Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Ovakvi naslovi mi ne idu baš u glavu:

 

Quote

CNN

 

At least one attendee was killed at the rally in Butler, Pennsylvania. The former president says he was shot in the right ear.

 

Quote

BBC

 

Donald Trump says he has been shot in the ear at a political rally,

 

Pa majku mu, valjda se iz videa jasno vidi da mu je metak okrznuo uvo, odmah se uhvatio za uvo posle hica. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darko said:

Ovakvi naslovi mi ne idu baš u glavu:

 

 

 

Pa majku mu, valjda se iz videa jasno vidi da mu je metak okrznuo uvo, odmah se uhvatio za uvo posle hica. 

Cuti, i to je napredak, ovo je sinoc dugo bio naslov cnn-a: "Secret Service rushes Trump off stage after he falls at rally"

 

Jbg, pao je, kao Bajden sto padne sa bicikla, moze svakom da se desi. Kakvi bednici. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, djole said:

Cuti, i to je napredak, ovo je sinoc dugo bio naslov cnn-a: "Secret Service rushes Trump off stage after he falls at rally"

 

Jbg, pao je, kao Bajden sto padne sa bicikla, moze svakom da se desi. Kakvi bednici. 

Video sam da neko share-ovao to na Fejsu ali mislio sam je fake news i pro-Trump propaganda. Sačekaj, jel to stvarno bio slučaj?!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

Video sam da neko share-ovao to na Fejsu ali mislio sam je fake news i pro-Trump propaganda. Sačekaj, jel to stvarno bio slučaj?!

Posto sam bio istog stava da je ipak previse da su toliko bedni, otisao sam na sajt da proverim pa i skrinsotovao. Uveliko je vec bilo jasno da se radi o pucnjavi. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djole said:

Posto sam bio istog stava da je ipak previse da su toliko bedni, otisao sam na sajt da proverim pa i skrinsotovao. Uveliko je vec bilo jasno da se radi o pucnjavi. 

Videh u međuvremenu, baš bedno i jadno ispalo. Kao da rade za Trampa sa ovakvim debilnim naslovima. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

Jbt ovaj novogovor, moram da guglam šta je TDS, i prvo što izađe je Tax Deduction at Source. Ali dobro, pronašao sam...

 

 

Zašto bi, evo ispašće da im ovo ide u prilog, tako da možeš očekivati da se naoružaju do ušiju (pun not intended) ako su do sada bili naoružani do zuba.

 

A i to sto kazes, sve je moguce.

 

Vest je da je pucao neki Thomas Matthew Crooks, 20 godina star, a onda su prilepili slike nekih mladica koji ocito nemaju veze sa njim, pa se jedan javio, predstavio tim imenom i rekao 'imate pogresnog momka' plus lepe navodnu registraciju za glasanje da je prijavljen za republikance. Ko zna sta je od toga svega tacno. 

 

Nego, malo sam gledala sad reakcije. Posle prvog soka gde su svi bili zblaznjeni i osudjivali, sada je vec sve obrnuto od kada su dvojica rekli da su ukazivali policiji i ss na tipa na krovu sa puskom, a niko nije reagovao. Sve vise su ubedjeni da je iscenirano (iako ne znam kako iscenirati da te neko pogodi u uvo, a ne u glavu, pogotovo onoliku) da bi izigravao zrtvu i pobrao glasove. 

 

Al ajd neka se slegne histerija i neka bar neko zvanicno da neku izjavu. 

 

1 hour ago, berti said:

Povev od 1840. godine pa zakljucno sa Kenedijem nijedan americki predednik izabran na nultu godinu nije docekao kraj mandata. Ili je umro ili je ubijen u atentatu. Na Regana izabranog 1980. je takodje pokusan atentat. Od 2000. je to prestalo, ali sa atentatima izgleda nije.

Ovo sto se desilo juce je bas lepa poruka celom svetu od perjanice demokratije. 

Ne svidja mi se Tramp, daj da ga ubijem...

Ko je to uradio, ko stoji iza toga... Neki novi Li Harvi...

 

Na Regana je pucao tip koji je hteo da fascinira Dzodi Foster. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

A i to sto kazes, sve je moguce.

 

Vest je da je pucao neki Thomas Matthew Crooks, 20 godina star, a onda su prilepili slike nekih mladica koji ocito nemaju veze sa njim, pa se jedan javio, predstavio tim imenom i rekao 'imate pogresnog momka' plus lepe navodnu registraciju za glasanje da je prijavljen za republikance. Ko zna sta je od toga svega tacno. 

 

Nego, malo sam gledala sad reakcije. Posle prvog soka gde su svi bili zblaznjeni i osudjivali, sada je vec sve obrnuto od kada su dvojica rekli da su ukazivali policiji i ss na tipa na krovu sa puskom, a niko nije reagovao. Sve vise su ubedjeni da je iscenirano (iako ne znam kako iscenirati da te neko pogodi u uvo, a ne u glavu, pogotovo onoliku) da bi izigravao zrtvu i pobrao glasove. 

 

Al ajd neka se slegne histerija i neka bar neko zvanicno da neku izjavu. 

 

 

Na Regana je pucao tip koji je hteo da fascinira Dzodi Foster. 

Nebitno, samo je fakat da tamo nesto nije bas u najboljem redu.

Videcemo da li je hteo i ovaj juce da fascinira takođe nekog.

Link to comment
Share on other sites

Iscenirano? Da je samo malo pomerio pušku Trumpa ne bi bilo.

 

I da je iscenirano šta je lazni atentator očekivao? Da će izaći živ?

 

Nema logike.

 

Po meni ili je propust službe ili su namerno znali za lika a pravili se blesavi u nadi da će ih rešiti problema.

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tramp je taj koji kopa rovove između "dve amerike". Bilo je samo pitanje vremena kada će neko ko je protiv Trampa a nije baš sav svoj da krene ovim putem. Nažalost ja mislim da ovo nije zadnji atentat na njega. Isuviše on polarizuje društvo da ljudima ne padaju ovakve stvari na pamet. Lep primer zašto to nikad ne treba raditi. Takođe može da se desi i obrnuto jer polarizacija utiče i na trampove redneke kojima bi moglo da padne na pamet da se "osvete demsima" što smo već videli na primeru Pola Pelozija.

 

Neko je pitao kako ovo može da donese glasove. Ne može da donese nekog ko nije ni razmišljao da glasa za Trampa ali ima ljudi koji su Republikanci ali shvataju da je Tramp budala i ne žele da glasaju za njih ovo može da ih filpne da ipak izađu i glasaju za njega. Takođe ima i razočaranih glasača Trampa kojima će ovo dati motiv da ponovo glasaju za njega. Ima još primera tako da ovo definitivivno ide u prilog njemu što se tiče glasova.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Sve vise su ubedjeni da je iscenirano (iako ne znam kako iscenirati da te neko pogodi u uvo, a ne u glavu, pogotovo onoliku) da bi izigravao zrtvu i pobrao glasove. 

 

Iscenarati stvari je lako. Recimo kad bi to radili, ne bi ga stvarno gadjali snajperom u uho. Več bi pucali sa lažnjacima, a ovamo mu prosuli krv oko vrata, kao pogodjen je. Pričan napamet naravno, ali ljudi koji se bave tim bi več smislili nešto dobro, da prodaju priču kako treba.

 

U ovom slučaju je upitan motiv za tako nešto. Ajde da je on u nekoj teškoj situaciji, pa mu treba ovako nešto da preokrene. Ali mu ne treba, pa se zato postavlja pitanje zašto bi tako nešto uopšte radili.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, MeanMachine said:

Iscenirano? Da je samo malo pomerio pušku Trumpa ne bi bilo.

 

I da je iscenirano šta je lazni atentator očekivao? Da će izaći živ?

 

Nema logike.

 

Po meni ili je propust službe ili su namerno znali za lika a pravili se blesavi u nadi da će ih rešiti problema.

Uzasan propust SS ( nije onaj Hitlerov nego security service), nikako nije namerno nego ni Mosad nije onaj isti

od pre dvadeset godina, a ocigledno ni ove americke sluzbe za sigurnost.

 

Biden bi morao pod hitno da razaluje sefa te sluzbe.

3 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Iscenarati stvari je lako. Recimo kad bi to radili, ne bi ga stvarno gadjali snajperom u uho.

I ne bi stvarno razneli glavu coveku iz publike i dvoje ljudi tesko ranilo.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Selina said:

Uzasan propust SS ( nije onaj Hitlerov nego security service), nikako nije namerno nego ni Mosad nije onaj isti

od pre dvadeset godina, a ocigledno ni ove americke sluzbe za sigurnost.

 

Biden bi morao pod hitno da razaluje sefa te sluzbe.

Koliko god da neka sluzba radi ili ne radi svoj posao, antentat na nekoga (sa smrtnon posledicon po antetatora) uopste nije tesko realizovati.

U suprotnom takve stvari se ne bi ni desavale.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Selina said:

I ne bi stvarno razneli glavu coveku iz publike i dvoje ljudi tesko ranilo.

 

Ma to mislim da bi, i to bez problema. Bole njih sve jajca (da oprostite na izrazu), za obične ljude i njihove živote. Još kad tako neko nastrada usput kao kolateralna šteta, priča ispada još realnija. A to je cilj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, MeanMachine said:

Iscenirano? Da je samo malo pomerio pušku Trumpa ne bi bilo.

 

I da je iscenirano šta je lazni atentator očekivao? Da će izaći živ?

 

Nema logike.

 

Po meni ili je propust službe ili su namerno znali za lika a pravili se blesavi u nadi da će ih rešiti problema.

 

Malo detaljnija analiza propusta SS (Secret Service)

 

:default_coffee:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, dzakala said:

Koliko god da neka sluzba radi ili ne radi svoj posao, antentat na nekoga (sa smrtnon posledicon po antetatora) uopste nije tesko realizovati.

U suprotnom takve stvari se ne bi ni desavale.

Pa i ne desavaju se bas cesto. Mi u Srbiji smo navikli da predsednika vlade moze neko i da ustreli, nismo se mnogo ni uzbudjivali

jer kako ti sada kazes to nije bas tesko za realizaciju.

Pri tome konkretno u Srbiji i nije bilo smrtnog ishoda za atentatora. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je taj tip sam delovao to je nemoguće sprečiti u SAD jer tamo svako može kupiti oružje a nema neke organizacije koja je poznata pa da bi recimo bio praćen. Kao kod onih ISIS napada, ako napadač spavač i nije bio aktivan na internetu ili u nekim organizacijama nema šanse da ga sprečite niti tu ima odgovornosti policije ili tajne službe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klotzen said:

Ako je taj tip sam delovao to je nemoguće sprečiti u SAD jer tamo svako može kupiti oružje a nema neke organizacije koja je poznata pa da bi recimo bio praćen. Kao kod onih ISIS napada, ako napadač spavač i nije bio aktivan na internetu ili u nekim organizacijama nema šanse da ga sprečite niti tu ima odgovornosti policije ili tajne službe.

Zakazala je ova sigurnosna sluzba i to je to. E sad, bice i filmovi snimani i teorije zavera ovekovecene u romanima

ko je i kako i zasto tu namerno dozvolio propuste.Taj je atentator bio u blizini na nekom ravnom, krovu, na susednom krovu

su bili snajperisti iz sigurnosne sluzbe, ali eto nisu videli, a radi se o jako malom mestu koje ima tri krova u blizini, svi su niski,

a izmedju su travnjaci.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Ako je taj tip sam delovao to je nemoguće sprečiti u SAD jer tamo svako može kupiti oružje a nema neke organizacije koja je poznata pa da bi recimo bio praćen. Kao kod onih ISIS napada, ako napadač spavač i nije bio aktivan na internetu ili u nekim organizacijama nema šanse da ga sprečite niti tu ima odgovornosti policije ili tajne službe.

Malcice im promakao lik koji se penje sa puskom na krov 200 metara od njih - mozda je isao u lov na divlje patke?

Daj bre - svuda u svetu bi ga smakli cim bi promolio glavu na krov.

Tome sluzi pokrivanje snajperima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...