Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

17 hours ago, Angelia said:

 

Za to vreme je Fox cini mi se najgledaniji, iako bias prema konzervativcima, nije izgubio na kvalitetu vesti. Uz to su zadrzali pro-sloboda govora. Uz to, publika voli kritiku vlasti, CNN je imao bolju gledanost sa Trampom. Fox ce malo da pogodi prica oko izbora, ne drasticno. 

Mashala, ovo si zakljucila samo par nedelja  nakon sto je Murdoch priznao da su svesno dezinformisali javnost. Kvalitet na nivou Vucicevica koji se ovih dana bori za slobodu govora.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ja pricam argumentovano, sa cinjenicama, a ne kakav osecaj imam. I da - kod news channals rating je objektivno merilo koliko dobro obavljaju svoj posao. To nije reality show, iako bi ti ovde mesala svakakve stvari.

 

 

I da gledam koliku gledanost imaju odredjeni programi, informisem se, nisam znala da je to smesno...

 

O cemu pricas argumentovano je problem. Zakacili ste se totalno za gluposti (jos neki su pominjali Kardasijane). Poenta je bila da je sund sund, nevazno koliko tv je upaljeno da ga gleda. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Mashala, ovo si zakljucila samo par nedelja  nakon sto je Murdoch priznao da su svesno dezinformisali javnost. Kvalitet na nivou Vucicevica koji se ovih dana bori za slobodu govora.

jbg, to je jedna potpuno paralelna realnost, odvaljena od razuma. Činjenice tu ne igraju nikakvu ulogu, barem ne proverljive činjenice. "Alternativne činjenice", možda 😄 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Maharaja said:

jbg, to je jedna potpuno paralelna realnost, odvaljena od razuma. Činjenice tu ne igraju nikakvu ulogu, barem ne proverljive činjenice. "Alternativne činjenice", možda 😄 

 

U tome je i stos. Sloboda govora ne znaci da si dobro informisan iako daje veoma veliki privid tome, u fazonu, cuju se obe strane, iako tu nema te jedne strane nego su izmisljotine. 

I dalje tvrdim da ljudi vole da cuju samo ono sto zele da cuju i kada cuju na glas misle da je potvrdjen njihov nacin razisljanja i verifikovan, daje na vaznosti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJORDJE said:

Mashala, ovo si zakljucila samo par nedelja  nakon sto je Murdoch priznao da su svesno dezinformisali javnost. Kvalitet na nivou Vucicevica koji se ovih dana bori za slobodu govora.

To nema veze sa vestima. Ja sam pomenula da ce ih to ostetiti. 

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno nece jer nece izgubiti ni jednog gledaoca. Oni ciljano lazu da bi imali gledanost. Njihova publika ce to spinovati na CNN i kojekakve druge isprike ... 

Pa vec je fox da bi dobio na sudu rekao da Takera ne treba ozbiljno shvatiti, ljudi i dalje lude za njim..

https://www.npr.org/2020/09/29/917747123/you-literally-cant-believe-the-facts-tucker-carlson-tells-you-so-say-fox-s-lawye

 

Vesti su izbacivanje informacija sta se desilo i kada, ne komentarisanje od strane voditelja. Stanice biraju vesti koje ce izbaciti, svuda u svetu, pa i fox i cnn. Vesti ne bi trebalo da budu problem, nego ostali deo programa koji obuhvata bar 12 sati dnevno. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Baby said:

Vesti ne bi trebalo da budu problem, nego ostali deo programa koji obuhvata bar 12 sati dnevno. 

 

Cesto su i vesti problem, kada su selektivne, sto je postala redovna pojava, tako da su ljudi napola informisani i imaju onda laznu predstavu o tome sta se stvarno dogadja.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Amigo said:

 

Cesto su i vesti problem, kada su selektivne, sto je postala redovna pojava, tako da su ljudi napola informisani i imaju onda laznu predstavu o tome sta se stvarno dogadja.

 

Pa vidi selektovanje vesti je uvek stvar redakcije i urednistva. Njima izadje svaki minut neka vest i oni proberu od toga ono sto oni zele da objave. 

Stvar je sto ljudi gledaju emisije gde se razradjuju misljenja i misle da se tako informisu, ili cak i da su te emisije vesti. Taker, Haniti, Laura, Rejcel, Trevor... nisu vesti, oni su emisije. 

Vest je prosta, desilo se to i to, tada i tada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Baby said:

 

Pa vidi selektovanje vesti je uvek stvar redakcije i urednistva. Njima izadje svaki minut neka vest i oni proberu od toga ono sto oni zele da objave. 

Stvar je sto ljudi gledaju emisije gde se razradjuju misljenja i misle da se tako informisu, ili cak i da su te emisije vesti. Taker, Haniti, Laura, Rejcel, Trevor... nisu vesti, oni su emisije. 

Vest je prosta, desilo se to i to, tada i tada. 

Postoji razlika izmedju misljenja I vesti. Ko to ne konta nego misli da mu je Taker dao vesti, njegov problem.

CNN je u vesti uveo ideologiju, I tu su izgubili. Ono kad reporter stoji ispred zgrade koja gori I kaze "mostly peaceful protest".

Ne znam sta je spinovanje, gledanost je objektivno merilo, cinjenica je da retko ko I gleda CNN. I CNN je skontao pa su javno rekli da hoce da promene to, I idu ka centru. 

Nije to moje misljenje, nego njihovo.

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Angelia said:

Postoji razlika izmedju misljenja I vesti. Ko to ne konta nego misli da mu je Taker dao vesti, njegov problem.

CNN je u vesti uveo ideologiju, I tu su izgubili. Ono kad reporter stoji ispred zgrade koja gori I kaze "mostly peaceful protest".

Ne znam sta je spinovanje, gledanost je objektivno merilo, cinjenica je da retko ko I gleda CNN. I CNN je skontao pa su javno rekli da hoce da promene to, I idu ka centru. 

Nije to moje misljenje, nego njihovo.

 

 

Oh, trend misljenja nije od Trampovog vremena, samo je jako dobro iskoristen tada. 

 

"mostly peaceful protest" ima jednu varijabilu koja ne kaze ni 'da' ni 'ne' a to je 'mostly' i to je sigurno objektivnije nego optuziti sve demonstrante za paljenje i lomljenje. 

 

Ali ok, ti vise nalazis (kao i eto vecina gledalaca po statistici gledanosti) da je fox objektivniji i to je vise do tebe nego do njih. Mislim, ne mislim samo na tebe nego na one koji odaberu sta i zasto ce gledati. 

Link to comment
Share on other sites

🙂 pa ja pratim oba na netu, CNN i na kablu, nemam FOX.

Kolicine "altenative facts'-a, spinovanja i price za malu decu kao sto pravi, Tucker-Hannity-Laura na CNN nema. Ako ima to je jako malo. Mada mlacenje prazne slame u vezi Trumpa i slicno vise puta prevazilazi moj ukus, ali tada samo prebacim na cooking shows 🙂

CNN na vecim/ozbiljnijim panel razgovorima uvek imaju barem jedno ili dvoje republinskog pundita. Ne znam da li je tako in na Fox-u.

 

 

Quote

CNN je u vesti uveo ideologiju, I tu su izgubili.

 

Pa Fox je tu upped the game, to je kod njih vec i religija. Nema tu pad rejtinga i posle najvecih lazi - barem ne proporcijalno. Mozda kada ce morati da cash out za Dominion, i promene malo unutrasnju politiku.

Web im je kao zuta stampa pomesan sa stvarnim vestima. Na primer: naslov i uvod (prva nekoliko paragrafa) nekog clanka je populisticki i religijski (milsim na ovaj new age religiju, da dam ime - Foxism ili Foxianility - sastoji od Fox/Qanon/blue state bad - etc) ali posle mozes da procitas isto kao na svakim drugim vestima, sve sa cinjenicama. Ne uvek, ali monogo puta. Ima slicnog i na CNN-u ali vise samo izostavljaju sta im se ne svidja (tu je opet Fox car).

 

Ovo izostavljanje je i pocelo ovo diskusiju, Biden bio dva dana U Kanadi a nijihov main page je bila Gwyneth - kad je Biden otisao onda su postavili neki mime/video kao Biden rekao China instead of Canada. 🙂 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Baby said:

 

U tome je i stos. Sloboda govora ne znaci da si dobro informisan iako daje veoma veliki privid tome, u fazonu, cuju se obe strane, iako tu nema te jedne strane nego su izmisljotine. 

I dalje tvrdim da ljudi vole da cuju samo ono sto zele da cuju i kada cuju na glas misle da je potvrdjen njihov nacin razisljanja i verifikovan, daje na vaznosti

 

Ne bi trebalo da tvrdis ovo sto tvrdis, jer je netacno. Kazem da je netacno jer polazim od sebe (sto je u neku ruku normalno, od koga cu nego od sebe) - npr. ako cujem da neka licnost koja je izuzetno glupa, nerafinisana i povrsna, deli moj nacin misljenja ( to se u zbilji ne desava vec je dato samo kao primer) dakle pogledacu sta tacno nije u redu sa mnom a nikako necu uzivati sto tamo neka bezvezna protuva misli isto sto i ja.

 

Ako te zanima da li si u pravu ili da li je ok strana koju zauzamas samo pogledas ko je nasuprot tebe i bude sve odmah jasno. Naravno postoje neutralni ali oni nemaju misljenje i obicno cekaju ishod da bi se opredelili....

 

u ovom kontekstu0 mi pada na pamet AOC, zamisli (ko god neka zamisli) poistovetiti se sa njom i njenim misljenjem, ponasanjem i gluposcu i misliti o sebi kako si mnogo vazan jer iste stvari imate u glavi

 

 

nasumican izbor iz repertoara:

 

Link to comment
Share on other sites

Pa nije samo CNN i Fox, tu je i ABC, NBC, Bloomberg, plus veliki broj Youtube, nezavisnih kanala, pa Twitter itd.

Neka gleda sta god hoce, svako nametanje je meni neprihvatljivo, tako da ne znam oko cega ova svadja uopste.

Sve mi lici na propagandni rat forumasa i pokusaj da se nekome dokaze da ne treba da gleda Fox, CNN, qurac/palac. Bez veze.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

 

Ali ok, ti vise nalazis (kao i eto vecina gledalaca po statistici gledanosti) da je fox objektivniji i to je vise do tebe nego do njih. Mislim, ne mislim samo na tebe nego na one koji odaberu sta i zasto ce gledati. 

Ja kazem da je misljenje dosta ljudi da su Foxove vesti objektivnije, nema tu sta do mene, ja sam ti vise puta na to podmetanje rekla da ja ne gledam ni Fox ni CNN. A i ne odredjujem ja gledanost, cinjenica je da je Fox News najgledaniji, a da CNN ide ka ambisu, sami su zakljucili da je to zbog levicarenja.

 

Jel treba da verujem u alternativnu relanost? Neka u kojoj je CNN stub novinarstva?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ja kazem da je misljenje dosta ljudi da su Foxove vesti objektivnije, nema tu sta do mene, ja sam ti vise puta na to podmetanje rekla da ja ne gledam ni Fox ni CNN. A i ne odredjujem ja gledanost, cinjenica je da je Fox News najgledaniji, a da CNN ide ka ambisu, sami su zakljucili da je to zbog levicarenja.

 

Jel treba da verujem u alternativnu relanost? Neka u kojoj je CNN stub novinarstva?

 

Pa da i da se vratimo na stranu ili dve unazad gde ja kazem da jeste cinjenica da je fox najgledaniji i da jeste cinjenica da najgledanije tv stanice, programi, etc. ne znace kvalitet. Nismo morali sve ovo ispisivati da bi se vratili na isto. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Angelia said:

To nema veze sa vestima. Ja sam pomenula da ce ih to ostetiti. 

Nema, jer su od samog pocetka znali da je izmisljotina, ali ih to nije sprecavalo da mesecima vrte istu pricu i to u udarnom terminu. Osetice kao kada komarac ujede slona za dupe, prica je upravo lansirana da bi se zadovoljili konzumenti koji prate program, vecina ne prati da bi se informisali, vec da bi nasli potporu za svoje stavove. Jedini nacin na koji bi mogli da osete je ako porota dodeli Dominionu koliko su i trazili, jer su i tu svesno sirili dezinformacije.

Spominjes uvodjenje ideologije u vesti. Kako bi nazvala sve ono sto su pojedini likovi sa te mreze plasirali za vreme CODID-a, a to su lazi koje su mnoge konzumente kostale zivota. Za to bi trebalo krivicno da odgovaraju, ali se tu brane "slobodom govora" i prvim amandmanom.

Fox News  nakon odlaska Ailesa postala tabloidna televizija, Sun ili  Enquirer samo na kablovskoj.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DJORDJE said:

 

Spominjes uvodjenje ideologije u vesti. Kako bi nazvala sve ono sto su pojedini likovi sa te mreze plasirali za vreme CODID-a, a to su lazi koje su mnoge konzumente kostale zivota. Za to bi trebalo krivicno da odgovaraju, ali se tu brane "slobodom govora" i prvim amandmanom.

Fox News  nakon odlaska Ailesa postala tabloidna televizija, Sun ili  Enquirer samo na kablovskoj.

 

 

Iskreno receno ne znam na koje lazi mislis,do sada nijedan medij nije krivicno gonjen za lazi koje su plasirali, a svi su to radili. Prvi Amandman.

Znam samo da sam ja pricala o vestima, i zasto mislim da ne gube gledanost.

Videla sam negde da im je neki Late Night Show presisao sve MSM, sta sad da zakljucim, da ljudi gledaju satiru jer vole Takera? 

 

Ne znam kako se zove, ja nisam na first name bases sa voditeljima Foxa ko Baby :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Angelia said:

Iskreno receno ne znam na koje lazi mislis,do sada nijedan medij nije krivicno gonjen za lazi koje su plasirali, a svi su to radili. Prvi Amandman.

Znam samo da sam ja pricala o vestima, i zasto mislim da ne gube gledanost.

Videla sam negde da im je neki Late Night Show presisao sve MSM, sta sad da zakljucim, da ljudi gledaju satiru jer vole Takera? 

 

Ne znam kako se zove, ja nisam na first name bases sa voditeljima Foxa ko Baby :classic_biggrin:

Od negiranja da maske sprecavaju sirenje zaraze, lecenja invermaktinom, da je COVID isto kao i grip, da su desetine hiljada umrle od vakcina, da vakcine sterilisu, paralisu, izazivaju infarkt, sve je to izrecitovala plejada "eksperata" u udarnom terminu Gang of five - Tucker. Ne kazem ni ja da ce krivicno odgovarati, trebalo bi, jer za razliku od izbora ovde su se bukvalno igrali sa  zivotima. Moja zena je videla gomilu onih koji su dovozeni u bolnicu u kriticnom stanju jer su se kuci lecili invermektinom i izgubili dragoceno vreme koje ih je kostalo glave. 

Suoceni su i sa tuzbom za COVID dezinformisanje i trebalo bi da ih rebnu kao Alexa Jonesa.

Ja uopste ne sporim gledanost, tabloidi su uvek imali bolju prodju , ali to nema veze sa kvalitetom. Nije Fox News  oduvek bio na tako niskim granama, pre 7-8 godina su bili sasvim pristojan kanal.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

48 minutes ago, DJORDJE said:

Od negiranja da maske sprecavaju sirenje zaraze, lecenja invermaktinom, da je COVID isto kao i grip, da su desetine hiljada umrle od vakcina, da vakcine sterilisu, paralisu, izazivaju infarkt, sve je to izrecitovala plejada "eksperata" u udarnom terminu Gang of five - Tucker. Ne kazem ni ja da ce krivicno odgovarati, trebalo bi, jer za razliku od izbora ovde su se bukvalno igrali sa  zivotima. Moja zena je videla gomilu onih koji su dovozeni u bolnicu u kriticnom stanju jer su se kuci lecili invermektinom i izgubili dragoceno vreme koje ih je kostalo glave. 

Suoceni su i sa tuzbom za COVID dezinformisanje i trebalo bi da ih rebnu kao Alexa Jonesa.

Ja uopste ne sporim gledanost, tabloidi su uvek imali bolju prodju , ali to nema veze sa kvalitetom. Nije Fox News  oduvek bio na tako niskim granama, pre 7-8 godina su bili sasvim pristojan kanal.

Cekaj ti optuzujes Fox zato sto su bili platforma za experte? Pa najvise dezinformacija je doslo od drzavnih experata: maske ne rade, maske rade, nosite 3 maske, vakcine sprecavaju zarazu, vakcinisani ne prenose virus, ups vakcinisani umiru....vakcinisite tinejdzere 3X, ah ipak izaziva upalu srcanog misica.

Jel ce neko da optuzi CNN zbog show sa najboljim guvernerom, koji promovise vodjstvo u krizi dok u starackim domovima ubija usamljene stare?

 

Nemam pojma sta ti je bilo bolje kod foxa, ono kad je u programu zena rekla "deco deda Mraz je beo"? 

 

Zurnalizam je na nesrecu poprilicno propao. Pretvorio se u show svakog ko misli da moze da proda misljenje. Zasto bi ljudi donosili odluke na osnovu misljenja jednog showmena meni nije jasno.Nije to njegova odgovornost. On je uradio svoj posao, doneo razlicita misljenja u program, zabavio publiku.

 

Ja se najozbiljnije najezim kad cujem taj izraz "dezinformacija" - tako orvelovski.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Pa da i da se vratimo na stranu ili dve unazad gde ja kazem da jeste cinjenica da je fox najgledaniji i da jeste cinjenica da najgledanije tv stanice, programi, etc. ne znace kvalitet. Nismo morali sve ovo ispisivati da bi se vratili na isto. 

Ne znaci kvalitet, ali je dobra indicija kad pricamo o vestima. Nije to reality show, pa da odlucujemo da li je gledanost izraz shock value. Isto kao sto satiricni program, mora biti smesan.  

Nije greh reci da kod nekog s kim se ne slazes ideoloski u nekim stvarima, ima nesto sto radi dobro, I obrnuto. 

 

CNN je svojevremeno bio gold standard, mora da rade nesto pogresno kad se to promenilo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ne znaci kvalitet, ali je dobra indicija kad pricamo o vestima. Nije to reality show, pa da odlucujemo da li je gledanost izraz shock value. Isto kao sto satiricni program, mora biti smesan.  

Nije greh reci da kod nekog s kim se ne slazes ideoloski u nekim stvarima, ima nesto sto radi dobro, I obrnuto. 

 

CNN je svojevremeno bio gold standard, mora da rade nesto pogresno kad se to promenilo. 

 

Ne znam sta bih vise imala da kazem na temu. Ako ce te usreciti jer vidim da ti ne odgovara sta JA mislim, evo reci cu ti... Fox je extra, imaju super kvalitetan program, od njih moze svasta istinito da se sazna... Ok smo? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Obe strane preteruju, spinuju, manipulisu... Fox i Cnn da uzmemo kao ocigledne primere tokom sad vec dugogodisnje polarizacije. U izbornoj noci kad je DT pobedio, na cnn dosao neki crni lik sa cvikerima, pojma nemam ko je i kako se zove, mislim da je neki guest commentator bio, kako god mrtav ladan lik rekao nesto ovako: "What we're seeing is lash of right wing America. People are calling me saying they fear for their safety". Ni manje ni vise. E, ko god da je to tad gledao, nije trebao da bude prepametan da vidi kuda ide sve to i kakvo i koliko medijsko ludilo ce da bude, da se tako patetise i spinuje vec u prvih par sati nakon objavljivanja rezultata izbora. Ja, razume se, ne gledam i ne pratim ondasnje medije, zamorno bi mi to bilo, uhvatim ponesto, ali ovo mi se urezalo.

Link to comment
Share on other sites

Ma ima svačega.

 

Podeljena zemlja, podeljeni ljudi, podeljeni mediji... I sve mogu da razumem, ali da je Laura Ingraham TV zvezda sa takvim nedostatkom supstance, bez neke erudicije i takta, a opet tako invazivno nastrojena i nadrkana bez pokrića?!

 

Kad bih pod pretnjom puškom morao da biram da li da gledam nju ili one TV propovednike, izabrao bih ove druge.

 

Lično mi je možda i najzanimljivije na koji način su opinion mejkeri na Foks sportu bolji i sadržajniji od njihovih kolega na Foks njuzu, primereniji, politički korektniji, informisaniji, dalekosežniji... Možda i zato što su neke od njih uzeli sa ESPN-a i što nisu iz tog foksovskog miljea...

 

Nebo i zemlja.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...