Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, MeanMachine said:

 

Tacno, Kenedi je samo u pocetku uzimao vise demokratama dok nije poceo mnogo da se pojavljuje pa su ovi skontali o cemu je rec a tad je postao interesatan pre svega antivakserima kojima Trump nije bio okej samo zbog toga. Pa je Kenedi je u kasnijim anketama ustvari uzimao glasove koji bi pre isli Trumpu nego Bajdenu tj sad Kamali.

 

Zato i pisem da ako Kenedi podrzi Trumpa, deo njegovih nece hteti da glasa za Trumpa ali deo hoce a od sest odlucujucih drzava tri su na ivici po aketama, u jednoj Trump ima tesno vodjstvo a u dve Kamala fino vodi.

 

Zato i kazem da bi Kenedi lako mogao Trumpu da pomogne da preokrene situaciju u tri odlucujuce drzave, i osigura mu pobedu u cetvrtoj a u dve mu omoguci da prica da je bila kradja jer ce se pribiliziti fino Kamali ali da je dobije ne moze tj morala bi jaka vecina Kenedijevih da glasa za Trumpa, Kamala vodi tipa 3.1% i 3.8% dok je Kenedi +4% u te dve drzave.

 

Kenedija niko ne uzima za ozbiljno, jedino ako za Trump Carny treba jos sidekick-a: Robert F. Kennedy Jr. says he left a dead bear in Central Park as a prank  - In the video, Kennedy recounts the story to actress Roseanne Barr. He says he was heading to a falconry excursion with friends when a woman driving ahead of him hit and killed the young bear with her vehicle. He says he put it in his own vehicle, intending to skin it and eat the meat, but the day got away from him.

 

To je pricao posle kad je vec bizzar level kod njega bio na 11.It’s the latest bizarre incident in Kennedy’s quixotic campaign that has divided his famous family and left Republicans and Democrats alike concerned about his potential impact on the presidential contest. Kennedy has acknowledged a parasite that lodged in his brain and died. He denied eating a dog after a friend shared a photo with Vanity Fair magazine showing Kennedy dramatically preparing to take a bite of a charred animal; Kennedy said it was a goat.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nonick said:

 

Kenedija niko ne uzima za ozbiljno, jedino ako za Trump Carny treba jos sidekick-a: Robert F. Kennedy Jr. says he left a dead bear in Central Park as a prank  - In the video, Kennedy recounts the story to actress Roseanne Barr. He says he was heading to a falconry excursion with friends when a woman driving ahead of him hit and killed the young bear with her vehicle. He says he put it in his own vehicle, intending to skin it and eat the meat, but the day got away from him.

 

To je pricao posle kad je vec bizzar level kod njega bio na 11.It’s the latest bizarre incident in Kennedy’s quixotic campaign that has divided his famous family and left Republicans and Democrats alike concerned about his potential impact on the presidential contest. Kennedy has acknowledged a parasite that lodged in his brain and died. He denied eating a dog after a friend shared a photo with Vanity Fair magazine showing Kennedy dramatically preparing to take a bite of a charred animal; Kennedy said it was a goat.

 

Ovo za psa/kozu nisam cula, sad pogledah sliku. Sta god da je, slika je vise nego odvratna. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Andjo, nebitno je, prica je skrenula u drugu stranu. Telefonski pozivi, mejlovi, poruke... sve se to koristi za spamovanje i uzimanje identiteta. Ali, veruj u sta god hoces. Ja dobijam samo poruke da im dam pare... 

Kako ce da mi uzmu identitet reklamom? Bukvalno nema nikakav link.

46 minutes ago, DJORDJE said:

Ja dobijam da sam dobio  na lutriji par miliona, da je Ted Cruz bankrot i treba mu pomoc, ponude za date sa onima od 25, itd...

Nije valjda da mislis kako DNC nudi $200 da bi glasala za njih.:roflmao:

U stvari, znam da ne mislis.

Iskreno receno ne dobijam takve poruke, niko mi ne trazi pare. Pricam direktno o sms porukama. To sto neki put u mailovima dobijem nigerijske princeze, to je drugo. Znaci bukvalno random reklame sa "Kamala radi to I to" Ili podrzite Kamalu, znaci sa obe strane. To sam sinoc random iskopirala dve koje su upravo stigle. Nigde nisam videla da DNC nudi $200 da glasas za njih, za to imaju 1.7 trilliona program. 

Iskreno iza svake stoji neki non-profit ili pac koliko ja vidim.

A vi me ubedjujete sada da su neki telemarketing I scam. Ako jesu, jako su neuspesni. Nema call to action, ne traze nista, samo me spamuju politickim porukama.

 

Nisam bila lenja pa sam pogledala da li je to uobicajen problem, I iznenadjenje...jeste:

 

 https://www.heymarket.com/blog/how-to-stop-political-texts/

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ovo za psa/kozu nisam cula, sad pogledah sliku. Sta god da je, slika je vise nego odvratna. 

 

to nije nista, ali da mrtvog mladog medveda ostavi u parku kao da da ga neko udario biciklom, to ja na nivou najboljih skec komedijasa ikada. 🙂 cuj, i toku neuspelog "falconry excursion".  hehehehe ( i svi su bili pijani kao letva)

 

edit: zao mi je medveda

Edited by nonick
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kenedi se povukao iz trke i pružio podršku Trampu.

 

Kenedi je u Feniksu rekao da je Demokratska partija "vodila kontinuirani pravni rat i protiv predsednika Trampa i protiv njega“, te "sprovela lažne predizbore“. On traži od sving država da uklone njegovo ime sa glasačkog listića jer ne želi da bude "spojler", a ostaće na glasačkom listiću u državama koje smatra "crvenim" ili "plavim".

 

To je prvi put da je neko iz porodice Kenedi, čije su generacije bili lideri Demokratske stranke, pružio podršku republikanskom kandidatu,

Edited by Nek grmi jako
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

RFK Jr.’s Family Doesn’t Want Him to Run. Even They May Not Know His Darkest Secrets.

 

After initially denouncing his candidacy last summer, most of the 105 Kennedy relatives —including Bobby’s eight siblings, the largest branch of the family—had hoped his campaign would collapse under the weight of his many bizarre claims and alliances with anti-vax cranks and Trumpworld figures like Steve Bannon and Tucker Carlson. Instead the family has played defense, going public only when Kennedy’s statements went so far out of bounds they had no choice, like when he suggested COVID was “ethnically targeted” to spare Jewish and Chinese people; or his claim that anti-vaxxers suffered worse oppression than Anne Frank (a statement sister Kerry called “sickening and destructive”)

Link to comment
Share on other sites

Obzirom na odluku Kenedija to otvara neke republikanske države koje su doa sada bile ispod 10% u korist njih da se okrenu jer on definitivno uzima njima veći broj glasova. No pitanje je šta će on smatrati swing državama, da li ove što idu tamo vamo ili sve gde je prednost jedne strane ispod 10-15%.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Obzirom na odluku Kenedija to otvara neke republikanske države koje su doa sada bile ispod 10% u korist njih da se okrenu jer on definitivno uzima njima veći broj glasova. No pitanje je šta će on smatrati swing državama, da li ove što idu tamo vamo ili sve gde je prednost jedne strane ispod 10-15%.

Mislim da je rekao 10 swing drzava. Interesatna taktika, I pitanje zasto? Zasto ne potpuno povlacenje?

Ovo sad @A sad da svrati da objasni analizu zasto bi ostao u blue i red states? Zasto se nije povukao u svim. Danas sam odslusala neku analizu da on ima dosta liberalnih hipi period glasaca koji su anti-establishment.

Dems racunaju da im levi mediji vode kampanju, dok drze Kamalu sto dalje od pitanja. Ali to je bitno samo za early voting. Debata je 10tog septembra. A videh negde da je Tramp uzeo Tulsi kao konsultanta za debatu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

 

Dems racunaju da im levi mediji vode kampanju, dok drze Kamalu sto dalje od pitanja. Ali to je bitno samo za early voting. Debata je 10tog septembra. A videh negde da je Tramp uzeo Tulsi kao konsultanta za debatu.

 

Joj... znci vise... 

 

Rekla je da ce intevjue davati posle convention. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Joj... znci vise... 

 

Rekla je da ce intevjue davati posle convention. 

Ne nije, to je laz, rekla je da ce zakazati "An" interview do kraja meseca. Zakazati jedan intervju do kraja meseca. Ne da ce davati intervjue, da ce zakazati jedan. Znaci direktno ponavljam njene reci, I njenog menadzera kampanje. Ona taj intervju moze da zakaze za kraj septembra. 

Znaci nemoj da izmisljamo.

Odbila je trecu (ili prakticno drugu) debatu sa Trampom, ali je istovremeno govorila kako Tramp nece debatu, iako je on javno trazio 3

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Ne nije, to je laz, rekla je da ce zakazati "A" interview do kraja meseca. Zakazati jedan intervju do kraja meseca. Ne da ce davati intervjue, da ce zakazati jedan. Znaci direktno ponavljam njene reci, I njenog menadzera kampanje. Ona taj intervju moze da zakaze za kraj septembra. 

Znaci nemoj da izmisljamo.

Odbila je trecu (ili prakticno drugu) debatu sa Trampom, ali je istovremeno govorila kako Tramp nece debatu, iako je on javno trazio 3

 

To nije laz, ja sam cula svojim usima. 

 

Andjo, ti i ja se dogovorimo da idemo u 10 oktobra u NY. Ti se naljutis i kazes neces. Ja ti kazem, ok, ja idem a ti ako hoces podji. Ti kaze, ne, ja hocu da idemo 7 i 13 oktobra. Ja kazem, ne pada mi na pamet ja idem po planu, a ti kako hoces. I ti na kraju kreces da cvilis kako sam ja party breaker jer necu da idem kad ti hoces. 

(evo, nacrtala sam ti da mozes da ukapiras)

 

Ja stvarno ne znam ljudi vise kakva vam je to logika, ozbiljnost, profesionalnost... To se tako frlja, bitno sta je Tramp rekao, nebitno sve ostalo... 

 

Inace, kakve veze ima sto ne daje intervjue, pa Tramp ih daje konstantno na svoju zelju, a nikada, ama ni na jedno pitanje nije odgovorio, pola sata prica sta mu se prica, kad ga vrate na pitanje onda se naduri i uvredi novinara... 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

To nije laz, ja sam cula svojim usima. 

Slusaj sta kaze:

 

11 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Andjo, ti i ja se dogovorimo da idemo u 10 oktobra u NY. Ti se naljutis i kazes neces. Ja ti kazem, ok, ja idem a ti ako hoces podji. Ti kaze, ne, ja hocu da idemo 7 i 13 oktobra. Ja kazem, ne pada mi na pamet ja idem po planu, a ti kako hoces. I ti na kraju kreces da cvilis kako sam ja party breaker jer necu da idem kad ti hoces. 

(evo, nacrtala sam ti da mozes da ukapiras)

 

Ja stvarno ne znam ljudi vise kakva vam je to logika, ozbiljnost, profesionalnost... To se tako frlja, bitno sta je Tramp rekao, nebitno sve ostalo... 

 

Inace, kakve veze ima sto ne daje intervjue, pa Tramp ih daje konstantno na svoju zelju, a nikada, ama ni na jedno pitanje nije odgovorio, pola sata prica sta mu se prica, kad ga vrate na pitanje onda se naduri i uvredi novinara... 

 

Zato sto je uobicajeno da kandidat koji je novi kandidat da sansu medijima da pitaju koja im je platforma, sta zastupaju, da se pokazu javnosti I predstave svoju platformu. Pre nje jedino je Biden vodio kampanju iz podruma, sad znamo zasto. Tramp drzi press conferences, daje intervjue. Da li on prica svoju pricu, to je na gledaocima I slusaocima da ocene. Ona odbija vec vise od mesec dana da odgovori na bilo sta. Izmedju ostalog kako I zasto je odlucila da promeni stavove. 

To je jedini ozbiljan pristup kampanji, zasto nece da izadje I govori o svojim stavovima, odgovara na pitanja, da pokaze ko je kao kandidat?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Slusaj sta kaze:

 

Zato sto je uobicajeno da kandidat koji je novi kandidat da sansu medijima da pitaju koja im je platforma, sta zastupaju, da se pokazu javnosti I predstave svoju platformu. Pre nje jedino je Biden vodio kampanju iz podruma, sad znamo zasto. Tramp drzi press conferences, daje intervjue. Da li on prica svoju pricu, to je na gledaocima I slusaocima da ocene. Ona odbija vec vise od mesec dana da odgovori na bilo sta. Izmedju ostalog kako I zasto je odlucila da promeni stavove. 

To je jedini ozbiljan pristup kampanji, zasto nece da izadje I govori o svojim stavovima, odgovara na pitanja, da pokaze ko je kao kandidat?

 

Svasta je nesto uobicajeno, ona radi kako joj kaze kampanja i dobro im ide

 

Tramp moze da drzi sta hoce, da je pametan kao sto nije ucutao bi, ali je zavisnik od mase i medija. 

 

Jos nesto sto ti ne mozes da shvatis. Sta god da ona radi dok je Tramp tu je nebitno, nece izgubiti ni jedan glas. Isto kao sto ni Tramp nije izgubio vecinu (neke pristojne ipak jeste) posle svih kriminalnih osuda. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Svasta je nesto uobicajeno, ona radi kako joj kaze kampanja i dobro im ide

 

Tramp moze da drzi sta hoce, da je pametan kao sto nije ucutao bi, ali je zavisnik od mase i medija. 

 

Jos nesto sto ti ne mozes da shvatis. Sta god da ona radi dok je Tramp tu je nebitno, nece izgubiti ni jedan glas. Isto kao sto ni Tramp nije izgubio vecinu (neke pristojne ipak jeste) posle svih kriminalnih osuda. 

Ok, ali da se slozimo, nije rekla da ce davati intervjue nakon konvencije, nego je rekla jedan intervju ce zakazati do kraja meseca. I odbila je debatu koju je on predlozio za 4ti septembar, jel mozes da potvrdis da je to tacno?

 

Znaci nemoj da mi pricas sta ko moze ili hoce, nego proste cinjenice.

 

Svako moze da ponudi interpretaciju, ali ona nije rekla nijednom da ce davati intervjue nakon konvencije, sto si ti izmislila. Nije prihvatila njegov predlog za debatu ranije. Ti kazes moze joj se, ok, prihvatam da joj se moze. Ali ona ovde insiniura da on nije hteo debatu, I odlaze do posle 10tog

Zasto?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Svasta je nesto uobicajeno, ona radi kako joj kaze kampanja i dobro im ide

 

Tramp moze da drzi sta hoce, da je pametan kao sto nije ucutao bi, ali je zavisnik od mase i medija. 

 

Jos nesto sto ti ne mozes da shvatis. Sta god da ona radi dok je Tramp tu je nebitno, nece izgubiti ni jedan glas. Isto kao sto ni Tramp nije izgubio vecinu (neke pristojne ipak jeste) posle svih kriminalnih osuda. 

Poenta Baby nije da li se njoj moze da vodi kampanju na ovaj nacin, da izbegava medije, I da ne odgovara na pitanja, moze joj se.

 

Ali ti si slagala kad si rekla da je ona rekla da ce davati intervjue nakon konvencije. To nema veze kako Trampovi intervjui izgledaju. On ipak drzi konferencije za medije, I intervjue.

 

Oni nece da je puste da prica sa medijima, kao sto su Bidena drzali u medijskoj tisini, jer su znali da ako ga puste da prica, da ce istina izaci. Isto vazi za Kqmalu, da je ona neko ko izgleda dobro na konferencijama za stampu, ili u intervjuu, sigurno bi je stavili do sada.

 

Ne stavljaju je, jer ce izgledati lose.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

 

Jos nesto sto ti ne mozes da shvatis. Sta god da ona radi dok je Tramp tu je nebitno, nece izgubiti ni jedan glas. Isto kao sto ni Tramp nije izgubio vecinu (neke pristojne ipak jeste) posle svih kriminalnih osuda. 

I ne moze jer je niko nije ni birao, ljudi su birali Bajdena, nju nisu zeleli za predsednicu nikada.

Ove lukave namestaljke samo su masina za unistavanje demokratije i ne samo u USA. Covek izlazi na izbore,

bira neku opciju, ali to sutra nema veze jer su lepi, mocni i bogati drugacije odlucili.

Tako je i u EU, pre pet godina su ljudi izlazili na EU izbore, birali neke svoje kandidate, a onda su Merkel i Makron

odlucili da ih boli polni organ  za 300 miliona ljudi i postaavili su slepicu von der Layen za seficu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

I ne moze jer je niko nije ni birao, ljudi su birali Bajdena, nju nisu zeleli za predsednicu nikada.

Ove lukave namestaljke samo su masina za unistavanje demokratije i ne samo u USA. Covek izlazi na izbore,

bira neku opciju, ali to sutra nema veze jer su lepi, mocni i bogati drugacije odlucili.

Tako je i u EU, pre pet godina su ljudi izlazili na EU izbore, birali neke svoje kandidate, a onda su Merkel i Makron

odlucili da ih boli polni organ  za 300 miliona ljudi i postaavili su slepicu von der Layen za seficu.

 

Nije ovo namestaljka jednostavno su verovali ili hteli da veruju da Bajden nije toliko lose, ustvari Trump je zajebao stvar sam sebi jer je insistirao da debate budu ranije i time doveo do odustajanja Bajdena.

 

VP i postoji zbog takvih situacija, pa narod je glasao za FDR ne za Trumana, glasao je za JFK a ne Dzonsona, glasao je za Niksona a ne za Forda.

 

Ovde je situacija ustvari cak i cistija, narod ako nece Kamalu to ce reci na izborima nego kad VP zameni presednika zbog bolesti, smrti, atentata ili kriminala.

 

E sad sto je povlacenje Bajdena napravilo kratak spoj kod Trumpovog tima koji je celu kampanju planirao prema Bajdenu nije namestaljka vec greska Trumpovog tima, isto ko i JD Vance. Da su ocekivali da ce biti tesno uzeli bi nekog popularnijeg koji donosi mizar (sigurnu pobedu u x drzavi).

 

Ako vec kazes namestaljka pa sta je to sto RFK sad naprasno odlucuje da podrzi Trumpa? Nekome bi to bila namestaljka. Ali nije to je politika. Ko i ovo iznad.

 

Dakle imace izbore i to je to. Trump sa podrskom RFK vraca sanse da pobedi. Pa mozemo reci da eto dve namestaljke su se ponistile 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MeanMachine said:

 

Nije ovo namestaljka jednostavno su verovali ili hteli da veruju da Bajden nije toliko lose, ustvari Trump je zajebao stvar sam sebi jer je insistirao da debate budu ranije i time doveo do odustajanja Bajdena.

 

 

Znam da nije namaestaljka nikakva, a i Kamali Haris nista ne zameram, zameram Partiji jer je sebe dovela u jako ruznu situaciju,

a znali su jos pre godinu dana kako stvari stoje sa Bajdenom.

 

Kenedi Junior je lud covek, pretpostavljam ne od juce, njega smatrati predstavnikom Demokrata malo je suludo.

Tramp mu je nestoi obecao, Demokrate verovatno nista i covek je otisao tamo gde je za njega to privlacnije.

Link to comment
Share on other sites

On 8/22/2024 at 8:28 PM, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

 

- I'm JD Vance. I'm running for vice president

- Ok

 

😂

 

 

Vidi kako to izgleda kod "Mene podseca na manijaka iz komsiluka...nasmejani cikica sa sekirom. Davitelj. Siluje po kucama".

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...