Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

 

Fields had few friends, and most of his social interactions were with his mother, which led to him being diagnosed as having schizoid personality disorder, according to testimony. The disorder is characterized by isolation and limited social interactions.

Znaci ne kaze Angelia nego sudski expert u svedocenju. U vreme napada nije bio na propisanim lekovima. Znaci dokazano


Google search- schizofrenia vs schizoid personality disorder

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ters said:


Google search- schizofrenia vs schizoid personality disorder

 

 

 

I bipolar, dijagnoza. Izvini sto nisam psihijatar pa da pravim tako suptilne razlike pa sam iskoristila izraz kao shizofrenik, mislim budimo tacni u zarezu i tacki kad hocemo da insinuiramo da je Angelia izmislila da je covek mentalno oboleo.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Angelia said:

I bipolar, dijagnoza. Izvini sto nisam psihijatar pa da pravim tako suptilne razlike pa sam iskoristila izraz kao shizofrenik, mislim budimo tacni u zarezu i tacki kad hocemo da insinuiramo da je Angelia izmislila da je covek mentalno oboleo.


Ok, razumijem, opet pjesnicka sloboda... 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Angelia said:

I bipolar, dijagnoza. Izvini sto nisam psihijatar pa da pravim tako suptilne razlike pa sam iskoristila izraz kao shizofrenik, mislim budimo tacni u zarezu i tacki kad hocemo da insinuiramo da je Angelia izmislila da je covek mentalno oboleo.

 

Andjo, u US je 2014 godine bilo 1.1% procenat ili oko 2.6 miliona odraslih obolelih od sizofrenije. 46% ljudi u US imaju u toku zivota neku mentalnu bolest. Ogroman broj ljudi sa psihickim poremecajima, pa opet samo jedan je seo u kola i po ideoloskoj osnovi ubio jednu osobu i ranio desetine. Ako bi mentalno oboleli bili izuzeti od odgovornosti za ubistva Amerika bi se davila u krvi. 

Na drugu stranu, ni jedan ubica nije kompletno mentalno zdrava osoba, osim onih koji ubiju u samoodbrani. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Andjo, u US je 2014 godine bilo 1.1% procenat ili oko 2.6 miliona odraslih obolelih od sizofrenije. 46% ljudi u US imaju u toku zivota neku mentalnu bolest. Ogroman broj ljudi sa psihickim poremecajima, pa opet samo jedan je seo u kola i po ideoloskoj osnovi ubio jednu osobu i ranio desetine. Ako bi mentalno oboleli bili izuzeti od odgovornosti za ubistva Amerika bi se davila u krvi. 

Na drugu stranu, ni jedan ubica nije kompletno mentalno zdrava osoba, osim onih koji ubiju u samoodbrani. 

Jedan je pucao na Regana, i koliko takvih "jednih" se desavaju.

A za bold, mislim stvarno da li ti uopste znas zakon u US? Dosta mentalno obolelih jesu izuzeti od odgovornosti za ubistvo, samo je pitanje da li spadaju u legalno izuzete ili ne (sto je siva zona). I veoma cesto ne budu izuzeti zato sto su ljudi dovoljno besni zbog zlocina da ne uzimaju u obzir mentalno stanje.

 

I zadnja recenica je totalno netacna, ali nastavi da zivis u tom ubedjenju.

 

1 hour ago, ters said:


Ok, razumijem, opet pjesnicka sloboda... 

Ne, cetvorenje dlake.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Angelia said:

Jedan je pucao na Regana, i koliko takvih "jednih" se desavaju.

A za bold, mislim stvarno da li ti uopste znas zakon u US? Dosta mentalno obolelih jesu izuzeti od odgovornosti za ubistvo, samo je pitanje da li spadaju u legalno izuzete ili ne (sto je siva zona). I veoma cesto ne budu izuzeti zato sto su ljudi dovoljno besni zbog zlocina da ne uzimaju u obzir mentalno stanje.

 

I zadnja recenica je totalno netacna, ali nastavi da zivis u tom ubedjenju.

 

 

Da, bas cudno sto se taj nije zaleteo u masu sa puskama... nego u onu drugu grupu... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Da, bas cudno sto se taj nije zaleteo u masu sa puskama... nego u onu drugu grupu... 

Kakve to veze ima? Ljudi sa takvim mentalnim problemima kad se fixiraju, ne biraju racionalno metu, prethodno je pokusao da ubije svoju majku (vise puta).

Pricamo o mentalno labilnoj osobi, koja je jednostavno pukla, da je imao bolju odbranu mozda bi bio proglasen za legally insane, ali imao je samo javnog branitelja.

Jel treba da raspravljamo zasto se ona dva klinca u Columbine nisu fixirali na "drugu grupu"?

 

Po tebi sve ubice treba prosto staviti u mentalnu instituciju, samo se zakon nece sloziti s tobom da svi oni nisu "mentalno zdravi", i sta to znaci.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Kakve to veze ima? Ljudi sa takvim mentalnim problemima kad se fixiraju, ne biraju racionalno metu, prethodno je pokusao da ubije svoju majku (vise puta).

Pricamo o mentalno labilnoj osobi, koja je jednostavno pukla, da je imao bolju odbranu mozda bi bio proglasen za legally insane, ali imao je samo javnog branitelja.

Jel treba da raspravljamo zasto se ona dva klinca u Columbine nisu fixirali na "drugu grupu"?

 

Po tebi sve ubice treba prosto staviti u mentalnu instituciju, samo se zakon nece sloziti s tobom da svi oni nisu "mentalno zdravi", i sta to znaci.

 

Ima veze u toliko sto ti pokusavas da dokazes (kao da smo na sudu) da antifa ubija i da su zlocinci, dok ws to rade jer su mentalno poremeceni pa im se zalomi slucajno. I to radis konstantno. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

Ima veze u toliko sto ti pokusavas da dokazes (kao da smo na sudu) da antifa ubija i da su zlocinci, dok ws to rade jer su mentalno poremeceni pa im se zalomi slucajno. I to radis konstantno. 

Vidi, konstatno podmetanje "sta ja pokusavam da kazem" nije interesatno za raspravu, predlazem da raspravljas ono sto pisem a ne ono sto ti zamisljas da ja hocu da kazem, jer ti ne ide.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Vidi, konstatno podmetanje "sta ja pokusavam da kazem" nije interesatno za raspravu, predlazem da raspravljas ono sto pisem a ne ono sto ti zamisljas da ja hocu da kazem, jer ti ne ide.

 

A to sto zelis da kazes je tacno sta? 

 

https://thehill.com/policy/national-security/515244-dhs-to-label-white-supremacists-as-the-most-persistent-and-lethal

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ters said:

 

Ko stvarno zeli da vidi, moze lako naci (cak i na Fox-u)  da su WS ucestvovali u poticanju lootinga i unistavanja (umbrella man Minneapolis).

Ovo me je lepo nasmejalo, pominjanje "coveka sa kisobranom" u ovom kontekstu je indikativno na nekoliko nivoa, od konspiroloskog preko onog gde se postavlja pitanje zasto je beli suprematista morao da se premaskira u levicarskog fasistu da bi mogao da izadje na ulicu i neometano razbije neciji izlog, pa jos da dobije medijsku pohvalu za to, pa sve do cinjenice da se "umbrella man" javlja u zaveroloskim pricama jos od ubistva Kenedija...

 

22 hours ago, ters said:

Vecina siledzija koji maltretiraju normalne gradjane,pale i pljackaju  jeste iz anarhistickih i ekstremno lijevih krugova i vecina siledzija koji hladnokrvno ubijaju ljude je iz rasistickih  i ekstremnih desnicarskih krugova - ali i jedni i drugi ucestvuju u nasilju... 

 

22 hours ago, Veshtodel said:

 

Osim levicarskih falangista je pored ovog slucaja u Kenoshi pre 2020. ubijeno oko 114 ljudi bas od alt right i far-right falangista (koji su sabraca ovim levim, tu se cini mi se mozemo sloziti). https://www.newamerica.org/in-depth/terrorism-in-america/what-threat-united-states-today/

 

Sad ako necemo verovati ovom New America think thank i ajd da kazemo da je biased, imamo izvestaj od Government Accountability Office po kom je 73% nasilnih dogadjaja sa ubistvima sprovedeno od strane far-rightovaca https://www.gao.gov/assets/690/683984.pdf

 

Naravno cela lista zlocinackih akcija far-right falangista moze da se vidi ovde: https://en.wikipedia.org/wiki/Right-wing_terrorism#Post-2001

To je sve tacno, ali gospodo, ovde se radi o potpuno drugom fenomenu od te vrste terorizma (ako hocete da pricamo o terorizmu u SAD onda ste prevideli slona - islamski terorizam, tj. 11.09). Ti "far-right falangisti" zapravo nisu "falangisti", to su pravi teroristi i njihove zlocine niko zivi na BILO KOJEM makar minimalno vaznom mestu ne podrzava (zapravo islamski terorizam ima vecu politicku podrsku i opravdavanje (narocito na levici) nego oni), ne umanjuje, ne opravdava, ne promovise, ne placa im kaucije i slicno. S druge strane ovo levicarsko varvarstvo kojem sada svedocimo je samo poslednja i najekstremnija manifestacija jednog totalitarnog pokreta koji odavno marsira kroz institucije americkog drustva, pre svega kroz mekse univerzitete (pune postmodernih "studija"), gde u kultur-marksistickoj ideologiji koja se tu ukorenila nalazi svoje izvoriste, a odatle se kao agresivna zaraza siri kroz medije i kulturu. Oni vec neko vreme marsiraju po univerzitetima i silom zavode svoju ideologiju, nasrcu na svakog ko ima bilo sta protiv nje da kaze, postavljaju i smenjuju profesore i slicno, pogledajte, recimo, samo sokantan performans koji je usnimljen na Evergrin koledzu u Vasingtona (kada je izbacen Bret Vajstejn (i njegova zena, naravno, jer kolektivna kazna...) jer je odbio da ostane kuci zato sto je belac) gde rulja kao na casu fizickog vaspitanja dresira dekana da radi vezbe, da podize i spusta ruke, i ovaj nesrecnik to u strahu radi dok mu se rulja smeje u lice. E o TOM zlu govorimo, ONO je se sada izlilo na ulice i za svoje nasilje DOBILO podrsku od najuticajnijih ljudi u zemlji, od demokratskih politiacara (ukljucujuci Bajdena koji im je placao kauciju) preko laznih medija do plasticnih guzica i sportista, pa je u tim krugovima stvorena atmosfera da mozete dobiti otkaz (mnogi su ga i dobili) ukoliko niste dovoljno entuziasticno podrzali ulicno nasilje - e to je tipican totalitarizam, to je fasizam, tako svi ti pokreti dolaze na vlast - i to je sasvim razlicit fenomen od klasicnog terorizma.

 

 

22 hours ago, Veshtodel said:

A ti trendovi jesu antiglobalisticki, zato sto se svet menja i jos kada udjemo dublje u mentalne modele ljudi, videcemo da nema tu mnogo ljudi koji su prokapitalisticki i jedva cekaju slobodu da osnivaju svoje biznise ili barem da uce nove vestine sa kojima ce zaradjivati novac za sebe i svoje porodice, vec imamo neobrazovane i uplasene i nesigurne koji bi da uzivaju dobra civilizacije, a da ne mrdnu prstom. Dovoljno je videti ovu situaciju sa koronom koja je pokazala pravo lice ogromnog broja ljudi. Sta mislis, ti ljudi sto nece da nose maske i izmisljaju teorije zavera o Gejcu koji cipuje, jel ce oni radije podrzati Bajdena, Trampa, Kruza, Hilari, Rona Pola, Antifu ili verziju tebe i mene koji smo kandidati za predsednika? A vidis te takve ljudi ce da izmanipulisu ovi alt-rightovci, zato sto oni bas deluju u tom polju mentalnih modela do trenutka kada ne pocnu da izlaze na ulice i marsiraju sa svojim falangama.

Poznati su meni ti pokreti i fenomeni o kojima govoris (citao sam dobar pregled u knjizi Majkla Malisa "The New Right: A Journey to the Fringe of American Politics"), vecina njih u sistini predstavljaju produkt kultur-marksizma, pokusaj da se "belacki identitet" ugura medju ostale identitetske grupacije koje su pokrivene fenomenom "intersekcionalnosti" (koji je odlicno objasnjen u onom clanku o Borhesu i postmodernizmu sto si kacio pre neki dan) - dobar primer toga je bio onaj terorista iz Novog Zelanda ciji sam manifest detaljno analizirao na prethodnom forumu (on je sebe nazvao ekoloskim fasistom, bas kao i njegov zlocinacki kolega-ubica iz El Pasa, i prava je steta sto je vlada NZ taj dokument zabranila, pa ga je sada verovatno teze pronaci na netu). Ali opet kazem, ti ljudi a pogotovu njihovo eventualno nasilje nemaju nikakvu podrsku na bilo kojem vaznom mestu, to sto bazaju po opskurnim internetskim dubinama je dobrim delom posledica "cancel kulture" u mejnstrim medijima (gde npr. vise nisu dobrodosli ljudi kao sto su Sem Heris ili Stiven Pinker, zvanicno (po oceni studenata) najbolji profesor na najboljem univerzitetu na svetu (Harvard)), tj. uskosti tzv. "Overtonovog prozora" jer ako se desi da slucajno nabasas na internetu na nesto sto izlazi izvan okvira tog prozora (a posebno ako to nesto sadrzi neku dozu istine koju nigde nisi mogao da cujes jer su diskusije o tome kompletno zabranjene) a nemas nikakav epistemoloski imuni sistem sanse su da ces se brzo skotrljati u neku opskurnu nishu jer nemas nikoga ko ce te uhvatiti za ruku i reci "to i to je tacno, ali ovo i ovo je pogresno zbog toga i toga", "napravi jedan korak, ali nemoj napraviti 10 koraka u toma smeru" itd...

Edited by bohumilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, bohumilo said:

 

dobar primer toga je bio onaj terorista iz Novog Zelanda ciji sam manifest detaljno analizirao na prethodnom forumu (on je sebe nazvao ekoloskim fasistom, bas kao i njegov zlocinacki kolega-ubica iz El Pasa, i prava je steta sto je vlada NZ taj dokument zabranila, pa ga je sada verovatno teze pronaci na netu). 

 

Ali ti si nekako uspeo na vreme da ih pronadjes i otkrijes da su oni ubijali u dzamiji i ciljano u prodavnici gde se snabdevaju meksikanci kao borce za ekologiju. Cudo da se ovaj iz El Pasa nije vozio do neke busotine pa pobio radnike ili onaj iz Nju Zelanda do neke obale pa pobio lovce na ajkule, nego onako rendom odabrali najvece ekoloske stetocine. Strasno sta se sve tolerise. 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Ocito ne citam dobro, to si mi rekla, pa eto, daj neku poentu... kako te ne bi shvatali pogresno. 

Pa necu te ja valjda u ovim godinama uciti kako se cita napisano, a ne spekulise sta je pisac mislio?

Ne mogu ja svakih par strana da insistiram gde nesto pise sto ti tvrdis da sam ja rekla a ono samo u tvojoj glavi. Znaci ili umisljas ili namerno podmeces.

A mene ni jedna ni druga varijanta ne interesuje u komunikaciji. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Angelia said:

Pa necu te ja valjda u ovim godinama uciti kako se cita napisano, a ne spekulise sta je pisac mislio?

Ne mogu ja svakih par strana da insistiram gde nesto pise sto ti tvrdis da sam ja rekla a ono samo u tvojoj glavi. Znaci ili umisljas ili namerno podmeces.

A mene ni jedna ni druga varijanta ne interesuje u komunikaciji. 

 

 

 

Andjo, ja ne vidim poentu razvlacenja svakog sudskog spora da bi se nesto dokazalo, a neces da napises sta tacno i onda pripisujes podmetanju.

 

Evo da bi izbegli podmetanje ja sam ti trazila kratku rekapitulaciju onog sto pises i pitala te koja je poenta ako sam ja vec zakljucila pogresno. Ti i dalje izbegavas da das poentu sopstvenih reci, nego meni drzis slovo o nacinu citanja... 

Link to comment
Share on other sites

"US President Donald Trump has ordered federal agencies to stop racial sensitivity training, labelling it "divisive, anti-American propaganda"."

 

Tramp nastavlja potpirivanje rasne mržnje i provociranje crnaca. Očigledno je ovo jedino što mu je preostalo posle ovog skandala gde je izvređao veterane najstrašnije. 

Link to comment
Share on other sites

Kada okrenem na CNN, prvi je utisak da je to 24/7 ispiranje mozga.

Tu nema nikakvih vijesti osim napada na Trampa. Cijeli program je samo tome posvecen da je to postao najgori primjer novinarstva u istoriji svijeta.

Izmisljotine tipa da Tramp nije htio da ide na vojnicko groblje da mu se ne pokvari frizura zbog kise je posljednja stvar.

Bas me interesuje sta ce biti slijedeca prica, sta ce da se izmisli i koliko daleko moze da se ide u toj sada, moze se slobodno reci konspiraciji.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

Kada okrenem na CNN, prvi je utisak da je to 24/7 ispiranje mozga.

Tu nema nikakvih vijesti osim napada na Trampa. Cijeli program je samo tome posvecen da je to postao najgori primjer novinarstva u istoriji svijeta.

Izmisljotine tipa da Tramp nije htio da ide na vojnicko groblje da mu se ne pokvari frizura zbog kise je posljednja stvar.

Bas me interesuje sta ce biti slijedeca prica, sta ce da se izmisli i koliko daleko moze da se ide u toj sada, moze se slobodno reci konspiraciji.

 

CNN je uvek bio takav. Napad na Trampa je jer daje povod ne na dnevnoj bazi, nego na satnoj.

Kazu da je 4 ljudi potvrdilo da je rekao to sto je rekao, ljudi koji su bili sa njim. Pa sada, cekamo da potvrde... jer ovo do sada sto Tramp demantuje, uglavnom ima dokaza da laze. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Andjo, ja ne vidim poentu razvlacenja svakog sudskog spora da bi se nesto dokazalo, a neces da napises sta tacno i onda pripisujes podmetanju.

 

Evo da bi izbegli podmetanje ja sam ti trazila kratku rekapitulaciju onog sto pises i pitala te koja je poenta ako sam ja vec zakljucila pogresno. Ti i dalje izbegavas da das poentu sopstvenih reci, nego meni drzis slovo o nacinu citanja... 

Poenta cega? Nisi ti mene pitala da objasnim svojim recima nego si mi podmetnula misljenje, gde ja tu kao treba da se branim.

A ja sam vec u prethodnim odgovorima, na prethodnoj strani objasnila zasto i sta mislim. Ali ajde da ti ponovim:

Izvinjavam se sto sam za ljude koji uzmu pusku i pocine masovno ubistvo iskoristila izraz ludak, posto smatram da ko god tako nesto zamisli jeste ludak (ne kao medicinska dijagnoza), bez obzira da li ima dijagnozu mentalnog oboljenja. Znaci nisam nijednog trenutka rekla da su svi extremni desnicari koji su pocinili zlocin mentalno oboleli, za tako nesto ne postoji ni trunka dokaza. Ali ovaj jedan u Charlotsvillu jeste, pa je glupo koristiti ga u smislu "neki desnicari povredili ljude i zaleteli se kolima", posto nista od toga nije bilo organizovano, nego je mentalno oboleo covek nesto utripovao.

Problem je kad neko smisljeno dodje na ideju kako ce da sprovede teror u dostizanju svoji politickih ciljeva.

Nisam nikad ni rekla da toga nema kod extremnih desnicara, nego samo da ima daleko manje u zadnjih 20 godina (recimo ovi Boogaloo bois su primer ultra-desnog terorizma) zato sto su prvo na listi za posmatranje FBI, drugo imaju drakonske zakonske kazne za to pa su tihi.

Medjutim sta imamo u zadnjih 10 godina, je porast ultra-levog terorisanja gradjana, organizovano, na koje se ne deluje adekvatno.

 

Znaci naravno da sam vise zabrinuta za nesto sto je u porastu, i siri se potpuno nekontrolisano, eto pogladaj sta su sad uradili u NY, napali ljude u restoranima. 

Nego da se brinem za nesto sto je potpuno pod kontrolom zakona, vec neko vreme.

Uz to tesko da ces zaustaviti ponekog loan gunman da uzme pusku i da puca, bez obzira na ideologiju - zato sto iza njega ne stoji organizacija. Svejedno ces imati par incidenata godisnje.

 

Ti naginjes levo, pa opravdavas ovo sto se dogadja kao "protest", ali to ne cini to manje teroristickim napadima. Prica koja se prodaje od izbora Trampa, kako su se ultra-desnicari povampirili pa ce evo neonacisti sve da nas pobiju pa sve je to zbog Trampa, to je babaroga kojom Dems prete. A za to vreme, i pre Trampa od 2010 raste sve veci teror ultra-levicara.

Toliko da je sada na ulicama vise gradova vec par meseci.

15 minutes ago, RatzenStadt said:

Sta je koji moj racial sensitivity training i zasto bi se to vezbalo/ucilo u federalnim sluzbama? :smiley33:

To ti je ono gde ce da ti objasne da si rasista jer si beo, i ispiraju ti mozak sa white privilege.

 

ustvari Cyber sazela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, freethrow said:

Zvuči kao nešto što bi lepo leglo i osnovnim školama u Srbiji.

Da, treba neko da nauci (nas) belce da ne donose sud o ljudima na osnovu kolicine melanina u kozi i da "crno" ne treba da ima prizvuk "greha".
Onaj klovn Majkl Mur jos 2001-e objavio knjigu Stupid White Man, a drustvo se ni ic nije pomerilo ka napred od tada i nije shvatilo ozbiljnost.

 

/sarcasm off

 

@freethrow off topic, hvala sto si konacno skinuo Keneta Kouplenda sa avatara. Retko creepy faca.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...