Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

19 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Zašto bi to radio kad je sposoban da obavlja dužnosti do kraja mandata?

tI si napisao ovako:

 

 

Pa izjašnjavanje za Bajdena samo po sebi u paketu nosi mogućnost da ga Haris zameni,

 

Ova zamena ima veze s mozgom samo ako predsednik umre, ubiju ga, mentalno oboli ili kako i sta vec, ali

nikako da potpredsednik bude nekako i automatski i kandidat za buduceg predsednika i to tako sto ce partija

ici na predizbore s jednim kandidcatoim, a onda mrtva ladna reci biracima da to nije bilo ok i da su sada ti glasovi

zapravo za drugu personu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Selina said:

tI si napisao ovako:

 

 

Pa izjašnjavanje za Bajdena samo po sebi u paketu nosi mogućnost da ga Haris zameni,

 

Ova zamena ima veze s mozgom samo ako predsednik umre, ubiju ga, mentalno oboli ili kako i sta vec, ali

nikako da potpredsednik bude nekako i automatski i kandidat za buduceg predsednika i to tako sto ce partija

ici na predizbore s jednim kandidcatoim, a onda mrtva ladna reci biracima da to nije bilo ok i da su sada ti glasovi

zapravo za drugu personu.

 

Pa da, nije nuzno da on umre ili da ostavku da bi njoj prepustio mesto, ali ako se desi onda se zna ko je predsednik do sledeceg izbora. 

 

Trust me, pricacemo o tome kad dodje vreme (nadam se da nece), ako pobedi Tramp nista bolje nece biti Izraelu. Samo moze da zakuva sa iranom, i napravi jos veci haos, a prvi u toj gunguli ce nadrljati najblizi... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, shonke said:

 

Izgleda kao da si prestao da čitaš poruke pa odgovaraš ofrlje.

 

Kako isti? Sa čim isti? 

 

Napoleon i Hitler napali pa izgubili a Zelenski napadnut pa pobedio/izbugio? Šta je isto sa čim?

Napoleon je usao u Moskvu i spalio je ali je i Car Aleksandar posle ujahao u Pariz.

Staljin, kakav god bio, a Ruzvelt i Cercil se nisu  gnusali njega na Jalti, - je prvi poslao vojsku u Berlin.

Zelenski? Jednom ce biti Yesterday news - kao i juznovijetnamski, kambodzanski i ostali lokalci onomad.

Pobeci ce u USA ili neku od prijateljskih zemallja i nastaviti posao.

Oni pod zemljom nemaju gde i niko ih ne pita  zbog toga sto im se ovi, sto ce u svakom slucaju preziveti, smeju zbog toga.

:default_coffee:

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Nek grmi jako said:

https://www.cbsnews.com/news/us-intercepts-russian-chinese-bombers-alaska/

 

Ovi se približavaju sve više i više.

 

Batalili balone, sad šalju avione. Dobro je što nisu ušli i dublje kad vide ko vodi zemlju.

 

edit

 

Kamala upravo uživo udara najjače po Hamasu. Bravo za @Mama_mia i njene pretpostavke oko reakcije Kamale Haris, odnosno da administracija ne može da deluje drugačije osim da stane na stranu Izraela i osudi Hamas kao teroriste. Što je Kamala sada i izrekla.

 

Veli, Izrael će dobiti pomoć kako bi bio bezbedan, SAD će delovati kako bi im pomogli. Samo da se što pre krene sa reči na dela, pa ako ne mogu da obuzdaju Iran, neka barem krenu od Huta. 

 

A malo je Haris ipak zakačila i Izrael... Ne mogu da stignem baš sve da uživo prenesem sa konfe za medije... Kaže da je mir moguć ako se Izrael što pre povuče...

 

Nije odgovarala na pitanja novinara.

 

Da si ti meni živ i zdrav te aktivnosti se rade još od 60-ih na njihovoj granici. Oni se praktično tamo graniče jer su im ostrva jedna do drugih i čim napustiš svoj vazdušni prostor ulećeš u zonu identifikacije onih drugih. SAD je tu zonu dobrano proširio posle terorističkog napada 11.09. tako da ona ide i na čak 1000 km daleko od njihove obale. Koliko vidim nisu narušili SAD prostor samo su ušli u zonu identifikacije što je nešto što se verovanto dešava svake nedelje ako ne i svakog dana. Evo ti primera iz Trampovog vremena :

 

https://edition.cnn.com/2017/04/21/politics/russian-bombers-tensions-trump/index.html

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Da li je borba protiv Trampa i slicnih dovoljno opravdanje da se predje iz demokratije u naslednu autokratiju?

 

 

Kronose, ne gledas fox ali si za dorucak garant jeo bunike 😄 

 

Niko osim mage se ne potresa oko ovog, a oni se potresaju zato sto im je jasno da vise nije starac protivnik kog su ocekivali da smazu za dorucak. 

 

Relax, evo malo maga zabave da se opustis:

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

u naslednu autokratiju

 

Ovo na šta se ti žališ su oligarhijske tendencije, nisu one baš tolika novina u SAD.

 

Dobra hiperbola svakako, čudi me da odjednom nisi zabrinut da će Bajden da uđe u simbiozu sa peščanim crvom iz Arizone i proglasi se za Božanskog Cara. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Napoleon je usao u Moskvu i spalio je ali je i Car Aleksandar posle ujahao u Pariz.

Staljin, kakav god bio, a Ruzvelt i Cercil se nisu  gnusali njega na Jalti, - je prvi poslao vojsku u Berlin.

Zelenski? Jednom ce biti Yesterday news - kao i juznovijetnamski, kambodzanski i ostali lokalci onomad.

Pobeci ce u USA ili neku od prijateljskih zemallja i nastaviti posao.

Oni pod zemljom nemaju gde i niko ih ne pita  zbog toga sto im se ovi, sto ce u svakom slucaju preziveti, smeju zbog toga.

:default_coffee:


Cestitam, ovo ni vodeci putaljski propagandisti ne bi bolje srocili. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kronostime said:

Da li je borba protiv Trampa i slicnih dovoljno opravdanje da se predje iz demokratije u naslednu autokratiju?

 

Da, to je ta čvrsta ruka Kamale Haris i Bajdena. Nemaju oni plan koji uključuje autokratske tendencije, već Tramp. 

 

Btw činjenica da su se republikanci toliko uzvrpoljili oko odstupanja Bajdena i njegove zamene Kamalom dovoljno govori o svemu. Napunili su gaće kolektivno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Kronose, ne gledas fox ali si za dorucak garant jeo bunike 😄 

 

Niko osim mage se ne potresa oko ovog, a oni se potresaju zato sto im je jasno da vise nije starac protivnik kog su ocekivali da smazu za dorucak. 

 

Relax, evo malo maga zabave da se opustis:

 

 

 

Bre, bunike na 200+o C se razlazu i nisu otrovne, ali muhare se ne razlazu i bile su glavni sastojak napitka za Berserkere kod Vikinga ...

Samo - napitak od gljiva je pio jedan ratnik i par sati kasnije su pili njegovu mokracu kad se procisti kroz bubrege i ostanu samo halucigenoni sastavi.

Da li Repsi veruju Bajdenovim bubrezima da postanu Berserkeri?

Jbg, nije lako...

:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:


Cestitam, ovo ni vodeci putaljski propagandisti ne bi bolje srocili. 

Ovi sa Zapada jedva cekaju taktiku koja bi to proenilla.

Eto ti sanse da udjes u istoriju medj` vojskovodje i budes legenda  ka` Suvorov, Zdanov ili Paton....

Javi kad uspes...

:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Bre, bunike na 200+o C se razlazu i nisu otrovne, ali muhare se ne razlazu i bile su glavni sastojak napitka za Berserkere kod Vikinga ...

Samo - napitak od gljiva je pio jedan ratnik i par sati kasnije su pili njegovu mokracu kad se procisti kroz bubrege i ostanu samo halucigenoni sastavi.

Da li Repsi veruju Bajdenovim bubrezima da postanu Berserkeri?

Jbg, nije lako...

:classic_biggrin:

 

 

Ne znam sta veruju, ali ako gledamo na kolicinu malih donatora (ljudi, ne korporacija), ona je oborila sve rekorde... pa bi se moglo reci da joj veruju. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ne znam sta veruju, ali ako gledamo na kolicinu malih donatora (ljudi, ne korporacija), ona je oborila sve rekorde... pa bi se moglo reci da joj veruju. 

I to menja sta?

Izbore koji su i prosli put bili pod sumnjom zbog komprotitacije?

Da li je vredno svo ovo survavanja ugleda  US toga?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

I to menja sta?

Izbore koji su i prosli put bili pod sumnjom zbog komprotitacije?

Da li je vredno svo ovo survavanja ugleda  US toga?

 

Ajd ovako, sve sto si danas napisao, u svako slovo si promasio. Posto da ti odgovorim nece imati svrhe, danas ti nudim kolacic ili maramicu, pa uzmi sta ce ti olaksati dan ❤️

 

mb_1001_strawberry_cupcake_vert-525eb343

 

WhoGivesACrap_Tissues6pack_FrontSingle.j

 

edit: rec

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ajd ovako, sve sto si danas napisao, u svako slovo si promasio. Posto da ti odgovorim nece imati svrhe, danas ti nudim kolacic ili maramicu, pa uzmi sta ce ti olaksati dan ❤️

 

mb_1001_strawberry_cupcake_vert-525eb343

 

WhoGivesACrap_Tissues6pack_FrontSingle.j

 

edit: rec

Hm, popodne spremam  gomboce sa sljivama i strudlu sa makom, pa `ajde na degustaciju.

Manje stresova nego na izborima u  US.

:classic_biggrin:

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Realnost u politici i stvarnom zivotu umesto zelja i predvidjanja?

:smiley33:

Ali ton, divljenje...

Ovo je poziv na zakon jačeg.

Sad sam videla jednu Kamalinu reklamu, dobro gađa, zakon, kriminalac, zakon, kriminalac, sa ubačenim tranpovim slikama na fleš, ali je reklama, ne znam da li je dozvoljeno, suviše crnačka.

Ograđujem se, nisam Amerikanka.

Uglavnom, on će pobediti, ljudima je preko glave svega, stalno potencira ekonomiju, ekonomskog tigra i porodične vrednosti :s_d:

Ona se fokusira na pravdu i prava.

(pitaću ovde, jel može neko da napravi smajli zavetnice, to bi bilo sjajno :classic_laugh:)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

 

Da si ti meni živ i zdrav te aktivnosti se rade još od 60-ih na njihovoj granici. Oni se praktično tamo graniče jer su im ostrva jedna do drugih i čim napustiš svoj vazdušni prostor ulećeš u zonu identifikacije onih drugih. SAD je tu zonu dobrano proširio posle terorističkog napada 11.09. tako da ona ide i na čak 1000 km daleko od njihove obale. Koliko vidim nisu narušili SAD prostor samo su ušli u zonu identifikacije što je nešto što se verovanto dešava svake nedelje ako ne i svakog dana. Evo ti primera iz Trampovog vremena :

 

https://edition.cnn.com/2017/04/21/politics/russian-bombers-tensions-trump/index.html

 

 

Hvala na lepim željama za zdravlje, što i vama želim. To znači osobama u mojim godinama, naročito na ovu vrućinu...

 

Da niste linkovali vest odranije, ne bih zaista znao da je to toliko učestala pojava i da se događa svaki dan da ruski i kineski avioni zajedno lete iznad Aljaske , jer jednostavno nema vesti o tome baš svaki dan.

 

Sad me jedino buni zašto je to vest ako je već svakodnevna pojava, po principu da više nije vest kad pas ujede čoveka, već je vest kad čovek ujede psa?! Možda zbog toga što su ih taj dan presreli, a ostalih dana ih ne presreću, ili je nešto drugo u pitanju, zaista iz ovog ugla ne mogu jasno da pretpostavim. 

 

Međutim, kao neko ko čita vaše upise najviše na topiku o Ukrajini, jer sam sto puta već pomenuo da se samo na tom mestu informišem jer ne verujem mejnstrim medijima i propagandistima niti jednu jedinu reč o ratu, ovi ruski i kineski avioni podsetili su me na našu skromnu prepisku od pre oko godinu dana, kada smo zajednički razmatrali da li postoji opasnost od Rusije i Kine u nekakvom vojnom savezu.

 

Tada sam tvrdio, a tvrdim to i sada kad njihovi avioni očigledno lete iznad Aljaske u zajednički dogovorenim misijama, da je guranje Rusije i Kine u čvrst  zagrljaj jedna od najvećih grešaka američke diplomatije u modernoj političkoj istoriji. I takve koordinisane zajedničke akcije, poput leta tih bombardera, daju mi zapravo šlagvort i da ustvrdim, po mom skromnom mišljenu, da je spoljnopolitička i strateška greška tog inteziteta i takve magnitude u stvari i najopasnija za neke buduće dane.

 

Čak sam se pozivao i na sada pokojnog, a tada još živog Kisindžera i njegovu čuvenu doktrinu po kojoj Amerika mora da razvrgne taj odnos još kad je u povoju, poput angažovanja u Kini koju je on tada uspešno otrgao iz zagrljaja sa Sovjetima, a ne da sebi pravi neprijatelje na dva fronta.

 

Pozvao sam se tada i na ser Vilijama Gledstouna, koji je u amanet britanskoj diplomatiji ostavio platformu povezivanja zapada i istoka uvek kada neko želi da naudi centru evropskog kontineta i nad njim ostvari dominaciju, kao i na to da je bolje biti u dobrim odnosima sa drugom silom kada dođe do teritorijalnih frikcija, nego čačkati mečku...

 

A podsetio sam i na čuveni intervju sa Bernardom Montgomerijem u magazinu Time, koga sam izvukao sa tavana sećanja, u kome na pitanje koja su njegova osnovna geopolitička načela, on odgovara: imam samo dva načela - nikad ne napasti Kinu; nikad ne napasti Rusiju.

 

I evo, došli smo do toga da oni sada lete zajedno, ruku pod ruku, sa sve bombarderima, u blizini obale Aljaske... A kad se pomene još i Iran, mnogi zakukaju: pa jel treba Amerika da ratuje sa Iranom u vreme kad joj zajednički prete Kinezi i Rusi...

 

I uopšte ne osuđujem te koji zakukaju. Naprotiv, potpuno se slažem sa takvim tonovima... Jer kaša je vrela i stvarno gadna.

 

Ovo podsećanje na našu skromnu prepisku jeste svakako i omaž tim vašim upisima o Ukrajini koje pratim, što znači da čitam i poštujem te vaše postove o stanju na frontu i da se sećam nekih od njih koji su se desili pre više od godinu dana, u vreme kada dobar deo ljudi pamti samo do preskinoć.

 

Pa, do skorog čitanja... Ne dozvolite, molim vas, da tema o Ukrajini posustane, barem zbog nas koji se samo na tom mestu informišemo o stanju stvari.

   

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

 

Hvala na lepim željama za zdravlje, što i vama želim. To znači osobama u mojim godinama, naročito na ovu vrućinu...

 

Da niste linkovali vest odranije, ne bih zaista znao da je to toliko učestala pojava i da se događa svaki dan da ruski i kineski avioni zajedno lete iznad Aljaske , jer jednostavno nema vesti o tome baš svaki dan.

 

Sad me jedino buni zašto je to vest ako je već svakodnevna pojava, po principu da više nije vest kad pas ujede čoveka, već je vest kad čovek ujede psa?! Možda zbog toga što su ih taj dan presreli, a ostalih dana ih ne presreću, ili je nešto drugo u pitanju, zaista iz ovog ugla ne mogu jasno da pretpostavim. 

 

Međutim, kao neko ko čita vaše upise najviše na topiku o Ukrajini, jer sam sto puta već pomenuo da se samo na tom mestu informišem jer ne verujem mejnstrim medijima i propagandistima niti jednu jedinu reč o ratu, ovi ruski i kineski avioni podsetili su me na našu skromnu prepisku od pre oko godinu dana, kada smo zajednički razmatrali da li postoji opasnost od Rusije i Kine u nekakvom vojnom savezu.

 

Tada sam tvrdio, a tvrdim to i sada kad njihovi avioni očigledno lete iznad Aljaske u zajednički dogovorenim misijama, da je guranje Rusije i Kine u čvrst  zagrljaj jedna od najvećih grešaka američke diplomatije u modernoj političkoj istoriji. I takve koordinisane zajedničke akcije, poput leta tih bombardera, daju mi zapravo šlagvort i da ustvrdim, po mom skromnom mišljenu, da je spoljnopolitička i strateška greška tog inteziteta i takve magnitude u stvari i najopasnija za neke buduće dane.

 

Čak sam se pozivao i na sada pokojnog, a tada još živog Kisindžera i njegovu čuvenu doktrinu po kojoj Amerika mora da razvrgne taj odnos još kad je u povoju, poput angažovanja u Kini koju je on tada uspešno otrgao iz zagrljaja sa Sovjetima, a ne da sebi pravi neprijatelje na dva fronta.

 

Pozvao sam se tada i na ser Vilijama Gledstouna, koji je u amanet britanskoj diplomatiji ostavio platformu povezivanja zapada i istoka uvek kada neko želi da naudi centru evropskog kontineta i nad njim ostvari dominaciju, kao i na čuveni intervju sa Bernardom Montgomerijem u magazinu Time, koga sam izvukao sa tavana sećanja, u kome na pitanje koja su njegova osnovna geopolitička načela, on odgovara: imam samo dva načela - nikad ne napasti Kinu; nikad ne napasti Rusiju.

 

I evo, došli smo do toga da oni sada lete zajedno, ruku pod ruku, sa sve bombarderima, u blizini obale Aljaske... A kad se pomene još i Iran, mnogi zakukaju: pa jel treba Amerika da ratuje sa Iranom u vreme kad joj zajednički prete Kinezi i Rusi...

 

I uopšte ne osuđujem te koji zakukaju. Naprotiv, potpuno se slažem sa takvim tonovima... Jer kaša je vrela i stvarno gadna.

 

Ovo podsećanje na našu skromnu prepisku jeste svakako i omaž tim vašim upisima o Ukrajini koje pratim, što znači da čitam i poštujem te vaše postove o stanju na frontu i da se sećam nekih od njih koji su se desili pre više od godinu dana, u vreme kada dobar deo ljudi pamti samo do preskinoć.

 

Pa, do skorog čitanja... Ne dozvolite, molim vas, da tema o Ukrajini posustane, barem zbog nas koji se samo na tom mestu informišemo o stanju stvari.

   

 

 

I kao što si mogao da vidiš još uvek nisu u nikakvom savezu niti Kina vojno pomaže Rusiju. Rusija odavno sarađuje sa Kinom i tu nikakvih promena nije bilo. Čak se može reći da je Kina više uzdržana nego što se očekivalo jer ne potpisuje ugovor za novi gasovod.

 

Što se tiče Kineskih aviona to je novina na tom sektoru, ali nije novina da imaju zajedničke vežbe, to čak i Srbija ima sa Rusijom. Presretanja se uvek rade ako se avion koji uđe u tu zonu a ne identifikuje se. U tom tekstu imaš upravo opise presretanja tokom 2017.godine tako da se to i tada dešavalo.

 

Kina i Rusija nikad neće biti saveznici jer nemaju iste interse. Upravo na ovim izborima Kina nema interes da Tramp pobedi a Rusija ima, jedan prost primer koliko su oni različiti. Sarađivaće tamo gde imaju iste interese ali nigde Kina nije ugrozila svoju poziciju da bi pomogla Rusiji niti će se obrnuto događati u budućnosti.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kinezi sigurno neće transparentno vojno pomagati Rusiju, jer bi to ugrozilo njihovu zvaničnu poziciju neutralnosti kojom se diče i mašu njome kad god potreba to nalaže, glumeći svetsku pravdu i zaštitinike svih obespravljenih i nemoćnih na kugli zemaljskoj. 

 

Opet, s druge strane, svi mi ovde jako dobro znamo koliko je Kina zaista neutralna kada je reč o Rusiji i kada se sublimiraju sastanci Sija i Putina, koji se zaključuju zajedničkim saopštenjima o nekakvom novom svetu, kao što to dobro znaju i naglašavaju skoro svi zapadni mediji te gomila analitičara koji te države posmatraju ne više samo kao pojedinačne pretnje, već kao - osovinu:

 

https://cepa.org/article/china-russia-axis-heralds-an-ominous-future/

https://news.sky.com/story/the-new-axis-powers-china-russia-iran-and-north-korea-are-forging-closer-ties-how-worried-should-we-be-13176969

https://asia.nikkei.com/Spotlight/Comment/China-Russia-Iran-North-Korea-axis-heightens-the-risk-of-WWIII

https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2024-06-25/us-may-have-to-fight-a-third-axis-of-china-russia-north-korea-iran

 

Pa ako sagledamo opštu sliku i ceo kontekst, kao i samo značenje termina "osovina", ne verujem da su svi ti ljudi neuki i da ne znaju o čemu govore... I da li nam treba uopšte nekakav ultimativni sporazum, koji bi se valjda zvao "Smrt Americi" ili tako nekako, da bismo shvatili da Kina i Rusija danas sviraju u klavir svetske politike mahom u tandemu, kao kad pijanisti sviraju u četiri ruke.

 

To ide do te mere da je tandem Si-Putin u narativima postao jednak tandemima Prle i Tihi, Miki i Šilja, Stanlio i Olio, Betmen i Robin, Tika Špic i Đoša...  Nerazdvojni u frazama, govornim običajima i političkoj artikulaciji današnjice...

 

Što se pak tiče naoružavanja, da li može bilo ko da se zakune da kontinegnt oružja i municije koji je iz Severne Koreje stigao u Rusiju nije i iz kineskih vojnih magacina?

 

A kad imaš takve "neutralce", saveznici na papiru ti i ne trebaju.

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

 

Što se pak tiče naoružavanja, da li može bilo ko da se zakune da kontinegnt oružja i municije koji je iz Severne Koreje stigao u Rusiju nije i iz kineskih vojnih magacina?

 

A kad imaš takve "neutralce", saveznici na papiru ti i ne trebaju.

 

Zna se relativno konkretno sta je Putin porucio u Severnoj Koreji, a placa to namirnicima.

 

A saveznici, ko saveznici, uvek fini demokrate, al izveceri u tajnosti prave planove za dekolonizaciju Rusije.

 

Map-of-Dissolution-of-Russia-e609e9f4d3b

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Nek grmi jako said:

 

Kamala upravo uživo udara najjače po Hamasu. Bravo za @Mama_mia i njene pretpostavke oko reakcije Kamale Haris, odnosno da administracija ne može da deluje drugačije osim da stane na stranu Izraela i osudi Hamas kao teroriste. Što je Kamala sada i izrekla.

Veli, Izrael će dobiti pomoć kako bi bio bezbedan, SAD će delovati kako bi im pomogli. Samo da se što pre krene sa reči na dela, pa ako ne mogu da obuzdaju Iran, neka barem krenu od Huta. 

 

A malo je Haris ipak zakačila i Izrael... Ne mogu da stignem baš sve da uživo prenesem sa konfe za medije... Kaže da je mir moguć ako se Izrael što pre povuče...

 

Nije odgovarala na pitanja novinara.

 

Nisam stigla na vreme, cula sam samo kad se odjavila i otisla bez odgovora novinarima, sto je posebna ipak ocekivana prica. Verovatno je onaj tekst procitala, to svakako nije rekla iz glave, spontano....Pa ona tek sada uci sta je Hamas, sta je antisem, sta je ME, ko je ko, gde su cije granice i slicno - iran/iraq....Ona trenutno uci u hodu, hvata beleske, ostro osudjuje antisemitizam, ali beleske kazu da po automatizmu odmah osudi i Islamofobiju....Dok joj `ispred vrata` farrbaju spomenike velicajuci hamas, pale zastavu sjedinjenih drzava a podizu svoju Lubenicu, zastavu drzave koje to nije....

 

Mislim da je Netanjahu bio zacudjen jer je Kamala pricala drugacije dok su razgovarali a drugacije kada je izasla pred predstavnike medija. Naravno da ce dok je nasamo da klima glavom i smeje se, a kada je izasla na svetlost pozornice, onda se zauzima za obe strane....kao sto rekoh `sva su mi deca podjednako draga`...

 

Ipak moram da je pohvalim, bori se, grabi, uci, smanjila je otvor za osmeh pa se vise ne vidi dole sve do slezine i cini mi se da zbog toga dobija vetar u jedra...Izgleda da su to primetile i Obame....Ipak i dalje je prate izuzetno glupe primedbe, jednostavno zena nije vicna ovakvom poslu iako, rekla bih vidno uziva u samoj sebi...

 

.Nemoguce je zaboraviti da je jednom prilikom misleci da je pronasla sjajno poredjenje, rekla da je moguce zvakati zvaku i koracati ulicom i to uporedila sa ilegalnim prelascima granice, jer navodno toliki je humanista da zeli da razume sta je te ilegalce nateralo da prelaze u USA....tako da kao sto vidis, moguce je zvakati i hodati....

 

toliko toga ima....ali ispada da je potpuno suludo pisati bilo sta sve dok nasi forumski drugari ne prestenu da `izlivaju litijum` tj da zagadjuju bas ovu temu nekim vantematskim sadrzajem koji ukljucuje razmenu recepata, staljine, careve, jahanje, zelenskog, hitlere i slicne potpuno zatrpavajuce, neznano cime izazvane stvari.....

Kao da zele da kazu da su zauzeli ovu temu kao podrsku teta Kamali koja i sama voli da se igra i cereka ili zvace zvaku dok istovremeno hoda. Tako isto dok zvace i seta kaze borice se protiv svega sto ne vole ali i sto vole mladi.

 

Svestranost je zakon pa kome se sta dopadne neka bira jer svega po malo ima kod Kamale. Od svega po malo, nije bas neka kvalifikacija za istancane politicke ukuse ali za one koji ni sami nisu u toku - Kamala je prava stvar.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kronostime said:

Pitanje je koliko US glasaca zeli "Svetu Kamalu" ako se zna njen medijski CV u kome ce se ponovo provuci uloga bivseg gradonacelnika SF u pocetku njene karijere, implikacije povodom njenih optuzbi kao DA i cele njene karijere....

U tradicionalnim US states bas i nece imati neku podrsku i odusevljenje....

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...