Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Interesantne stvari ovo je recimo akcija policije na ne-crnog coveka, sto naravno nije protumaceno kao prekoracenje nuzne sile, cak nije ni velika stvar, posto bubba nije AA.

https://www.kron4.com/news/bay-area/controversial-video-hayward-police-seen-punching-kicking-suspect-during-arrest/

Drugi slucaj gde je to predstavljeno kao stravican zlocin, posto je zrtva AA. Daklem u ovom se slucaju jasno vidi da decko ima noz i da se plasi da ga upotrebi. 

https://www.kron4.com/news/bay-area/community-remembers-man-killed-in-danville-police-shooting/

 

Da se razumemo ni jedan slucaj nije smeo da se zavrsi kako se zavrsio i policija treba da ima bolji trening. Medjutim, jedno je sigurno, da ovaju u Danville nije AA ne bi se ni pojavilo u vestima, a ovaj u Hayward-u nije usao u vesti, dok piratski snimak s'cell-phone nije procureo u javnost.

Zbog ove favorizacije ne-belog u medijima, umesto da se stanovnistvo, "glasaci" umire, oni su jos vise polarizovani i podrzavaju agresiju. Nismo jos pojeli sve kokice, ja sam jedino prestao da pijem Coca-Colu, ali show ne prestaje.

Zakljucak policija nije rasisticka, vec samo nepismena. U SFRJ je bilo lako imao si jednog pandura, koji je znao cirilicu i drugog koji je znao latinicu, ovde se cini da ni 4 nije dovoljno jedan govori AA, drugi mexican, treci kineski, 4 ET.

 

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mrd said:

Da se razumemo ni jedan slucaj nije smeo da se zavrsi kako se zavrsio i policija treba da ima bolji trening.

Bolji trening znači više, ne manje, ulaganja u policiju. Osim toga, ni najbolji trening ne može sprečiti sve incidente. Bio je u Bosni slučaj pokušaja hapšenja osumnjičenog od strane britanskog SAS, koji spada među najbolje obučene na svetu, koji se završio tako što su ga upucali pošto je ranio jednog specijalca. U ovako zapaljivoj situaciji koju političari i mediji raspiruju, umesto da smiruju, svaki incident će biti povod za dalje napade na policiju i optužbe za rasizam ako je žrtva odgovarajuće rase. Ja bih rekao da je bar nekoliko od incidenata koji su dobili publicitet prošle godine potpuno opravdano pa je opet rezultat u javnosti isti.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Cyrus Smith said:

Bolji trening znači više, ne manje, ulaganja u policiju. Osim toga, ni najbolji trening ne može sprečiti sve incidente. Bio je u Bosni slučaj pokušaja hapšenja osumnjičenog od strane britanskog SAS, koji spada među najbolje obučene na svetu, koji se završio tako što su ga upucali pošto je ranio jednog specijalca. U ovako zapaljivoj situaciji koju političari i mediji raspiruju, umesto da smiruju, svaki incident će biti povod za dalje napade na policiju i optužbe za rasizam ako je žrtva odgovarajuće rase. Ja bih rekao da je bar nekoliko od incidenata koji su dobili publicitet prošle godine potpuno opravdano pa je opet rezultat u javnosti isti.

To sve stoji. Ja bih rekao da su svi ti incidenti manje rasni, a vise manjkavost treninga. Ne zelim da iskljucim statistical profiling gde u vecini slucajeva "zlocin", incident pocine ne-beli, ali to je nesto s'cime zivimo. Kad bi rasclanili ceo problem na jedinicne elemente, zavrsili bi na cinjenici da je obrazovanje na svim nivoima "smetliste" i da ga je neophodno menjati. Opet bih ja da trosim pare na nesto sto ce da da rezultate za 10-15 godina, a to znaci da ce neki sledeci politicar pokupiti kajmak kad se stvari poprave.

 

Link to comment
Share on other sites

Ono sto trening ne moze da resi jeste zaposljavanje raznih psihopata kao sto je Chauvin i njihovu zastitu od strane sindikata, cak i kada postoji niz prituzbi na ponasanje/rad. Da se razumemo, to nije problem samo u Americi vec skoro u svim zemljama, gde je u vojsci/ policiji postoji odredjeni procenat onih kojima je jedini cilj da se izivljavaju nad nekim, a drzava im zaposlenjem pruza to mogucnost.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

Ono sto trening ne moze da resi jeste zaposljavanje raznih psihopata kao sto je Chauvin i njihovu zastitu od strane sindikata, cak i kada postoji niz prituzbi na ponasanje/rad. Da se razumemo, to nije problem samo u Americi vec skoro u svim zemljama, gde je u vojsci/ policiji postoji odredjeni procenat onih kojima je jedini cilj da se izivljavaju nad nekim, a drzava im zaposlenjem pruza to mogucnost.

Slazem se u potpunosti, pisali smo vec ranije o problemima sindikata. Na zalost sindikati su se pretvorili u drugi tas na vagi, gde nije bitno kako se sta radi vec da tezina protiv-tega bude jednaka, ili jaca onome s'druge strane. Sindikati su se pretvorili u kamuflazu za neradnike i njihovu zastitu.

To je nesto sto ce se po mom misljenju sanirati poboljsanim obrazovanjem i ojacavanjem integriteta i odgovornosti pojedinca. Za sada imamo samo nisam ja kriv, tako mi pise u opisu radnog mesta. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mrd said:

Slazem se u potpunosti, pisali smo vec ranije o problemima sindikata. Na zalost sindikati su se pretvorili u drugi tas na vagi, gde nije bitno kako se sta radi vec da tezina protiv-tega bude jednaka, ili jaca onome s'druge strane. Sindikati su se pretvorili u kamuflazu za neradnike i njihovu zastitu.

To je nesto sto ce se po mom misljenju sanirati poboljsanim obrazovanjem i ojacavanjem integriteta i odgovornosti pojedinca. Za sada imamo samo nisam ja kriv, tako mi pise u opisu radnog mesta. 🙂 

Bold, ne samo za policiju, koliko sam pratio i sindikat učitelja nije mnogo bolji.

 

Obrazovanje upravo odlazi južno a vladajuća ideologija odriče bilo kakvu odgovornost i integritet pojedinca ako pripada pravoj grupi i sve prebacuje na teren opresije. Dakle, izgleda da se kriza nastavlja.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Cyrus Smith said:

Bold, ne samo za policiju, koliko sam pratio i sindikat učitelja nije mnogo bolji.

Nepotrebno napominjati, koliko su sindikati bili neophodni, toliko su se nedavno uklopili u kapitalisticke norme i predstavljaju zastinike nerada. Osnovno je da u danasnje vreme jako malo mozes naici na integritet, ili ako ga pogresno u Srpskom upotrebljavam samokontrolu i odgovornost za odradjene poslove. Ulazimo u problematiku modednog drustva 🙂. Moj osvrt na americko drustvo je da smo s'slatkorecivoscu i cenzuristickim pristupom na svaku izgovorenu rec usli u novu eru verbalnog delikta. Nemoj da nastavljam. 😞 

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana nesto slabije pratila vesti, ali sada gledam, i brate ovaj Biden laze vise nego Tramp :classic_biggrin:

A mediji se prave ludi kao pa malo je pogresio, a on otvoreno laze.

Uz to, secam se kako su svi vristali da ce Tramp biti diktator, a on nista nije diktirao, Biden sa druge strane vec objavio da prava po Ustavu nisu absolutna....meni to zvuci sumnjivo diktatorski, ali videcemo.

Jos ako u to ukljucimo pricu o cenzuri medija sa situacijom na granici, i ovaj sramotni Covid plan pomoci, i "plan za klimatske promene" koji hoce da finansira iz povecanja poreza.... nesto mi ovaj njegov pocetak ne uliva nadu.

Da je Tramp ovo radio Dems bi vristali na ulici, ovako nema veze sto laze.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro de, nije bas cenzura, nego se samo medijima onemogucava pristup.:classic_biggrin:

To je klasika kod onih koji sebe ubrajaju u  "progresivne snage". Sve im je dozvoljeno zarad tog viseg cilja, kao ono cuveno od babe Pelosi, prvo da glasamo , pa onda da procitamo sta je u predlogu.

Nije lako ni Bajdenu, on mora  konstantno da  pravi kompromise sa ekstremnim delom svoje stranke, jer nije u stanju da izgubi ni jedan glas. Sa druge strane, u startu je napravio gresku za koju se zaklinjao da nece napraviti. Ignorise drugu stranu do maksimuma, a poziva se na neko ujedinjavanje nacije nakon izbora.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Dobro de, nije bas cenzura, nego se samo medijima onemogucava pristup.:classic_biggrin:

To je klasika kod onih koji sebe ubrajaju u  "progresivne snage". Sve im je dozvoljeno zarad tog viseg cilja, kao ono cuveno od babe Pelosi, prvo da glasamo , pa onda da procitamo sta je u predlogu.

Nije lako ni Bajdenu, on mora  konstantno da  pravi kompromise sa ekstremnim delom svoje stranke, jer nije u stanju da izgubi ni jedan glas. Sa druge strane, u startu je napravio gresku za koju se zaklinjao da nece napraviti. Ignorise drugu stranu do maksimuma, a poziva se na neko ujedinjavanje nacije nakon izbora.

Pa dobro, ja bas ne znam kako drugacije da nazovem ne dozvoljavanje medijima pristup, trazenje da slike ne procure, zabrana (verbalna) da se ne daju izjave...mislim covek je tvrdio kako ce biti transparentan - kao nasuprot Trampu, a prvo sto je uradio je da blokira pristup medijima.

A onda jos kaze "ovo je seasonal" ma da, preko pola miliona u 3 meseca :classic_biggrin: Gde su deca u kavezima, protesti ispred kampova, Kamala se jos nije vezala lancima za neku kapiju kampa...ups nije ni otisla da poseti, car imigrantske krize...

Ustvari ne znam ni da li mozemo da kazemo da Biden pravi greske, nesto mi ne deluje da je on bas taj koji donosi odluke. Ali slazem se, Biden veliki ujedinitelj, pokusava da izbrise postojanje druge strane.

Znaci licemerje na kvadrat. 

 

Eto sad citam da ce NY da ponudi oko 15k placanje ilegalnim imigrantima koji su izgubili posao zbog pandemije, poceli smo da nagradjujemo ilegalni boravak. Sta je sledece? Veoma logican zakljucak je zasto imamo imigrantsku krizu....sledece ce biti da ilegalci glasaju za demokrate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Vidim na vestima u Juznoj Karolini crnac ubio pet belaca, ukljucujuci i dvoje dece, a nigde polemike o rasizmu . White life don't matter .

Ima šablonski odgovor na bold koji je u skladu sa narativom, naterao ga beli hetero patrijarhat.

 

2 hours ago, Kronostime said:

All life matter! :default_coffee:

Ovo ti je dovoljno za cancel tretman.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Ima šablonski odgovor na bold koji je u skladu sa narativom, naterao ga beli hetero patrijarhat.

 

Ovo ti je dovoljno za cancel tretman.

Ako vidim nekome u prodavnici ispred mene u redu automatsko oruzje okaceno o rame, nemam dilemu da li je posten gradjanin koji vodi svog ljubimca u setnju ili potencijalni masovni ubica.

 

Ovo drugo, na zalost, preovladjuje.

Cancel them!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

Ako vidim nekome u prodavnici ispred mene u redu automatsko oruzje okaceno o rame, nemam dilemu da li je posten gradjanin koji vodi svog ljubimca u setnju ili potencijalni masovni ubica.

 

Ovo drugo, na zalost, preovladjuje.

 

Baš ti ne ide statistika.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Isplati se ovaj marxizam....

 

The head of New York City's Black Lives Matter chapter is calling for an independent investigation into the organization's finances after it was revealed a co-founder snapped up a $1.4 million home in a ritzy Los Angeles neighborhood. 

Patrisse Cullors, 37, who is a co-founder of BLM and self-professed 'trained Marxist', recently purchased a plush property in Topanga Canyon complete with a separate guest house and an expansive back yard. 

In Topanga Canyon, 88 per cent of residents are white and just 1.8 per cent are black, according to the census.  

Meanwhile, The New York Post reports that Cullors has also bought three other homes in recent years at a total cost of around $3 million.

Link to comment
Share on other sites

Isplati se ovaj marxizam....
 
The head of New York City's Black Lives Matter chapter is calling for an independent investigation into the organization's finances after it was revealed a co-founder snapped up a $1.4 million home in a ritzy Los Angeles neighborhood. 
Patrisse Cullors, 37, who is a co-founder of BLM and self-professed 'trained Marxist', recently purchased a plush property in Topanga Canyon complete with a separate guest house and an expansive back yard. 
In Topanga Canyon, 88 per cent of residents are white and just 1.8 per cent are black, according to the census.  
Meanwhile, The New York Post reports that Cullors has also bought three other homes in recent years at a total cost of around $3 million.
On to da podeli siromašnim AA.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A u medjuveremenu, Antifa u Portlandu nastavlja borbu protiv Trampa, uz pesmu "Burn, baby, burn..."

 

A US Immigration and Customs Enforcement facility burned during a Saturday night protest in Portland, Ore., that ended with federal agents shooting pepper balls to disperse rioters, according to reports.

 

https://nypost.com/2021/04/11/portland-ice-building-burns-amid-night-of-violent-protests/

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mrd said:

On to da podeli siromašnim AA.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Ona.

 

Neki koji je brane tvrde da su oni koji je napadaju zbog ovoga rasisti koji ne vole da vide je crna žena uspela u životu. You can't make this stuff up. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Isplati se ovaj marxizam....

 

The head of New York City's Black Lives Matter chapter is calling for an independent investigation into the organization's finances after it was revealed a co-founder snapped up a $1.4 million home in a ritzy Los Angeles neighborhood. 

Patrisse Cullors, 37, who is a co-founder of BLM and self-professed 'trained Marxist', recently purchased a plush property in Topanga Canyon complete with a separate guest house and an expansive back yard. 

In Topanga Canyon, 88 per cent of residents are white and just 1.8 per cent are black, according to the census.  

Meanwhile, The New York Post reports that Cullors has also bought three other homes in recent years at a total cost of around $3 million.

 

O ovome mozemo pricati ako ta istraga pokaze da je novac stecen na protivzakonit nacin.

 

Da li vam je problem sto se zena i afroamerikanka usudila kupiti kucu u bijelom kraju??? I to kucu od 1.4 M - sto i nije neki super luksuz u Kaliforniji... 

 

Ili vam je sumnjivo da je zena, afroamerikanka postala uspjesan univerzitetski profesor, dobtnik Fulbright nagrade, autor bestsellera sa New York Times liste i producent filmova? 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

O ovome mozemo pricati ako ta istraga pokaze da je novac stecen na protivzakonit nacin.

 

Da li vam je problem sto se zena i afroamerikanka usudila kupiti kucu u bijelom kraju??? I to kucu od 1.4 M - sto i nije neki super luksuz u Kaliforniji... 

 

Ili vam je sumnjivo da je zena, afroamerikanka postala uspjesan univerzitetski profesor, dobtnik Fulbright nagrade, autor bestsellera sa New York Times liste i producent filmova? 

 

U dilemi sam da li troluješ ili si ozbiljan:

7 hours ago, Cyrus Smith said:

Neki koji je brane tvrde da su oni koji je napadaju zbog ovoga rasisti koji ne vole da vide je crna žena uspela u životu.

 

Lepo piše prva rečenica Angelijinog posta, isplati se marksizam. Identifikuje se kao marksistkinja i aktivista je BLM a kada se dočepala para kupila je kuću u belom kraju. Izrazi "problem" i "sumnjivo" nisu odgovarajući, pre ukazivanje na ironiju i činjenicu da je ovo već 100x viđeno i ponavlja se i 101. put.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ters said:

 

O ovome mozemo pricati ako ta istraga pokaze da je novac stecen na protivzakonit nacin.

 

Da li vam je problem sto se zena i afroamerikanka usudila kupiti kucu u bijelom kraju??? I to kucu od 1.4 M - sto i nije neki super luksuz u Kaliforniji... 

 

Ili vam je sumnjivo da je zena, afroamerikanka postala uspjesan univerzitetski profesor, dobtnik Fulbright nagrade, autor bestsellera sa New York Times liste i producent filmova? 

 

 

 

 

Gde sam ja iskazala da je meni problem i sumnjivo? to su iskazali clanovi njene organizacije. Mene to stvarno ne interesuje, interestatno mi je s druge strane kako uziva kapitalizam, i da ocigledno nije zabrinuta za rasizam.

Meni su to sve dobri signali da je ono sto prica BS, jer ono sto radi daje prave signale onima koji su joj poverovali...ocigledno su i oni primetili da se nesto ne uklapa u tu pricu od koje je zaradila sve ovo sto si naveo....sva ta njena dostignuca su zbog price o rasizmu i BLMu.

A clanovi te organizacije traze istragu gde su pare te organizacije, nekih 90 mill donacija, to oni nek resavaju.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ters said:

 

O ovome mozemo pricati ako ta istraga pokaze da je novac stecen na protivzakonit nacin.

 

Da li vam je problem sto se zena i afroamerikanka usudila kupiti kucu u bijelom kraju??? I to kucu od 1.4 M - sto i nije neki super luksuz u Kaliforniji... 

 

Ili vam je sumnjivo da je zena, afroamerikanka postala uspjesan univerzitetski profesor, dobtnik Fulbright nagrade, autor bestsellera sa New York Times liste i producent filmova? 

Prijatelju, nemoj da se lazemo da $1.4M nije luksuz , sve ostalo moze ali i ne mora da bude tacno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DJORDJE said:

Prijatelju, nemoj da se lazemo da $1.4M nije luksuz , sve ostalo moze ali i ne mora da bude tacno.

:classic_biggrin: Ma to onako, raste na drvecu....

 

A prominent sports journalist has been barred from Twitter for the 'crime' of discussing a controversial $1.4 million house bought by a Black Lives Matter co-founder, saying that Twitter was 'going too far' in their response to criticism of BLM, which he termed their 'sacred cow'.

Jason Whitlock, 53, told DailyMail.com on Monday that Twitter was censoring legitimate criticism and debate. 

......

Whitlock tweeted on Friday, in response to a critic of his original tweet: 'She had a lot of options on where to live. She chose one of the whitest places in California. She'll have her pick of white cops and white people to complain about. That's a choice, bro.'  

On Monday, Whitlock further told a YouTube channel: 'I'm still in Twitter jail, because I won't post bail.'

He added: 'I won't post bail. I'm not sure if I'm going to post bail.'

He insisted he did nothing wrong.

.....

Whitlock told the channel that BLM founders like Cullors were 'making millions of dollars off the backs of these dead black men who they wouldn't spit on if they were on fire and alive.'  

....

Cullors and her partner also purchased a 'custom ranch' on 3.2 acres in Conyers, Georgia last year for $415,000.

The residence comes complete with its own pool and airplane hangar.

Additionally, the publication claims that property records show Cullors has bought two other Los Angeles homes in recent years.  

In 2016, she is said to have paid $510,000 for a three-bedroom home in Inglewood. 

In 2018, Cullors added another home to her property portfolio, by laying down $590,000 for a four-bedroom home in South L.A., the Post says.

The Post reports that Cullors was also 'eyeing property at the ultra-exclusive Albany resort outside Nassau in the Bahamas where Justin Timberlake and Tiger Woods have homes.' The publication didn't cite sources for its information. 

 

Black reporter LOCKED OUT of Twitter for criticizing BLM says company has gone 'too far' | Daily Mail Online

 

Link to comment
Share on other sites

Charles Barkley je svojevremeno ukazao na te nedoslednosti i postavio pitanje sta su crnci dobili za 40 godina vernog glasanja za demokrate , da bi bio ispljuvan  pre svega od strane "progresivnih" likova, poput Meadows i Olbermann. Jackson se obogatio reketirajuci korporacije , bas kao i Sharpton, a dok su isti postali milioneri, sledbenici su dodatno osiromasili i postali jos veci zavisnici od drzavne pomoci, za sta su narovno krivi republikanci.:classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...