Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, goldberg said:

 

Pa to.

 

I UK i USA je to pitanje tradicije i tu su bas konzervativni, a to se poklapa sa interesima dve vladajuce stranke.

 

Ja sam reagovao kad se raspravljalo o 1 covek - 1 glas (sto bi znacilo drugi ekstrem), da to uopste ne mora da bude jedino resenje i da ima i mnogo boljih. Zato me i cudi zasto se insistira samo na 1 covek - 1 glas, kad elektori postoje da daju znacaj Wyomingu, Idahu, Montani i drugim slabo naseljenim drzavama. To treba zadrzati.

1 covek 1 glas, nema ni teoretske sanse zato sto bi to obesmislilo ulogu drzava, i bukvalno oduzelo glasove vecini drzava - kao sto si napisao. Sto bi New Hampshire uopste glasao onda, i kome bi bio bitan? Sve federalne pare bi isle u drzave sa najvecim brojem stanovnika, ovako se malo bolje balansira moc.

 

Sve sto drzavni legislatori rade, od menjanja sistema glasanja za elektore, do menjanja izbornih jedinica, je da pobede jedni druge kad god mogu. Ne idu na blokiranje nekog treceg, ali prakticno to se postize.

 

Prvo mislim da su trebali da izbace ilegalce iz cenzusa za kreiranje izbornih jedinica (zato sto daje neopravdani broj elektora tamo gde je najveca ilegalna populacija koja nema pravo glasa), i onda da naprave elektore koji ce glasati kako je njihova izborna jedinica glasala.

 

Umesto sto svaka drzava ima svoj sistem. Samo za to nema politickog koncenzusa. Zato sto bi onda morali da rade kampanju nacionalno, a to se nikom ne isplati.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

Prvo mislim da su trebali da izbace ilegalce iz cenzusa za kreiranje izbornih jedinica (zato sto daje neopravdani broj elektora tamo gde je najveca ilegalna populacija koja nema pravo glasa), i onda da naprave elektore koji ce glasati kako je njihova izborna jedinica glasala.

 

Za velicnu izbornih jedinica su nekada brojani i robovi  (0.6 osobe), a Trumpisti ne zele brojati ilegalce....Dovoljno govori o tome kako vide ilegalne useljenike od kojih veliki broj nije dosao svojim izborom...

 

Malo je porediti ga sa Musolinijem, ali evo da ne bude da samo ja vidim slicnost:

https://www.businessinsider.com/historians-election-experts-warn-trump-behaving-like-mussolini-2020-9?op=1

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Cyrus Smith said:

  Problem sa jedan čovek jedan glas je u federalnoj državi gde bi manje države bile svedene na mesne zajednice. To je bio problem i u SFRJ. Što se suda tiče, kritika na račun demokrata je da sud vide kao alatku svoje politike. Ruzvelt je to svojevremeno pokušao i nije uspeo iako je imao većinu dal u kongresu senatu ili u oba ne sećam se. Problem je i u tome što ruši institucije koje su već dugo stabilne. Onda mogu i republikanci isto da urade ako dođu u poziciju i tome nema kraja.

 

 

Washington dc, Guam, Puerto Rico ...

 

Dodavanjem država za koje misle da će glasati za njih mogli bi pokušati trajno izmeniti političku sliku u USA. To naravno neće proći bez velikih sukoba i krize. I sve to zato što demokrate žele da stalno dobijaju izbore, nisu više dovoljni ciklusi smene vlasti kao do sada.

 

  

Da, uvek je samo druga strana kriva, kao i u SFRJ nekih 30+ godina ranije. Tramp nije uzrok nego simptom.

 

  

Ne znam da li ovde ima neko kome je Tramp mnogo bitan i drag. Ja sam svoj stav više puta izneo, problem je što su ovakvi republikanci i Tramp trenutno jedina prepreka koja stoji pred ekstremističkom ideologijom koja je već preuzela demokrate. Jurišnike ima (i) druga strana i trenutno jedino oni udarnički rade. Otvoreni sukob jurišnika sa demoralisanom policijom koja bi trebalo da puca u noge je mogući građanski rat.

 

Trenutno mržnju raspiruje jedna strana i ona još nije na vlasti na federalnom nivou.

 

Ocito ima dosta onih kojima je Tramp mnogo bitan i drag - jer mu svaku,pa i najprljaviju i najcrnju stvar aminuju... Nase pisanje ovdje nema nikakav uticaj na to kakva ce USA biti sutra, ali je nekima mnogo tesko reci da je on autoritarni lider koji USA gura u smjeru fasizma. Ja nemam problem reci da postoje snage koje bi zeljele nasiljem USA gurnuti u lijevu anarhiju i lijevi totalitarizam koji bi bio jednako poguban - jedino sa cime se ne slazem je:

 

1) ne slazem se da su Biden (desnicar), Harris (centrista), te Sanders i AOC (sasvim lagani lijevi otklon od centra) na bilo koji nacin povezani sa tim snagama...  

2) ne slazem se da su te lijeve ekstremne snage snaznije od desnih u ovom trenutku jer i da su ekstremne milicije podjednako brojne, zastupljenost ekstremista u snagama javnog reda i prvivatnim firmama koje se bave bezbjednoscu nije jednaka nego je na strani desnicara.To ne znci da nece doci vrijeme da su oni ti kojih se treba bojati.

3) ne slazem se da su univerziteti do te mjere rasadnik ekstremnih ideja - autonomija univerziteta i sloboda misljenja i naucnog rada je jedna od rijetkih kategorija u kojima Trampova USA nije nazadovala po medjunarodnim parametrima...

 

Tebe je ocito dobro pogodio neki CRT kurs na kojem si bio ili koji si vidio online, i pazi sad- to je iskustvo koje oblikuje tvoje razmisljanje i ja, koji ga nisam dozivio, ne mogu ga komentarisati i ne mogu se staviti u tvoju kozu... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

 

Za velicnu izbornih jedinica su nekada brojani i robovi  (0.6 osobe), a Trumpisti ne zele brojati ilegalce....Dovoljno govori o tome kako vide ilegalne useljenike od kojih veliki broj nije dosao svojim izborom...

 

Malo je porediti ga sa Musolinijem, ali evo da ne bude da samo ja vidim slicnost:

https://www.businessinsider.com/historians-election-experts-warn-trump-behaving-like-mussolini-2020-9?op=1

 

 

Kako mislis nije dosao svojom voljom? Sta ih neko kidnapovao i preneo preko granice?

Kakve veze ima Musolini sa ilegalcima? 

 

Naravno da se ilegalci vide kao ljudi koji su u zemlji ilegalno, i nemaju pravo glasa, kako si hteo da ih vidim kao legalne i da imaju pravo glasa? pa jbga mozda kad budem probala da ti objasnim da je krsenje zakona legalno :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Kako mislis nije dosao svojom voljom? Sta ih neko kidnapovao i preneo preko granice?

Kakve veze ima Musolini sa ilegalcima? 

 

Naravno da se ilegalci vide kao ljudi koji su u zemlji ilegalno, i nemaju pravo glasa, kako si hteo da ih vidim kao legalne i da imaju pravo glasa? pa jbga mozda kad budem probala da ti objasnim da je krsenje zakona legalno :classic_biggrin:

 

 

Da - skoro milion djece su roditelji prenijeli preko granice - niko ih nije pitao.

 

Da budemo sasvim jasni:

 

1) Robovi 1800 i neke nisu imali pravo glasa, ali su ih rasisti koji su ih drzali u ropstvu ipak brojali kao 0.6 osobe za velicinu disktrikta

2) Postoje ljudi danas u 21.vijeku, od kojih neki pisu i na ovom forumu, koji sebe smatraju prosvjecenim, i koji smatraju da ilegalce ne treba brojati kao osobe za istu svrhu? 

 

Aferim. U dobrom smjeru idemo...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

 

Ocito ima dosta onih kojima je Tramp mnogo bitan i drag - jer mu svaku,pa i najprljaviju i najcrnju stvar aminuju... Nase pisanje ovdje nema nikakav uticaj na to kakva ce USA biti sutra, ali je nekima mnogo tesko reci da je on autoritarni lider koji USA gura u smjeru fasizma. 

 

Bold, ima ali ih nisam primetio na forumu. Možda sam nešto propustio.

 

Tramp, pokazalo se, nije autoritaran lider. Imao je priliku da se igra takvog. Mogao je da šalje nacionalčnu gardu i/ili vojsku da smiruje situaciju u gradovima koji već mesecima trpe nemire a lokalne vlasti ne samo da ne rade ništa nego i sprečavaju da se bilo šta uradi. Imao je priliku da se igra oštrih mera u vezi korone. Štagod da je dobar predsednik nije i autoritaran nije, dakle ni fašista.

 

1. Biden i Harris sigurno nisu povezani sa antifom i ostalim ektremistima, teza je da ne mogu da ih zaustave. Demokrate nemaju odgovor za nemire levičara, pogledaj Portland, Seattle, New York. Samo popuštanje, dodvoravanje i pljuvanje po sopstvenoj policiji koja bi onda trebalo da vezanih ruku sluša naređenja ako ekstremisti ipak preteraju.

 

2. Nisam se bavio poređenjem snage levih i desnih ekstremista, samo tvrdim da se ovi drugi skoro ne vide i da se na njihove ekscese reaguje kako i treba, brzom i brutalnom silom. Takođe, trenutno su izolovani i nemaju otvorenu podršku nijednog dela elite. Nemaju ni Trampovu, ko prati više od mainstream medija mogao je to da vidi. Postavlja se pitanje kako je to moguće ako su USA toliko rasističke. Ako se divljanje antife nastavi to će sigurno dati vetar u krila desničarskim ekstremistima po principu koji smo videli u SFRJ da srpsko-hrvatskim nacionalistima koji su jedni druge jačali sa svakim incidentom. Tada postaju mogući i otvoreni ulični sukobi i haos koji iz toga sledi.

 

3. Rasadnik su odseci društvenih nauka na univerzitetima, pogotovo razni race/queer/gender studies i to su bili i pre Trampa. Ostali su manje zagađeni ali je pohod na njih u toku. Takođe, pokazalo se da borbena manjina može da uceni i drži u strahu tihu većinu tako da je teško reći koliko su ekstremne ideologije stvarno uverenje studenata a koliko ne smeju da iskažu neslaganje. Dovoljno je 60 sekundi:

 

 

 

2 hours ago, ters said:

1) Robovi 1800 i neke nisu imali pravo glasa, ali su ih rasisti koji su ih drzali u ropstvu ipak brojali kao 0.6 osobe za velicinu disktrikta

2) Postoje ljudi danas u 21.vijeku, od kojih neki pisu i na ovom forumu, koji sebe smatraju prosvjecenim, i koji smatraju da ilegalce ne treba brojati kao osobe za istu svrhu? 

 

Ja spadam u ove pod 2 osim ako ne dobijem dobro objašnjenje zašto bi ono pod 1 bilo razlog da se ilegalci koji nemaju pravo glasa ubrajaju u bilo šta u vezi sa izborima.

Edited by Cyrus Smith
slovo, link
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

Ocito ima dosta onih kojima je Tramp mnogo bitan...

 

Da, meni je bitan, prosli put jer je bio izbor izmedju njega i Hilari, a sada izmedju njega i Bajdena.

MIslim da ne treba objasnjavati zasto, jer meni nece nikada biti jasno da neko iz Srbije moze da bude za Bajdena, koji je odgovoran za ubijanje ljudi i unistavanje imovine, klasicna definicija neprijatelja.

 

Ostalo sto si napisao su najobicnije gluposti, cuj gura Ameriku u fasizam, prvi americki predsjednik koji je odustao od ratovanja po svijetu i unistavanja drugih drzava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Da, meni je bitan, prosli put jer je bio izbor izmedju njega i Hilari, a sada izmedju njega i Bajdena.

MIslim da ne treba objasnjavati zasto, jer meni nece nikada biti jasno da neko iz Srbije moze da bude za Bajdena, koji je odgovoran za ubijanje ljudi i unistavanje imovine, klasicna definicija neprijatelja.

 

Ostalo sto si napisao su najobicnije gluposti, cuj gura Ameriku u fasizam, prvi americki predsjednik koji je odustao od ratovanja po svijetu i unistavanja drugih drzava.

Meni nikada nisu bili jasni tipovi koji su podržavali i podržavaju nedela Karadžića, ali sam to verovatno samo ja.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mrd said:

Meni nikada nisu bili jasni tipovi koji su podržavali i podržavaju nedela Karadžića, ali sam to verovatno samo ja.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

Ovim si prakticno priznao da je Bajden zlocinac, koji se zalagao da se bacaju bombe po tvom gradu, po tvojoj zemlji. 

Znas kako cesto kazes koka-kola i kokice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da mnogo pridajete paznje cenzusu. Nema logike da se ilegalci odluce da se prijave u popis stanovnistva. Moguce da se neki i prijavi jer se zavodi idejom da ce mozda jednog dana biti legalizovan, ali da dobrovoljno daju na uvid gde se nalaze u to sumnjam... 
Mislim da grešiš, nema toga što neko neće uraditi da sredi papire.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Ja spadam u ove pod 2 osim ako ne dobijem dobro objašnjenje zašto bi ono pod 1 bilo razlog da se ilegalci koji nemaju pravo glasa ubrajaju u bilo šta u vezi sa izborima.

 

Pa kokoske se broje, a neces zive ljude... Vec jednom pomenuh da sam bio ilegalac, u zemlji koja mi nije bas bila naklonjena - i na sve nacine sam gledao da ne budem na bilo kakvom drzavnom spisku, popisu i slicno, ali isto tako da ipak budem na nekom spisku negdje, u jevrejskoj opstini (moja ogromna zahvalnost gospodinu Isidoru Papi za sve sto  je ucinio za mene i to u vrijeme kada je i njegova zajednica bila na udaru i pod napadima ekstremista), u Crvenom Krstu  i slicno, cisto da bi postojao neki trag da sam bio tu, i da bi neko upitao sta je bilo sa mnom ukoliko nestanem...

 

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Amigo said:

 

Ovim si prakticno priznao da je Bajden zlocinac, koji se zalagao da se bacaju bombe po tvom gradu, po tvojoj zemlji. 

Znas kako cesto kazes koka-kola i kokice.

 

Nema tog ko nije bacao bombe po mom gradu i mojoj zemlji  i po mom narodu raznih nacija i religija. I sve je to bila bagra od zla oca i od gore majke - Milosevic, Tudjman, Izetbegovic, Karadzic, Boban, Taci.... I svi su imali za cilj samo unistenje onih imalo drugacijih i otimacinu teritorije... Dok nije na scenu stupio USA, koji je bombardovao sa ciljem da se nasilje zaustavi - a gorepomenuti sljam se sklonio na sigurno, i opet isturio moj narod da gine...  

 

Mi, kao obicni ljudi, smo ginuli i bez Klintona i Bidena, i u Sarajevu, i u Banjaluci, i u Bosni i u Hrvatskoj i na Kosovu... i americka intervencija je odnijela mnogo nasih zivota, ali je dovela do zaustavljanja ludaka i ludila i grubo receno, ipak umanjila ukupne zrtve.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Ostalo sto si napisao su najobicnije gluposti, cuj gura Ameriku u fasizam, prvi americki predsjednik koji je odustao od ratovanja po svijetu i unistavanja drugih drzava.

 

https://www.v-dem.net/en/

 

https://www.businessinsider.com/historians-election-experts-warn-trump-behaving-like-mussolini-2020-9?op=1

 

https://theintercept.com/2020/10/25/bosnia-war-us-election-politics/

 

I da ne bude zabune, autorka zadnjeg teksta je vjerovatno imala priliku strahovati samo od srpskih "milicija" a i druge su bile slicne...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ters said:

Dok nije na scenu stupio USA, koji je bombardovao sa ciljem da se nasilje zaustavi - a gorepomenuti sljam se sklonio na sigurno, i opet isturio moj narod da gine...  

Jebiga ako neko gine, neko bi morao da i odgovara, komandna odgovornost, toliko puta upotrebljena, zna se dobro Bajdenova uloga i ono sto je izjavljivao tada, kome ne smeta, sta ja tu mogu.

Kako je radio onda, radice opet, nece biti u pitanju sada bombe, to je vrijeme proslo, ali upotrebice sva sredstva da nasim ljudima tamo zagorca zivot.

 

Sto se tice Trampa, umjesto linkova, kojih se moze naci razno-raznih na hiljade, napisi definiciju fasizma i po cemu je Tramp to fasista i kako je to americki narod na slobodnim izborima izabrao fasistu. Pola drzave ispadose fasisti, mlogo je kume to sve suplje i ideoloski obojeno.

 

Demokrate su toliko moralno srozane od pojave Klintonovih i seksualnog napastovanja studentice u Ovalnom ofisu licno od POTUS-a, pa do svega ostalog, da se mogu pisati tomovi knjiga. Biti za tu kliku, meni je otuzno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Amigo said:

Jebiga ako neko gine, neko bi morao da i odgovara, komandna odgovornost, toliko puta upotrebljena, zna se dobro Bajdenova uloga i ono sto je izjavljivao tada, kome ne smeta, sta ja tu mogu.

Kako je radio onda, radice opet, nece biti u pitanju sada bombe, to je vrijeme proslo, ali upotrebice sva sredstva da nasim ljudima tamo zagorca zivot.

 

Sto se tice Trampa, umjesto linkova, kojih se moze naci razno-raznih na hiljade, napisi definiciju fasizma i po cemu je Tramp to fasista i kako je to americki narod na slobodnim izborima izabrao fasistu. Pola drzave ispadose fasisti, mlogo je kume to sve suplje i ideoloski obojeno.

 

Demokrate su toliko moralno srozane od pojave Klintonovih i seksualnog napastovanja studentice u Ovalnom ofisu licno od POTUS-a, pa do svega ostalog, da se mogu pisati tomovi knjiga. Biti za tu kliku, meni je otuzno.

 

Pa ti ga uhapsi i optuzi...

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ters said:

Da - skoro milion djece su roditelji prenijeli preko granice - niko ih nije pitao.

 

Da budemo sasvim jasni:

 

1) Robovi 1800 i neke nisu imali pravo glasa, ali su ih rasisti koji su ih drzali u ropstvu ipak brojali kao 0.6 osobe za velicinu disktrikta

2) Postoje ljudi danas u 21.vijeku, od kojih neki pisu i na ovom forumu, koji sebe smatraju prosvjecenim, i koji smatraju da ilegalce ne treba brojati kao osobe za istu svrhu? 

 

Aferim. U dobrom smjeru idemo...

 

Veoma hrabro od tebe da poredis ilegalce, koji pretrcavaju ogradu, preplivaju reku, ne bi li bolje ziveli u US, sa ni manje ni vise nego robovima koji su kidnapovani iz svojih okolina.

A i za decu su odlucivali roditelji kad im je odlucivanje bilo u moci, tako da ti i to ne stoji.

Jos malo pa ces da uporedis ilegalce koji su svojevoljno prekrsili zakon US sa native Americans koji isto u neko vreme nisu bili gradjani, pa ces se iscudjavati prosvetiteljstvu :classic_biggrin:

kao vidi kako nismo napredovali, tretiramo krsenje zakona, kao krsenje zakona a ne pravo...

 

1 hour ago, Baby said:

Mislim da mnogo pridajete paznje cenzusu. Nema logike da se ilegalci odluce da se prijave u popis stanovnistva. Moguce da se neki i prijavi jer se zavodi idejom da ce mozda jednog dana biti legalizovan, ali da dobrovoljno daju na uvid gde se nalaze u to sumnjam... 

:classic_smile: Hmmm cenzus garantuje anonimnost, nemaju pravo da daju licne podatke. A ako se toliko njih ne prijavljuje, sta je onda problem postaviti pitanje da li ste legalno u US, da li ste gradjanin? Zasto se onda dems ubise da se to slucajno ne desi, ako si ti u pravu pa se ilegalci i ne broje?

Da ne pricamo da su isli od vrata do vrata da provere da se svi popisu.

1 hour ago, ters said:

 

Pa kokoske se broje, a neces zive ljude... Vec jednom pomenuh da sam bio ilegalac, u zemlji koja mi nije bas bila naklonjena - i na sve nacine sam gledao da ne budem na bilo kakvom drzavnom spisku, popisu i slicno, ali isto tako da ipak budem na nekom spisku negdje, u jevrejskoj opstini, u Crvenom Krstu  i slicno, cisto da bi postojao neki trag da sam bio tu, i da bi neko upitao sta je bilo sa mnom ukoliko nestanem...

 

 

 

 

Cenzus se ne bavi pitanjem da se neko zapita da li si nestao :classic_biggrin: Ima svoju namenu, i u toj nameni ilegalci nemaju sta da rade, jer nemaju pravo glasa, samo su iskorisceni za krojenje izbornih jedinica za Dems, nista vise. Isto kao sto nemaju studenti, turisti i slicni prrivremeni posetioci - nikakva prava da kroje politicku mapu US.

Link to comment
Share on other sites

ACB je zvanicno imenovana kao sudija. kako ce ovo uticati na izbore? Da li to znaci da ce Tramp dobiti u landslide ili da ce republikance demotivisati u glasanju sada jer su postigli svoj cilj?

 

bice interesatno za gledati, u svakom slucaju jeste istorijski presedan koliko ce ljudi glasati.

 

Malo je bilo smesno danas citati da je AOC komentarisala kako su redovi za rano glasanje "voters supression" a mogla je lepo da glasa postom :classic_biggrin: Kakva drama queen....

 

prijatelj mi kaze da se u kalifornija odvija nevidjena kampanja za Trampa - kaze ne pamti ikad takve kampanje za bilo kog republikanca a glasa oko 20 godina, znaci ne pamti Regana. Cali momci jel imate neke informacije?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Da se ne pravim ja pametan i smisljam definiciju, evo 14 karakteristka koje su zajednicke fasistickim rezimima (Hitler, Franko, Musolini, Suharto, Pinoce). Tramp za sada nema dvije ili tri od cetrnaest. A nije da nije probao da i te cekira - kao na primjer upetljavanje religije u razbijanje protesta - simbolicna "molitva" pod suzavcem, mada je navodno Bibliju drzao naopako, ili supremacija policije umjesto vojske... Jedino mu kontrola medija ne polazi za rukom i predstavlja mu prepreku....

 

Powerful and Continuing Nationalism 
Disdain for the Recognition of Human Rights
Identification of Enemies/Scapegoats as a Unifying Cause
Supremacy of the Military - Partial (supremacy of police and private forces)
Rampant Sexism 
Controlled Mass Media 
Obsession with National Security 
Religion and Government are Intertwined
Corporate Power is Protected
Labor Power is Suppressed
Disdain for Intellectuals and the Arts
Obsession with Crime and Punishment
Rampant Cronyism and Corruption
Fraudulent Elections
 

If it walks like a duck, and quacks like a duck, and looks like a duck - it is ???

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Malo je bilo smesno danas citati da je AOC komentarisala kako su redovi za rano glasanje "voters supression" a mogla je lepo da glasa postom :classic_biggrin: Kakva drama queen....

 

 

Nije lijepo da s neko ko postuje institucije kao ti govori o buducoj predsjednici na taj nacin...

 

I da - provjerio sam onaj navod o istrazi protiv nje - izgleda da Trampov covjek zataskava istragu i ne privodi je kraju... Jos jedan promasaj korumpirane Trampove administracije.

 

Edited by ters
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ters said:

 

If it walks like a duck, and quacks like a duck, and looks like a duck - it is ???

Daj molim te, navodis stvari od kojih vecinu rade dems, kao Trampov autoritarizam?

Koje to 3 on ne radi, pa cu te pitati sta od ovoga nije radjeno od strane dems....ili ne rade sada.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ters said:

 

Pa kokoske se broje, a neces zive ljude... Vec jednom pomenuh da sam bio ilegalac, u zemlji koja mi nije bas bila naklonjena - i na sve nacine sam gledao da ne budem na bilo kakvom drzavnom spisku, popisu i slicno, ali isto tako da ipak budem na nekom spisku negdje, u jevrejskoj opstini (moja ogromna zahvalnost gospodinu Isidoru Papi za sve sto  je ucinio za mene i to u vrijeme kada je i njegova zajednica bila na udaru i pod napadima ekstremista), u Crvenom Krstu  i slicno, cisto da bi postojao neki trag da sam bio tu, i da bi neko upitao sta je bilo sa mnom ukoliko nestanem...

 

Pa ako su ilegalci zašto bi se brojali, ne bi trebalo da budu tamo. Ne vidim kakvo je opravdanje pominanje prakse sa robovima, to nije trebalo da se radi ali se radilo pa sada da primenimo isti princip? Takođe, nije valjda da su svi ilegalci došli otkad je Tramp predsednik, kako Obama nije rešio njihov status ako je tako lako samo je Tamp prepreka?

Edited by Cyrus Smith
slovo
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ters said:

Jedino mu kontrola medija ne polazi za rukom i predstavlja mu prepreku....

Jedino. Fašizam sa mas medijima i velikim internet kompanijama potpuno protiv "diktatora", how yes no.

 

Većinu ostalih stvari radi i druga strana ili su očigledne samo uz potpuni confirmation bias.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...