Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

11 hours ago, Baby said:

 

EjbCeNQWAAARQSY?format=jpg&name=900x900

 

Zato sto sve muljaju. Izes doktora koji ne moze da bude precizan kada prica o predsedniku Amerike. 

Ali ne bi oni njega angazovali ako je duduk, nego ga teraju da nesto laze, kao sto su to radili sa svima do sada. 

 

Tako jedan zvanican dokument i tako velika greska u nazivu pharma kompanije! Pa svaki admin u mojoj kompaniji zna da je RegeNERon, a ne Regeron

 

p.s. irelevantno, ali mi zapalo za oko

Edited by Sunshine State
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

Trebali su da saradjuju, da rade sa federalnom vladom i naprave pravi krizni stab, svako od njih da predstavi lokalni problem, i da se nadje najbolje resenje umesto sto su sve podredili politickim poenima. I da su rekli ok, Tramp i federalni krizni stab vodi ovo, mi cemu samo da izvrsavamo odluke, onda su mogli da krive Trampa za posledice.

 

 

Mislis na krizni stab koji je Tramp raspustio jer je Obama napravio koji je upravo bio za ovakve situacije? 

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Tako jedan zvanican dokument i tako velika greska u nazivu pharma kompanije! Pa svaki admin u mojoj kompaniji zna da je RegeNERon, a ne Regeron

 

p.s. irelevantno, ali mi zapalo za oko

 

A onda se cude sto ljudi prave teorije zavera i ne veruju zvanicnim izvestajima 😄 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Angelia said:

Izvini ali i to je misleading posto Texas ima vise gradova koji imaju visoku populaciju, da ne pominjemo cinjenicu da je NJ imao skoro sve vreme lockdown, a TX nije (kada se peak i desava). 

Uz to potpuna je glupost da pominjes Trampa i ne nosenje maski kad je Texas uveo state wide mandate za maske. 

 

Sta je misleading?

 

Gustina naseljenosti Houston je deset puta manja od New Yorka. Obi lepo rece da je javni prevoz u Houston-u nebitan ako ga poredimo sa NY, sto je samo plus za kontrolisanje virusa.

 

Sto se tice maski posto si to napisala odem na gugl i dobijem ovo:

https://kutv.com/news/coronavirus/houston-to-fine-people-250-for-not-wearing-a-mask-in-public

 

Dakle pocetkom Avgusta u Houston su maske obazene. Kasno Marko na Kosovo stize.

 

Pri tome posle New York-a je bilo jasno koliko je virus stvarno opasan ali zbog kampanje neupozoravanja populacije na opasnost od virusa koju je vodio sam Doni i republikanci nista bitno nije ucinjeno u drzavama koje je ova postast tad mimoisla da se pripreme preventivne mere.

 

To sto te nervira BLM, antifa i ostali koji nasilno protestuju ne znaci da treba da spinujes pricu o virusu. Teksas je imao dovoljno vremena da se pripremi zasto nije treba pitati lokalnu ali i drzavnu vlast.

 

 

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

 

Tacno je da su ubacivali oporavljene bolesnike u staracke domove da bi oslobodili krevete za nove bolesnike. Ali isto tako moze biti da je tacno da je virus, kao i u mnogim drugim gradovima sirom sveta, u staracke domove usao sa osobljem koje je tamo zaposleno. Staracki domovi, tj. njihova populacija je najugrozenija sto zbog godina, sto zbog raznih bolesti od kojih boluju ljudi u tim godinama. 

 

 

Da je na čelu Njujorka Tramp da li bi napisala bilo šta slično? 

Link to comment
Share on other sites

Klinton klan u svom pravom svjetlu :krstipd4: 

 

A former top campaign staffer to both Hillary Clinton and former President Barack Obama is facing fierce backlash for a tweet wishing death to President Trump, who revealed just hours earlier that he and first lady Melania Trump had tested positive for the coronavirus.

“It’s been against my moral identity to tweet this for the last four years, but I hope he dies,” Zara Rahim wrote her 37,000 followers in a now-deleted tweet.

“I feel free,” she wrote in a subsequent tweet.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cyrus Smith said:

Da je na čelu Njujorka Tramp da li bi napisala bilo šta slično? 

 

Zavisi kako bi se ponasao. 

 

Da je na celu Njujorka republikanac, da li bi pisao isto? 

 

Ja ne znam ljudi da li ste vi gluvi ili sta, ne morate da pratite medije nego njega sta govori. Svo vreme do petka je zezao ljude zbog maski (klikni na bilo koji snimak njegovog predizbornog skupa), pricao kako su uradili super stvar i spasili zivote ?!, nudio idiotske lekove, izbeljivace i svetost za lecenje... rekao da ne prihvata odgovornost a onda odgovornost prebacio na demokrate. Ovo poslednje i vi radite, meni nikada ne bi palo na pamet da gledam koji grad je crveni koji plavi dok slusam o pandemiji. 

 

Da li mozes da zamislis da izadje na brifing Cuomo i prica ovo? Mislim, izuzmi Cuoma, stavi bilo koga osim njega svakako je nerealno. 

 

 

Evo, sto njega, stabilnog genija, ne lece sada po njegovom receptu koji je nudio bolesnim ljudima? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Baby said:

 

Mislis na krizni stab koji je Tramp raspustio jer je Obama napravio koji je upravo bio za ovakve situacije? 

 

Ne mislim na taj, to je ionako bio deo federalne agencije.

Mislim na stab koji bi bio sastavljen od drzavnih guvernera koji bi saradjivali sa federalnim vlastima, ali nisu.

Nego je svaki odlucivao za sebe, zato sad nemaju pravo da prebacuju krivicu na federalnu vlast.

8 hours ago, MeanMachine said:

 

Dakle pocetkom Avgusta u Houston su maske obazene. Kasno Marko na Kosovo stize.

State mandate je izdat u Julu, tacnije 3ceg Jula.

 

8 hours ago, MeanMachine said:

 

To sto te nervira BLM, antifa i ostali koji nasilno protestuju ne znaci da treba da spinujes pricu o virusu. Teksas je imao dovoljno vremena da se pripremi zasto nije treba pitati lokalnu ali i drzavnu vlast.

 

Moje misljenje o BLM, antifa i ostalima, kojima je inace dozvoljeno da nasilno protestuju - iako su vlasti tamo tvrdile da nema nikakvog sirenja virusa sa protestima, nema nikakve veze sa time sta ja mislim da su bili dobri ili losi potezi u borbi sa virusom, iako tvrdim da je ta budalastina sa protestima itekako doprinela da malo ko ozbiljno shvati mere.

Bold: pa ja i kazem da treba pitati lokalnu i drzavnu vlast, federalna vlast nije imala nikakvog uticaja, na to sta su drzave radile, osim da ponude pare i opremu onima koji su trazili. Ustvari najvise je dato NY i CA, koji su odlucili da je ne koriste onako kako je planirano. Samim time su umanjili mogucnost da drugi dobiju pomoc.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ne mislim na taj, to je ionako bio deo federalne agencije.

Mislim na stab koji bi bio sastavljen od drzavnih guvernera koji bi saradjivali sa federalnim vlastima, ali nisu.

 

 

Pa jesu probali da ih organizuju? 

 

Mislim, ko treba da da inicijativu da se guverneri organizuju? Oni sami mimo drzave? 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Baby said:

 

Pa jesu probali da ih organizuju? 

 

Mislim, ko treba da da inicijativu da se guverneri organizuju? Oni sami mimo drzave? 

Ne draga, sansa je izgubljena onog trenutka kad su odbili da saradjuju sa Trampom, i rekli mu da o...e u skokovima, jer to nije u njegovoj jurisdikciji. Moglo je to bolje, iako nije u njegovoj jurisdikciji mogli su da kazu da ce svi saradjivati sa federalnom vladom.

mozda je i predlozeno, mi to ne znamo, jer su oni pricali telefonom svi bez da je to objavljeno u javnosti.

Znamo samo da je dosta demokratskih guvernera javno objavilo da nece saradjivati sa Trampom, i da im se ne mesa u jurisdikciju.

 

Ne moze sada posle svega da se okrenu i onda okrivljuju njega za odluke koje su doneli.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ne draga, sansa je izgubljena onog trenutka kad su odbili da saradjuju sa Trampom, i rekli mu da o...e u skokovima, jer to nije u njegovoj jurisdikciji. Moglo je to bolje, iako nije u njegovoj jurisdikciji mogli su da kazu da ce svi saradjivati sa federalnom vladom.

mozda je i predlozeno, mi to ne znamo, jer su oni pricali telefonom svi bez da je to objavljeno u javnosti.

Znamo samo da je dosta demokratskih guvernera javno objavilo da nece saradjivati sa Trampom, i da im se ne mesa u jurisdikciju.

 

Ne moze sada posle svega da se okrenu i onda okrivljuju njega za odluke koje su doneli.

 

Kog trenutka? Kada je rekao da ce virus sam od sebe nestati ili da je to isto sto i gripa? Ili kada je rekao da je Pens glavni, a onda nikada vise nismo videli istog da prica na temu? 

 

Okrivljuje ga cela drzava, ok, vise od pola, zasto ne bi mogla? Hoces da kazes da su svi ti ljudi u krivu, samo su on i oni koji misle kao on u pravu? 

 

spacer.png

 

Evo, ja sam. onih 56.6 posto, ti u onih 40.5 posto. 

 

Negde oko 35% odobrava apsolutno sve sto on uradi, ma sta god radio. To mu je nepokolebljivo glasacko telo. 

 

Znaci mogu da mislim kako hocu i nisam u tome usamljena. 

 

Link to comment
Share on other sites

@Angelia

 

Quote

Bold: pa ja i kazem da treba pitati lokalnu i drzavnu vlast, federalna vlast nije imala nikakvog uticaja, na to sta su drzave radile, osim da ponude pare i opremu onima koji su trazili. Ustvari najvise je dato NY i CA, koji su odlucili da je ne koriste onako kako je planirano. Samim time su umanjili mogucnost da drugi dobiju pomoc.

 

 

Pisemo o Tekasasu tu nema price da nisu hteli pomoc drzave niti da nisu znali kakav je virus pa opet desila se katastrofa?

 

Zasto?

 

Pa zato sto maske nisu hteli da nose niti da se pridrzavaju socijalnog distanciranja, pa je Huston a ti napisa i sama drzava Teksas uvela naredbu nosenja maski ali kasno. Da se nije videlo sta je bilo ranije sirom Amerika pa da kazemo jbg nisu znali.

 

E sad jel su demokrate agitovale protiv maski? Nisu. A ko je agitovao? Pa Doni, lik se u debati spradao sto Bajden (koji ima skoro 80godina) non stop u javnosti nosi masku:

https://www.youtube.com/watch?v=IKTknVUIdhQ

 

 

 

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MeanMachine said:

@Angelia

 

 

 

Pisemo o Tekasasu jer si ti krenula sa pricom da to isti uopste nije strasno pogodjen ko npr NJ. Dakle imas Teksas, gde virus stize dosta kasnije, videli smo kakav haos je bio u NJ i sta treba raditi, takodje Teksas je republikanski nema govora da nece pomoc Trumpa i sta se opet desilo?

 

 

Ti si skrenuo sa teme, ja sam rekla da TX nije prosao tako strasno kao NJ, a ti pokusavas da mi objasnis da je mogao bolje nego sto jeste.

Mogao je i NJ bolje zar ne? nisu morali da salju obolele u staracke domove....

Tako mozemo do sutra sta je moglo bolje...

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2020 at 1:45 PM, MeanMachine said:

 

Nije to 100.000 paramilicije imas na obe strane.

 

NFAC npr

 

 

A samo je pitanje momenta kad antifari shvate da puce su jeftine i daleko efikasnije od pracki, kamenica i slicnog.

 

I onda na ove proteste koji su bure baruta imas Donija koji kaze da ako i izgubi to priznati nece jer su postanski glasovi cista kradja a posto ima senat i vrhovni sud iza sebe nije nemoguce da se lepo izglasa da se isti ne racunaju.

 

I eto ti varnice za bure baruta.

 

Dakle niko ne prica o nekakvim secesijama tipa Teskasa ne znam odakle to ti izvali, vec pricamo o tome da ljudi krenu masovno da se puskaraju u Americi, i sama znas da ako necega imate to je oruzija.

 

Dakle neki vid gradjanskog rata, u tom slucaju mozes da zaboravis na vojnu silu Amerike jer ce se i ona podeliti.

 

 

Otvorim twitter i prvo na sta naletim je ovo i setim se tvog posta

 

 

https://www.msn.com/en-us/news/us/nfac-march-protest-in-lafayette-ends-as-organizers-proclaim-another-successful-demonstration/ar-BB19FVye

 

Zamisljam scenario skupe se na isto mesto ovi i oni Trampovi, pukne balon i eto belaja... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

 

Zamisljam scenario skupe se na isto mesto ovi i oni Trampovi, pukne balon i eto belaja... 

predpostavljam kad pises o Trampovima da ne mislis na Trampove glasace nego na neke far right organizacije.

A ti su se susretali na istom mestu, i nista se nije desilo. Vrana vrani ochi ne izvadi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

predpostavljam kad pises o Trampovima da ne mislis na Trampove glasace nego na neke far right organizacije.

A ti su se susretali na istom mestu, i nista se nije desilo. Vrana vrani ochi ne izvadi.

 

Da, mislim na one sto setaju ulicama pod punom ratnom opremom. Isto kao i ovi. Meni se to ic ne dopada. Stvarno ne bih da postane normalno setati sa masinkama po ulici. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2020 at 3:29 PM, Baby said:

 

Kog trenutka? Kada je rekao da ce virus sam od sebe nestati ili da je to isto sto i gripa? Ili kada je rekao da je Pens glavni, a onda nikada vise nismo videli istog da prica na temu? 

 

Okrivljuje ga cela drzava, ok, vise od pola, zasto ne bi mogla? Hoces da kazes da su svi ti ljudi u krivu, samo su on i oni koji misle kao on u pravu? 

 

 

Taj grafikon ne znaci da ga 56% krivi, vec da smatra da nije najbolje reagovao na pandemiju. kakve sad veze ima Pence i ostalo.

Poenta je da Tramp nije odlucivao o merama.

 

I jbga ispade Tramp u pravu:

 

Dr Michael Ryan, head of emergencies at the WHO, said its 'best estimate' was that 10 per cent of the global population has caught Covid-19. He said the figures vary wildly from country to country, as well as between urban and rural settings, and different groups of people. 

The WHO estimate suggests 760million people have contracted the disease, based on current global population of about 7.6billion. It also suggests Covid-19 kills around 0.14 per cent of patients, making it slightly deadlier than seasonal flu — which has a mortality rate of around 0.1 per cent. For comparison, the WHO's last estimate was that around 0.6 per cent of everyone who gets infected will die.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2020 at 5:25 PM, Baby said:

 

Zavisi kako bi se ponasao. 

 

Da je na celu Njujorka republikanac, da li bi pisao isto? 

 

Ja ne znam ljudi da li ste vi gluvi ili sta, ne morate da pratite medije nego njega sta govori. Svo vreme do petka je zezao ljude zbog maski (klikni na bilo koji snimak njegovog predizbornog skupa), pricao kako su uradili super stvar i spasili zivote ?!, nudio idiotske lekove, izbeljivace i svetost za lecenje... rekao da ne prihvata odgovornost a onda odgovornost prebacio na demokrate. Ovo poslednje i vi radite, meni nikada ne bi palo na pamet da gledam koji grad je crveni koji plavi dok slusam o pandemiji. 

 

Da li mozes da zamislis da izadje na brifing Cuomo i prica ovo? Mislim, izuzmi Cuoma, stavi bilo koga osim njega svakako je nerealno. 

Da se isto ponašao i napravio istu grešku, samo zameni mesta i stavi Trampa umesto Kuoma, da li bi na isti način objašnjavala kako je to razumljivo jer je trebalo osloboditi krevete a možda i virus nije tako ušao? Mislim da svako ko ovo čita zna odgovor.

 

Ja nemam ništa sa republikancima. Dok nisu potpuno potonuli u rasizam sa CRT i negiranje nauke sa gender politikom demokrate su mi bili bliži u meri u kojoj me je to zanimalo. Tako da, da pisao bih isto.

 

Još jednom, moja teza nije da je Tramp i GOP dobra strana nego da su u ovom trenutku, po mom mišljenju, manje zlo. Konkretno, ova prepirka je počela zato što je spomenuto čuvenih 200+ hiljada mrtvih koji idu Trampu na dušu u situaciji u kojoj bi svakako bilo mrtvih da je na čelu USA i sama Angela Merkel i gde Tramp i nema konkretnih zaduženja jer je to nadležnost drugih. Nemoguće je tačno podeliti odgovornost ali bilo kome ko nije potuno pristrasan mora biti jasno da je tih 200 hiljada obična manipulacija i to samo jedna od mnogih.

 

Upravo je fascinantno kako obrazovani i inteligentni ljudi ne vide očigledne stvari i činjenice kada im se to ne slaže sa ubeđenjima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Taj grafikon ne znaci da ga 56% krivi, vec da smatra da nije najbolje reagovao na pandemiju. kakve sad veze ima Pence i ostalo.

Poenta je da Tramp nije odlucivao o merama.

 

I jbga ispade Tramp u pravu:

 

Dr Michael Ryan, head of emergencies at the WHO, said its 'best estimate' was that 10 per cent of the global population has caught Covid-19. He said the figures vary wildly from country to country, as well as between urban and rural settings, and different groups of people. 

The WHO estimate suggests 760million people have contracted the disease, based on current global population of about 7.6billion. It also suggests Covid-19 kills around 0.14 per cent of patients, making it slightly deadlier than seasonal flu — which has a mortality rate of around 0.1 per cent. For comparison, the WHO's last estimate was that around 0.6 per cent of everyone who gets infected will die.

 

 

 

"Najbolje odreagovao" je preblaga rec za ono sto se prica i pise. Da, krive ga. Moras malo poslusati van pro Tramp medija. 

Poenta je da si ti predlagala krizni stab koji je on raspustio i nije novi napravio, nego trubeo neke budalastine... 

 

Ovde WHO se koristi po potrebi, u zavisnosti da li odgovara ono sto su rekli.

 

1. Virus je zarazniji.  

 

Spoiler

While COVID-19 and flu viruses are thought to spread in similar ways, COVID-19 is more contagious among certain populations and age groups than flu. Also, COVID-19 has been observed to have more superspreading events than flu. This means the virus that causes COVID-19 can quickly and easily spread to a lot of people and result in continuous spreading among people as time progresses.

 

2. WHO vadi podatke iz zvanicnih podataka, a mnoge zemlje kriju umrle. (evo za pocetak Srbija)

 

3. Sa zvanicnog WHO sajta:

 

Quote

Mortality for COVID-19 appears higher than for influenza, especially seasonal influenza. While the true mortality of COVID-19 will take some time to fully understand, the data we have so far indicate that the crude mortality ratio (the number of reported deaths divided by the reported cases) is between 3-4%, the infection mortality rate (the number of reported deaths divided by the number of infections) will be lower. For seasonal influenza, mortality is usually well below 0.1%. However, mortality is to a large extent determined by access to and quality of health care.

 

4. Nisu svi sa gripom registrovani. 

5. Ovo se jos nije zavrsilo. 

 

19 minutes ago, Cyrus Smith said:

Da se isto ponašao i napravio istu grešku, samo zameni mesta i stavi Trampa umesto Kuoma, da li bi na isti način objašnjavala kako je to razumljivo jer je trebalo osloboditi krevete a možda i virus nije tako ušao? Mislim da svako ko ovo čita zna odgovor.

 

Ja nemam ništa sa republikancima. Dok nisu potpuno potonuli u rasizam sa CRT i negiranje nauke sa gender politikom demokrate su mi bili bliži u meri u kojoj me je to zanimalo. Tako da, da pisao bih isto.

 

Još jednom, moja teza nije da je Tramp i GOP dobra strana nego da su u ovom trenutku, po mom mišljenju, manje zlo. Konkretno, ova prepirka je počela zato što je spomenuto čuvenih 200+ hiljada mrtvih koji idu Trampu na dušu u situaciji u kojoj bi svakako bilo mrtvih da je na čelu USA i sama Angela Merkel i gde Tramp i nema konkretnih zaduženja jer je to nadležnost drugih. Nemoguće je tačno podeliti odgovornost ali bilo kome ko nije potuno pristrasan mora biti jasno da je tih 200 hiljada obična manipulacija i to samo jedna od mnogih.

 

Upravo je fascinantno kako obrazovani i inteligentni ljudi ne vide očigledne stvari i činjenice kada im se to ne slaže sa ubeđenjima.

 

 

 

Zasto ti meni konstantno nameces da ja nesto trejdujem, dok ti sam ne radis isto to? 

 

Stavi Cuoma umesto Trampa, sta bi pisao? 

 

Zabole me za Cuoma, nemam veze sa njim, nisam u NY, ne odlucuje mi nista, gradjani NY drzave mu daju vecu podrsku nego Trampu, pa se pitam zasto... 

 

Ja ovde imam idiota koji predlaze da se u zakon uvede da mozes da gazis demonstrante bez da te krivicno gone. Te sreca pa su nam gradonacelnici ipak malo normalniji pa ne pustaju sve guvernerove idiotluke da prodju. Moj je republikanac. Znatno je bolji i od Trampa i od guvernera. Podlegne ponekad pod pritiskom, ali u sustini nije los. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

"Najbolje odreagovao" je preblaga rec za ono sto se prica i pise. Da, krive ga. Moras malo poslusati van pro Tramp medija. 

Poenta je da si ti predlagala krizni stab koji je on raspustio i nije novi napravio, nego trubeo neke budalastine... 

Ali cekaj, poenta nije da li su mediji pro-Tramp ili anti-Tramp, poenta i jeste da mediji guraji svako svoju agendu. To i dalje ne znaci da ga 56% posto krivi. Zasto ti govorim, zato sto znam dosta ljudi koji bi na pitanje da li odobravaju Trampovo reagovanje na virus rekli ne, ali to ne znaci da ga krive. Nego jednostavno misle da nije adekvatno reagovao, a ti mi kao argument dajes medije, pa nisu mediji merilo javnog misljenja.

 

Ja sam predlagala krizni stab koji nije postoja, taj sto je "raspustio" kako ti kazes, to nije bio.

 

2 hours ago, Baby said:

 

Ovde WHO se koristi po potrebi, u zavisnosti da li odgovara ono sto su rekli.

 

Pa ti to radis, odgovaralo ti je dok su tvrdili da je smrtnost 0.65% a sad ti ne odgovara pa njihove podatke dovodis u sumnju.

Ja im recimo nisam verovala u oba slucaja, iskreno receno mislim da nemaju pojma, a i ako imaju onda nam daju ono sto njima odgovara.

Ali ne mozes reci dok su tvrdili da je smrtnost visoko bili su u pravu a sad koriste pogresne podatke. Oni koriste iste podatke kao i u prethodnoj proceni. Barem se nadam da to rade.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Pa ti to radis, odgovaralo ti je dok su tvrdili da je smrtnost 0.65% a sad ti ne odgovara pa njihove podatke dovodis u sumnju.

Ja im recimo nisam verovala u oba slucaja, iskreno receno mislim da nemaju pojma, a i ako imaju onda nam daju ono sto njima odgovara.

Ali ne mozes reci dok su tvrdili da je smrtnost visoko bili su u pravu a sad koriste pogresne podatke. Oni koriste iste podatke kao i u prethodnoj proceni. Barem se nadam da to rade.

 

Ja nisam ni jednom do sada pominjala WHO ni u jednoj prici. Ako i pominjem nesto onda je CDC. A i to pominjanje je bilo samo u odnosu na teranje strucnjaka koji nece da se povinuju caru. 

 

1 hour ago, Angelia said:

Ali cekaj, poenta nije da li su mediji pro-Tramp ili anti-Tramp, poenta i jeste da mediji guraji svako svoju agendu. To i dalje ne znaci da ga 56% posto krivi. Zasto ti govorim, zato sto znam dosta ljudi koji bi na pitanje da li odobravaju Trampovo reagovanje na virus rekli ne, ali to ne znaci da ga krive. Nego jednostavno misle da nije adekvatno reagovao, a ti mi kao argument dajes medije, pa nisu mediji merilo javnog misljenja.

 

Ja sam predlagala krizni stab koji nije postoja, taj sto je "raspustio" kako ti kazes, to nije bio.

 

Pomenula sam ti pro Tramp medije zato sto ti kazes da ga ne krive, nego nisu zadovoljni. Da, iz ankete ne moze da se vidi da li ga krive jer pitanje nije tako postavljeno, ali na sve ostale strane i te kako moze. 

 

 

Da dodam,

 

Nasla sam tekst od juce i izjave Dr. Ryan, i nigde nema to sto si ti postavila. 

https://apnews.com/article/virus-outbreak-archive-united-nations-54a3a5869c9ae4ee623497691e796083

 

Nisam izabrala daily mail za izvor... 

 

Naprotiv, ovaj doktor govori ono sto smo nas nekoliko ovde zakljucili:

 

Quote

Dr. Michael Ryan, speaking to a special session of the WHO’s 34-member executive board focusing on COVID-19, said the figures vary from urban to rural areas, and between different groups, but that ultimately it means “the vast majority of the world remains at risk.” He said the pandemic would continue to evolve, but that tools exist to suppress transmission and save lives.

 

Zato ti kazem, izaberes intepretiranu vest koja ti odgovara i stavis kao argument, to se odnosilo na Trampove medije. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...