Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

12 hours ago, Selina said:

 

Demokrate kazu da su to sve neki dalji rodjaci.

 

Sestra je demokrata 

https://people.com/tim-walz-sister-doesnt-recognize-people-in-viral-nebraska-walz-for-trump-photo-we-dont-know-them-8706820

 

-----------

 

 

Sta li ce njegov zadatak da bude? Sekretar finansija u prevodu, kako za dve godine izgubiti od 80+% vrednosti... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Sestra je demokrata 

https://people.com/tim-walz-sister-doesnt-recognize-people-in-viral-nebraska-walz-for-trump-photo-we-dont-know-them-8706820

 

-----------

 

 

Sta li ce njegov zadatak da bude? Sekretar finansija u prevodu, kako za dve godine izgubiti od 80+% vrednosti... 

 

 

 

 

Elon Trumpu - cash za kampanju

Trump Elonu - drzavna funkcija

 

Serdar i vojvoda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ters said:

 

I dalje privatna firma - u privatnom vlasnistvu tebe i drugih akcionara, samo je publicly traded. Tvoje dionice su ti davale potpuno pravo da glasas za direktore koji zaposljavaju one koji vode firmu. Niko ti nije branio da skupis 51% dionica ili se organizujes sa drugim dionicarima sa kojima zajedno imas 51% dionica i smijenite board ukoliko ne naprave izmjene koje bi dozvolile Trump-u da baljezga koliko hoce.

Nije isto. Publicly traded firme imaju drugu regulativu nego privatne firme, I druge odgovornosti. Znaci ovde si odvalio ko maxim po diviziji.

Ako svaki minority shareholder treba da kupi 51% onda cemu regulativa za publicly traded firme?  

 

Edit: jel moze u publicly traded firmi board da odluci da recimo uradi prodaju assets jer je kupac ponudio direktoru 100 mil sa strane? Ili ipak ima neku odgovornost?

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Receno je tako kao da je razmatrao i zatvaranje univerziteta, pa je evo nasao bolje rjesenje.

 

 

 

 

Američki univerziteti su stvarno postali leglo ekstremne levice. Od otvorenog anti-semitizma, do negiranja biologije i guranje trans agende, izbacivanja profesora i profesorki sa drugačijim mišljenjem, fizički pretnji studenata profesorima itd. Ova panela je dobra sumacija problema:

 

 

 

E sada, ako je Vance-ov predlog da se uradi isto ono što je Orban uradio u Mađarskoj, onda imam isto slično mišljenje ko i za onu taksu za unrealised gain. Samo što nisam video u onom videu koja je Baby postavila da se Vance zalaže za isto rešenje. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Angelia said:

Nije isto. Publicly traded firme imaju drugu regulativu nego privatne firme, I druge odgovornosti. Znaci ovde si odvalio ko maxim po diviziji.

Ako svaki minority shareholder treba da kupi 51% onda cemu regulativa za publicly traded firme?  

 

Edit: jel moze u publicly traded firmi board da odluci da recimo uradi prodaju assets jer je kupac ponudio direktoru 100 mil sa strane? Ili ipak ima neku odgovornost?

 

Moze ukoliko ima dozvolu dionicara, ukoliko uredno prijavi sav novac koji je isplacen i to bude uknjizeno u finansijske izvjestaje kompanije, i ukoliko je prodaja imovine uz 100 miliona isplate direktoru od kupca u najboljem interesu dionicara.

 

Bilo kako bilo, vlasnistvo nad firmom je u svakom slucaju privatno - dionice koje si platila svojim novcem su tvoje i nicije drugo, i ti na osnovu njih imas ucesce u dobiti i odlucivanju o poslovanju kompanije. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Darko said:

 

E sada, ako je Vance-ov predlog da se uradi isto ono što je Orban uradio u Mađarskoj, onda imam isto slično mišljenje ko i za onu taksu za unrealised gain. Samo što nisam video u onom videu koja je Baby postavila da se Vance zalaže za isto rešenje. 

 

Ti bas nisi u toku, jel?

JD je produzna ruka projekta 2025 i to je njihov program. 

Poceli su naveliko da se bore protiv levice tako sto stavljaju 10 zapovesti u ucionice koje treba da se ponavljaju, tako sto banuju knjige iz skola pa i Anu Frank, Stivena Kinga i pazi Sarlotinu mrzu jer je delo sotone, tako sto otpustaju ljude i stavljaju sumnjive i obskurne likove u skolske odbore cesto visoko religiozne... 

Jbg kada je rec o oruzju i trabunjanju onda iju ustav, a kada je rec o sekularnoj drzave, e onda voda u usi trnje u oci... plus da ne govorim da ljubav prema oruzju prevazilazi ljubav prema deci koja izginu po skolama. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Darko said:

Američki univerziteti su stvarno postali leglo ekstremne levice. Od otvorenog anti-semitizma, do negiranja biologije i guranje trans agende, izbacivanja profesora i profesorki sa drugačijim mišljenjem, fizički pretnji studenata profesorima itd. Ova panela je dobra sumacija problema:

 

 

 

E sada, ako je Vance-ov predlog da se uradi isto ono što je Orban uradio u Mađarskoj, onda imam isto slično mišljenje ko i za onu taksu za unrealised gain. Samo što nisam video u onom videu koja je Baby postavila da se Vance zalaže za isto rešenje. 

 

Leglo?

Harvard koji je najvise prozivan u skorije vrijeme ima 20,000 zaposlenih i 25,000 studenata. Na najvecem protestu tokom promocije diplomaca, walk out  je napravilo oko 1,000, ukljucujuci i one koji nisu povezani sa Harvardom. 

 

1000/45,000 - nekih 2% 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ters said:

 

Leglo?

Harvard koji je najvise prozivan u skorije vrijeme ima 20,000 zaposlenih i 25,000 studenata. Na najvecem protestu tokom promocije diplomaca, walk out  je napravilo oko 1,000, ukljucujuci i one koji nisu povezani sa Harvardom. 

 

1000/45,000 - nekih 2% 

 

Ma njih nervira i kada je samo jedan. Hoce slobodu govora, ali samo za sebe. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ti bas nisi u toku, jel?

JD je produzna ruka projekta 2025 i to je njihov program. 

Poceli su naveliko da se bore protiv levice tako sto stavljaju 10 zapovesti u ucionice koje treba da se ponavljaju, tako sto banuju knjige iz skola pa i Anu Frank, Stivena Kinga i pazi Sarlotinu mrzu jer je delo sotone, tako sto otpustaju ljude i stavljaju sumnjive i obskurne likove u skolske odbore cesto visoko religiozne... 

Jbg kada je rec o oruzju i trabunjanju onda iju ustav, a kada je rec o sekularnoj drzave, e onda voda u usi trnje u oci... plus da ne govorim da ljubav prema oruzju prevazilazi ljubav prema deci koja izginu po skolama. 

Malo poštovanja molim. Iako je tačno :classic_biggrin:

 

Slažem se sa ostalim delom, zato je dobar deo Republikanaca licemeran. Smeta im napad na nauku od levičara, ali im ne smeta napad na nauku od religije. O slobodi da se nosi oružje da ne pričam, Jim Jefferies je to najbolje opisao:

 

 

 

 

 

18 minutes ago, ters said:

 

Leglo?

Harvard koji je najvise prozivan u skorije vrijeme ima 20,000 zaposlenih i 25,000 studenata. Na najvecem protestu tokom promocije diplomaca, walk out  je napravilo oko 1,000, ukljucujuci i one koji nisu povezani sa Harvardom. 

 

1000/45,000 - nekih 2% 

Da. Isti Harvard koji je dobio 0 poena za akademsku slobodu. Na panelu koji sam postavio je i Dr Steven Pinker, best-selling author, dugogodišnji donator demokratske stranke, profesor na Harvardu i veliki anti-Trampovac. Kada ti on kaže da nešto nije u redu, treba poslušati. 

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darko said:

Nije valjda da si i ti presao u tabor "fake news, fake news !!!" ?!

 

Trump tried to explain how he plans to make childcare more affordable. It was a word salad

 

Meandering? Off-Script? Trump Insists His ‘Weave’ Is Oratorical Genius.

Former President Donald J. Trump’s speeches often wander from topic to topic. He insists there is an art to stitching them all together.

 

Poenta je da ti mogu naci masu njegovih odgovora, za koje ne bi mogao reci koje pitanje mu je postavljeno i da su mu govori cesto tako zbrkani da verovatno ni on sam ne zna o cemu prica, ali najtuznije je sto kultisti misle da je govorio nesto genijalno i pokusavaju da nadju smisao u besmislu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo jesu genijalni govori, pošto ga ne možeš uhvatiti ni za glavu ni za rep, ako uzmeš da kritikuješ neki deo uvek će moći da kaže "ne niste me razumeli, mislio sam nešto drugo".

 

U prvi mah sam shvatio da će olakšati troškove za decu tako što će u to preusmeriti prihode od đumruka, preko nekih subvencija ili tako nešto, ali se to nikako ne uklapa u opšte smanjenje državnih izdataka.

 

Dakle odgovor je da će podizanje đumruka doneti takvo ekonomsko blagostanje da će izdaci za decu svima postati mačji kašalj. 🥲

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Smrtokapa said:

Ovo jesu genijalni govori, pošto ga ne možeš uhvatiti ni za glavu ni za rep, ako uzmeš da kritikuješ neki deo uvek će moći da kaže "ne niste me razumeli, mislio sam nešto drugo".

 

U prvi mah sam shvatio da će olakšati troškove za decu tako što će u to preusmeriti prihode od đumruka, preko nekih subvencija ili tako nešto, ali se to nikako ne uklapa u opšte smanjenje državnih izdataka.

 

Dakle odgovor je da će podizanje đumruka doneti takvo ekonomsko blagostanje da će izdaci za decu svima postati mačji kašalj. 🥲

Upravo tako. Vec 10 godina vrti uvek iste fraze i njegov recnik se svodi na stotinjak reci, uz obavezno isticanje kako je on najnaj, a drugi su smece.

Logika za njegove kultiste.

DiWCueUVQAAj3XJ?format=jpg&name=900x900

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dragan said:

Nije valjda da si i ti presao u tabor "fake news, fake news !!!" ?!

Bilo je nedavno sličan upis za Trampa, isto postavljen bez linka i koji je bio fake. Na linku koji sam postavio nisam našao taj govor reč po reč, pa zato mi izgleda fake. Nisam u pravu?

 

EDIT: Promakao mi je tvoj link za independent, izgleda da jeste to izjavio :lol_2: Inače, pogledaj govor na linku koji sam postavio, mora da priznam da me je dobro nasmejao. 

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Bilo je nedavno sličan upis za Trampa, isto postavljen bez linka i koji je bio fake. Na linku koji sam postavio nisam našao taj govor reč po reč, pa zato mi izgleda fake. Nisam u pravu?

 

EDIT: Promakao mi je tvoj link za independent, izgleda da jeste to izjavio :lol_2: Inače, pogledaj govor na linku koji sam postavio, mora da priznam da me je dobro nasmejao. 

Sve ok. Treba naravno sve proveriti.

Problem je sto je stabilni uveo "fake news" kao magicni stapic kojim moze svaku kritiku i svaku cinjenicu da omalovazi,

a to koriste i njegovi sledbenici obilato.

To je zapravo moja najveca zamerka citavom tom ludilu oko njega - na stranu sto mi je kao osoba odvratan, a kao politicar nistavan - neprestani pokusaji u kojima i uspeva, da ponudi alternativne cinjenice tj. da stvori iluzorni svet u kome cinjenice ne igraju nikakvu ulogu, svako misljenje je podjednako vazno (a njegovo naravno najvaznije) i sve je u nekoj kognitivnoj magli (ili mocvari), a uz to igranje na kartu najnizih osecaja sledbenika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Bilo je nedavno sličan upis za Trampa, isto postavljen bez linka i koji je bio fake. Na linku koji sam postavio nisam našao taj govor reč po reč, pa zato mi izgleda fake. Nisam u pravu?

 

EDIT: Promakao mi je tvoj link za independent, izgleda da jeste to izjavio :lol_2: Inače, pogledaj govor na linku koji sam postavio, mora da priznam da me je dobro nasmejao. 

 

 

Evo ako bas moras da mu cujes glas 😄 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Razumljivo je to sto se nikako ili ne mnogo komentarise Putinova podrska Kamali. Zbog toga sto se ne veruje coveku koji laze. Ovde se i ne radi o podrsci vec o tome da Puki opusteno ismejava kandidate za Predsednika. Kako ismeva Kamalu isto tako se smeje i Trumpu koji je protivkandidat nekome kao sto je ona.

 

Mislim da je dajuci podrsku Kamali prvi put sebi dozvolio osmeh na svojoj balzamovanoj faci, jos to bezobrazno i podsmesljivo objasnjava da je Kamala toliko pozitivna i zarazno se smeje da je siguran da ce biti dobra prema Rusiji....

 

edit: (i prema bricsu i prema celom svetu u celini)

 

 

 

Edited by Mama_mia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Nije nas problem sto ce nivo okeana opasti za 400 godina, nego nuklearno zagrevanje 

 

Jos da je dodao ptice koje ubijaju vetrenjace koje izazivaju rak mozga i koje su uzrok umiranja kitova... pa da kompletira 

 

Spoiler

 

 

Eh te vetrenjace 🙁

16 hours ago, Smrtokapa said:

Ovo jesu genijalni govori, pošto ga ne možeš uhvatiti ni za glavu ni za rep, ako uzmeš da kritikuješ neki deo uvek će moći da kaže "ne niste me razumeli, mislio sam nešto drugo".

 

U prvi mah sam shvatio da će olakšati troškove za decu tako što će u to preusmeriti prihode od đumruka, preko nekih subvencija ili tako nešto, ali se to nikako ne uklapa u opšte smanjenje državnih izdataka.

 

Dakle odgovor je da će podizanje đumruka doneti takvo ekonomsko blagostanje da će izdaci za decu svima postati mačji kašalj. 🥲

 

Ja sam pomislila da ce Rubio i Ivanka da cuvaju decu kako je krenuo 😄 

 

I dalje ne odustaje od ideje da uvodjenje taksi na uvoz placaju druge drzave. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mama_mia said:

Puki opusteno ismejava kandidate za Predsednika. Kako ismeva Kamalu isto tako se smeje i Trumpu koji je protivkandidat nekome kao sto je ona.

 

Koja je to fora sa tepanjem Putinu? :ajme:

 

Enivej, na stranu Putin ali i Maoiste i naciste u USA treba ismevati.

USA je u žešćem, kanalu kad su de facto jedine 2 relevantne političke opcije duboko retardirane...ok, aj da budem politički korektan - sa posebnim potrebama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...