Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, Anduril said:

 

Koliko vidim, ovo sto on promovise je manje vise skandinavski model. Jel ti to tvrdis da u Norveskoj, Svedskoj ili Danskoj vladaju komunisti?

Sve su to relativno normalne stvari u vecem delu Evrope gde cesto svako (legalan nelegalan) ima health care, gde su sindikati mnogo jaci, gde se cesto placaju visi porezi, itd.

Dakle, o kakvom to komunizmu pricas? Poredis Skandinaviju sa SSSR-om? Gde to vodi? 

A jel mozes da mi kazes u kojoj od njih bogati placaju 2 ili 3X vise poreza od srednjeg staleza? 

Mislim da vidimo to kako se placaju visi porezi i kako funklcionise preraspodela kapitala kod njih.

 

Hocemo da pogledamo i kolika je nezaposlenost u Skandinavskim socijalnim rajevima u odnosu na US? 

 

I ti si jedan od advokata healthcare for all :classic_biggrin: a zamisli dokazano US ima najbolju medicinsku brigu. Kad bi birao da se lecis od neceg ozbiljno - pa da mozes da biras gde ces da se lecis, pitam se koliko bii Scandinavskih medicinskih centara bilo u tvojih top 10 (najverovatnije jedan) a koliko bi bilo US.

 

Pa zasto bi uopste US htela Skandinavski model? Da ne uzimamo u obzir uopste da je ekonomski neostvarivo, osim ako naravno nekog ne opljackas.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Donko Darkovski said:

 

 

On Baltimor and rats, neko je iskopao ovo baš kad se zakuvalo oko Baltimora.

Pa nasli su i Bernija koji je pre dve godine za Baltimor rekao da lici na zemlje treceg sveta, ali jbga samo je Tramp rasista kad kaze tako nesto.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angelia said:

A jel mozes da mi kazes u kojoj od njih bogati placaju 2 ili 3X vise poreza od srednjeg staleza? 

Mislim da vidimo to kako se placaju visi porezi i kako funklcionise preraspodela kapitala kod njih.

 

Hocemo da pogledamo i kolika je nezaposlenost u Skandinavskim socijalnim rajevima u odnosu na US? 

 

I ti si jedan od advokata healthcare for all :classic_biggrin: a zamisli dokazano US ima najbolju medicinsku brigu. Kad bi birao da se lecis od neceg ozbiljno - pa da mozes da biras gde ces da se lecis, pitam se koliko bii Scandinavskih medicinskih centara bilo u tvojih top 10 (najverovatnije jedan) a koliko bi bilo US.

 

Pa zasto bi uopste US htela Skandinavski model? Da ne uzimamo u obzir uopste da je ekonomski neostvarivo, osim ako naravno nekog ne opljackas.

 

pa poenta je da u tome da za razliku od zlih skandinavaca u tom vasem divljem sistemu ne mozes da biras, ako ne mozes platiti ima da crknes

Link to comment
Share on other sites

Just now, comandante said:

 

pa poenta je da u tome da za razliku od zlih skandinavaca u tom vasem divljem sistemu ne mozes da biras, ako ne mozes platiti ima da crknes

Kako ne mozes da biras? 

Ocemo opet te parole kako "ako ne mozes da platis ima da crknes"?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Pa eto razresili smo izvor tvoje recenice "ako ne mozes da platis mozes da crknes" - neznanje. 

 

pa daj objasni mi sta se desava sa beskucnikom koji nema ni centa i koji ima rak pluca i sa nekim ko ima viska novca i isto ima rak pluca, koja je razlika ili ima li razlike?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, comandante said:

 

pa ne mozes, u tom vasem raju mozes da crknes ako nemas za hebeni insulin a da ne govorimo o necemu ozbilnije

Ti u Americi nemas posao i novac samo ako bas neces da radis! Posla ima svuda , svako radi, prima platu i finansira samog sebe od svog rada ! A ne da mu drugi placa! 

Link to comment
Share on other sites

Ja zaista ne znam zasto moras tako bukvalisticki crno-belo da gledas na stvari .

 

Cuj ti znas da oni koji nemaju posao nece da rade :hammer:

 

I ti bas SVI i SVAKO .

 

Plus da svi zive od svog rada - HA ! Reci to milionima koji su na welfare .

Edited by James Delaney
dodatak
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darth Bane said:

Ti u Americi nemas posao i novac samo ako bas neces da radis! Posla ima svuda , svako radi, prima platu i finansira samog sebe od svog rada ! A ne da mu drugi placa! 

 

zvuci kao raj na zemlji, ima li svako i svoj harem?

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, comandante said:

 

pa daj objasni mi sta se desava sa beskucnikom koji nema ni centa i koji ima rak pluca i sa nekim ko ima viska novca i isto ima rak pluca, koja je razlika ili ima li razlike?

Vidi, beskucnici su populacija koja cesto i nije zainteresovana za lecenje, pa cak ni pomoc, ako pricamo o onima koji su stvarno beskucnici a ne koriste pomoc sklonista kao privremenu meru. U svakom slucaju, broj tih ljudi se svodi na promile. Oni koji su veterani definitivno mogu da se lece u VA klinikama. Deo tih ljudi imaju mentalne probleme. Posto ne mozes da ih prisilis na lecenje, najcesce napustaju programe lecenja.

Ali oni koji pristaju na lecenje imaju Medcaid i veliki broj humanitarnih organizacija koje pokrivaju njihovo lecenje. Ne placaju za lecenje. Iako ima onih koji su cak i zaposleni.

 

Onaj koji ima novca - placa prvo osiguranje, pa deo od njegovih doprinosa ide u Medcaid za one koji nemaju, a na kraju ako mu osiguranje ne pokriva sve troskove jos mora i da doplati.

 

Izabrao si pogresan primer. Opet zbog nepoznavanja US. 

U toj prici oko lecenja je u stvari najteze, pazi sad, srednjem stalezu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, comandante said:

 

pa poenta je da u tome da za razliku od zlih skandinavaca u tom vasem divljem sistemu ne mozes da biras, ako ne mozes platiti ima da crknes

Nije tacno, svako ko ima emergency mora da bude primljen na kliniku i ne smeju da ga transportuju u drugu kliniku. 

Ne razumem tu zelju da poentirate na necijoj patnji?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, comandante said:

 

pa daj objasni mi sta se desava sa beskucnikom koji nema ni centa i koji ima rak pluca i sa nekim ko ima viska novca i isto ima rak pluca, koja je razlika ili ima li razlike?

Ima razlike, samo bih te molio da definises termin beskucnik, posto ima mnogo varijanti ljudi koji zive na ulici, ako si na njih mislio!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

Vidi, beskucnici su populacija koja cesto i nije zainteresovana za lecenje, pa cak ni pomoc, ako pricamo o onima koji su stvarno beskucnici a ne koriste pomoc sklonista kao privremenu meru. U svakom slucaju, broj tih ljudi se svodi na promile. Oni koji su veterani definitivno mogu da se lece u VA klinikama. Deo tih ljudi imaju mentalne probleme. Posto ne mozes da ih prisilis na lecenje, najcesce napustaju programe lecenja.

Ali oni koji pristaju na lecenje imaju Medcaid i veliki broj humanitarnih organizacija koje pokrivaju njihovo lecenje. Ne placaju za lecenje. Iako ima onih koji su cak i zaposleni.

 

Onaj koji ima novca - placa prvo osiguranje, pa deo od njegovih doprinosa ide u Medcaid za one koji nemaju, a na kraju ako mu osiguranje ne pokriva sve troskove jos mora i da doplati.

 

Izabrao si pogresan primer. Opet zbog nepoznavanja US. 

U toj prici oko lecenja je u stvari najteze, pazi sad, srednjem stalezu.

 

pa dobro, ovo i ne zvuci tako lose. nego, pitam se, koja je razlika izmedju vas i bernijevih zlih skandinavaca?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, comandante said:

 

zvuci kao raj na zemlji, ima li svako i svoj harem?

Za harem nema ali poso ima! 

Sto kaze nas narod "za budalu uvek ima posla"!!!

Znam iz licnog iskustva , doduse ne u Amrici ali jednoj od 

zemalja sa slicniim sistemom - tvrdo kapitalistickim!

I znam da posla uvek ima - bukvalno nema poso samo onaj ko

bas nece da radi! Ali, bukvalno je tako! 

Verujte mi, na osnovu licnog iskustva pricam.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Nije tacno, svako ko ima emergency mora da bude primljen na kliniku i ne smeju da ga transportuju u drugu kliniku. 

 

 

:ajme:

 

 

3 minutes ago, mrd said:

 Ne razumem tu zelju da poentirate na necijoj patnji?

 

pa kad vi ne bi imali nehumani sistem koji imate i mi sadisti ne bi mogli da poentiramo i da uzivamo u tome

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, James Delaney said:

E pa ako je na osnovu licnog iskustva onda je to druga stvar .

 

Prihvatam to kao cinjenicu,posipam se pepelom i idem u cosak .

Kome pises?

Nemoj u cosak, jos nisam posuo zrnevlje kukuruza. :)

Edited by mrd
posu u posuo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, comandante said:

 

:ajme:

 

 

 

pa kad vi ne bi imali nehumani sistem koji imate i mi sadisti ne bi mogli da poentiramo i da uzivamo u tome

Drago mi je da uzivas u tudjoj bedi, zamisli da je tvoja!

too lame!

@

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...