Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 

Kojima je, barem sada, antiglobalizam najbitnija tacka programa. Antiglobalizam je toliko cessto direktno ili indirektno isprepletan sa antisemitizmom da je potpuno neumesno na ovakav nacin braniti ove antifa teroristicke degenerike.

 

Vredi pogledati nevezano za ove incidente:

 

 

 

Tačno, antiglobalizam ali desničarski je toliko povezan sa antisemitizmom da to prosto nije slučajnost. Tu pre svega mislim na trumpovski, populistički i zaverološki ekstremizam.

Pa nije Alex Jones, ravnozemljaštvo, vlast elita otrgnuta od naroda, CIA- vatikanska zavera potekla od ANTIFA- e nego od ekstremnih desničara koji su sad neprijatelja pronašli u muslimanima (zbog migrantske krize i terorizma) ali vratiće se oni već svojim izvornim , anticionističkim korenima.

Mogao bih ja tebi da postavim snimke s kim se na Bliskom Istoku ratnički uvežbavaju “dobri ljudi” (by Trump).

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Baby said:

 

Da, crni Jevreji su vredjali sve redom, zar to ne spada u slobodu govora, kao sto se i sam taj glasnogovornik pozvao na istu?

 

Nisu ni klinci ostali duzni (imas video gde dobacuju belim devokama takodje, tj. divljaju), na kraju ovaj sa bubnjem nadrljao, jer je eto on jedan opkolio njih sto. 

Joooj Baby, zna se da njega niko nije opkolio nego je usao medju klince i uneo im se u lice, znaci oni nisu dirali nikoga.

To sto su dobacivali devojkama, mislim stvarno, sta ocekujes od tinejdzera. 

Pa onda jos napadnuti od medija, i raznih celebrity, gde su neki pozivali i na linch.

41 minutes ago, Anduril said:

 

Cak i demokratski socijalisti se bitno razlikuju od komunista. Komunizam (u smislu autoritarni socijalizam, staljinizam, neostaljinizam) je odgovoran za milionske zlocine dok su demokratski socijalisti odgovorni tacno za sta u poredjenju sa tim? Drugo, u ne znam dovoljno o AOC - gde se ona zapravo zalaze za nacionalizaciju citave ekonomije?

:classic_biggrin: Meni nekako sad deluje da se ti pravis blesav, ne prica se jos o nacionalizaciji, jbga to bi bilo stetno, ali se prica o mnogo cemu sto vodi komunizmu. Ili hoces da tvrdis da nije opste poznato da je Sanders u sustini komunista. Od napada na korporacije, do preraspodele kapitala, uvodjenje besplatnog healthcare za ilegalce, guranje sindikalizacije, promovisanje ogranicavanja slobode govora....

Gde to vodi?

Link to comment
Share on other sites

biggrin.png Meni nekako sad deluje da se ti pravis blesav, ne prica se jos o nacionalizaciji, jbga to bi bilo stetno, ali se prica o mnogo cemu sto vodi komunizmu. Ili hoces da tvrdis da nije opste poznato da je Sanders u sustini komunista. Od napada na korporacije, do preraspodele kapitala, uvodjenje besplatnog healthcare za ilegalce, guranje sindikalizacije, promovisanje ogranicavanja slobode govora.... Gde to vodi?

 

 

Gde to vodi? Vodi u društvo u kojem je zdravstvena zaštita garantovano pravo a ne privilegija. Vodi ka jakom sindikalizmu, ka regulisanoj poreskoj politici a ne onoj kojoj je i najvećim ekspertima teško da je proprate (uz obavezno neodazivanje Trumpa da prikaže svoje prihode i rashode), ka regulisanoj migrantskoj politici u kojoj će strogo poštovati zakon a ne da se neko iživljava na ljudima smeštenim po nekim logorima XXI veka i deci daje da piju vodu iz klozeta i, naravno, odgovornost za izgovoreno a ne da se svakakvom nacističkom šljamu pored tolikih jevrejskih žrtava dozvoljava da priziva novi Holokaust.

U krajnjoj liniji vodi ka “državi blagostanja” kakva su, recimo, skandinavska.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlomak:

 

Instead of spending so much time worrying about ways not to offend anyone, it would be nice if our colleges and universities actually worried about teaching our students. Since 1978, college tuition has gone up 1,125 percent - four times the rate of inflation, while actual time in the classroom by tenured professors teaching undergraduates has gone down.

While we’re at it, It would be nice if the staff at our colleges and universities focused on ways to teach our students objective American history, basic economics and financial literacy. It seems that too many of the left-wing college professors and administrators have led large numbers of our young people to believe that America is a land of inequality (if they even say America anymore), capitalism is unjust and their generation is getting a raw deal.

Ironically, the opposite is true. No generation in human history has ever experienced a world with more prosperity, more freedom, more leisure time, more access to information, higher literacy rates, better life expectancy, lower child mortality, less poverty, less disease, less hunger and less violent crime that the current generation.

It is part of the reason I am so excited to be the president-elect of Young America’s Foundation. We have the truth on our side. We just need to get it out to our young Americans.

But it will not be easy. Even though the words “America” and “American” were not included in the latest version of the Inclusive Communications Task Force document, the fact that they even made an earlier draft — and the reasoning behind it — should wake us all up to the tremendous bias (intentional or not) on our campuses.

The motto of our nation is E pluribus unum (Out of many, One). People still come from all over the world to seek the freedom and prosperity found only in America.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, melankolic said:

 


Gde to vodi? Vodi u društvo u kojem je zdravstvena zaštita garantovano pravo a ne privilegija. Vodi ka jakom sindikalizmu, ka regulisanoj poreskoj politici a ne onoj kojoj je i najvećim ekspertima teško da je proprate (uz obavezno neodazivanje Trumpa da prikaže svoje prihode i rashode), ka regulisanoj migrantskoj politici u kojoj će strogo poštovati zakon a ne da se neko iživljava na ljudima smeštenim po nekim logorima XXI veka i deci daje da piju vodu iz klozeta i, naravno, odgovornost za izgovoreno a ne da se svakakvom nacističkom šljamu pored tolikih jevrejskih žrtava dozvoljava da priziva novi Holokaus.
U krajnjoj liniji vodi ka “društvu blagostanja” kakva su, recimo, skandinavska.

 

:classic_blink: Mislis strogo postovati zakon da se u zemlju ne ulazi ilegalno?

Ovaj drugi bold, ne mogu da verujem da ponavljas takvu glupost.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

:classic_blink: Mislis strogo postovati zakon da se u zemlju ne ulazi ilegalno?

Ovaj drugi bold, ne mogu da verujem da ponavljas takvu glupost.

:roflmao:

Kad je meni prikacio NRA i borbu da svaki US gradjanin ima svoju pusku. Sve za course! 

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2019 at 3:29 AM, bohumilo said:

Ovo je naravno tacno. Poenta krive je da pokaze da podizanje poreza cesto vodi cak i smanjenju ukupnog prikupljenog poreza, sto je za neke ljude ponekad kontraintuvino, jer cesto naivno misle da ako zelis vise para u drzavnoj kasi - podigni poreze.

 

Pa AKO su sve takse na "sva ulaganja u povecanje produktivnosti" 0% onda ne uticu. Samo sto je to "sta je ulaganje u povecanje produktivnosti a sta nije" nije dobro definisano, tu ne postoji ostra granica, kako je kolega @ObiW iznad dobro primetio. Druga stvar, profiti i zarade nisu vazni samo zbog toga sto se mogu dalje uloziti u proizvodnju, nego imaju jos vazniju ulogu  kao mera vrednosti i dobrobiti koju neka firma ili neki covek doprinosi drugim ljudima, kao cena, kao kondenzovana informacija o tome sta se desava u nasem svetu i sta svaki pojedinac treba da radi i gde da ulaze da bi maksiomizovao socijalnu korist za drustvo, i da tu postoji velika rupa koju moze da upuni konkurencija (koja uvek pospesuje produktivnost).

 

Naravno da nisi dao odgovor kako je to smanjenje taksi uticalo na Amazonovu produktivnost, a to si tvrdio u prethodnom postu i ja sam samo trazio objasnjenje i korelaciju.

Sve ostalo je samo razvodnjavanje i "filozofiranje" jer i sam dobro znas da se finasijski uspeh kompanije ne gleda samo po konacnom profitu posle placanje taksi, vec kroz citav niz "subtotala" u finasijskom izvestaju. I to se dobro vidi bas u primeru Amazona koji je najvrednija kompanija (market value) na svetu a placa pa skoro nikakvu taksu jer "nema profita".

 

Sto se tice Kanade i analize iz tvog prethodnog posta, vidi se da je ukupan tax revenue manji za 0.1 mlrd iliti 100 mil, sto ce mo se valjda sloziti i nije neka razlika. Ostatak "analize" (one na engleskom koju si kvotovao) je bacanje prasine u oci, pogotovo objasnjenje kako to najbogatiji izbegavaju placanje visokih taksi, speciajlno objasnjenje da ce oni da manje rade da bi placali manje takse. To objasnjenje je vise nego urnebes, pa kad tako nesto procitam budem skeptican prema "analizatoru".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

 

Tačno, antiglobalizam ali desničarski je toliko povezan sa antisemitizmom da to prosto nije slučajnost. Tu pre svega mislim na trumpovski, populistički i zaverološki ekstremizam.

Pa nije Alex Jones, ravnozemljaštvo, vlast elita otrgnuta od naroda, CIA- vatikanska zavera potekla od ANTIFA- e nego od ekstremnih desničara koji su sad neprijatelja pronašli u muslimanima (zbog migrantske krize i terorizma) ali vratiće se oni već svojim izvornim , anticionističkim korenima.

Mogao bih ja tebi da postavim snimke s kim se na Bliskom Istoku ratnički uvežbavaju “dobri ljudi” (by Trump).

 

 Samo sto nista od ovoga ne znaci da antifa takodje na jasu na antiglobalistickoj, antikapitalistickoj prici u kojoj se zakukuljeno, zamumuljeno ali pre ili kasnije promoli ideja Jevreja i izraela kao velikih uzurparotra i eksloatatora. Od ovakvih antifa degenerika bi vi socijaldemokrate prvi trebali da se distancirate a ne da direktno ili indirektni smisljate izgovore za njihove teroristicke ispade.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

 


Samo da podsetim da je uz Kinika bohumilo bio onaj koji je nacional- socijalizam stavio u levi politički spektar zato što u imenu sadrže “socijalizam” i što su stavili državu iznad privatne svojine.

 

 

Samo toliko.  Mada bilo je tu i drugih stvari, ali sam nacin na koji su to oni uradili i sta sve uz to zagovarali i sprovodili  gotovo potpuno islkucuje da je rec o desnicarima koji su uvek zagovarali slobodu pojedinca,  individualizam i licni moral i odgovornost, drzavu kao pravni okvir za zastitu individue a ne drzavu kao instrument sprovodjenja nekih visih ciljeva kojima svaki pojedinacu  vecoj ili manjo meri treba da se podredi i sluzi. To sto su nacisti i fasisti levicari ne znaci da ih treba porediti sa socijaldemokratama i ostalim livicarima koji ne zagovaraju totalitarne ideologije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

 


Samo da podsetim da je uz Kinika bohumilo bio onaj koji je nacional- socijalizam stavio u levi politički spektar zato što u imenu sadrže “socijalizam” i što su stavili državu iznad privatne svojine.

 

 

 

ovo mislis na forum ili na ceo svet?

pa, po mojoj slobodnoj proceni - svet je tacno podeljen, polovina se slaze sa da jeste nesto levo u nacional socijalizmu,

ti i sam to kazes - da su stavili drzavu IZNAD SVEGA

 

a drugo i bandiera rossa je tu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Joooj Baby, zna se da njega niko nije opkolio nego je usao medju klince i uneo im se u lice, znaci oni nisu dirali nikoga.

To sto su dobacivali devojkama, mislim stvarno, sta ocekujes od tinejdzera

Pa onda jos napadnuti od medija, i raznih celebrity, gde su neki pozivali i na linch.

 

Sigurno ne da idu po gradovima da bi se pridruzivali protestima protiv abortusa... 

Link to comment
Share on other sites

blink.png Mislis strogo postovati zakon da se u zemlju ne ulazi ilegalno?

Ovaj drugi bold, ne mogu da verujem da ponavljas takvu glupost.

 

Ilegalni ulasci se neće sprečiti nikakvim zidovima jer koliko god da su oni sigurni, kriminalci koji sprovode ilegalce su kreativniji.

A prema onima kojima su već ušli se ne oduzimaju deca i vodi se računa o tome dok su u kampu da se sprovode sva zakonska prava.

Loša migratorna politika je ona koja migrante, meksičke pre svih, šalje da uzmu vize na koje se em dugo čeka, em se vraćaju u pakao iz kojeg su jedva ubegli. Prema tome to se rešava sa meksičkom i drugim vladama i ako treba i na licu mesta.

I znaš šta, bio bi red da prestaneš više da optužuješ ilegalne migrante da ti uzimaju pare koje idu za besplatno lečenje jer oni žive u takvim uslovima u kojima ti do kraja života nećeš ne samo živeti nego nećeš ni primetiti u tvom okruženju. Postoje određene konvencije koje svaka država mora da poštuje a tebi ako se ne sviđa pa ti uloži žalbu a ne po forumu da tretiraš to pitanje kao da je reč o krompirima a ne ljudima.

Link to comment
Share on other sites

 
 
ovo mislis na forum ili na ceo svet?
pa, po mojoj slobodnoj proceni - svet je tacno podeljen, polovina se slaze sa da jeste nesto levo u nacional socijalizmu,
ti i sam to kazes - da su stavili drzavu IZNAD SVEGA
 
a drugo i bandiera rossa je tu.


Lepo sam naglasio na koga se to na forumu odnosi.
To šta pola sveta misli je stvar tvoje procene. Gde su istraživanja na tu temu da vidim te silne milijarde koje misle da su nacisti ubijali levičare jer su im bilo konkurencija? Btw, Hugo Boss, VW i druge firme su dobro poslovale pod nacistima, a i mnogi krupni kapitalisti su sponzorisali Hitlera i kliku (posebno metalski sektor) tako da te priče prodaj nekom drugom.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, melankolic said:

 

Ilegalni ulasci se neće sprečiti nikakvim zidovima jer koliko god da su oni sigurni, kriminalci koji sprovode ilegalce su kreativniji.

A prema onima kojima su već ušli se ne oduzimaju deca i vodi se računa o tome dok su u kampu da se sprovode sva zakonska prava.

Loša migratorna politika je ona koja migrante, meksičke pre svih, šalje da uzmu vize na koje se em dugo čeka, em se vraćaju u pakao iz kojeg su jedva ubegli. Prema tome to se rešava sa meksičkom i drugim vladama i ako treba i na licu mesta.

I znaš šta, bio bi red da prestaneš više da optužuješ ilegalne migrante da ti uzimaju pare koje idu za besplatno lečenje jer oni žive u takvim uslovima u kojima ti do kraja života nećeš ne samo živeti nego nećeš ni primetiti u tvom okruženju. Postoje određene konvencije koje svaka država mora da poštuje a tebi ako se ne sviđa pa ti uloži žalbu a ne po forumu da tretiraš to pitanje kao da je reč o krompirima a ne ljudima.

Ja sam shockiran, kako ti podrzavas krsenje zakona, svaki put kad ti radnja odgovara. Jos malo pa ces i ubistva da postavis u sluzbu cilja. Sramota je da jednu tako plemenitu ideju(komunizam) koristis u svoj benefit. Strasno.

9 minutes ago, Baby said:

 

Sigurno ne da idu po gradovima da bi se pridruzivali protestima protiv abortusa... 

Zbog cega bi ti mladima oduzela pravo politickog angazovanja? Procitaj ponovo ovu tvoju recenicu i razumeces, koliko uzasno zvuci. Ovo ti je isto kao da si izjavila da homoseksualci treba da se drze svojih 4 zida i sve ce da bude u redu. Ovome se od tebe nisam nadao!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

 

Zbog cega bi ti mladima oduzela pravo politickog angazovanja? Procitaj ponovo ovu tvoju recenicu i razumeces, koliko uzasno zvuci. Ovo ti je isto kao da si izjavila da homoseksualci treba da se drze svojih 4 zida i sve ce da bude u redu. Ovome se od tebe nisam nadao!

 

Mrde, ti tako ucitavas i lupetas da je strano. 

 

Napisala sam da je NE BIH OCEKIVALA da dodju da protestvuju protiv abortusa, a ne da bih im ja ZABRANILA. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Mrde, ti tako ucitavas i lupetas da je strano. 

 

Napisala sam da je NE BIH OCEKIVALA da dodju da protestvuju protiv abortusa, a ne da bih im ja ZABRANILA. 

Znaci, neki mladi mogu da idu, ali ne da protestvuju protiv abortusa, vec da izjednace ilegalne imigrante sa legalnim. U sustini, koji red i zakon, samo ono sto nam se svidja. :lol_2:

 

Smesno razmisljanje.

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima da li se i u drugim doseljeničkim talasima u USA tražilo od migranata da imaju vize? Da li se od onih koji su bežali pred nacizmom tražilo da se vrate u Treći Rajh i druge zemlje pod njihovom vlašću da tamo traže vize za USA?
Ljudi koji beže od rata ili drugih opasnosti koje im direktno ugrožavaju život se ne tretiraju na isti način kao ekonomski migranti poput mrda i Angelije.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Baby said:

 

Sigurno ne da idu po gradovima da bi se pridruzivali protestima protiv abortusa... 

Katolicka skola, nema tu nista neocekivano.

20 minutes ago, melankolic said:

 

I znaš šta, bio bi red da prestaneš više da optužuješ ilegalne migrante da ti uzimaju pare koje idu za besplatno lečenje jer oni žive u takvim uslovima u kojima ti do kraja života nećeš ne samo živeti nego nećeš ni primetiti u tvom okruženju. 

Naravno da necu - ja sam u zemlju usla legalno.

 

1 minute ago, melankolic said:


Ljudi koji beže od rata ili drugih opasnosti koje im direktno ugrožavaju život se ne tretiraju na isti način kao ekonomski migranti poput mrda i Angelije.

Ovo samo ako zatvorimo oci i pravimo se da to nisu vise od 90% ekonomski emigranti, koji samo hoce da obidju sistem i zakone US.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

Mene zanima da li se i u drugim doseljeničkim talasima u USA tražilo od migranata da imaju vize? Da li se od onih koji su bežali pred nacizmom tražilo da se vrate u Treći Rajh i druge zemlje pod njihovom vlašću da tamo traže vize za USA?
Ljudi koji beže od rata ili drugih opasnosti koje im direktno ugrožavaju život se ne tretiraju na isti način kao ekonomski migranti poput mrda i Angelije.

Ne razumem, kako je moguce da si toliko neobavesten, a ovako zucno se boris za ilegalu. Nikada u US nije moglo da se udje bez odgovarajuce dokumentacije! S'razlikom, sto je u ovom talasu ovaj napad na US organizovan od strane, da upotrebim tvoju komunisticku terminologiju, unutrasnjeg neprijatelja! 

Zapanjujuce je koliko vi commies nista ne razumete, niti znate, a najbuzniji ste u ucionici!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mrd said:

Znaci, neki mladi mogu da idu, ali ne da protestvuju protiv abortusa, vec da izjednace ilegalne imigrante sa legalnim. U sustini, koji red i zakon, samo ono sto nam se svidja. :lol_2:

 

Smesno razmisljanje.

 

Mrde, mislim ne mozes gledati sve u nekim okvirima. Dolaze decaci (naglasak) iz neke katolicke skole da se bore za pravo na "zivot" protestvujuci protiv abortusa (sa sve maga kapama, pa ne znam da li to treba da se podrazumeva da je to politicka agenda onog koji je smislio akronim?!) pritom idu u musku katolicku skolu gde nema zena. Stvarno ne ocekujem da se politicki angazuju oko necega oko cega niti mogu imati izgradjen stav niti pojma imaju uopste ista. Oni imaju pravo na to, a moje pravo je da mi se ne svidja, jer mislim da je bedna politicka zloupotreba tih klinaca. I onda upadnu u klinc sa nekim drugim protestantima na istom prostoru i sve bi to bilo tresla se gora, rodio se mis da klinac nije smislio kako da doaka WP i ostalim "fake news" medijima tuzeci ih za stres (dok mu lice govori nesto sasvim drugo, video je dug skoro sat i po, moze se pogledati citava budalastina)... 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Mrde, mislim ne mozes gledati sve u nekim okvirima. Dolaze decaci (naglasak) iz neke katolicke skole da se bore za pravo na "zivot" protestvujuci protiv abortusa (sa sve maga kapama, pa ne znam da li to treba da se podrazumeva da je to politicka agenda onog koji je smislio akronim?!) pritom idu u musku katolicku skolu gde nema zena. Stvarno ne ocekujem da se politicki angazuju oko necega oko cega niti mogu imati izgradjen stav niti pojma imaju uopste ista. Oni imaju pravo na to, a moje pravo je da mi se ne svidja, jer mislim da je bedna politicka zloupotreba tih klinaca. I onda upadnu u klinc sa nekim drugim protestantima na istom prostoru i sve bi to bilo tresla se gora, rodio se mis da klinac nije smislio kako da doaka WP i ostalim "fake news" medijima tuzeci ih za stres (dok mu lice govori nesto sasvim drugo, video je dug skoro sat i po, moze se pogledati citava budalastina)... 

E pa pogledaj taj video jos jednom i reci mi ko je bio agresivan, klinac?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

E pa pogledaj taj video jos jednom i reci mi ko je bio agresivan, klinac?

 

Problem je sto niko nije bio agresivan fizicki, samo verbalo i ne znam zasto kada nemas sta pametno da kazes vrtis neki spin u krug. 

 

A ovo oko Antife... oni su samo rekcija na ostalo, malo opasna reakcija, ali i dalje reakcija. Nisu bili ni blizu terorista pre Trampa, jedva da su se i culi... pa sada leciti bolest a ne uzrok nije izlecenje, nego saniranje. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Problem je sto niko nije bio agresivan fizicki, samo verbalo i ne znam zasto kada nemas sta pametno da kazes vrtis neki spin u krug. 

 

A ovo oko Antife... oni su samo rekcija na ostalo, malo opasna reakcija, ali i dalje reakcija. Nisu bili ni blizu terorista pre Trampa, jedva da su se i culi... pa sada leciti bolest a ne uzrok nije izlecenje, nego saniranje. 

Sta BRE vrtim, vristis ovde kao ranjena zver, kako su deca napala nekoga, a kada ti se jasno stavi do znanja kakve "gluposti" pises, onda je to spin. Ti i Mel cete svasta reci, a verovatno i uraditi, kako bi se izborili za svoju stvar. Daj ne lupetaj sta je sada DT kriv zbog antife, odrasti, pises kao dete kome nisu dali zeljenu igracku, pa sad krivis sve redom. 

Pocni malo da razmisljas svojom glavom, a ne na bazi tudjeg opisivanja dogadjaja. :hammer:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

A ovo oko Antife... oni su samo rekcija na ostalo, malo opasna reakcija, ali i dalje reakcija. Nisu bili ni blizu terorista pre Trampa, jedva da su se i culi... pa sada leciti bolest a ne uzrok nije izlecenje, nego saniranje. 

Aha, oni su reakcija na Obaminu administraciju, ok Sure

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...