Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Amigo said:

 

In 2018 (for Tax Year 2017), over 53,929,000 million taxpayers have prepared and efiled their federal tax returns themselves as of May 2018

 

E sad sto se ti ne sluzis najbolje kompjuterom i ne spadas u tih 50 miliona Amerikanaca, sta ti ja mogu, idi onda plati nekog CPA tisucu dolara da ti uradi taksu :roflmao:

Recimo zasto ti je ovaj komentar glup, samo primer:

https://www.irs.gov/businesses/small-businesses-self-employed/report-of-foreign-bank-and-financial-accounts-fbar

 

Ovo recimo dosta US CPA koji nemaju iskustva sa emigrantima nece ni znati, btw link je sa small business i self employed ali vazi ustvari za sve.

 

1 minute ago, DJORDJE said:

Kada mi je rekao dobijam  povracaj ja sav srecan potpisao, platio mu $750 i izasao napolje bez ikakvog razmisljanja da proverim sta je on muljao.:s_w:

Pa sad muljao :classic_biggrin: oni kazu "we will take a position...", meni to uvek bilo smesno, prvo na sta pomislim je yoga, ali sam se navikla. Ali, to je US porez, u dosta stvari moz' da bidne a ne mora...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

Da, pre deset dana za vikend su pohapsili gomilu ljudi zbog virusa jer su pravili neverovatne guzve, ali za policijski cas pojma nemam, sve je isto kao uvek... 

Link to comment
Share on other sites

A sad nesto potpuno drugacije.....

 

Bela Kuca bukvalno blokira pristup svim medijima na granici i kampovima za imigrante, nezabelezen potez Bele Kuce, jedan od prvih primera pokusaja totalne cenzure iako se slike pojavljuju polako:

 

 

Photojournalist John Moore recently criticized the administration for giving the media 'zero access' to the border operations, adding that there is 'no modern precedent' to cutting off the press from the border.

'I respectfully ask US Customs and Border Protection to stop blocking media access to their border operations,' Moore tweeted Friday. 'I have photographed CBP under Bush, Obama and Trump but now - zero access is granted to media. These long lens images taken from the Mexican side.'

'There's no modern precedent for a full physical ban on media access to CBP border operations,' Moore continued in another tweet. 'To those who might say, cut them some slack -- they are dealing with a situation, I'd say that showing the US response to the current immigrant surge is exactly the media's role.

'The vast majority of river crossings by asylum seekers happen on federal land in south Texas' Rio Grande Valley. The federal [government] controls access to those areas. The Border Patrol has been removing journalists who enter, including recently myself, CBS, others.' 

 

Poceli su sa ignorisanjem pitanja o situaciji, pravili se blesavi da je 100k ljudi preslo u mesec dana i da sve kolapsira, da zadrzavaju decu duze nego sto je dozvoljeno, za sta su do prosle godine kukali na Trampa, da su ta deca u ,mnogo gorim uslovima nego za vreme Trampa, i da im od toga 10% imigranata ulazi covid pozitivno.

 

Border Patrol officials have been told to deny all media requests for "ride-alongs" with agents along the southern land border; local press officers are instructed to send all information queries, even from local media, to the press office in Washington for approval; and those responsible for cultivating data about the number of migrants in custody have been reminded not to share the information with anyone to prevent leaks, the officials said.

 

 

 

2 minutes ago, Baby said:

 

Da, pre deset dana za vikend su pohapsili gomilu ljudi zbog virusa jer su pravili neverovatne guzve, ali za policijski cas pojma nemam, sve je isto kao uvek... 

Policijski cas je samo za Miami Beach koliko sam razumela i uveden je u subotu. Tako da mozda nije uticalo na tebe, ali je u medijima itekako.

Koliko videh kazu vec u pocetku su imali 5 policajaca povredjenih, u pokusaju da kontrolisu masu.

 

Sad ako su sve one slike i reportaze laz, nemam pojma nisam svedok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Baby said:

 

Da, pre deset dana za vikend su pohapsili gomilu ljudi zbog virusa jer su pravili neverovatne guzve, ali za policijski cas pojma nemam, sve je isto kao uvek... 

Ispravka, samo South Beach, znaci nije ni ceo Miami Beach. Znaci sve zatvoreno od 8, i residents only

 

An 8 p.m. curfew in South Beach’s entertainment district and a 10 p.m. shutdown of the eastbound lanes of the MacArthur, Julia Tuttle and Venetian causeways will remain in effect Thursday through Sunday for the remainder of spring break.

Residents, hotel guests and local business employees are exempt from causeway closures on the MacArthur and Tuttle. The Venetian is resident-only during the causeway shutdown hours, which were initially set at 9 p.m.

The curfew affects South Beach’s main strips of Ocean Drive, Washington Avenue, Collins Avenue and Española Way from Fifth to 16th streets, an area bound by Ocean Drive to the east and Pennsylvania Avenue to the west. Restaurants in the zone can remain open for deliveries until 6 a.m., but their sidewalk cafes and COVID-era outdoor seating expansion must close at 8 p.m.

 

Ali to nije poenta, jasno je da je to reakcija na haos, i pandemiju. Ono sto nije jasno je zasto su optuzeni za rasizam?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Da, pre deset dana za vikend su pohapsili gomilu ljudi zbog virusa jer su pravili neverovatne guzve, ali za policijski cas pojma nemam, sve je isto kao uvek... 

Moguce da sam ja gledao nesto drugo na TV-u , ali meni ne deluje da je samo bas zbog virusa. Bilo je tu vodenih topova, suzavca, lomljenja kola i pitaj te Boga sve cega. Delovalo je kao engleski navijaci posle utakmice 80tih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJORDJE said:

Moguce da sam ja gledao nesto drugo na TV-u , ali meni ne deluje da je samo bas zbog virusa. Bilo je tu vodenih topova, suzavca, lomljenja kola i pitaj te Boga sve cega. Delovalo je kao engleski navijaci posle utakmice 80tih.

 

Tako je uvek u Majamiju za vreme prolecnog raspusta, jedina razlika je sto je sada totalni haos jer je Florida jedina otvorena za sve, pa je pola drzave sislo u toplije krajeve. Veca guzva, veci haos. Prosle godine je policija ubila devojku koja je divljala kolima... svake godine je nesto. 

Za vreme prolecnog raspusta, masa koja dolazi je sve, samo ne sofisticirana. 

 

2 hours ago, Angelia said:

Ispravka, samo South Beach, znaci nije ni ceo Miami Beach. Znaci sve zatvoreno od 8, i residents only

 

An 8 p.m. curfew in South Beach’s entertainment district and a 10 p.m. shutdown of the eastbound lanes of the MacArthur, Julia Tuttle and Venetian causeways will remain in effect Thursday through Sunday for the remainder of spring break.

Residents, hotel guests and local business employees are exempt from causeway closures on the MacArthur and Tuttle. The Venetian is resident-only during the causeway shutdown hours, which were initially set at 9 p.m.

The curfew affects South Beach’s main strips of Ocean Drive, Washington Avenue, Collins Avenue and Española Way from Fifth to 16th streets, an area bound by Ocean Drive to the east and Pennsylvania Avenue to the west. Restaurants in the zone can remain open for deliveries until 6 a.m., but their sidewalk cafes and COVID-era outdoor seating expansion must close at 8 p.m.

 

Ali to nije poenta, jasno je da je to reakcija na haos, i pandemiju. Ono sto nije jasno je zasto su optuzeni za rasizam?

 

Pa ne znam sta da ti kazem, mozda je tako u vestima u realnosti je da nije nista zatvoreno, klubovi rade do ponoci, a neki tajno i posle ponoci, restorani isto... Jedina razlika je sto policija stoji kolima i zagleda u sva kola koja prolaze na svakoj drugoj raskrsnici, pa se saobracaj jedva pokrece. Bas tu subotu kada su hapsili sam isla na veceru i zakasnila sat i po zbog toga... 

 

To za rasizam ne znam sta da ti kazem, uvek ima neka budala koja ce da postavi pitanje rasizma, pola, seksualnog opredeljenja ako za to ima prilike... 

 

Da ne zvucim rasisticki jer to nisam, ali za vreme sb Majami se uvek uglavnom crni, pa je mozda to razlog... 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Baby said:

 

 

To za rasizam ne znam sta da ti kazem, uvek ima neka budala koja ce da postavi pitanje rasizma, pola, seksualnog opredeljenja ako za to ima prilike... 

 

Da ne zvucim rasisticki jer to nisam, ali za vreme sb Majami se uvek uglavnom crni, pa je mozda to razlog... 

Pa ne znam, ja sam pre par godina bila u vreme prolecnog raspusta, i nisam primetila da je nesto masa - pa crna. Naravno skontala sam da mi ta masa studenata ne odgovara pa sam kasnije izbegavala prolecni raspust, kao sto i sada to radim. I prosle godine, kad su svi usli u lockdown a South Beach imao "spring break" kao da nije nista, masa nije delovala crna. Ne ocekujem neku sofistikaciju od studenata.

 

Sta znam, mozda ja samo ne primecujem tako olako rasu. Pa mi je potpuno nejasno zasto sad odjednom "rasizam" ulazi u pricu.

 

Prosto - ne divljajte pa vas niko nece ogranicavati. Ili su mozda ove godine, malo visi divlji nego obicno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Pa ne znam, ja sam pre par godina bila u vreme prolecnog raspusta, i nisam primetila da je nesto masa - pa crna. Naravno skontala sam da mi ta masa studenata ne odgovara pa sam kasnije izbegavala prolecni raspust, kao sto i sada to radim. I prosle godine, kad su svi usli u lockdown a South Beach imao "spring break" kao da nije nista, masa nije delovala crna. Ne ocekujem neku sofistikaciju od studenata.

 

Sta znam, mozda ja samo ne primecujem tako olako rasu. Pa mi je potpuno nejasno zasto sad odjednom "rasizam" ulazi u pricu.

 

Prosto - ne divljajte pa vas niko nece ogranicavati. Ili su mozda ove godine, malo visi divlji nego obicno.

 

Andjo, ok, ne znam sta da ti kazem... ne moras da mi verujes, stvarno nemam nista sa tim. 

 

Za poslednje, napisala sam da jeste veca guzva nego ikada, a i napisala sam i zasto... 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Baby said:

Moze, ali sam ja napisala "npr" sto ne treba tebe da spreci da pises o kojoj god manjini hoces. 

 

Nigde nisam napisao da me sprečava nego bi trebalo da se objasni zašto se relativan neuspeh crnaca u obrazovanju objašnjava isključivo diskriminacijom i ispravlja drastičnim merama. Kakva diskriminacija sprečava belce da posrižu bar jednak uspeh kao azijati? Isto važi i za siromaštvo, deca siromašnih imigranata iz Azije su takođe uspešna u školovanju.

 

Očigledno je da se ne može sve svesti samo na jedan faktor. Kulturne razlike se prosto nameću kao još jedan, otuda Tiger Mom.

 

Ipak, društvo je kao laser fokusirano na problem koji izaziva manje štete dok se drugi i ne pominje i čak je razlog za cancel culture tretman. Slično je u drugim pitanjima, recimo fokus na Mass Shootings, žrtve interakcija sa policijom, hate crimes prema azijatima dok se zanemaruje da mnogo mnogo više ljudi strada u pucnjavama koje nisu masovne, međusobnim obračunima crnaca i pravom ratu koji crnci vode protiv azijata.

Edited by Cyrus Smith
reč
Link to comment
Share on other sites

On 3/22/2021 at 8:23 AM, Eddard said:


Čak i da kažemo da je sistemski rasizam razlog što 11% primljenih na Harvard nisu crnci iako u opštoj populaciji ima 11% crnaca, uzrok za to nije sistem upisa na Harvard već je negde daleko dublje i dalje od admission quota na univerzitete i samim tim se ne rešava tu uvođenjem besmislenih quota da bi se zamazale oči, već na izvoru problema.

 

 

Pa i oni misle da ga rešavaju na izvoru problema i da je problem kao i uvek u belcima. Crnci imigranti su uspešniji od domaćih zato što ih belci još nisu dresirali da ne treba da se bore nego da protestuju i čekaju pomoć:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jos jedno masovno ubistvo u SAD. Ovaj put u Koloradu, prakticno dogadja se bilo gdje u Americi.

Ovaj put je ubijen i jedan nas momak koji je imao samo 23 godine. :classic_sad:

Ovakve stvari se ne dogadjaju nigdje u razvijenom dijelu ove planete, kao i da se oruzje ne prodaje slobodno ljudima vise nigdje, tako da je insistiranje na zakonu koji je napisan prije vise od 200 godina i odavno je prevazidjen, prvenstveni uzrok ovakvih dogadjaja.

Ludaka ima svuda, ali nemaju oruzje, ili ga je jako tesko nabaviti. Ja zivim u susjedstvu i ovde nema niko oruzje, niti znam koji je nacin da se nabavi.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jos jedno masovno ubistvo u SAD. Ovaj put u Koloradu, prakticno dogadja se bilo gdje u Americi.
Ovaj put je ubijen i jedan nas momak koji je imao samo 23 godine. :classic_sad:
Ovakve stvari se ne dogadjaju nigdje u razvijenom dijelu ove planete, kao i da se oruzje ne prodaje slobodno ljudima vise nigdje, tako da je insistiranje na zakonu koji je napisan prije vise od 200 godina i odavno je prevazidjen, prvenstveni uzrok ovakvih dogadjaja.
Ludaka ima svuda, ali nemaju oruzje, ili ga je jako tesko nabaviti. Ja zivim u susjedstvu i ovde nema niko oruzje, niti znam koji je nacin da se nabavi.
Amerika je sranje, ali ato. Baš nehumano društvo!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mrd said:

Amerika je sranje, ali ato. Baš nehumano društvo!

 

Kakav glup komentar koji ocigledno spustas na neki licni nivo, dok je deset potpuno nevinih ljudi ubijeno samo zato jer svaki ludak moze da kupi oruzje.

Koga ti uopste branis? Ameriku, zakon od pre 200 godina, sebe ili ne mozes bez stalkovanja.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sprivel said:

Jos jedna pucnjava, ovaj put Kolorado. 10 mrtvih, ukljucujuci jednog policajca.

Koji beli mladic je sad imao “bad day”?

Ovaj od 23 godine koji je poginuo i onaj policajac od 51 sa sedmoro dece...

Jesi izvadio stopalo iz usta? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ovaj od 23 godine koji je poginuo i onaj policajac od 51 sa sedmoro dece...

Jesi izvadio stopalo iz usta? 

 

11 hours ago, Sprivel said:

Jos jedna pucnjava, ovaj put Kolorado. 10 mrtvih, ukljucujuci jednog policajca.

Koji beli mladic je sad imao “bad day”?

 

Izgleda je Sirijac imao los dan. 

 

Screenshot-20210323-204422.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sprivel said:

Neleceni psihijatrijski slucaj. Nisu roditelji imali kinte za lecenje, otisli bi u stecaj.

Ma sve je to ok, to si mogao i za onog prethodnog da kazes, i dosta takvih, nego nisi mu okacio sliku da nam objasnis kako je tipican BLM i antifa....

Sve zrtve bele, sta da zakljucimo iz te cinjenice, da se radi o rasistickom napadu?

 

Jel da da si se zaleteo? ali onako sa obe noge...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Ostaje cinjenica o duboko podeljenom drustvu sto je posledica nedavne kradje na izborima. 

Nema to veze sa izborima, izbori su posledica, problem je star barem 11 godina, od kako su poceli da intenzivno guraju rasne/gender podele i politicko prepucavanje.

Podeljeni ljudi se lakse kontrolisu. Lepo napujdas sve jedne protiv drugih a ti izigravas arbitra morala....Ko ce se onda baviti stvarnim problemima?

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to ok, to si mogao i za onog prethodnog da kazes, i dosta takvih, nego nisi mu okacio sliku da nam objasnis kako je tipican BLM i antifa....
Sve zrtve bele, sta da zakljucimo iz te cinjenice, da se radi o rasistickom napadu?
 
Jel da da si se zaleteo? ali onako sa obe noge...

Ovaj isao random, znaci da je bolestan. Onaj junosha je isao s dve noge azijatima...sve jasno ko (los) dan.
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sprivel said:


Ovaj isao random, znaci da je bolestan. Onaj junosha je isao s dve noge azijatima...sve jasno ko (los) dan.

Kako si zakljucio da je random? Tako sto su sve zrtve bele? Covek se odvezao oko 30 milja od njegove kuce, nikakve veze nema sa tim mestom, da bi potpuno random ubio sve belce...ako su beli onda je random a ako su azijati onda je ciljano?

Mene stvarno zanima tvoja logika....necu ni da pominjem kako si ono rekao da je neki beli decko imao los dan. 

Pa to s gustom...

Pazi ovaj je cak pricao o islamofobiji i kako ga prate, i hakuju mu telefon...sta mislis koga je krivio za to?

 

da se ne razumemo pogresno, ja mislim da su obojica mentalni pacijenti, kojima je samo puko film, ali mi nije jasno kako ti uspeva da zbog rasne pripadnosti zrtava, jednog zmatras za random, a drugog za rasistu....nema logike.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Kako si zakljucio da je random? Tako sto su sve zrtve bele? Covek se odvezao oko 30 milja od njegove kuce, nikakve veze nema sa tim mestom, da bi potpuno random ubio sve belce...ako su beli onda je random a ako su azijati onda je ciljano?

Mene stvarno zanima tvoja logika....necu ni da pominjem kako si ono rekao da je neki beli decko imao los dan. 

Pa to s gustom...

Pazi ovaj je cak pricao o islamofobiji i kako ga prate, i hakuju mu telefon...sta mislis koga je krivio za to?

 

da se ne razumemo pogresno, ja mislim da su obojica mentalni pacijenti, kojima je samo puko film, ali mi nije jasno kako ti uspeva da zbog rasne pripadnosti zrtava, jednog zmatras za random, a drugog za rasistu....nema logike.

Suvise se trudis da razmisljas. Jednostavno, sloboda nekima ne prija. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...