Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 minutes ago, Eddard said:


Nadaj se...

 

evo ja ću
Nakon ovakvog javnog divljanja sa  simbolima jedne države, nakon očigledno traljavog odgovora bezbednosnih snaga, nakon očiglednog nemara obaveštajnih službi, ne vidim način da USA danas bude politička ista ona USA od juče.

Nakon diltentizma odlazećeg predsednika, nakon diletantizma dolazećeg predsednika, nekon gromoglasne tišine iz redova viđenijih demokrata i nakon nemuštih reagovanja iz redova pristalica Rep. partije, pa...
Ovaj datum valja zapamtiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

evo ja ću
Nakon ovakvog javnog divljanja sa  simbolima jedne države, nakon očigledno traljavog odgovora bezbednosnih snaga, nakon očiglednog nemara obaveštajnih službi, ne vidim način da USA danas bude politička ista ona USA od juče.

Nakon diltentizma odlazećeg predsednika, nakon diletantizma dolazećeg predsednika, nekon gromoglasne tišine iz redova viđenijih demokrata i nakon nemuštih reagovanja iz redova pristalica Rep. partije, pa...
Ovaj datum valja zapamtiti.

 

Hajde da ne budemo Qanon idioti koji se lože na remember this day,  najavljuju čuda za 06.01. i slično.

 

Jednostavno je. Došla rulja na poziv predsednika. Predsednik ih DIREKTNO POZVAO DA ODU PRED KONGRES "TO CHEER OUR SENATORS" i rulja krenula. Bezbedonosne službe videle priliku da puste par ludaka unutra da prave sranje i naprave zicer da se ova budaletina zauvek pusti niz vodu. Zauvek u smislu da mu neće pasti na pamet da 2024. opet ide u trku, pod pretpostavkom da bude živ/na slobodi. I uz podršku manje više obe partije sem par izuzetaka tipa Ted Kruz i ortaci, tako i bi.

 

Ovih četvoro što je poginulo, jbg, kolateralna šteta.

 

Amerika kakvu znamo je u poslednje 4 godine ionako nestala. Nema ovaj dan ništa sa tim, pa da ga pamtimo.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, NMX said:

 

Hajde da ne budemo Qanon idioti koji se lože na remember this day,  najavljuju čuda za 06.01. i slično.

 

Jednostavno je. Došla rulja na poziv predsednika. Predsednik ih DIREKTNO POZVAO DA ODU PRED KONGRES "TO CHEER OUR SENATORS" i rulja krenula. Bezbedonosne službe videle priliku da puste par ludaka unutra da prave sranje i naprave zicer da se ova budaletina zauvek pusti niz vodu. Zauvek u smislu da mu neće pasti na pamet da 2024. opet ide u trku, pod pretpostavkom da bude živ/na slobodi. I uz podršku manje više obe partije sem par izuzetaka tipa Ted Kruz i ortaci, tako i bi.

 

Ovih četvoro što je poginulo, jbg, kolateralna šteta.

 

Amerika kakvu znamo je u poslednje 4 godine ionako nestala. Nema ovaj dan ništa sa tim, pa da ga pamtimo.

promaklo mi to Qanon šta god, mislim da  i treba da mi promakne 🙂

Ali ne mislim da treba zanemriti događaje od juče jer politika se snažno oslanja na simboliku, a simbolički je juče što je bez presedana. Moguće da preterujem, ali nešto mi ne izgleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čitao sam za vikend neku analizu o potencijalnom cepanju Republikanske stranke i tada je procena bila da ako bi se pocepali 2/3 senatora i kongresmena bi bili u Trampovim Republikancima a ostali u nekoj novoj stranci međutim što se tiče glasača slučaj bi bio obrnut. Vrlo gadna situacija za Republikance a ovaj idiot ima još dve nedelje da nastavi da urušava stranku i državu. Ako "Gruzija" gde demokrate nisu mogle ni da prdnu unazad 20 godina nije dovoljna opomena Republikancima onda možda i treba da propadne ta stranka.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Vrlo gadna situacija za Republikance a ovaj idiot ima još dve nedelje da nastavi da urušava stranku i državu.

 

Nije da bas pratim pomno desavanja na SAD političkoj sceni kao većina ovde,ali čini mi se da i Demokrate imaju ozbiljnu podelu u svojim redovima,mislim na tu levu ekipu oko Sandersa ...

Deluje  mi da je samo mobilizacija za smenu Trampa tu podelu kolliko toliko gurnula u drugi plan,ali na dugi rok ona čini mi se ostaje ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, mare80 said:

 

Nije da bas pratim pomno desavanja na SAD političkoj sceni kao većina ovde,ali čini mi se da i Demokrate imaju ozbiljnu podelu u svojim redovima,mislim na tu levu ekipu oko Sandersa ...

Deluje  mi da je samo mobilizacija za smenu Trampa tu podelu kolliko toliko gurnula u drugi plan,ali na dugi rok ona čini mi se ostaje ...

 

 

Upravo to. U Americi sads de facto postoje 4 frakcije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

Pa nije bas da je samo nekolicina republikanaca u parlamentu uz Trampa. Eno ih ogroman broj glasaju protiv verifikovanja rezultata izbora (i to posle svega sto se desilo samo par sati ranije).

Ovaj pokret što smo videli sinoć neće otići sa Trampom, ostaće gde jeste da tinja, čeka, i dočekaće   sledeću priliku.
Jednom kad se pokrene proces nasilnog urušavanja demokratskih procedura, kad se jednom raspiri, kao što ga Trump raspirio to se ne gasi prostim  odlaskom Trampa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I oni od juče su građani te drzave samo što su vestim manevrima gurani u neke pripizdine da ne uznemiravaju javnost. Ovaj šarlatan je omogućio da i oni izađu na videlo pa sad se "fini"svet zgražava otkud ovi sa rogovima i bradom. Pa nije to tamo neka Srbija ili CG gde bradonje dominiraju.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mrd said:

Trebalo je da bude šala. DT još uvek ima podršku 70+ miliona. Ne mogu ga sad nikako. Videćemo. Tip je manipulator i do sada je uvek bio korak ispred. Nije on rekao da je rep partija sad njegova, već njegov sin.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Posle ovoga nema. On je pokupio deo nezadovoljnika raznih boja koji će sada da se raziđu na svoje strane. Raspad republikanaca na umerenije i ekstremiste bi bio dobra stvar na duži rok. Ostaje da se vidi šta će biti sa demokratama. Dok traje euforija i dele se mesta još i nekako ali i oni imaju dva roga u vreći koja će se pre ili kasnije probušiti.

 

Što se ovih nemira tiče veća bura na forumu nego u Vašingtonu. Pomalo sam razočaran, posle svih proročanstava o državnom udaru i kraju sveta ovakav bljutavi kraj. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

Zaboraviće se ovo za nedelju dana, a kamoli da će srušiti Ameriku kao silu br. 1. Znam da je to želja mnogih, ali proći će još mnogo vode Yangtze-om i Volgom dok se to desi.

Nece sinocnji dogadjaji kao takvi,ali bogami u ove cetiri godine Donijevog mandata,Kina je na globalnom nivou ojacala skoro kao nikada pre (ovde da zamolim kolege/ce forumase da me ne podsecaju na kineski ekonomski bum i transformaciju ekonomskih institucija nakon Maove smrti, jer sam sa svime solidno upoznat),iako je sve vreme govorio kako ce "discilplinovati" KInu,staviti je "pod kontrolu" itd. 

Dakle,u velikoj meri je kompromitovao Ameriku,a ironija je, najvise u ocima tradicionalnih saveznika. Veliki,ogroman posao ceka Ameriku i na unutrasnjem,ali i na spoljnem planu. Ja im drzim fige da u tome uspeju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Crni Bombarder said:

Nece sinocnji dogadjaji kao takvi,ali bogami u ove cetiri godine Donijevog mandata,Kina je na globalnom nivou ojacala skoro kao nikada pre (ovde da zamolim kolege/ce forumase da me ne podsecaju na kineski ekonomski bum i transformaciju ekonomskih institucija nakon Maove smrti, jer sam sa svime solidno upoznat),iako je sve vreme govorio kako ce "discilplinovati" KInu,staviti je "pod kontrolu" itd.

Ne znam kakve će posledice ovaj događaj danas ostaviti na US na duže staze, samo znam da je prouzrokovao fantastičan meme day. Dobro se ismejah danas

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Eddard said:

Zaboraviće se ovo za nedelju dana, a kamoli da će srušiti Ameriku kao silu br. 1. Znam da je to želja mnogih, ali proći će još mnogo vode Yangtze-om i Volgom dok se to desi.

 

Vlad i Si otvaraju sampanjac ne zbog propasti Amerike vec sto su tek sad dobili argumente da rade sta hoce.

 

Npr recice eto Soros krade izbore (Putinu ovo vrlo bitno) a Si ce reci sta se bunite na nase organe reda kad americki pucaju ko kauboji.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...