Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

Nemam pojma sta si ovde probala da kazes, nisam sigurna ni da ti znas, ali nije odgovor na ono sto sam ja napisala.

U svakom slucaju, to nije sta je Sud rekao, ponavljas MSNBC propagandu. Sud je rekao da nizi sudovi nemogu da procesiuraju optuznice protiv predsednika kad deluje u svom oficijalnom kapacitetu kao predsednik. To pravo je ostavljeno Kongresu I Senatu, ako prekrsi svoje ingerencije (to je ono impeachment). To je oduvek bilo tako, samo su to potvrdili presudom po Ustavu. 

Bilo kakva druga presuda bi ugrozila pozicije u Ustavu, da postoje 3 grane vlasti. Ne samo to, nego bi neko mogao da tuzi Obamu za ubistvo americkog gradjanina, kriminalno.

 

Ja veoma dobro znam sta sam rekla. MSNBC mi ne treba da shvatim stvari. 

Link to comment
Share on other sites

Sad vidim da je samo dva puta u istoriji SAD nacionalni dug bio veći od GDP-a https://www.cfr.org/backgrounder/us-national-debt-dilemma

 

Tokom Drugog svetskog rata i danas, za vreme Bajdenove administracije... Koliko treba da budeš gori od svih ostalih administracija da bi dohvatio takvo užasno dostignuće?!

 

Pri tome, tokom aktuelne administracije snižen je kreditni rejting američkog duga tek drugi put u istoriji nacije, što najpreciznije pokazuje koliko je poverenje u one koji sada vode ekonomiju SAD. https://budget.house.gov/resources/staff-working-papers/us-debt-credit-rating-downgraded-only-second-time-in-nations-history

 

Bravo, majstori.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nek grmi jako said:

Sad vidim da je samo dva puta u istoriji SAD nacionalni dug bio veći od GDP-a.

 

Tokom Drugog svetskog rata i danas, za vreme Bajdenove administracije... Koliko treba da budeš gori od svih ostalih administracija da bi dohvatio takvo užasno dostignuće?!

 

Pri tome, tokom aktuelne administracije snižen je kreditni rejting američkog duga tek drugi put u istoriji nacije.

 

Bravo, majstori.

 

Da, apsolutno si u pravu 

 

FT_23.01.30_DebtLimit_1.png

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Njena izjava se odnosila na pola Trampovih biraca - problem je sto su se svi prepoznali... Nekada moras reci istinu, pa makar te kostala izbora.

Nema nista sto vecina glasaca u US mrzi nego da im elitisti govore da su budale. Nebitno na koga se odnosilo, ljudi to smatraju za nepostovanje gradjana. Ako si u pravu da je rekla istinu po cenu da izgubi izbore, pa ok izgubila, prihvati odgovornost. Ali ne, ona godinama kuka na neki Russian collusion. Pa ne moze da bude dostojanstvena I kaze istinu, a onda ne prihvati da je rezultat ocigledno dosao od tog elitizma. 

3 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ja veoma dobro znam sta sam rekla. MSNBC mi ne treba da shvatim stvari. 

Nikakve veze s mojim postom o S. Harrisu. Mislim drago mi je da barem ti znas sta si rekla, a I nezavisno od mog posta to sto si rekla je netacno. 

Link to comment
Share on other sites

Ovde hvale stabilnog kao najboljeg predsednika, pa sam pogledao izvesne parametre i ne nadjoh nista fascinantno.

 

Izgleda kao da su demokratski predsednici bolje poslovali.

8.2007. - 2009. velika bankovna kriza
3.2020. - 2022. covid pandemija

 

United States Unemployment Rate

 

 G.H.W.Bush (1989. - 1992.)
5.4 % --> 7.4 %

B.Clinton (1993. - 2000.)
7.3 % --> 3.9 %

G.W.Bush (2001. - 2008.)
4.2 % --> 7.3 %

B.Obama (2009. - 2016.)
7.8% --> 4.7 %

D.Trump (2017. - 2020.)
4.7 % --> 6.7 %

J.Biden (2021. - )
6.4 % --> 4.1 % (6.2024.)

 

Real GDP growth

 

G.H.W.Bush (1989. - 1992.)
3.7 - 1.9 - (-0.1) - 3.5

B.Clinton (1993. - 2000.)
2.8 - 4 - 2.7 - 3.8 - 4.4 - 4.5 - 4.8 - 4.1

G.W.Bush (2001. - 2008.)
1 - 1.7 - 2.8 - 3.9 - 3.5 - 2.8 - 2 - 0.1

B.Obama (2009. - 2016.)
(-2.6) - 2.7 - 1.5 - 2.3 - 1.8 - 2.3 - 2.7 - 1.7

D.Trump (2017. - 2020.)
2.2 - 2.9 - 2.3 - (-2.8)

J.Biden (2021. - )
5.9 - 2.1 - 2.1 - 2.7

 

U.S. National Debt by Year

 

 G.H.W.Bush (1989. - 1992.)
2.602 --> 4.065

B.Clinton (1993. - 2000.)
4.065 --> 5.674

G.W.Bush (2001. - 2008.)
5.674 - 10.025

B.Obama (2009. - 2016.)
10.025 --> 19.573

D.Trump (2017. - 2020.)
19.573 --> 27.748

J.Biden (2021. - )
27.748 - 34.915 (7.2024.)

 

Trump and Biden: The National Debt

- President Trump approved $8.4 trillion of new ten-year borrowing during his full term in office, or $4.8 trillion excluding the CARES Act and other COVID relief.

- President Biden, in his first three years and five months in office, approved $4.3 trillion of new ten-year borrowing, or $2.2 trillion excluding the American Rescue Plan.

- President Trump approved $8.8 trillion of gross new borrowing and $443 billion of deficit reduction during his full presidential term. 

- President Biden has so far approved $6.2 trillion of gross new borrowing and $1.9 trillion of deficit reduction.

 

U.S. Inflation Rate

 

H.W.Bush (1989. - 1992.)
4.8 - 5.4 - 4.2 - 3.0

B.Clinton (1993. - 2000.)
2.9 - 2.6 - 2.8 - 2.9 - 2.3 - 1.5 - 2.2 - 3.4

G.W.Bush (2001. - 2008.)
2.8 - 1.6 - 2.3 - 2.7 - 3.4 - 3.2 - 2.8 - 3.8

B.Obama (2009. - 2016.)
(-0.4) - 1.6 - 3.2 - 2.1 - 1.5 - 1.6 - 0.1 - 1.3

D.Trump (2017. - 2020.)
2.1 - 2.4 - 1.8 - 1.2

J.Biden (2021. - )
4.7 - 8 - 4.1 - 3.0 (6.2024.)

 

 


 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Sistem ti ne donosi pobedu, nego on pobedjuje u sistemu. Ovaj argument je stvarno dosadan jer pokazuje nerazumevanje. Ako igras shah igras po pravilima, ako imas shah-mat ne mozes da kazes ali druga strana bi pobedila da smo brojali koliko figura je pojeo. 

Da je sistem zahtevao da dobije popularne glasove, kampanje bi bile drugacije, ne bi isao u Milvoki I pensilvaniju, nego u Kaliforniju. A sistem je napravljen tako da ne daje prednost vecim drzavama, zato sto je US republika.

I ovde navodis razloge, zato sto su Dems 2015te odlucili da je on klovn I podigli mu rejting. Tako su I sada sa 50 optuznica, republikanci samo prate glasace. Imaju oni bolje, ali nisu mogli da ih proguraju. Dosta glasaca, I tu ulazi ona prica o kulturi, ne voli mesanje administracije previse, ako administracija nekog napada konstantno, oni donesu zakljucak da je to zato sto je opasnost za birokratiju. 

Ovde sada ne moraju ni toliko, znaju kako im je bilo ekonomski dok je Tramp bio u Beloj Kuci, I kako im je sada. A posto je on konstatno u medijima, zakljucak je ocigledan. 

 

Hilari je izgubila izbore, onog trenutka kad je rekla "deplorables". 

On pobeđuje u sistemu.

Kad ne pobedi, hoće da menja sistem :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

On pobeđuje u sistemu.

Kad ne pobedi, hoće da menja sistem :s_d:

Ne secam se da je hteo da menja sistem, on je smatrao da je pokraden, a nije hteo da zameni sistem elektora za nesto drugo. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Angelia said:

Ne secam se da je hteo da menja sistem, on je smatrao da je pokraden, a nije hteo da zameni sistem elektora za nesto drugo. 

 

Sta ces, valjda do krstenice...

 

Poricanje izbornih rezultata, postavljanje laznih elektora, odavanje sta pise u top secred dokumentima koje smestis u privatni wc, obecavanje pozicija samo podanicima, postavljanje sudija u izbornoj godini (koji posle donose ili ukidaju stetne zakone koji se ticu vecine gradjana), plus menjanje iz ustava da je predsednik ipak malo iznad zakona, obecavanje unistenja medijskih kuca, obecavanje ukidanje agencija poput fbi... 

 

On je znao da nije pokraden, targetirao je tvoju grupu da zamucujete vodu, sirite lazi i pravite haos sa sve crvenim kapama jer njemu haos ide i prilog. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

Pa mislim tranp je viralan 🫠

 

 

Opet, znam da neki put nesto sto nas se ne dotice, deluje smesno. Ali, covek je poginuo, dvojica u kriticnom stanju. Mozda malo vise stila u ismejavanju trampa. Publika definitivno to nije zasluzila.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, deez nuts. said:

Nikako nasi trampovi okultisti da kazu koju o planu za Ukrajinu dinamicnog Putinovog dvojca bez kormilara. 

 

Pa nema sta da se kaze, zna se, ali njima (nasim trampovcima) nije ni bitno sta ce biti sa Ukrajinom, to je bacanje para, oni su skoncentrisani sta ce biti sa Izraelom, a tu se dvojac slaze da mora da se zavrsi brzo... Samo sto meni nije jasno kako je dvojac to zamislio a da ne uzburka vodu (pesak) kod okolnih zemalja i da mirotvorac koji nije zapoceo ni jedan rat (akhm) ne zarati ovaj put, a to mu je valjda kao neki veliki plus. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Maharaja said:

Bajden zakačio kovid 😞 

 

Kako kovid utiče videli smo prethodnih godina, a u njegovim godinama uopšte nije naivno. Daj bobe da ne izgleda još gore kad se oporavi 😞 

Ja mislim da je to fake reziran od demokrata jer zele da ga nekako izbace iz igre, barem neko vreme dok ga ne ubede da sam

izadje iz igre koju su oni zapoceli a on se samo ufatio da igra kolo.

Koji se ziv covek danas uopste i testira na kovid.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa nema sta da se kaze, zna se, ali njima (nasim trampovcima) nije ni bitno sta ce biti sa Ukrajinom, to je bacanje para, oni su skoncentrisani sta ce biti sa Izraelom, a tu se dvojac slaze da mora da se zavrsi brzo... Samo sto meni nije jasno kako je dvojac to zamislio a da ne uzburka vodu (pesak) kod okolnih zemalja i da mirotvorac koji nije zapoceo ni jedan rat (akhm) ne zarati ovaj put, a to mu je valjda kao neki veliki plus. 

Drzao je Vens neku govoranciju u kojoj je objasnio kako ce i sta ce sa Izarelom.

Pokusace ( po njemu i uspeti) da zemlje u susedstvu naprave neki mirovni plan ( mada ratne i nemaju zvanicno),

ali je prvi uslov za to da se Hamas unisti.

 

Rat u Ukrajini mora da se zavrsi i to nezavisno od imena predsednika u Beloj kuci, uostalom to zele i sami Ukrajinci.

 

Inace su Repsi napravili predstavu, narocito Vens, kakve nema ni po pozoristima, ali americko glasacko telo to tako

voli.  Po Evropi bi tako nesto bilo nezamislivo. Vens izvodi na binu svoju majku i objasnjava da je ona sada clean.😀

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Opet, znam da neki put nesto sto nas se ne dotice, deluje smesno. Ali, covek je poginuo, dvojica u kriticnom stanju. Mozda malo vise stila u ismejavanju trampa. Publika definitivno to nije zasluzila.

Tog čoveka koji je poginuo sam videla i čula od talijanske premijerke Meloni jer je porelkom Talijan, a samo mi reci koliko puta su mediji u USA pomenuli njega, a koliko tranpa.

Što se pak tiče ismevanja dotičnog, da ne postavljam kakve ludosti i ruganja kače sami Amerikanci.

32 minutes ago, Selina said:

Ja mislim da je to fake reziran od demokrata jer zele da ga nekako izbace iz igre, barem neko vreme dok ga ne ubede da sam

izadje iz igre koju su oni zapoceli a on se samo ufatio da igra kolo.

Koji se ziv covek danas uopste i testira na kovid.

TZ?

Sestra mi se skoro testirala na kovid i porodica kod koje radi, svi su bili pozitivni, deda završio u bolnici.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Maharaja said:

Bajden zakačio kovid 😞 

 

Kako kovid utiče videli smo prethodnih godina, a u njegovim godinama uopšte nije naivno. Daj bobe da ne izgleda još gore kad se oporavi 😞 

Dok je privremeno nesposoban za rad menja ga Kamala?

:ajme:

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Helena said:

 

Sestra mi se skoro testirala na kovid i porodica kod koje radi, svi su bili pozitivni, deda završio u bolnici.

Fake je rezultat, ne i samo testiranje, a za to nije bilo potrebe kod tvoje sestre i dede.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...