Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 minutes ago, Baby said:

 

Pomenula sam ti pro Tramp medije zato sto ti kazes da ga ne krive, nego nisu zadovoljni. Da, iz ankete ne moze da se vidi da li ga krive jer pitanje nije tako postavljeno, ali na sve ostale strane i te kako moze. 

 

 

Ja sam samo tvrdila da ga 56% ne krive. Da to sto misle da odgovor nije adekvatan, ne znaci da ga krive, mislim na javno misljenje a ne na medije. Inace i pitanje je tendeciozno postavljeno.

Uostalom, i potpuno mi je glupo da ga krive, kad nije on odlucivao o merama. Zna se sta znaci komandna odgovornost, u ovom slucaju on je nema, jer nije ni komandovao, da upotrebim tvoj primer generala. On je bukvalno spao samo na nivo konsultanta (cak ni toliko).

Nasuprot njemu, guverneri imaju direktnu komandnu odgovornost, osim ako se neko oglusio o njihove odluke, zbog pravne situacije (tipa da guverner ne moze da insistira da neki gradonacelnik uradi bas sve po njegovoj naredbi).

Da im Tramp nije omogucio pristup federalnim fondovima i rezervama, da nije automatski trazio da kupi opremu ili je proizvede, onda bi mogli da govorimo da nije bio kompetentan, ovako....kad su odbili saradnju on je uradio ono sto je bilo u njegovoj jurisdikciji.

 

Ne mozes kriviti nekoga za rezultate ko nije imao nikakav uticaj na iste. Cak i ako ti se ne svidja da je njegovo misljenje bilo drugacije.

 

A mediji teraju svoju pricu.

Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2020 at 10:18 AM, Klotzen said:

Mali update istraživanja javnog mnjenja :

 

70789879761266d44f752c6f227ab8d8b3100d5e

 

U odnosu na prošli presek, DS je poveo u Minesoti i Arizoni a izgubio Nevadu, uz još dva poena na split votes, dok kod RS nema promena. Ako zanemarimo ove države gde je tesan rezultat trenutno je 212-71 (borba za 255).

 

Ove što su tesne nisu sve tesne nego jednostavno niko ne istražuje javno mnjenje. U ovu grupu spadaju Arkanzas i Ajova (doduše ovde smo dobili jedan rezultat u septembru 45%-47%).

 

81083285f7ca4eed7394528e7b6945ff4499efbe

 

Arizona opet tesna i pride još jedan distrikt u Mejnu, sa druge strane Nevada i Nju Hempšire poplavili što znači da su demokrate pale za 2 poena u odnosu na 20 septembar (prošle nedelje mislim da nije ni bilo promena pa me mrzilo da pravim presek).

 

Konačno je stigla nova anketa za Arkanzas (+24 Tramp) tako da je on sada ofarban a Tramp za dve nedelje povećao rezultat za tih +6.

 

Ako zanemarimo "leans" (zbog mogućnosti greške) države rezultat je 199-100 (borba za 239)

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Angelia said:

I jbga ispade Tramp u pravu:

 

The WHO estimate suggests 760million people have contracted the disease, based on current global population of about 7.6billion. It also suggests Covid-19 kills around 0.14 per cent of patients, making it slightly deadlier than seasonal flu — which has a mortality rate of around 0.1 per cent. For comparison, the WHO's last estimate was that around 0.6 per cent of everyone who gets infected will die.

 

 

Rekoh ti na drugoj temi. 0.14% je poteklo od nekog neodgovornog novinara, WHO to nigde nije rekao. Molim te, ne širi dezinformacije.

 

@Baby ti je takođe objasnila razliku između gripa i Kovida-19. Onaj koji upoređuje grip sa Kovidom je ili glup, ili ignorantan, ili zlonameran. Druge opcije nema.

Link to comment
Share on other sites

Posle nove episode "Weekend at Bernie's 2020" (voznja sa SVU) evo gde smo sada:


link

Quote

 

U.S. President Donald Trump staged a dramatic return to the White House on Monday night after leaving the military hospital where he has been receiving an unprecedented level of care for COVID-19.

He immediately ignited a new controversy by declaring that despite his illness the nation should not fear the virus that has killed more than 210,000 Americans — and then he entered the White House without a protective mask.

Trump's message alarmed infectious disease experts and suggested the president's own illness had not caused him to rethink his often-cavalier attitude toward the disease, which has also infected his wife and several White House aides, including new cases revealed on Monday.

Landing at the White House on Marine One, Trump gingerly climbed the South Portico steps, removed his mask and declared, "I feel good." He gave a double thumbs-up to the departing helicopter from the portico terrace, where aides had arranged American flags for the sunset occasion.

He entered the White House, where aides were visible milling about the Blue Room, without wearing a face covering.

Minutes later, he tweeted a video of himself, telling Americans not to be afraid of coronavirus or let it take over their lives, likely a difficult message for the families of those who have died from the virus. He said he learned so much about the virus while in hospital, talking about the best equipment and medicines, the likes of which the average American would not have access to.

And he promised vaccines are coming "momentarily."

 

His doctor, Navy Cmdr. Sean Conley, told reporters earlier Monday that Trump remains contagious.

 

 

sad ako izgubi izbore moze opet na TV scenu, neki novi zanr, recimo alternative realty show - namlatio bi se para sigurno. Potraznje ima - skoro pola USA.

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nonick said:

Posle nove episode "Weekend at Bernie's 2020" (voznja sa SVU) evo gde smo sada:


link

 

sad ako izgubi izbore moze opet na TV secnu, neki novi zanr, recimo alternative realty show - namlatio bi se para sigurno. Potraznje ima - skoro pola USA.

🙂

Svojim ulaskom u Belu kucu je osvoio ballsy reward. 🙂

Kokice i Coca-Cola

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Angelia said:

Taj grafikon ne znaci da ga 56% krivi, vec da smatra da nije najbolje reagovao na pandemiju. kakve sad veze ima Pence i ostalo.

Poenta je da Tramp nije odlucivao o merama.

 

I jbga ispade Tramp u pravu:

 

Dr Michael Ryan, head of emergencies at the WHO, said its 'best estimate' was that 10 per cent of the global population has caught Covid-19. He said the figures vary wildly from country to country, as well as between urban and rural settings, and different groups of people. 

The WHO estimate suggests 760million people have contracted the disease, based on current global population of about 7.6billion. It also suggests Covid-19 kills around 0.14 per cent of patients, making it slightly deadlier than seasonal flu — which has a mortality rate of around 0.1 per cent. For comparison, the WHO's last estimate was that around 0.6 per cent of everyone who gets infected will die.

 

 

 

Nebuloza, imas na netu podatke o najugrozenijim delovima Italije, koliko je umiralo tokom sezone gripa a koliko tokom kovid-19 pandemije, cini mi se da je smrtnost bila 5 puta veca od kovida. 

 

Inace Trumpa ne uzimaju ozbiljno sam je priznao da je lagao i da je znao da je virus daleko opasniji, posto je i on bio brifingovan od strane najboljih strucnjaka iz vojske i zdrvstva sta moze da bude, a najcrnja procena je bila broj umrlih ko za vreme spanske groznice (nesto manje od 700.000, odnosi se na Ameriku).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Angelia said:

 

The WHO estimate suggests 760million people have contracted the disease, based on current global population of about 7.6billion. It also suggests Covid-19 kills around 0.14 per cent of patients, making it slightly deadlier than seasonal flu — which has a mortality rate of around 0.1 per cent. For comparison, the WHO's last estimate was that around 0.6 per cent of everyone who gets infected will die.

 

 

 

he-he, znaci od 7,500,000 pozitivno testiranih u US samo .14 procenata umire? To je onda 10,500 umrilh u USA - hmmm? Jedino ako uzmemo da je dvadestet puta vise njih zrazeno ali se nisu testirali. Znaci onda bi trebalo da bude 150 miliona zarazenih da bi dobili 210,000 hiljade mrtvih sto danas imamo.

 

.

Quote

 

Here's a look at the numbers: The first person known to have died from coronavirus in the United States died on Feb. 29, according to Johns Hopkins University. Seven months later, more than 210,000 Americans are dead. Remember, the “typical” flu season runs about 7 months, from October to April.

According to CDC estimates, this is how many Americans have died from the flu in recent seasons:

2019-2020: 22,000 (preliminary)

2018-2019: 34,000 (preliminary)

2017-2018: 61,000 (preliminary)

2016-2017: 38,000

2015-2016: 23,000

2014-2015: 51,000

2013-2014: 38,000

2012-2013: 43,000

2011-2012: 12,000

2010-2011: 37,000

About 178,000 people died in the five flu seasons running from 2015 until 2020, while more than 210,000 people died of coronavirus this year.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nonick said:

 

he-he, znaci od 7,500,000 pozitivno testiranih u US samo .14 procenata umire? To je onda 10,500 umrilh u USA - hmmm? Jedino ako uzmemo da je dvadestet puta vise njih zrazeno ali se nisu testirali. Znaci onda bi trebalo da bude 150 miliona zarazenih da bi dobili 210,000 hiljade mrtvih sto danas imamo.

 

.

 

To kaze WHO, da ima 20X vise onih koji su bili zarazeni, to valjda na osnovu nekih istrazivanja koliko ima antitela. Postavlja se i pitanje da li je 210k bas 210k, ako si video onaj CDC izvestaj koji dovodi u sumnju te cifre. 

Za sada jedino sto znamo je da - niko ne zna zasigurno da je ijedna cifra tacna

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Angelia said:

To kaze WHO, da ima 20X vise onih koji su bili zarazeni, to valjda na osnovu nekih istrazivanja koliko ima antitela. Postavlja se i pitanje da li je 210k bas 210k, ako si video onaj CDC izvestaj koji dovodi u sumnju te cifre. 

Za sada jedino sto znamo je da - niko ne zna zasigurno da je ijedna cifra tacna

 

Evo @nonick ti izracunao. Znaci 50% US je bilo zarazeno po tim ciframa. Sama znas da je cifra daleko ispod 50%. Who su rekli oko 10% svetske populacije, a moze biti da je bilo i 20%, tj. duplo. To bi pak znacilo na 7.5 miliona registrovanih, oko 15 miliona ako je duplo, sto je ni blizu 150 miliona. 

 

Ustvari, cela prica je nebitna, vrtimo ovde jer si ti nasla jedan podatak koji ti odgovara i zakacila se za njega. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Baby said:

 

Evo @nonick ti izracunao. Znaci 50% US je bilo zarazeno po tim ciframa. Sama znas da je cifra daleko ispod 50%. Who su rekli oko 10% svetske populacije, a moze biti da je bilo i 20%, tj. duplo. To bi pak znacilo na 7.5 miliona registrovanih, oko 15 miliona ako je duplo, sto je ni blizu 150 miliona. 

 

Ustvari, cela prica je nebitna, vrtimo ovde jer si ti nasla jedan podatak koji ti odgovara i zakacila se za njega. 

WHO je rekao da varira od zemlje do zemlje, tako da nisu rekli da je 20X isto u US. Znaci to ne znaci da je 50% populacije u US bilo zarazeno.

Vrtimo se ovde jer vam sad WHO procena ne odgovara, ali je odgovarala kad je bila 0.65%.

Poenta je da je sve to procena po istrazivanjima, znaci nisam se ja zakacila, nego sam samo rekla da je veoma moguce da su sva panika i lockdown, bili pogresni. Razumes kad kazem mozda - da ostavljam mogucnost da nisam u pravu?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Angelia said:

WHO je rekao da varira od zemlje do zemlje, tako da nisu rekli da je 20X isto u US. Znaci to ne znaci da je 50% populacije u US bilo zarazeno.

Vrtimo se ovde jer vam sad WHO procena ne odgovara, ali je odgovarala kad je bila 0.65%.

Poenta je da je sve to procena po istrazivanjima, znaci nisam se ja zakacila, nego sam samo rekla da je veoma moguce da su sva panika i lockdown, bili pogresni. Razumes kad kazem mozda - da ostavljam mogucnost da nisam u pravu?

 

Ne vrtimo se zato sto nam WHO procena ne odgovara nego zato sto si se ti zakacila za jedan tekst koji kaze to sto tebi odgovara. Na WHO sajtu nema nigde tih cifara koje si ti izvukla iz daily maila ili vec nekih drugih medija. 

Da, kazu na sajtu da je moguce da ima od 790 miliona na celom svetu, oko duplo vise obolelih ustvari, ali nema 0.14 i te procene ne postoje. 

 

Da budem preciznija, ne postoji nikakva konstatacija na njihovom sajtu da covid je jednako smrtan kao grip. 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ne vrtimo se zato sto nam WHO procena ne odgovara nego zato sto si se ti zakacila za jedan tekst koji kaze to sto tebi odgovara. Na WHO sajtu nema nigde tih cifara koje si ti izvukla iz daily maila ili vec nekih drugih medija. 

Da, kazu na sajtu da je moguce da ima od 790 miliona na celom svetu, oko duplo vise obolelih ustvari, ali nema 0.14 i te procene ne postoje. 

 

Da budem preciznija, ne postoji nikakva konstatacija na njihovom sajtu da covid je jednako smrtan kao grip

Ne, ne postoji, ali je logicni zakljucak na osnovu cifara. Cista matematika.

Ja bih volela da su oni u pravu, i da jeste slicno kao grip, i da virus nije specijalno smrtonosniji, i da mozemo da se vratimo malo normalnijem zivotu....ne zato sto volim da budem u pravu, nego zato sto mi je to bolja opcija. Pa mi zato i odgovara :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Ne, ne postoji, ali je logicni zakljucak na osnovu cifara. Cista matematika.

Ne blamiraj se. Nema nikakve logike u toj kalkulaciji i nema veze sa matematikom! A bre, ne možeš da podeliš NEPOZNATI i ESTIMATED broj obolelih sa UTVRĐENIM smrtnim slučajevima od Kovida, a da ignorišeš excess deaths, koji su OGROMNI. To je toliko prosto da bi i osnovac shvatio, a ti i dalje teraš svoje i širiš dezinformacije. Troluješ bukvalno, McLeod style. 

 

Da me ne shvatiš pogrešno. I ja bi voleo da je kao grip i da se možemo vratiti normalnom životu što pre. Ali to nije slučaj i tvrditi suprotno je neodgovorno i bezobrazno. Ko da se diskutuje da li je zemlja ravna ili nije.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

@Angelia, kopirao sam sa druge teme, molim te da pažljivije pročitaš. Neću više diskutovati o tome da li je Kovid ko sezonski grip jer to je slično ko da diskutujem da li je zemlja okrugla ili nije. Hvala.

 

------------------------------

Ako ima 700 miliona koji su oboleli od Kovida (oko 660 miliona bez dijagnoze), ne možeš da uzmeš 1 million mrtvih za koje znamo da su umrli od Kovida i da podeliš sa tih 700 miliona (što je 0.14%). Ako su 660 miliona slučajeva prošli bez identifikacije, onda je i mnoštvo smrtnih slučajeva isto prošlo bez identifikacije. Pogledaj samo Brazil, Meksiko, Indiju, Indoneziju itd - zemlje koje imaju mnoštvo ljudi, veću gustinu i ne testiraju mnogo. Mogu da garantujem da imaju više smrtnih slučajeva od USA, bar prve 3 zemlje. Tu se jedino slažem sa Trampom, ima zemalja koje su u goroj situaciji nego USA, ali zbog manjka testiranja to nije očigledno.

 

I još jedna važna stvar - što se tiče gripa, dosta nas već ima imunitet na razne varijante. Tako da i 0.1% IFR nije toliko strašan, jer se dosta manje ljudi razboli od gripa zbog imuniteta. Za Kovid-19 - nemamo nikakav imunitet. Čak i ako neki imaju određen imunitet na Kovid, nije na istom nivou.

 

Onaj ko poredi Kovid-19 sa sezonskim gripom ili je glup, ili ignorantan, ili zlonameran. Zato pretpostavljam da je novinar neki pristalica Trampa čim tako neodgovorno upoređuje Kovid-19 sa gripom. Ne zove se za đabe Daily Fail u Engleskoj.

5 hours ago, Angelia said:

Vrtimo se ovde jer vam sad WHO procena ne odgovara, ali je odgovarala kad je bila 0.65%.

Ne podmećuj. Kada WHO i CDC kažu da je 0.14% IFR, onda se javi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta da se radi kad se oglasi i DHS (Department of Homeland Security), institucija koja je osnovana u vreme Busha (republikanca) i na cijem celu su ljudi koje je postavio Trump?

 

DHS: White Supremacists ‘The Most Persistent and Lethal Threat’ Within the U.S.

The assessment follows widespread outrage that President Donald Trump has not done enough to condemn white supremacists.

 

link: https://www.usnews.com/news/national-news/articles/2020-10-06/dhs-white-supremacists-the-most-persistent-and-lethal-threat-within-the-us

 

Ili treba da verujem Bohumilu i Angeliji koji kazu da su najvece zlo Antifa?

Edited by zoran59
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Baby said:

Zabole me za Cuoma, nemam veze sa njim, nisam u NY, ne odlucuje mi nista, gradjani NY drzave mu daju vecu podrsku nego Trampu, pa se pitam zasto... 

 

Ja ovde imam idiota koji predlaze da se u zakon uvede da mozes da gazis demonstrante bez da te krivicno gone. Te sreca pa su nam gradonacelnici ipak malo normalniji pa ne pustaju sve guvernerove idiotluke da prodju. Moj je republikanac. Znatno je bolji i od Trampa i od guvernera. Podlegne ponekad pod pritiskom, ali u sustini nije los. 

Nije pitanje kakav je je Cuomo i ko šta misli o njemu nego pokušavam da vidim da li iza tovarenja svih 200+ hiljada mrtvih isključivo Trampu ima ikakve podloge osim pristrasnosti. Pošto nisam dobio nikakvo objašnjenje zašto je predsednik koji nema

nikakvu konkretnu dužnost što se mera tiče odgovoran baš za sve a lokalne vlasti koje se time konkretno bave izgleda nikakvu,  zaključujem da je confirmation bias odlučujući faktor.

 

4 hours ago, Angelia said:

Ne, ne postoji, ali je logicni zakljucak na osnovu cifara. Cista matematika.

Ja bih volela da su oni u pravu, i da jeste slicno kao grip, i da virus nije specijalno smrtonosniji, i da mozemo da se vratimo malo normalnijem zivotu....ne zato sto volim da budem u pravu, nego zato sto mi je to bolja opcija. Pa mi zato i odgovara :classic_smile:

Nije samo smrtnost faktor, ovaj virus ima kapacitet da brzo preoptereti zdravstveni sistem i ostavi mnogo ljudi bez nege. Brojke će se kljucati još godinama tako da je sad diskusija više na osnovu opštih stavova i predubeđenja nego činjenica. Definitvno postoje stručnjaci koji na osnovu onog što se sada zna zagovaraju otvaranje za većinu populacije koja je u vrlo malom riziku i zaštitu samo ranjivih grupa. To je iz nekog razloga postalo pitanje oštre političke podele u USA gde izgleda više ništa ne može da izbegne tu sudbinu, sve je pitanje života i smrti i nas protiv njih do kraja i bez rezerve.

 

30 minutes ago, zoran59 said:

Sta da se radi kad se oglasi i DHS (Department of Homeland Security), institucija koja je osnovana u vreme Busha (republikanca) i na cijem celu su ljudi koje je postavio Trump?

 

DHS: White Supremacists ‘The Most Persistent and Lethal Threat’ Within the U.S.

The assessment follows widespread outrage that President Donald Trump has not done enough to condemn white supremacists.

 

link: https://www.usnews.com/news/national-news/articles/2020-10-06/dhs-white-supremacists-the-most-persistent-and-lethal-threat-within-the-us

 

Ili treba da verujem Bohumilu i Angeliji koji kazu da su najvece zlo Antifa?

Problem sa USA u ovom trenutku je što se CRT i slične teorije kojima je zajedničko da grupe označene kao oppressed ne mogu da budu u krivu dok su oppressors uvek u krivu osvjile političku klasu. Ta mantra se ponavlja već decenijama i potpuno je integrisana u mainstream politiku sa obe strane. Debata je pokazala da ni iskusni političari (Bajden) ni novinari (moderator) ne znaju da su definicije promenjene i kako sada glase.

 

Nema pravih rasista u politici osim ludaka sa margine. Tramp nije rasista, republikanci još manje. Zbog pristrasnih medija se ne vidi da jeste osudio rasizam više puta i nije ga ohrabrivao nijednom osim ako se ne siluje značenje pojedinih izjava i ne uzima automatski najgore moguće tumačenje što je nažalost stalna praksa. Naravno, ovde uzimam normalnu definiciju rasizma, prema CRT definiciji svi belci su rasisti svuda i uvek.

 

Moguće je da taj Chad Wolf iz DHS ima dobre razloge za takvu izjavu koje mi ne znamo ali je isto tako moguće da nema i da tako misli zbog toga što mu je to usađeno u glavu kao politički korektno i/ili , obzirom na atmosferu u USA i način tretiranja Trampa u javnosti, jednostavno ne sme da izjavi bilo šta drugo i tako sebi uništi život. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Cyrus Smith said:

Nije pitanje kakav je je Cuomo i ko šta misli o njemu nego pokušavam da vidim da li iza tovarenja svih 200+ hiljada mrtvih isključivo Trampu ima ikakve podloge osim pristrasnosti. Pošto nisam dobio nikakvo objašnjenje zašto je predsednik koji nema

nikakvu konkretnu dužnost što se mera tiče odgovoran baš za sve a lokalne vlasti koje se time konkretno bave izgleda nikakvu,  zaključujem da je confirmation bias odlučujući faktor.

 

 

Ama jbt naravno da ima duznost i odgovornost da vodi racuna o gradjanima. Pa zasto je tu, da bi nastupao svakodnevno na TV? Mogao je da se zaposli na Foxu i vodi neki show, ako nema nikakvu odgovornost. 

Druga je stvar sto je on odabrao da bude predsednik drzave, ali samo predsednik dela gradjana. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

Sta da se radi kad se oglasi i DHS (Department of Homeland Security), institucija koja je osnovana u vreme Busha (republikanca) i na cijem celu su ljudi koje je postavio Trump?

 

Bush koji ima totalno drugaciju politiku i opstu filozofiju nego Tramp i koji je slicniji Obami i Klintonu ima veze sa Trampom kako tacno? Osim formalno preko pripadnosti stranci. Tramp je postavio i Boltona pa nikom nista i razne tako ljude koje je smatrao dobrim tada za nesto i koji nisu nicim obavezani da se slazu sa njima a kao sto vidimo ni da govore istinu.

 

2 hours ago, zoran59 said:

Ili treba da verujem Bohumilu i Angeliji koji kazu da su najvece zlo Antifa?

 

Znaci ti ne mislis da mi na osnovu visegodisnjih otvorenih akcija Antifa ekipe mozemo da analizairamo da li su oni zlo i kakvo tacno nego to zavisi od misljenja ovog ili onog ili pak neke antiustavne dinorasurs institucije????

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, boxcube said:

 

Bush koji ima totalno drugaciju politiku i opstu filozofiju nego Tramp i koji je slicniji Obami i Klintonu ima veze sa Trampom kako tacno? Osim formalno preko pripadnosti stranci. Tramp je postavio i Boltona pa nikom nista i razne tako ljude koje je smatrao dobrim tada za nesto i koji nisu nicim obavezani da se slazu sa njima a kao sto vidimo ni da govore istinu.

 

 

Znaci ti ne mislis da mi na osnovu visegodisnjih otvorenih akcija Antifa ekipe mozemo da analizairamo da li su oni zlo i kakvo tacno nego to zavisi od misljenja ovog ili onog ili pak neke antiustavne dinorasurs institucije????

 

Prvi pasus.

Trump nema ni politiku ni filozofiju (pa zato ne mogu da budu drugacije) nego samo sopstveni ego i interes - tim redom, jer ce cak sjebati interes da zadovolji ego.

Postavio je ljude (koje ne branim, cak se u vecini principa ne slazem s njima) pa ih najurio jer mu nisu dovoljno ljubili dupe, nego pokazali da misle svojom glavom. 

O istini mogu da sudim samo prema onome sto vidim. Ko je kome i sta rekao, imamo samo njihove price. Ipak vise verujem "njima" (npr. Boltonu - za koga inace mislim da je sumanuti ekstremni desnicar) nego Trumpu koji uporno govori da je ocigledno belo - crno.

Evo, na svakoj KZS uporno kaze da USA ima fenomenalno dobre rezultate u suzbijanju epidemije - a svi, ukljucujucujuci i zvanicne vladine izvore, daju drugacije podatke.

Dakle, znam da je Donald Trump lazov - a da li laze i Mary Trump, neka oni rese izmedju sebe ili na sudu.

 

Drugi pasus.

Da, mislim da nemas pojma.  Ti bi da "analiziras" na osnovu podataka sakupljenih ko zna odakle i iz kakvih izvora, po sopstvenom ceifu.

Ne znam sta su, citiram iz tvog posta, "antiustavne dinorasurs institucije"? Pretpostavljam da je typo, pa si mislio "dinosaurus?" Pa, DHS je nastao nakon 9/11, a FBI je, istina, stariji. Ako su obe agencije "antiustavne," bilo bi dobro da javis Trumpu, da ih ukine.

 

Ne znam odakle se javljas i koji su ti izvori informacija - ako mozes pojasni.

Ja zivim u USA skoro 40 godina. Ziveo sam u 4 savezne drzave, sve konzervativne: Alaska, Kansas, Texas i Alabama. Posetio sam 44 drzave.

Poslednje 2 godine sam u Alabami, u gradu sa crnackom vecinom. Ovde nisam video BLM, nisam imao nikakvih problema sa Crncima. Ali ima pick-up trucks (kamioneta) sa zastavama konfederacije i nosacima pusaka (kako se prevodi "gun racks"?).

Prosle godine sam kupio kucu na brezuljku, u mirnoj slepoj ulici, lepo mesto. Doslo nekoliko komsija, sve pristojni i dobronamerni ljudi, neki i doneli kolace i svi mi zazelili dobrodoslicu. Pazi, ja sam imigrant i poreklom Balkanac, a jedna komsinica mi rekla: "Bas mi je drago da si ti kupio tu kucu, plasila sam se da se ne dosele neki Crnci."

 

Ajd' mi sad objasni kako i zasto ja nista ne vidim i na koje oko sam corav.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darko said:

Ne blamiraj se. Nema nikakve logike u toj kalkulaciji i nema veze sa matematikom! A bre, ne možeš da podeliš NEPOZNATI i ESTIMATED broj obolelih sa UTVRĐENIM smrtnim slučajevima od Kovida, a da ignorišeš excess deaths, koji su OGROMNI. To je toliko prosto da bi i osnovac shvatio, a ti i dalje teraš svoje i širiš dezinformacije. Troluješ bukvalno, McLeod style. 

 

:classic_biggrin: Ah kako ponosno nadmeno, jbga dosad svi delili nepoznati i estimated broj obolelih sa nepoznatim i estimated brojem smrti, i niko se nije nasao definisan kao osnovac. 

I ja onda delim dezinformacije. Sta mislis kako su bili dosli do onog 0.65%? potvrdjenim brojevima?

3 hours ago, Cyrus Smith said:

Nije samo smrtnost faktor, ovaj virus ima kapacitet da brzo preoptereti zdravstveni sistem i ostavi mnogo ljudi bez nege. Brojke će se kljucati još godinama tako da je sad diskusija više na osnovu opštih stavova i predubeđenja nego činjenica. Definitvno postoje stručnjaci koji na osnovu onog što se sada zna zagovaraju otvaranje za većinu populacije koja je u vrlo malom riziku i zaštitu samo ranjivih grupa. To je iz nekog razloga postalo pitanje oštre političke podele u USA gde izgleda više ništa ne može da izbegne tu sudbinu, sve je pitanje života i smrti i nas protiv njih do kraja i bez rezerve.

 

Posto ne postoji ni koncenzus medju strucnjacima, niti tacno potvrdjene cinjenice, naravno da cemo se i mi deliti u misljenjima.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Angelia said:

Ah kako ponosno nadmeno, jbga dosad svi delili nepoznati i estimated broj obolelih sa nepoznatim i estimated brojem smrti, i niko se nije nasao definisan kao osnovac. 

I ja onda delim dezinformacije.

Deliš, i te kako. Nema ovde nikakvog ponosa od moje strane, samo se držim ČINJENICA i elementarne matematike koje ti apsolutno ignorišeš. 0.14% jednostavno nije tačno i Kovid-19 ne može da se poredi sa gripom. Jednostavno ne može. Ima još mnoštvo činjenica koje mogu da ti dam ali neće vredeti, jer očigledno znaš bolje od naučnika, CDC-a, WHO, i koga još. 

 

I onda posle imas obraza da nazoveš nekoga nadmen :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Klotzen said:

 

81083285f7ca4eed7394528e7b6945ff4499efbe

 

Arizona opet tesna i pride još jedan distrikt u Mejnu, sa druge strane Nevada i Nju Hempšire poplavili što znači da su demokrate pale za 2 poena u odnosu na 20 septembar (prošle nedelje mislim da nije ni bilo promena pa me mrzilo da pravim presek).

 

Konačno je stigla nova anketa za Arkanzas (+24 Tramp) tako da je on sada ofarban a Tramp za dve nedelje povećao rezultat za tih +6.

 

Ako zanemarimo "leans" (zbog mogućnosti greške) države rezultat je 199-100 (borba za 239)

 

 

 

Ovo mu dodje da Biden ima solidnu prednos'?? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...