovoljno dobru pricu. To nikada necemo znati. 

Ne buni me nista - Vi u US birate na izborima da li ce Kamala ili Trump biti sledeci glavnokomandujuci  US armije i nuklearnih snaga.

Izbor bilo koga od njih, kao nekoga ko je "najbolji  izbor" US demokratije sa pravom podize sumnju ostatka sveta u opravdanost istog, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Ne buni me nista - Vi u US birate na izborima da li ce Kamala ili Trump biti sledeci glavnokomandujuci  US armije i nuklearnih snaga.

Izbor bilo koga od njih, kao nekoga ko je "najbolji  izbor" US demokratije sa pravom podize sumnju ostatka sveta u opravdanost istog, zar ne?

 

Pa sigurno ne coveku koji kaze da vetrenjace ubijaju kitove

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Zar ne misliš da malo smrdi što stalno pišeš o Kamalinom road to success i pitaš se šta je to (ne)moralno u vezi nje? Nekako preskačeš drugog kandidata čiji je moral daleko upitniji od njenog.

 

Zabole me s kim je Kamala bila u emotivno-seksualnom smislu. Ono što me interesuje je njena karijera, koja je prilično respektabilna, kao i činjenica da je narod kontinuirano bira da ga predstavlja i donosi određene odluke. 

 

Više poštujem nekog ko je otvoreno za Trampa nego ovo izokola pitam se pitam ali samo za jednu stranu. 

 

 

Aha, došli smo do toga da se Kamala poredi sa Vučićem! Da ne spominjem ovu nebulozu kao da će Kamala čim uđe u Belu kuću da stisne dugme za nuklearno naoružanje lol

 

I naravno, sponzoruša. :classic_rolleyes:

Posle ovakvih komentara me niko neće ubediti kako nije problem što je žena, još obojene kože. Da je beli muškarac bolelo bi vas dupe s kim je bila u krevetu. 

Moral kandidata je, svakako, nesto upitno - samo Trump nikada nije lagao oko toga.

Sa druge strane, Kamala laze oko svojih politickih pocetaka, porekla, izjava i politickih ciljeva cim zine.

Na zalost, na internetu je zabelezeno gomila njenih izjava tokom godina i to ce se pojavljivati sve vise tokom kampanje - njene izjave , njen problem!

Just now, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa sigurno ne coveku koji kaze da vetrenjace ubijaju kitove

Problem su izjave druge strane i promenne misljenja iste  - jbg, covek se drzi istog misljenja....

:default_coffee:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Da, super si dao primer za sopstvenu konstataciju. Samo napred, glava - zid, uvek odlicno resenje 

Da li bi dala kontrolu nad nuklearnim oruzjem US Kamali ili Trumpu i zasto ne bi ikome od njih?

Da li mislis da mogu  da shvate odgovornost i rizike koju to donosi?

Ne pricam o aligatorima kao domacim zivotinjama, vec o realnoj opasnosti  od strane zemalja koje nisu naklonjene US i koje mogu da predju u BRICS politicki, ekonomski i vojno?

Kuba je tu dovoljno blizu, Meksiko, Venecuela, Brazil, Kolumbija... nije li to dosta "neprijateljskih" drzava?

Zasto?

Zato sto sve njih US administracija odjednom smatra neprijateljskim?

Srecno sa tim komsilukom narednih decenija -trebace vam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Da li bi dala kontrolu nad nuklearnim oruzjem US Kamali ili Trumpu i zasto ne bi ikome od njih?

Da li mislis da mogu  da shvate odgovornost i rizike koju to donosi?

Ne pricam o aligatorima kao domacim zivotinjama, vec o realnoj opasnosti  od strane zemalja koje nisu naklonjene US i koje mogu da predju u BRICS politicki, ekonomski i vojno?

Kuba je tu dovoljno blizu, Meksiko, Venecuela, Brazil, Kolumbija... nije li to dosta "neprijateljskih" drzava?

Zasto?

Zato sto sve njih US administracija odjednom smatra neprijateljskim?

Srecno sa tim komsilukom narednih decenija -trebace vam.

 

Odgovorila sam ti. Ali vidim, bitno je ostati dosledan pa makar bila i najveca budalastina koja postoji...  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Da li bi dala kontrolu nad nuklearnim oruzjem US Kamali ili Trumpu i zasto ne bi ikome od njih?

 

2 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Odgovorila sam ti. Ali vidim, bitno je ostati dosledan pa makar bila i najveca budalastina koja postoji...  

Pitanje nije budalastina- ko je, po tebi, od ovo  dvoje  sposoban da komanduje US armijom i nuklearnim snagama?

Kome bi, licno, poverila takvu odluku da, u tvoje ime, odlucuje o tome?

Jbg, ja to ne bi dao u ruke ni tebi, ni Angeliji,  ni Zoranu 59 (iako je najveci pacifista koga znam), moderatorima odavde pogotovo - zasrali bi to ionako, ...

Jbg, neke stvari su ipak van politickih opredeljenja i ostrascenosti - opstanak je ipak preci.

Link to comment
Share on other sites

Taylorov trenutak - kako se demokrati oslanjaju na pop u izbornoj kampanji

Dvije najveće američke pjevačice, Taylor Swift i Beyoncé, podržavaju Kamalu Harris. A Trump? Školski primjer kako funkcionira estradna politika.

 

Spoiler

Svi koji se još uvijek pitaju kakva je do detalja razrađena politička mašinerija mogu puno naučiti iz poruke koju je pjevačica objavila na Instagramu nedugo nakon debate Donalda Trumpa i Kamale Harris . Dakle, što to znači: objavljeno. Političari objavljuju. Objavite medije. Taylor Swift, koja samo na Instagramu ima 280 milijuna pratitelja, svoje poruke šalje izravno u svijet. Doslovno skoro kompletan.

Fenomen Swiftove temelji se ne samo na činjenici da se kao umjetnica obraća vrlo, vrlo širokoj publici - i stoga kao politička snaga ima utjecaj daleko izvan pojedinačnih sociotopa. Ona izvorno dolazi iz countryja – Nashville, akustične gitare, prašnjavi krajolici, refreni koji se šire horizontom, slama u spotovima. Ovaj svijet.

To je zadržala kao jezgru dok je nastavila širiti svoju glazbenu estetiku kako bi postala najveća pop zvijezda na svijetu danas. Time se uspostavlja njihova društvena moć. Da, moć.

 

Swift također doseže središte republikanaca

Kada Taylor Swift progovori, to ne dopire samo do urbane, urbane publike, koja se uglavnom nalazi na obalama SAD-a. Također doseže Srednji zapad, Rust Belt, države preleta. Republikansko srce. Zbog toga je Taylor Swift toliko opasna za Donalda Trumpa.

I zato se, nakon što se pokušao dodvoriti Swift ("vrlo talentirana", "neobično lijepa"), nedavno jako potrudio prikazati pjevačicu kao zabačenu predstavnicu elite koja nema dodira s tzv. običnim ljudima. .

Dakle, sada ovaj post. Swift je koristila sliku iz serije koja je nastala za njezinu naslovnicu "Osoba godine" za "Times". Ona u crnoj dolčeviti, drži mačku u naručju. Cijela stvar je inscenirana tako da jako podsjeća na kultni motiv “Mi to možemo!”, koji je bio namijenjen dizanju morala radnica tijekom Drugog svjetskog rata.

Preporuka Taylor Swift za izbore vjerojatno je ključni temelj u kampanji za predsjedničke izbore koja je još više pod utjecajem pop kulture od prethodnih. Pop je politička valuta u SAD-u. Sredstvo za emocionalno i estetsko pozicioniranje.

 

Ne samo otkako je stariji video Harris postao viralan u kojem ona pokazuje vinilne ploče koje je upravo kupila: "Let My Children Hear Music" Charlesa Mingusa, "Everybody Loves the Sunshine" Roya Ayersa i Gershwinovu jazz operu "Porgy" i Bess” u verziji Louisa Armstronga i Elle Fitzgerald. Odabir koji – s ovim kodovima pop kulture funkcionira – pokazuje napredan ukus. I tako je, u oštrom kontrastu s Trumpovom neukusnošću, zadovoljena čežnja za Obaminim godinama. Usluga glavnoj publici Demokrata.

 

Baš kao i posljednji veliki pop trenutak u predizbornoj kampanji do danas: prije nekoliko tjedana Beyoncé, druga najveća pjevačica nakon Swift, ali s jasnijim političkim stavom, objavila je svoju pjesmu “Freedom” za image filmove Kamale Harris. Sjajna himna samoosnaživanja, veliki bojni bubanj, siktanje orgulja, užarena želja za slobodom.

Pjesma je, kao što sada možete vidjeti, logičan nastavak duge tradicije američkih protestnih pjesama i pjesama slobode. Možete povući crtu od bluesa i vike robova do soul šokova Arethe Franklin, Otisa Reddinga ili Billa Withersa, grupe umjetnika poput Woodyja Guthriea ili Boba Dylana - kojom će uskoro dominirati bijelci - i konačno do Hipa hop.

 

Sa “Slobodom” demokrati oko Harrisa, s jedne strane, dodatno reinterpretiraju koncept slobode koji su tradicionalno koristili republikanci. Umjesto ekstremnog ekonomskog liberalizma i slobode nošenja oružja i vožnje velikih automobila, termin se u aktualnim spotovima pojavljuje kao, kako kažu, sloboda “ne samo da se snađeš, nego da se ponovno krene naprijed”. Kao "sloboda od oružanog nasilja", kao sloboda "donošenja odluka o vlastitom tijelu", koja se bavi pravima na pobačaj, o kojima se u SAD-u raspravlja s nepopustljivom oštrinom.

Međutim, pjesma ima i drugu razinu. Pojavila se na Beyoncéinom remek-djelu "Lemonade", na kojem je uvelike raspravljala o (pretpostavljenoj) nevjeri svog supruga Jay-Z-ja - i time se komercijalno emancipirala od njega. Cijeli album je veliko, masivno slikanje bitke za interese eksplicitno crnih žena, koje još uvijek trpe diskriminaciju na više razina u isto vrijeme.

 

Beyoncé za gradske stanovnike, Swift za bijelu srednju klasu

Činjenica da je Harrisov tim odabrao ovu pjesmu barem je blagi pokazatelj njihove vlastite neovisnosti o trenutnom predsjedniku – a time i hitno potreban znak njihove vlastite snage. Potpredsjednici su povijesno prolazili kroz iznimno teške trenutke u SAD-u. Oni su tako redovito nestajali u političkoj beznačajnosti da se u jednom trenutku razvila ova dosjetka: Čovjek je imao dva sina. Jedan je otišao na more, drugi je postao potpredsjednik Sjedinjenih Američkih Država. Ni za jednog od njih više se nije čulo.

Sve u svemu, ovo rezultira širokom pop strategijom: Beyoncé za urbano stanovništvo i crnce. Swift za bijelu srednju klasu. Kao i sve u vezi s njezinom objavom, nije slučajnost da je Swift izričito naglasila važnost Tima Walza, koji se desetljećima zalaže za “LGBTQ+ prava, IVF i pravo žene na vlastito tijelo”.

 

A koje pop zvijezde stoje iza Trumpa?

To bi otprilike bila situacija s demokratske strane. Za republikance je to malo složenije. Donald Trump uvijek je imao problema s pronalaženjem glazbe za svoje nastupe u kampanji i slikovnih videa. Nedavno je bend The White Stripes tužio bivšeg predsjednika jer je upotrijebio pjesmu “Seven Nation Army” protiv volje umjetnika.

Time su se pridružili nepotpunom popisu glazbenika koji su to učinili prije njih: Neil Young, Pharrell Williams, Rihanna, Aerosmith, Adele, Rolling Stones i Bruce Springsteen, kojima je Ronald Reagan prije 40 godina zabranio sviranje pjesme “Born u SAD-u”.

Borba je otišla toliko daleko da je organizacija Artist Rights Alliance u kolovozu 2020. objavila otvoreno pismo u kojem je 60 poznatih potpisnika zahtijevalo da političari, ako žele koristiti glazbu za svoje predizborne kampanje, moraju dobiti suglasnost autora.

Što ne znači da su stvari nužno loše s republikanskim pozicijama u popu – ili s čežnjom za pjesmama koje izražavaju te pozicije. Prošle je godine dosad potpuno nepoznati pjevač Oliver Anthony dospio na prvo mjesto američke Billboardove ljestvice s pjesmom “Rich Men North of Richmond”.

Komad je blistav primjer kako se ideja protestne pjesme promijenila posljednjih godina - od lijevog pogleda na državu i kapital (Bob Dylan, Woody Guthrie itd.), prema desnom- krilo otpora državnoj kontroli i socijalnoj politici.

I ovdje također postoji lirski vrlo izvanredan trik: "Ovi bogataši sjeverno od Richmonda", pjeva Anthony, "Gospod zna da svi oni samo žele imati potpunu kontrolu." Sjeverno od Richmonda je Washington, DC, sjedište američke vlade, i ako tamošnji bogataši žele "potpunu kontrolu", onda je to centralizirana glad za moći koja navodno razvlašćuje države i okruge i donosi odluke daleko od navodno stvarnih ljudi . Konzervativni mediji i influenceri tjednima su slavili Anthonyja kao hrabrog govornika istine.

 

GXK8VEyWAAAkxbV?format=png&name=small

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

Pitanje nije budalastina- ko je, po tebi, od ovo  dvoje  sposoban da komanduje US armijom i nuklearnim snagama?

 

Bitnije od toga je koga će uposliti oko sebe da im pomogne u tom komandovanju nuklearnim snagama. Za Kamalu možemo reći da će oko sebe imati profesionalne ljude, za Trampa ne možemo. I u tome je cela filozofija. 

 

Ne videh da te brine što Putin komanduje nekim naoružanjem po Rusiji? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da li je Kamala Harris najbolje sto US  moze da ponudi kao kontru Trumpu i zasto?

Imajuci u oibzir strukturu birackog tela, nista ne daje daje  neki argunent u tom pravcu, ali red je cuti i nek argumente u korist toga sta ona, zapravo, donosi US u odnosu na ono sto, kao deo dosadasnje administracije, nije vec uradila?

 

Just now, DameTime said:

 

Bitnije od toga je koga će uposliti oko sebe da im pomogne u tom komandovanju nuklearnim snagama. Za Kamalu možemo reći da će oko sebe imati profesionalne ljude, za Trampa ne možemo. I u tome je cela filozofija. 

 

Ne videh da te brine što Putin komanduje nekim naoružanjem po Rusiji? 

Filozofiju oko izbora saradnika niko od ponidjenih kanditata ne iznosi, tako da nam ostaje da ti verujemo na rec.

Da li im ti verujes?

Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2024 at 12:01 AM, Angelia said:


Pozvale su ga porodice tih vojnika. 

Ljudi koji poziraju sa njim su clanovi tih porodica. Votevets je progresivni PAC blisko povezan sa Dems. Tako da je jasno zasto se njima nista ne svidja sto ima veze sa Republikancima. Da li to znaci da se to ne svidja i svim ostalim veteranima koji nisu blisko povezani sa Dems? Naravno da ne.

Na zahtev porodica groblje je dozvolilo pristup medijima, i njegovom licnom fotografu.

 

To je njihovo pravo, da pozovu koga hoce.

Dobar primer kako kult funkcionise.

 

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DameTime said:

 

Bitnije od toga je koga će uposliti oko sebe da im pomogne u tom komandovanju nuklearnim snagama. Za Kamalu možemo reći da će oko sebe imati profesionalne ljude, za Trampa ne možemo. I u tome je cela filozofija. 

 

Ne videh da te brine što Putin komanduje nekim naoružanjem po Rusiji? 

 

Sto se tice Trampa i komandovanja, veliki broj visokih oficira koji je imao kontakt sa njim, je javno rekao da ne bi smeo da pridje beloj kuci vise. Toliko o njegovom komandovanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

 

Sto se tice Trampa i komandovanja, veliki broj visokih oficira koji je imao kontakt sa njim, je javno rekao da ne bi smeo da pridje beloj kuci vise. Toliko o njegovom komandovanju.

Sta kazu isti ti oficiri o kontaktu sa Bajdenom i njegovom podredjenom komandanticom?

Da li bi poslusali njihovo naredjenje ili bi kukali na "prigovor savesti"?

Oficiri slusaju naredbe kroz komandni lanac - nista vise, nista manje od toga.

Uverio si se u to 2012. na svojoj kozi kod onih poplava kad vas vojska vadila po Obrenovcu..

Vojska nije skalpel, vec je sekira i sece duboko i grubo kad se upotrebi.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Dobar primer kako kult funkcionise.

 

 

Nemam pojma o cemu pricas I kakav kult. Pozvale ga porodice. Njegov tim je pitao da dovede svog fotografa - dozvoljeno. Porodice su rekle da su pozvali I Kamalu I Bidena, ali da im oni nisu odgovorili. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

Nemam pojma o cemu pricas I kakav kult. Pozvale ga porodice. Njegov tim je pitao da dovede svog fotografa - dozvoljeno. Porodice su rekle da su pozvali I Kamalu I Bidena, ali da im oni nisu odgovorili. 

Dobro je, ziva si.

Vec sam se zabrinuo da te je onaj intervju bacio u depresiju. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dragan said:

Dobro je, ziva si.

Vec sam se zabrinuo da te je onaj intervju bacio u depresiju. 🙂

Ne, ali ako te bas interesuje putovala sam. Hvala na brizi, ustvari upravo cekam let za kuci koji je odlozen pa reko da vidim notifikacije. Nisam pratila vesti vec duze vreme.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

 

Pitanje nije budalastina- ko je, po tebi, od ovo  dvoje  sposoban da komanduje US armijom i nuklearnim snagama?

Kome bi, licno, poverila takvu odluku da, u tvoje ime, odlucuje o tome?

Jbg, ja to ne bi dao u ruke ni tebi, ni Angeliji,  ni Zoranu 59 (iako je najveci pacifista koga znam), moderatorima odavde pogotovo - zasrali bi to ionako, ...

Jbg, neke stvari su ipak van politickih opredeljenja i ostrascenosti - opstanak je ipak preci.

Nemoj tako ja mislim da bi bile dobro u mojim rukama 😀

Zezam se, naravno da ne, nemam pojma zasto bilo ko zeli taj posao.

Ali, na osnovu iskustva, deluje mi bolje u Trampovim rukama, barem znamo da ih nije zloupotrebio za 4 godine. Za Harris nemamo pojma, ko zna sta misli o tome, jer menja misljenje o temama zavisno od mesecevih mena. 

 

Iskreno receno, ja sam 2015te rekla da cemo malo da crvenimo zbog izbora predsednika, 2019te se to ponovilo, a ovaj put ako izaberemo Kamalu bice me I sramota kao zenu, da mi to bude prvi zenski predsednik. I Hilari bi bila bolja, kao zena predsednik, a nju cak ne mogu ni da smislim. Jednostavno ono sto vidim od Kamale je da je potpuno nesposobna.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...