Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

ako cujem da neka licnost koja je izuzetno glupa, nerafinisana i povrsna, deli moj nacin misljenja ( to se u zbilji ne desava vec je dato samo kao primer) pogledacu sta tacno nije u redu sa mnom...

 
Spoiler

2056c520-368d-4941-a230-116c3bc06011.jpg?width=765&height=402

 

ajme.gif

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Izuzetno glup potez. Umesto da ignorisu budalu i puste ga da politicki umre, oni mu daju vetar u ledja ovim bezveznim optuzbama iz kojih ce se lako izvuci, a sto je jos gore, izvucice se na tehnikalije. Jos veci razdor u drustvu, mrznja i provokacije......Razumeo bih ovaj potez da smo u izbornoj godini......ali sada to raditi.....potpuna budalastina. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Amigo said:

O kakvom krivicnom djelu se tu radi?

Platio seks? Dao pare da Melanija ne sazna? 

Sjetimo se Klintona i zavodjenja studentice u ovalnom kabinetu, ali da, to nije bio seks :s_w:

 

Nije to. To nikog ne zanima. Kako kazu radi se o prevarama. Sto me upste ne bi iznenadio.

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dzoni_m said:

Izuzetno glup potez. Umesto da ignorisu budalu i puste ga da politicki umre, oni mu daju vetar u ledja ovim bezveznim optuzbama iz kojih ce se lako izvuci, a sto je jos gore, izvucice se na tehnikalije. Jos veci razdor u drustvu, mrznja i provokacije......Razumeo bih ovaj potez da smo u izbornoj godini......ali sada to raditi.....potpuna budalastina. 

 

Glupi potezi su njihov zastitni simbol....zasto bi odjednom prekinuli trend...Npr. svojevremeno je Hillary imala takve ispade gluposti da sam bila ubedjena da radi za trumpa a ne za sebe :lol_2:

 

Ovaj potez, sto je ujedno i presedan da se predsednicki kandidat ili bivsi predsednik nadje pod optuznicom za kriminal je opet kao da rade za njega a ne protiv. Sada su se svi repsi udruzili na trumpovoj strani cak i rival desantis a demsi su dobili direktivu da ponavljaju samo jednu recenicu

to kad mediji pitaju oko aktuelne optuznice, oni da kazu Niko nije iznad zakona. To i govore kao papagaji.

 

ok je to. Ali zasto deluju tako glupavo i smuseno cak i kada je nesto sasvim ok? 

 

No, trump moze da se kandiduje i dalje, ako je to i kome za utehu. Demsi se uzdaju kako ce prosecan religiozan amerikanac da se zgrozi kriminalnom optuznicom i trump ce konacno pasti u zaborav kao prva i poslednja americka bruka -  da se zapuse oci usi i nos posebno zbog one izvanbracne afere....Demsi su za cistotu misli, reci i dela.

Link to comment
Share on other sites

Ja se samo nadam da medju “34 tacke optuznice” ima nesto za sta ce morati u tvorza. I da se konacno smiri ta MAGA struja.

Ali videli smo u ostalim situacijama kako oni “broje”, kako su dosli do 34 tacke, i to sto se zvanicno jos uvek ne zna za sta je optuzen, vec samo nagadjanje, mi deluje da je glavna stvar to sto je varao zenu i platio ovoj da cuti. Sve drugo je verovatno na klimavim nogama.

Iskreno bih voleo da se negde zeznuo u koracima i da za to postoje dokazi i uradio nesto protivzakonito za sta je zapreceno zatvorom.

Ako na kraju ispadne pojeo vuk magarca, ne valja. Za interne posledice toga u USA i prehebavanja izmedju se mnogo i ne brinem. Mene brine spoljna politika i to da se ne pocnu previse baviti prehebavanjima i ostave ostatak sveta na milost i nemilost raznoraznim Putinima, bratu Siju itd itd. Koji jedva cekaju.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Dzoni_m said:

glavna stvar to sto je varao zenu i platio ovoj da cuti

 

Otkad je to krivično delo? Po onome što se priča, tuže ga ne zato što ju je isplatio, već za to što je tu isplatu lažno zaveo u poslovne knjige pošto to nije uradio ličnim novcem, a moguće da ima još drugih stvari.

 

Quote

Manhattan District Attorney Bragg was known to be focusing on a felony charge of falsifying business records. That charge carries a maximum prison sentence of four years.

https://www.nbcnews.com/politics/donald-trump/manhattan-grand-jury-voted-whether-indict-trump-rcna73588

 

JOHN MILLER, CNN CHIEF LAW ENFORCEMENT AND INTELLIGENCE ANALYST:

Quote

And I am told by my sources that this is 34 counts of falsification of business records, which is probably a lot of charges involving each document, each thing that was submitted as a separate count in a couple of matters.

https://transcripts.cnn.com/show/ebo/date/2023-03-30/segment/01

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dzoni_m said:

mi deluje da je glavna stvar to sto je varao zenu i platio ovoj da cuti. Sve drugo je verovatno na klimavim nogama.
 

 

Jeste glavna stvar koja je pokrenula istragu. Tramp je platio Koena 420k iz T. organizacije da nadoknadi troskove vezane za izbore (po taksenim papirima). Koen je ustvari njegov kamen spoticanja, a Koen je bio zbog toga u zatvoru. 

 

Spoiler

In May, Trump’s attorneys filed disclosures with the Office of Government Ethics reporting that Cohen had incurred expenses of between $100,001 and $250,000 in 2016 just before the election, and that Trump fully reimbursed Cohen in 2017.
But the prosecutor in the Cohen investigation said Tuesday that Cohen “sought reimbursement for that money by submitting invoices to the candidate’s company, which were untrue and false. They indicated that the reimbursement was for services rendered for the year 2017, when in fact the invoices were a sham.”

 

12 minutes ago, Dzoni_m said:


Ako na kraju ispadne pojeo vuk magarca, ne valja. Za interne posledice toga u USA i prehebavanja izmedju se mnogo i ne brinem. Mene brine spoljna politika i to da se ne pocnu previse baviti prehebavanjima i ostave ostatak sveta na milost i nemilost raznoraznim Putinima, bratu Siju itd itd. Koji jedva cekaju.
 

 

 

Jos nisu objavili koje su to tacke po osnovu kojih je tuzba, ali trampisti znaju da je 100% nevin, dok politicari ovo zovu politickim napadom, a politicki se mesaju u rad sudstva tvrdeci da je nevin i da ga nece isporuciti sudu. Bice cirkus svakako. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dzoni_m said:

Ja se samo nadam da medju “34 tacke optuznice” ima nesto za sta ce morati u tvorza. I da se konacno smiri ta MAGA struja.

Ali videli smo u ostalim situacijama kako oni “broje”, kako su dosli do 34 tacke, i to sto se zvanicno jos uvek ne zna za sta je optuzen, vec samo nagadjanje, mi deluje da je glavna stvar to sto je varao zenu i platio ovoj da cuti. Sve drugo je verovatno na klimavim nogama.

Iskreno bih voleo da se negde zeznuo u koracima i da za to postoje dokazi i uradio nesto protivzakonito za sta je zapreceno zatvorom.

Ako na kraju ispadne pojeo vuk magarca, ne valja. Za interne posledice toga u USA i prehebavanja izmedju se mnogo i ne brinem. Mene brine spoljna politika i to da se ne pocnu previse baviti prehebavanjima i ostave ostatak sveta na milost i nemilost raznoraznim Putinima, bratu Siju itd itd. Koji jedva cekaju.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

samo polako. Ovo nije nista u proredjenju sta ga potencijlano ceka.

 

Goergia - Racketeering (samo od jednih ali najstrogih kazni koje moze da dobije - mozda gore nego svi ostali ukupno) - ovo je orginized crime nivo - i tu je zajebo medju svojima - republikancima.

 

Jan 6th. - niz problema za njega.

 

 

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

evo sta kaze DA's office pomahnitalim House repsima, ludaci trazili da im DA da dokumenta u vezi istrage 🙂 

 

Quote

"Even worse, based on your reportedly close collaboration with Mr. Trump in attacking this Offi and the grand jury process, it appears that you are acting more like criminal defense counsel trying to gather evidence for a client than a legislative body seeking to achieve a legitimate legislative objective," the letter charges.

Fox

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nonick said:

 

Ko su to oni, tuzilac i grand jury?

 

 

 

Pretpostavljam da si video post na koji se nadovezujem, tu je bilo reci o glupim potezima....koji me odmah asociraju da demse

 

Ako je ovo politicki progon onda je potez glup. 

 

Inace tuzilac i porota nisu toliko posla posebno posla ovog tipa imali da bi za njih moglo da se kaze da uvek nesto glupo izlazi iz njih....nije to bilo za znacajno povezivanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...